Sprzątanie po wybiciu
kanalizacji, szamba
Dezynfekcja po zalaniu

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dezynfekcja zalanych pomieszczeń woj. śląskie, woj. małopolskie, dolnośląskie

Oferujemy sprawdzone sposoby dezynfekcji, czyszczenia suchym lodem oraz sprzątania zalanych piwnic, pomieszczeń po wybiciu szamba oraz kanalizacji na terenie Katowic, Krakowa oraz Wrocławia , a także Gliwice, Legnicy, Lubina, Cieszyn, Bochnia, Bielsko-Biała, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Tarnowskie Góry, Zabrze. Usuwamy błyskawicznie grzyby i pleśnie, oraz nieprzyjemne zapachy. Czyszczenie po wybiciu kanalizacji wykonujemy od A do Z.

Czyszczenie zalanych pomieszczeń

Kompleksowe usługi czyszczenia, sprzątania, dezynfekcji zalanych pomieszczeń np. po wybiciu szamba, kanalizacji. Osuszanie pomieszczeń, ścian, stropów po zalaniu ściekami.

Osuszanie zalanych ścian

Kompleksowo osuszamy ściany, podłogi oraz dachy. Oferujemy wszechstronną usługę skutecznej likwidacji wilgoci po zalaniu. Oferujemy wynajem osuszaczy kondensacyjnych. Neutralizacja zapachu.

Ozonowanie zalanych piwnic

Pogotowie specjalistyczne 24h Dezynfekcja pomieszczeń po fekaliach. Piwnice, garaży zalane wodą, fekaliami, szambem. Dodatkowo oferujemy usługę osuszania po zalaniu

ozonowanie certyfikat

Dezynfekcja ozonem

Ozon mając szerokie spektrum działania znalazł obszerne zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji. W praktyce pomaga przy usunięciu uciążliwego zapachu np. po wybuchu sadzy z komina lub po zalaniu. Podczas ozonowania pomieszczeń, nasi technicy noszą środki ochrony osobistej BHP. Ze względów bezpieczeństwa obecność osób postronnych jest wykluczona.

Osuszanie po zalaniu wodą

Gruntowne osuszanie zalanych przyziemi garaży podziemnych oraz piwnic bezwzględnie wspomagamy usługą ozonowania. Doświadczony personel daje gwarancję wysokiej jakości świadczonej usługi.

Inne zastosowanie ozonu

Skuteczne jest również ozonowanie samochodu do pozbycia się zapachu z samochodu po ataku kuny, lub zapachu papierosów. Ozon stosuje się również w małych stęchłych pomieszczeniach, np. do usunięcia przykrego zapachu starych dokumentów archiwum. Zapytaj nas o usługę ozonowania.

Na czym polega czyszczenie po wybiciu kanalizacji?

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji jest to proces wieloetapowy, na który składają się czynności:

 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń;
 • dezynfekcja powierzchni oraz mycie po wybiciu fekaliów;
 • czyszczenie piwnic, sklepów, biur, magazynów po zalaniu na terenie całego Śląska, Wielkopolski, Dolnego Śląska i innych województw;
 • osuszanie mieszkania oraz odgrzybianie ścian i sufitów za pomocą suchego lodu w technologi Cold Jet;
 • ozonowanie mieszkania po zalaniu, jako sprawdzony sposób dezynfekcji;
 • odkażanie pomieszczenia w celu zabicia bakterii.
Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

W trakcie dezynfekcji pomieszczeń ze szkodliwych drobnoustrojów i nieczystości, które zostały rozlane na podłodze, stosujemy wyłącznie atestowane preparaty np. zawierające czwartorzędowe sole amoniowe. Pracownicy firmy sprzątającej Kastelnik charakteryzują się wysoką kulturą osobistą, a dezynfekcja piwnicy przebiega zawsze z uwzględnieniem potrzeb bezpieczeństwa, każdej ze stron.

Czyszczenie mieszkania po wybiciu kanalizacji

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji to mycie podłogi i dezynfekcja piwnicy. Tu najczęściej dochodzi do awarii kanalizaji.

Wypompowywanie wody z szybu windowego

Co zrobić kiedy w szybie widny znajduje się woda deszczowa? Jakie są etapy sprzątania po zalaniu? Jednym z lepszych pomysłów jest szybkie wypompowanie wody z szybu windy, za pomocą pompy do brudnej wody. Dobra hydrauliczna pompa ściekowa lub szlamowa do pierwszy etap czyszczenia po wybiciu kanalizacji i po zalaniu.

W naszej firmie zamówisz osuszanie windy i  pozbywanie się wody z szybu windy za pomocą pompy hydraulicznej o dużej mocy. Osuszanie garaży parkingowych po zalaniach to również częsta awaria, która dotyka pomieszczenia znajdujące się obok windy. Co robić, kiedy potrzebujemy pomocy do wypompowywania wody z szybu windowego zalanego przez wodę opadową?

Kastelnik – wypompowywanie wody z piwnicy – 7 dni/tydzień

Można próbować samodzielnie czyścić zalane powierzchnie, lub zadzwonić do firmy Kastelnik. Nasi technicy oferują, całodobowe mycie i czyszczenie windy, piwnicy po awarii kanalizacji. Usługę świadczymy dla osób prywatnych oraz dla szpitali, wspólnot mieszkaniowych i firm. U nas zamówisz usuwanie z szybu windowego nieprzyjemnych zapachów poprzez skuteczną dezynfekcję nadtlenkiem wodoru. Pozbywanie się wody z windy to obowiązek każdego zarządcy.

Osuszanie po zalaniu należy to przeprowadzić w jak najszybszym czasie, telefon firmy sprzątającej Kastelnik czynny jest całą dobę. Często dodatkowo w skład usługi wchodzi również usuwanie grzyba ze ściany. Odgrzybianie mokrej piwnic, czy zalanego garażu to spraw niecierpiąca zwłoki. Wypompowywanie wody ze studzienek to zadanie dla naszych specjalistów. Czyszczenie po wybiciu kanalizacji i wypompowaniu wody z gwarancją jakości usługi.

Dezynfekcja piwnicy z bakterii Enterococcus faecalis

Dezynfekcja piwnicy jest przeprowadzana za pomocą środków chemicznych, urządzeń do dekontaminacji oraz za pomocą czyszczenia ręcznego. Chemiczne środki dezynfekcyjne na bazie chloru działają na bakterie (Enterococcus faecalis) i rozlane fekalia z paciorkowcem kałowym. Takie zalane nieczystościami pomieszczenie nie jest gotowe do dalszego użytku.

Do dezynfekcji piwnic stosuje się najczęściej preparaty na bazie chloru, które skutecznie działają na bakterie i wirusy. Preparaty te są dostępne w sklepach ze środkami czystości oraz w aptekach. Należy przestrzegać instrukcji stosowania tych produktów, aby nie narazić się na niebezpieczne działanie.

Enterococcus faecalis na podłodze

Rozlane fekalia z paciorkowcem kałowym to groźne bakterie, które należy usunąć.

Do dezynfekcji piwnicy można także użyć urządzeń do dekontaminacji, które są dostępne w specjalistycznych sklepach. Takie urządzenia mogą być stosowane do dezynfekcji różnych powierzchni, dobrze sprawdzają się urządzenia do zagławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru oraz ozonatory powietrza. Ich kompleksowe działania w kierunku eliminacji różnego typu nieczystości, będą w stanie zdezynfekować piwnicę w każdym zalanym budynku.

Czyszczenie suchym lodem po wybiciu szamba, zalaniu!

Oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia suchym lodem, po wybiciu szamba, zalaniu w Katowicach oraz innych miastach aglomeracji śląskiej, takich jak Będzin, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Mysłowice, Sosnowiec, Tychy czy Zawiercie.

Ponadto zajmujemy się czyszczeniem po zalaniach i awariach wodno-kanalizacyjnych, porządkowaniem po pożarach, a także specjalistycznym sprzątaniem i czyszczeniem kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacji dla klientów indywidualnych i biznesowych, np. w przemyśle motoryzacyjnym czy górniczym.

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla, którego w bardzo krótkim czasie temperatura (CO2)  gwałtownie spada.  Powoduje to zamarzanie do temperatury -79,5°C.

Granulat suchego lodu, np. w postaci śniegu podawany pod wysokim ciśnieniem na zalaną podłogę,, ze znaczną prędkością (ponad 500 km /h) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę oraz idealnie sprawdza się podczas czyszczenia pomieszczeń, piwnic po zalaniu. Powłoka brudu traci elastyczność i pęka.

Następne porcje suchego lodu podczas czyszczenia wdzierają się w pęknięcia, w których następnie ulatnianie (sublimacja), czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu.

Pracownik firmy sprzątającej Kastelnik

Kombinezon ochronny to bezpieczeństwo w trakcie dezynfekcji.

Czyszczenie suchym lodem zalań nie niszczy oczyszczanej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym rozwiązaniem do czyszczenia oraz dezynfekcji po zalaniu, gdzie kontakt z wodą nie jest już pożądany.

Zobacz naszą realizację na terenie województwa śląskiego: sprzątanie po zgonie Bielsko-Biała

Mamy sprawdzone sposoby na ozonowanie pomieszczeń po zalaniu – ale także po pożarach i po zgonach. Zajmujemy się ozonowaniem klimatyzacji, a także ozonowaniem w pojazdach w środkach transportu publicznego Przeprowadzamy cykliczne dezynfekcje hal produkcyjnych i magazynów. Dodatkowo, na terenie Katowic zapewniamy dojazd gratis oraz bezpłatną wycenę! U klienta jesteśmy do 2 godzin od otrzymania zgłoszenia.

Jak możemy wykorzystać usługę dezynfekcji ozonem?

Ozonowanie zalanych pomieszczeń to sprawdzona metoda usuwania z nich nieprzyjemnych zapachów, a zarazem dezynfekcji. Ozon zabija większość bakterii, a także grzyby, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy – ze względów zdrowotnych, warto cyklicznie ozonować dom czy mieszkanie, szczególnie gdy mieliśmy awarię i mamy zawilgocone pomieszczenia.

Kastelnik – osuszanie mokrych ścian – pomiar wilgoci Trotec

Uwaga – ważne by najpierw je osuszyć. W przypadku zalań pod posadzkowych, nie wystarczy zainstalowanie osuszaczy kondensacyjnych. Należy wykonać nawierty w podłodze i osuszyć warstwę izolacyjną np. styropian. Dopiero po tym zabiegu możemy przeprowadzać dezynfekcję za pomocą ozonowania.

Pamiętaj, ozon skutecznie usuwa różnorodne alergeny. Jeśli cierpisz na uczulenie typy kurz, pyłki czy sierść zwierząt, ozonowanie pomieszczeń, w których regularnie przebywasz, przyniesie Ci ulgę i poprawi znacznie komfort życia.

Jak już wspomniano powyżej, ozon pomaga również w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów – dymu tytoniowego, zapachu zwierząt, smrodu spalenizny, stęchlizny, pleśni i wielu innych zapachów. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niepożądanej woni ze swojego domu, nasza usługa ozonowania pomieszczeń jest dla Ciebie rozwiązaniem! Ozonowanie to technika, która pozwala na usunięcie zanieczyszczeń oraz bakterii z powietrza.

Nasze pozostałe usługi i lokalizacje:

dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Sprzątanie toalety po zalaniu fekaliami. Mycie kibelka z odchodów ludzkich wymaga dużo siły.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami – sprawdzone sposoby

Ozonowanie to sprawdzona metoda dezynfekcji, idealna jako uzupełnienie do czyszczenia suchym lodem oraz sprzątania po wybiciu kanalizacji. Stosowana w miejscach publicznych, takich  jak szpitale, domy opieki społecznej, muzea, centra handlowe oraz wystawiennicze. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych zalet:

 • skuteczność  – nie maskuje nieprzyjemnych zapachów lecz faktycznie je usuwa. Niszczy też  szkodliwe mikroorganizmy;
 • kompleksowość – usuwa drobnoustroje takie jak pleśń lub alergeny, zapobiega, rozprzestrzenianiu się  szkodników takich jak;  wszystkożerne karaluchy, owady, mole, gryzonie);
 • wnikliwość – ozon dochodzi do wszelkich zakamarków – wnika w strukturę mebli, tkanin oraz wypełnia całe pomieszczenie. Dodatkowo umożliwia dezynfekcję trudno dostępnych miejsc, niemożliwą do wykonania tradycyjnymi sposobami;
 • oszczędność – ozonowanie zapewnia długotrwały efekt bez konieczności stosowanie kosztownych środków chemicznych;
 • bezpieczeństwo – powszechnie wiadomo ,że ozon szybko ulega rozkładowi. Oznacza to, że po krótkim czasie od wykonania zabiegu ozonowania, pomieszczenie może być  użytkowane.
Osuszanie piwnicy

Ozonowanie to jest ostatni etap sprzątanie. Osuszanie mokrych ścian to etap wcześniejszy.

Ozonowanie piwnic po wybiciu kanalizacji

Nieprzyjemny zapach grzybów, który często można wyczuć w zalanym pomieszczeniu nppo wybiciu kanalizacji – to zadanie dla profesjonalnej ekipy sprzątającej. Ważne jest tu posiadanie, nie tylko specjalistycznej wiedzy a także sprzętu. Dysponujemy przemysłowymi ozonatorami (32g/h), które niezwykle skutecznie pomagają nam w realizacji zleceń po zalaniach. Dodatkowo wspomagamy się technologia czyszczenia suchym lodem, a także zamgławiaczami. Wszystko to po to by zlikwidować problem a wraz z nimi również grzyby i bakterie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%