Sprzątanie po zabójstwie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie miejsc po zabójstwie. Jak wygląda czyszczenie miejsca po morderstwie?

Morderstwo to zawsze wielka tragedia dla bliskich zmarłej osoby. Profesjonalne sprzątanie po zabójstwie to praca pełna emocji nie miejscu zbrodni, która wymaga realizacji określonych procedur. Takie zdarzenie ma charakter niespodziewany i dochodzi do niego nagle, co w efekcie przynosi szok i niedowierzanie najbliższym zamordowanego człowieka.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

W przypadku śmierci z przyczyn naturalnych albo na skutek ciężkiej choroby rodzina zwykle ma czas na to, by przygotować się do odejścia i w pewien sposób pogodzić z tym, co nieuniknione.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Sprzątanie po zgonach – jak podejść do tematu?

sprzątanie miejsca po zabójstwie

Podłoga w krwi po zabójstwie.

Sprzątanie po morderstwie – zaufaj specjalistom

Usługi sprzątania po morderstwie obejmują usuwanie krwi z podłogi i eliminowanie patogenów i innych zagrożeń, które wydobyły się z ciała denata do powietrza. Sprzątanie miejsc zbrodni to praca dla profesjonalnej ekipy sprzątającej, która specjalizuje się czyszczeniu miejsc zbrodni. Ważne, by na koniec pracy otrzymać certyfikat sprzątania miejsca zbrodni, który można przedstawić w sanepidzie i wspólnocie mieszkaniowej.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzedać mieszkanie po zgonie?

Drastyczne sceny śmierci są widokiem, z którym nie poradzi sobie zwykła sprzątaczka. Hotelowy serwis sprzątający nie jest przeszkolony w zakresie eliminacji trujących związków chemicznych, jadów trupich czy też utylizacji skażonych krwią przedmiotów. Obsługa urządzeń do ozonowania wymaga specjalistycznych szkoleń. Ilość zabójstw w Polsce to kilkaset przypadków rocznie i tyle też jest zleceń na dezynfekcję miejsc po zabójstwach.

Popularna usługa w województwie dolnośląskim: Sprzątanie po zmarłych Wrocław

Gdzie zamówić specjalistyczne sprzątanie?

Śmierć w wyniku zabójstwa to zaskoczenie i ogromny żal, że bliski odszedł tak nagle i nie mogliśmy się z nim pożegnać. Rodzina zamordowanej osoby przeżywa więc ogromną żałobę, podczas której trudno jest zajmować się takimi kwestiami jak sprzątanie mieszkania po zabójstwie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom z firmy Kastelnik.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Sprzątanie domu po zgonie – co robić?

Sprzątanie po zgonach samobójczych i odkażanie pomieszczeń po krwawych morderstwach to zadanie dla zawodowych techników, których pracą jest czyszczenie miejsc po osobach zmarłych, nie tylko tragicznie. Wykonujemy ekspresowe i czyszczenie po zabójstwach, tak byś mógł, jak najszybciej zapomnieć o przykrym doświadczeniu i w spokoju przeżyć żałobę po stracie bliskiej osoby. Dezynfekcja mieszkań po zmarłych może być przeprowadzana za pomocą różnych urządzeń, ale zawsze przy pomocy atestowanych środków biobójczych.

Sprzątanie miejsca zabójstwa

Gruntowne usługi sprzątania po zwłokach wymagają utylizacji przedmiotów w plamach z krwi.

Czyszczenie miejsca po morderstwie – solidna dezynfekcja krwi

Nasze usługi sprzątania miejsca, w którym doszło do morderstwa, obejmują etapy dobierane w zależności od stopnia zabrudzenia mieszkania i stadium rozkładu zwłok. Tak drastyczne sceny, jakimi są zabójstwa, mogą mieć miejsce praktycznie wszędzie. Dom, mieszkanie, pokój hotelowy czy parking podziemny, w każdym z tych miejsc należy przeprowadzić solidną dezynfekcję i czyszczenie z krwi zamordowanej osoby, szczątków ciała i płynów ustrojowych.

Sprzątanie miejsc śmierci w wyniku zabójstwa rozpoczynamy od usuwania zanieczyszczeń bakteriologicznych i skażonych przedmiotów wyposażenia mieszkania. Wszystkie tego typu rzeczy przekazujemy do utylizacji. Warto wspomnieć, że oferujemy usługi sprzątania po zbrodniach przez całą dobę, a w naszej pracy współpracujemy wyłącznie z najlepszymi zakładami pogrzebowymi.

Jak wygląda dezynfekcja miejsca zbrodni?

Sprzątanie po zabójstwach – na czym polega?

Sprzątanie mieszkań, biur, pokoi hotelowych i innych miejsc, w których doszło do morderstwa, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego czyszczenia. Nie należy wykonywać tego na własną rękę, ze względu na ryzyko zetknięcia z niebezpiecznymi substancjami, czyli tkankami miękkimi, płynami ustrojowymi, oraz krwią zamordowanej osoby. Etapy czyszczenia na miejscu zbrodni obejmują takie czynności, jak:

 • w pierwszej kolejności wykonujemy opróżnianie pomieszczeń z przedmiotów zamordowanej osoby i przekazanie ich do utylizacji;
 • kiedy nastąpił znaczny rozkład ciała na miejscu zabójstwa, niezależnie od tego, czy doszło do zbrodni w domu, czy w biurze, konieczna jest specjalistyczna dezynfekcja, która obejmuje całe wyposażenie;
 • zabezpieczenie potencjalnie niebezpiecznych odpadów;
 • czyszczenie chemiczne i sprzątanie mieszkań po morderstwach z zastosowaniem technologii elektrostatycznej oraz środków biobójczych;
 • w zależności od potrzeby wykonywana jest także dezynfekcja funeralna miejsca zbrodni za pomocą zamgławiania suchą mgłą – nadtlenkiem wodoru (H2O2);
 • odkażanie wszystkich powierzchni mieszkania ze śladów krwi, fragmentów tkanek i płynów ustrojowych z pomocą ozonowania po zabójstwie;
 • dezodoryzacja miejsca morderstwa w celu likwidacji nieprzyjemnego zapachu po śmierci.
dezynfekcja miejsca zbrodni

Porozrzucane rzeczy na podłodze, które zostały skażone krwią denata.

Jak wygląda praca sprzątacza na miejscu zbrodni?

Praca sprzątacza na miejscu zbrodni wymaga podjęcia odpowiednich środków bezpieczeństwa. Ciało zamordowanego człowieka w stanie rozkładu to miejsce, gdzie dochodzi do wielu niebezpiecznych reakcji chemicznych, a na podłogi często pokryte są dużymi ilościami krwi i płynów ustrojowych, jest to siedlisko, w którym mnożą się bakterie i toksyny. Biliony komórek rozpoczynają powolne trawienie. W krótkim czasie po morderstwie dochodzi do wytwarzania około 30 toksycznych substancji, w tym putrescyny i kadaweryny.

firma sprzątająca po trupach

Warto dodać, że zatrucie tymi związkami może mieć opłakane skutki. Często dochodzi do dolegliwości bólowych i zaburzeń układu trawienia. po zabójstwach z zachowaniem zasad BHP i ogólnych zasad bezpieczeństwa. Technicy z firmy Kastelnik realizują zadanie, jakim jest czyszczenie po zgonach, stosując wymagane zabezpieczenia.

Dlatego pierwszym krokiem przed rozpoczęciem sprzątania jest zadbanie o środki bezpieczeństwa, takie jak maski pełnotwarzowe, gogle, buty ochronne klasa “SB”, a nawet kombinezon ochronny poziom ochrony minimum II. Wówczas mogą oni przeprowadzić gruntowne czyszczenie po morderstwie bez obawy o własne zdrowie i potencjalne przeniesienie dalej toksyn z miejsca zbrodni.

sprzątanie lokalu po zabójstwie

Kiedy można zacząć usuwanie śladów krwi po morderstwie?

Usuwanie śladów krwi po morderstwie jest możliwe dopiero po przeprowadzeniu oględzin miejsca zbrodni i zwłok przez Policję. Konieczne jest także zabezpieczenie materiału kontrolnego, który stanowi podłoże, na którym ujawniono dany ślad. Krew zamordowanej osoby może stanowić ważny dowód w sprawie o zabójstwo. Dlatego też nie należy jej usuwać przedwcześnie, to mogłoby stanowić nawet utrudnianie rozwiązania sprawy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie śladów krwi

Jednakże krew denata, jak i zwłoki w znacznym rozkładzie ciała mogą stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia, jeśli będą pozostawać na miejscu morderstwa zbyt długo. Dlatego działania policji, prokuratora i techników policyjnych powinna być niezwłoczna, abyśmy my mogli podjąć jak najszybciej usługę sprzątania po zabójstwie i dezynfekcję miejsca, w którym do niego doszło.

dezynfekcja ekstremalna po morderstwie

Dezynfekcja miejsca zbrodni po oględzinach Policji

Po przeprowadzonych oględzinach miejsca aktu zabójstwa przeprowadzamy gruntowne czyszczenie i niezbędną dezynfekcję w mieszkaniu i wszystkich pomieszczeniach, w których mogło dojść do rozprzestrzenienia pośmiertnych wydzielin. Na etapie dezynfekcji korzystamy ze skutecznej metody, jaką jest ozonowanie. Zabieg ozonowania przeprowadzamy z zastosowaniem ozonatorów o mocy nawet do 240 g./h. Ta metoda oprócz eliminacji wszelkich drobnoustrojów chorobowych, bakterii i wirusów po morderstwie, pozwala także usunąć nieprzyjemny fetor, jaki powstaje na skutej rozkładu zwłok. Ozonowanie pozwala także na całkowitą likwidację niebezpiecznych ptomain, czyli trupiego jadu.

Czytaj także: dezynfekcja mieszkań w Krakowie

Czas trwania całej dezynfekcji uzależniony jest od stężenia ozonu osiągniętego podczas zabiegu. Przyjmuje się twierdzenie, zgodnie z którym, kiedy zabieg trwał 60 minut, to przez następne 60 minut ozon będzie się rozkładał do bezpiecznego dla zdrowia poziomu, czyli do 0,1 ppm. W dezynfekcji miejsca zbrodni wykorzystujemy również zamgławianie ULV na mokro, czyli rozprowadzanie preparatu biobójczego w formie drobnej mgiełki, która dociera w każdy zakamarek, oraz zamgławianie suchą mgłą.

zamgławianie pomieszczenia suchą mgłą

Urządzenie do zamgławiania pomieszczeń suchą mgłą ThermoFog Typ III.

Statystyki zbrodni na terenie całego kraju

Według statystyk policyjnych Komendy Głównej Policji w roku 2019 w Polsce doszło do 524 zabójstw. Porównując te dane do 1999 roku, spadek liczby morderstw wynosi 50%. Mimo że nastąpił ogólny spadek liczby przestępstw w naszym kraju, dane dotyczące opisywanych zbrodni zatrważająco wzrosła. Jak przekazał Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

W 2020 r. przybyło, aż 125 zabójstw. Łącznie było ich 656. Jeśli nawet uwzględnić kilka morderstw sprzed lat, a wykrytych przez policję dopiero teraz, to wzrost i tak jest ogromny.

Dla porównania w 2019 r. zabójstw było o siedem mniej niż w roku 2018.”. Dominująca liczba zabójstw to te na tle konfliktów rodzinnych i związanych z alkoholem. Warto dodać, że krajem, w którym w ostatnim czasie drastycznie wzrosła liczba zabójstw to USA, gdzie, jak wynika z raportu FBI; w 2020 roku liczba zabójstw w USA wzrosła aż o 29%, co stanowi największy wzrost od 60 lat.

 

Kastelnik, sprawdzona firma sprzątająca

Certyfikat wydawany po usłudze dezynfekcji skażonego pomieszczenia.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Sprzątanie po zabójstwie wymaga odpowiedniej wiedzy i wykwalifikowanej kadry pracowników, którzy wykonają tę usługę skutecznie i dyskretnie. Niezbędne czyszczenie powierzchni ze śladów krwi i płynów ustrojowych, skuteczne odkażanie przy użyciu ozonatorów o najwyższej mocy i zamgławianie to tylko niektóre z procesów, jakie należy wykonać po zabójstwie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

FAQ, firma sprzątająca Kastelnik

Ile kosztuje sprzątanie miejsca po zabójstwie?

Koszt sprzątania po zabójstwie uzależniony jest od kilku czynników. Zawsze jednak ustalany jest indywidualnie z klientem na miejscu zdarzenia. Cena za kompleksowe czyszczenie po morderstwie rozpoczyna się od 700 zł za dezynfekcję pomieszczenia i może wynieść kilka tysięcy złotych za sprzątanie mieszkania, w zależności od ilości czynności, jakie należy przeprowadzić.

Co robić z rzeczami skażonymi biologicznie?

Rzeczy skażone biologicznie to przedmioty, których nie należy dotykać, ani przenosić z miejsca na miejsce. Są to niebezpieczne dla zdrowia odpady, które należy poddać utylizacji. Pod żadnym pozorem nie można wyrzucać ich do osiedlowego kosza na śmieci, a jedynie przekazać do profesjonalnej spalarni, która likwiduje przedmioty skażone biologicznie.

Na co zwrócić uwagę po wykryciu zwłok?

Po wykryciu zwłok na miejscu zbrodni przede wszystkim nie powinieneś otwierać okien, ponieważ może to zwabić muchy i inne insekty żerujące na zwłokach ludzkich. Obowiązkowe jest wykonanie wstępnej dezynfekcji celem pozbycia się krwi i skażonych przedmiotów. Następny etap prac, który warto podjąć po wykryciu zwłok, to czyszczenie śladów krwi i miejsc, gdzie występują płyny ustrojowe. Końcowy etap to ponowna dezynfekcja, a po przeprowadzeniu kompleksowej dezynfekcji otrzymasz certyfikat dekontaminacji miejsca zgonu. 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%