Sprzątanie po wandalach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie pomieszczenia wandalach. Jak wygląda czyszczenie na terenie osiedli po aktach wandalizmu?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, czy zarządcą nieruchomości, wandalizm powoduje kosztowne szkody materialne. Oferujemy sprzątanie po wandalach i oczyszczenie pomieszczeń z wszelkiego typu nieczystości.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Nasz zespół od szybkich interwencji szybko usunie efekty nocnego wandalizmu polegające na kompleksowych usługach tj.

 • usuwanie nieczystości po włamaniu;
 • dezynfekcja pomieszczeń po rozlanych płynach;
 • kompleksowe sprzątanie po włamaniu
 • mycie elewacji z graffiti;
 • czyszczenie ściany z farby;
 • sprzątanie szkła z podłogi;
 • wynoszenie rozbitych mebli;
 • utylizacja zniszczonych przez złodzieja przedmiotów;
 • gruntowane sprzątanie komórek lokatorskich.

czyszczenie pomieszczenia po wandalach

Czyszczenie po wandalach obejmuje prace naprawcze w sklepach, biurach oraz altanach ogrodowych, gdzie w okresie zimy często dochodzi do nielegalnego pomieszkiwania przez osoby bezdomne. Na cenę sprzątania lokalu składa się wiele czynników, do których zaliczyć można takie rzeczy jak stopień zanieczyszczenia nieruchomości oraz ilość rzeczy do utylizacji. Podstawowa dezynfekcja budynku zaczyna się od kwoty 700 zł za każde pomieszczenie.

Gruntowne sprzątanie po wandalach — usuwanie nieczystości po włamaniu

Gruntowane sprzątanie powierzchni po wandalach realizujemy za pomocą suchego lodu lub metod ręcznych. Sprzątanie po włamaniu wymaga pracy ludzkich rąk, ale można to robić również za pomocą suchego lodu. Jest to doskonała metoda na czyszczenie graffiti z elewacji budynku, a także usunięcie drobnych mikroorganizmów z różnego rodzaju powierzchni. Mycie ścian suchym lodem sprawdza się jednakowo na powierzchniach ze szkła, jak i tynkach oraz ścianach z drewna. Wprawne mycie suchym lodem zależy jednak od umiejętności osoby, która obsługuje tego typu maszynę. Kastelnik ma doświadczenie przy usuwaniu szkód po aktach wandalizmu, które zdobywał od 2013 roku. Usuwanie zniszczonych przedmiotów po włamaniu to często zamawiana usługa przez osoby poszkodowane przez złodziei.

Dezynfekcja pomieszczenia po akcie wandalizmu – jakość 2023

Dezynfekcja pomieszczeń po nocnych wandalach obejmuje takie czynności jak usuwanie rozlanych fekaliów, czyszczenie ekskrementów, oraz mycie odchodów złośliwie pozostawionych w czasie włamania do nieruchomości. Wandale to osoby, które umyślnie niszczą mienie należące do osoby prywatnej, albo stanowiące własność wspólną. Wandalizm jest to więc każde celowe działanie, które prowadzi do niszczenia, zmiany albo zbezczeszczenia mienia innej osoby. Obiektem takich dewastacji są najczęściej dobra kulturalne. Wandale włamują się do nieruchomości, obiektów czy domów w stanie surowym tylko po to, by coś zniszczyć, namalować graffiti, pozostawić po sobie śmieci i nieczystości. Istotnym elementem sprzątania pomieszczenia po wandalach jest dezynfekcja nieruchomości.

dezynfekcja rzeczy po akcie wandalizmu

Zdjęcie: sterta rzeczy zniszczona przez wandali.

Warto wspomnieć, iż należy dokładnie usunąć pozostawione na miejscu zdarzenia nieczystości. Dezynfekcja obejmuje, nie tylko usunięcie śmieci i likwidację dewastacji, ale również odkażenie pomieszczenie i usuwanie zapachów. W zależności od tego, co wandale pozostawiają po sobie w nieruchomościach, w budynku może pozostawać uciążliwy odór. W celu eliminacji tych zapachów stosujemy ozonowanie pomieszczeń. Ta nowoczesna technologia pozwala likwidować przykre zapachy i oczyszczać powierzchnie z wszelkich drobnoustrojów, wirusów i bakterii. W naszym posiadaniu są przemysłowe generatory ozonu o dużej mocy od 40 g/h do 240 g/h. Pozwalają one na eliminację nawet najbardziej uciążliwych zapachów.

jak możemy pomóc wysprzątać ten bałagan?

Czyszczenie po dewastacji nieruchomości

Kompleksowe czyszczenie po dewastacji nieruchomości to zadanie dla specjalistów. Odkażanie pomieszczeń po wandalach wykonujemy za pomocą zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru lub ozonu, który wytwarzany jest przez urządzenia do ozonowania. Ważne by środek chemiczny zawierał substancje bakteriobójczy, które zneutralizują bakterie i inne trujące związki. Dobór odpowiedniego preparatu zależy od tego, co chcemy odkazić. Niektóre bakterie bardzo dobrze poddają się działaniu ozonu, a na inne świetnie działają czwartorzędowe sole amoniowe. Warto dodać, że nadtlenku wodoru jest często stosowany w urządzeniach do zamgławiania suchą mgłą. Szerokie spektrum różnych środków biobójczych daje gwarancję na solidną dezynfekcję mieszkania, czy garażu po wandalach.

usuwanie wulgarnego napisu graffiti

Zdjęcie: “Jechać z dragami” – wulgarny napis na ścianie budynku.

Usuwanie graffiti z elewacji budynku

Sprawne usuwanie graffiti z elewacji budynku można wykonać za pomocą suchego lodu lub specjalistycznych środków chemicznych. Warto również zabezpieczyć newralgiczne powierzchnie specjalnym sprajem ochronnym. Środek ten skutecznie zabezpiecza powierzchnie przed głębokim wniknięciem w strukturę.

Czyszczenie piwnicy po bezdomnych

Zespół ekspertów firmy Kastelnik sprząta po wandalach od 10 lat. Nasi eksperci są zawsze w pogotowiu i czekają, aby wymyć ściany z nieczystości i usunąć inne skażone biologicznie przedmioty. Czyszczenie piwnicy po bezdomnych polega na wynoszeniu różnych gratów, starych mebli, łóżek do spania dla bezdomnych, skażonych fekaliami koców, czy też pustych butelek i puszek. Wykonujemy czyszczenie ścian, podłóg i sufitów przy użyciu suchego lodu, albo w zależności od potrzeby, z zastosowaniem spektrum specjalistycznych środków czyszczących.  Czyszczenie piwnicy po bezdomnych może uwzględniać również dezynfekcję pomieszczenia przy pomocy zamgławiania suchą mgłą. Dobrze sprawdza się też ozonowanie piwnicy, które likwiduje uciążliwy zapach, jaki może pozostać w pomieszczeniu po bezdomnych.

Opróżnianie nieruchomości z gratów i innych przedmiotów

Sprzątanie po wandalach to proces, który rozpoczynamy od usuwania z nieruchomości gratów i innych niepotrzebnych przedmiotów. Konieczne może być wynoszenie zniszczonych mebli i elementów konstrukcyjnych. Precyzyjnie usuwamy odłamki szkła i wykonujemy usuwanie szkód po wandalach z zachowaniem zasad BHP. Ponieważ takich ilości śmieci i gratów nie możesz wyrzucić na ulicę, najlepiej to zadanie powierzyć specjalistom z zakresu sprzątania po wandalach.

czyszczenie graffiti ze ściany

Przykład czyszczenia kawałka ściany z cegły za pomocą suchego lodu.

Dezynfekcja pomieszczeń po nocnych wandalach

Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń po wandalizmie to trudne i żmudne zadanie. Samodzielne usunięcie skutków aktów wandalizmu może stanowić nie lada wyzwanie, tym bardziej, jeśli nie posiadasz specjalistycznych sprzętów, narzędzi i środków chemicznych. Dlatego najlepiej jest wybrać doświadczone firmy sprzątające. Specjaliści z firmy Kastelnik wykonają gruntowne sprzątanie po wandalach, wraz z dezynfekcją i likwidacją uporczywych zapachów. Usuniemy szpecące graffiti i zabezpieczymy ściany na przyszłość. Skontaktuj się z nami i przywróć dawny wygląd swojej nieruchomości!

 

sprzątanie po aktach wandalizmu

Certyfikat z dezynfekcji pomieszczenia po dewastacji © Kastelnik 2023

FAQ — najczęstsze pytania o sprzątanie szkła po wandalach 

Ostrożne sprzątanie rozbitego szkła to zadanie wymagające dużej precyzji. Należy uważać, by nie skaleczyć się jego odłamkiem i nie doprowadzić do zakażanie. Warto dodać, że szklane drzwi, okna i witryny stanowią szczególny przedmiot zainteresowania wandali. Samodzielne usuwanie odłamków szkła może stanowić spore wyzwanie, tym bardziej, jeśli zmieszają się one z wodą, piaskiem i błotem. Z kolei ich nieumiejętne usunięcie może skutkować tym, że przez długi czas po incydencie będziemy znajdować odłamki szkła. To bardzo niebezpieczne tym bardziej, jeśli masz dzieci, albo zwierzęta domowe. Dlatego sprzątanie po wandalach to zadanie, które najlepiej powierzyć fachowcom.

faq w sprawie sprzątania po dewastacji

Ile kosztuje sprzątanie lokalu po wandalizmie?

Usługi na sprzątanie lokali po aktach wandalizmu wyceniane są indywidualnie. Oznacza to, że nie ma jednej ceny na tę usługę. Wynika ta z faktu, że każda dewastacja nieruchomości jest inna. Usługa dezynfekcji jednego zdewastowanego pomieszczenia zaczyna się już od kwoty 700 zł.

Jak wygląda czyszczenie po budynku z nieczystości?

Sprzątanie budynku z nieczystości to proces wieloetapowy. Najczęściej obejmuje opróżnianie nieruchomości z gratów i śmieci, dezynfekcję pomieszczeń i ozonowanie w celu usuwania zapachów. Często wykonywane jest również mycie ścian i podłóg specjalistycznymi środkami.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%