Sprzątanie po samobójstwie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Profesjonalne sprzątanie po samobójstwie. Na czym polega dezynfekcja mieszkania po samobójcy?

Zamach na własne życie to coraz częściej spotykana próba rozwiązania problemów, które wydają się nie mieć innego lepszego rozstrzygnięcia.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Kompleksowe sprzątanie po samobójstwie zaczynamy od wstępnej dezynfekcji mieszkania za pomocą ozonu. Kolejnym ważnym krokiem będzie zlikwidowanie zagrożenia bakteriologicznego oraz usunięcie śladów krwi, szczątków ciała oraz przedmiotów zanieczyszczonych płynami ustrojowymi.

sprzątanie po samobójstwie, Kastelnik

Sprzątanie mieszkania po samobójcy wymaga usunięcie krwi z podłogi.

Opracowany w firmie Kastelnik innowacyjny proces dezynfekcji umożliwia na całkowite wyeliminowanie wszystkich zagrożeń biologicznych i ponowne bezpieczne użytkowanie miejsca zgonu. Ważna jest to specjalistyczna wiedza i doświadczenie, aby właściwie oczyścić każdy element skażonej powierzchni.

Nie wolno również zapomnieć o wyniesieniu przedmiotów poplamionych krwią oraz dokładnym wyczyszczeniu miejsca po zwłokach. Realizacja opisanej procedury pozwoli nie tylko na wyeliminowanie trujących związków chemicznych, ale również przyczyni się do usunięcia nieprzyjemnego zapachu śmierci.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Światowy dzień zapobiegania samobójstwom

Sprzątanie po samobójstwie –  krok po kroku

Potrzebujesz pomocy do oczyszczania miejsca po zgonie? Usługa sprzątania miejsca śmierci po osobie, która popełniła samobójstwo to nie tylko czyszczenie powierzchni ze szczątków człowieka, ale również dezynfekcja kompleksowa całej przestrzeni. Co to oznacza?

Gruntowane czyszczenie po samobójczej śmierci realizowane jest najczęściej w lokalizacjach:

 • w pomieszczeniach zamkniętych np. mieszkanie, pokój hotelowy;
 • na zewnątrz w przestrzeni otwartej np. plac przed blokiem, tory kolejowe.

Czytaj również: Jak uzyskać akt zgonu?

sprzątanie mieszkania po samobójstwie Kastelnik

Jak wygląda pierwszy etap sprzątania po samobójcy?

gdzie szukać pomocy po zgonie

Pierwszym krokiem sprzątania, jaki należy wykonać po śmierci  w wyniku samobójstwa, będzie pozbycie się zwłok i zabezpieczenie miejsca zgonu. Krew i szczątki ciała to zagrożenie bakteriologiczne, którego nie można bagatelizować. W pomieszczeniach zamkniętych wykonujemy więc zamgławianie i jest to wstępny etap odkażania. Warto dodać, że to zadanie przeprowadzane jest najczęściej przez technika, którego praca polega na świadczeniu usługi tj. sprzątanie po zmarłych.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Kolejnym etapem będzie wyniesienie z mieszkania rzeczy zmarłej osoby, które zostały poplamione krwią w trakcie śmierci. Ważne jest, by te przedmioty oddać do utylizacji termicznej, gdyż stanowią one zagrożenie bakteriologiczne i są prawdziwą tykająca bombą biologiczną. Cały proces sprzątania, kiedy jest dobrze wykonany, nie musi być powtarzany. Często dzieje się jednak tak, że rodzina zleca sprzątanie po zgonie firmie krzak.

Osoby bez doświadczenia, niezbędnych kwalifikacji zawodowych oraz certyfikatów nie mogą wykonywać tego typu usług. Ozonowane mieszkanie musi być prawidłowo przygotowane do dezynfekcji, a tego nie da się zrobić bez odpowiedniego szkolenia.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzedać mieszkanie po zgonie?

Dezynfekcja miejsca po samobójcy – od czego zacząć?

Kastelnik rozpoczyna sprzątanie po samobójstwie od dezynfekcji i usunięcia krwi i wszelkich potencjalnie niebezpiecznych materiałów. Dezynfekcja miejsca po samobójcy realizowana jest w różnego rodzaju pomieszczeniach. Najczęściej osoby, które zamierzają odebrać sobie życie, wybierają specjalne miejsce.

Świadczymy gruntowne czyszczenie miejsc po zgonach z przyczyn naturalnych, a także dezynfekcję po rozkładzie zwłok w wyniku samobójstw w następujących miejscach:

 • pokojach hotelowych
 • hostelach;
 • apartamentach na wynajem;
 • mieszkaniach osób prywatnych;
 • torowiskach kolejowych;
 • garażach;
 • piwnicach;
 • strychach i poddaszach.
porównanie efektu

Dezynfekcja toalety po śmierci w wyniku samobójstwa.

Należy pamiętać, że likwidacja z mieszkania wszelkich śladów krwi i wyniesienie materiałów poplamionych płynami ustrojowymi do absolutne minimum. Odkażanie podłóg, ścian to kwestia bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców. Oczywiście na koniec warto wykonać analizę wszystkich trudno dostępnych miejsc, które mogły zostać pominięte w przypadku sprzątania bez odpowiedniego oświetlenia np. w ciemnej piwnicy lub na strychu.

Na czym polega proces sprzątania po samobójstwie?

Uzyskaj profesjonalna pomoc od firmy, która na co dzień wykonuje czyszczenie ekstremalne. Usługa sprzątania miejsca po samobójcy polega na wykonaniu kilkunatsu z góry określonych czynności. Zaliczyć do niech można następujące zadania:

usuń rzeczy zmarłego

Wysprzątanie pomieszczeń z przedmiotów zmarłego; od drobnych artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej po meble i sprzęt elektroniczny. Niektóre z tych rzeczy można odzyskać po przeprowadzeniu odpowiedniej dezynfekcji celem likwidacji czynników zakaźnych. Czasami jednak konieczna staje się utylizacja przedmiotów samobójcy, które uległy skażeniu czy też uszkodzeniu w przeznaczonej do tego spalarni.

użyj specjalistycznej chemii

Demontażu podłogi i tapet oraz innych precyzyjnychy czynnościach tj. mycie ścian i innych zabrudzonych biologicznie miejsc z wykorzystaniem specjalistycznych środków chemicznych o najwyższej skuteczności, oraz ozonowania lokali.mNa wstępnym etapie sprzątania po samobójstwie należy zlikwidować zanieczyszczenia i potencjalne zagrożenie dla zdrowia w postaci śladów biologicznych po zmarłym. Aby móc rozpocząć bezpieczną dezynfekcję, technicy firmy Kastelnik wykonują ozonowanie przy pomocy najsilniejszych na rynku generatorów ozonu o mocy od 40 g/h do 240 g/h.

wyeliminuj patogeny

Gruntowne czyszczenie w pomieszczeniu rozpoczyna się od likwidacji śladów biologicznych specjalistycznymi preparatami eliminującymi wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze. Precyzyjne usuwanie śladów krwi, płynów ustrojowych, fragmentów tkanek i wszelkich odpadów organicznych odbywa sie przy zastosowaniu suchego lodu i przemysłowych generatorów ozonu. Warto dodać, że nie obce są w tej branży specjalistyczne formy dezynfekcji, do których zaliczyć można zamgławianie mieszkania z użyciem suchej mgły i środków biobójczych o najwyższej skuteczności. Skuteczne oczyszczenie pomieszczeń powinno zostać poprzedzone dokładną i profesjonalną dekontaminacją, która wyeliminuje niebezpieczne dla zdrowia wydzieliny pośmiertne.

pozbądź się trujących toksyn

Usunięciu patogenów i trujących związków chemicznych po samobójcy. W specjalistycznym sprzątaniu po samobójstwie w branży funeralnej szczególną uwagę poświęca się likwidacji fetoru rozkładających się zwłok. Gnicie i procesy chemiczne, jakie zachodzą w martwym ciele pozostawionym w pomieszczeniu przez dłuższy czas, a także płyny ustrojowe na podłodze i innych elementach wyposażenia lokalu, powodują, że całe mieszkanie wypełnia drażniący fetor. Nie jest możliwe zlikwidowanie go domowymi sposobami czy sklepowymi detergentami. Fachowa dezodoryzacja, zamgławianie suchą mgłą, zabieg ozonowania, jak i rewolucyjna dezynfekcja przez mikrodyfuzję to gwarancja czystego i świeżego lokalu.

Usługa sprzątania śladów krwi po zmarłej osobie

W pomieszczeniu, w którym doszło do samobójstwa znajdują się ślady biologiczne, takie jak fekalia, płyny ustrojowe, ale i ślady krwi na podłodze, ścianach czy tapicerce kanapy. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo osób mieszkających w czyszczonym lokalu, dlatego wiemy, jak ważne jest właściwe pozbycie się niebezpiecznych wydzielin pośmiertnych i krwi. Takie płyny, tak jak i krew mogą stanowić potencjalne zagrożenie biologiczne, dlatego żadne osoby trzecie nie powinny mieć z nimi kontaktu.

Precyzyjna likwidacja i unieszkodliwienie tych wydzielin umożliwiają usługi ozonowania w lokalu i czyszczenia z wykorzystaniem biobójczych preparatów dezynfekujących opartych na alkoholu etylowym, czwartorzędowych solach amoniowych oraz nadtlenku wodoru.

usuwanie śladów krwi po zgonie

Jak pozbyć się krwi po zgonie w wyniku samobójstwa?

W niektórych przypadkach krew po samobójcy można skutecznie wyczyścić, w innych konieczna jest utylizacja skażonych przedmiotów w przeznaczonych do tego celu spalarniach. Zabrudzonych biologicznie przedmiotów w żadnym razie nie można wyrzucać do śmietnika albo co gorsza, pozostawiać przed budynkiem.

Sprzątanie po zmarłych samobójcach to szereg usług, w których kierujemy się przede wszystkim profesjonalizmem i dyskrecją wobec naszych klientów. W zależności od potrzeby nasi specjaliści zajmują się także likwidacją śladów krwi z windy, klatki schodowej, holu i piwnicy. Usuwanie śladów krwi zapewniają nasze usługi czyszczenia suchym lodem, które świetnie sprawdzają się w myciu powierzchni z krwi i płynów ustrojowych.

Kompleksowe sprzątanie po samobójstwie i usuwanie szczątków

Sprzątanie po śmierci samobójczej może okazać się nie tylko zadaniem trudnym technicznie, ale i emocjonalnie dla bliskich zmarłego. Usługi oferujące profesjonalne sprzątanie po samobójstwie, które oferuje firma Kastelnik to gwarancja najwyższej skuteczności, którą uzasadnia blisko 10-letnim doświadczenie w branży funeralnej oraz w zakresie usuwania zanieczyszczeń i biologicznych substancji powstałych w wyniku rozkładu ciał po zgonach.

Kastelnik – likwidacja wyposażenia – potwierdzony certyfikatem

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Wywóz starych mebli z mieszkania

Zajmując się sprzątaniem po zmarłych korzystamy z najnowocześniejszych na rynku sprzętów do dezynfekcji, uzupełniając te procesy o atestowane środki biobójcze. Mamy świadomość tego, jak ważna jest szybkość działania i usuwania potencjalnie niebezpiecznych śladów biologicznych, tak by uniknąć rozprzestrzeniania się tych patogenów i uciążliwego fetoru po samobójstwie po całym budynku. Specjalistyczne sprzątanie po samobójstwach to stosowanie różnych metod czyszczenia i dezynfekcji w zależności od stopnia rozkładu ciała, zabrudzeń w pomieszczeniu i intensywności fetoru po zgonie.

jak wygląda ozonowanie miejsca zgonu?

Ozonowanie mieszkania po samobójstwie – czy jest konieczne?

Jednym z najważniejszych filarów czyszczenia pomieszczeń po samobójcach jest ozonowanie powierzchni. To konieczne, by zlikwidować ślady po zmarłym i powstałe w wyniku rozkładu ciała wirusy, bakterie i niebezpieczne dla zdrowia patogeny, aby móc bezpiecznie przebywać w mieszkaniu, w którym doszło do przykrego incydentu. Ozonowanie nie tylko trwale i skutecznie eliminuje woń pośmiertną, ale i trupi jad oraz wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze w dezynfekowanej przestrzeni.

ekipa sprzątająca po zwłokach

Słodkawa woń rozkładających się zwłok zostaje zlikwidowana trwale, nie tylko powierzchownie, pozostawiając mieszkanie czyste i pachnące świeżością. To jedna z najskuteczniejszych form odkażania, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo mieszkańcom bloku czy też pracownikom hotelu, w którym doszło do aktu samobójczego.

Co istotne, ten profesjonalny sprzęt, jakim jest przemysłowy generator ozonu umożliwia dezynfekcję, która w żaden sposób nie uszkadza sprzętów elektronicznych i innych elementów wyposażenia odkażanego miejsca zdarzenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać szybką i bezpieczną dezynfekcję po samobójstwie w każdym pomieszczeniu.

ozonowanie mieszkania

Zamgławianie pomieszczenia przez firmę sprzątającą

W przypadku samobójstwa tak jak i śmierci naturalnej proces sprzątania musi uwzględniać odkażanie wieloetapowe, ale i przede wszystkim w pełni skuteczne i gwarantujące bezpieczeństwo. Usługę tę wykonujemy wykorzystując innowacyjne metody zamgławiania. Do realizacji usługi najlepiej sprawdza się zamgławiacz ULV, zamgławiacz termiczny oraz generator suchej mgły. Analizując potrzeby biobójcze w mieszkaniu, w którym doszło do samobójstwa, dobieramy odpowiedni rodzaj urządzenia i stosowanego specjalistycznego preparatu, który zlikwiduje wszystkie groźne patogeny.

dezynfekcja po samobójstwie

Jakie korzyści daje zamgławianie pomieszczenia przez firmę sprzątającą?

Dezynfekcja z wykorzystaniem zamgławiania to przede wszystkim 100% gwarancji wyeliminowania z pomieszczenie niebezpiecznych dla zdrowia związków i substancji powstałych w procesie gnicia zwłok. Wirusy, bakterie, jaja insektów i pleśń zostają zlikwidowane całkowicie. Ponadto, wykorzystanie generatora suchej mgły gwarantuje dotarcie biobójczego preparatu w każdy zakątek pomieszczenia, tam, gdzie nie sięga ludzki wzrok, a znajdują się groźne patogeny.

Czytaj także: dezynfekcja mieszkań w Krakowie

Za tak skuteczne działanie w dużej mierze odpowiada nadtlenek wodoru, który likwiduje chorobotwórcze drobnoustroje i nie dopuszcza do ich dalszego namnażania. Pamiętaj, że sprzątanie po samobójstwach należy wykonywać jak najszybciej i nigdy nie zabierać się do tego samodzielnie, ze względu na ryzyko zatrucia unoszącymi się w powietrzu ptomainami, czyli trupim jadem. Dlatego najlepiej solidnie zdezynfekować pomieszczenie wybierając usługi profesjonalnej firmy Kastelnik sprzątającej po samobójstwie. Sprawdź naszą ofertę i zadzwoń do nas już dziś!

Ile zgonów w wyniku samobójstwa jest każdego roku?

W Polsce każdego dnia mniej więcej 15 osób dokonuje próby samobójczej kończącej się zgonem. Samych targnięć na własne życie może być znacznie więcej. Liczba samych prób samobójczych na przestrzeni lat od 2013 do 2020 roku wzrosła aż o 40%, z czego najtragiczniejszy okazał się rok 2009. W 2013 roku 6 101 osób próbowało odebrać sobie życie, a w roku 2020 było to aż 12 013 osób! Okazuje się, że w wyniku się, że w wyniku tych tragicznych aktów każdego dnia ginie więcej osób, niż w wypadkach drogowych.

Zgony samobójcze w naszym kraju stawiają nas w niechlubnej czołówce państw europejskim z najwyższym wskaźnikiem samobójstw z wynikiem 16,6 na sto tysięcy osób. Dlaczego Polacy tak chętnie decydują się targnąć się na swój żywot? W przeważającej mierze przyczyną są problemy osobiste, długi finansowe, ale i uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. Te często prowadzą do problemów psychicznych, występowania depresji i zaburzeń osobowości, co z kolei wiąże się z utratą wiary we własne możliwości i nadziei na lepsze jutro. Te smutne dane ukazują, że problem samobójstw w Polsce jest niestety spory.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzątać mieszkanie po zgonie, krok po kroku?

dezynfekcja po zgonach

Pomożemy Ci przejść przez ten trudny czas, oczyszczając Twoje mieszkanie, usuwając przedmioty zmarłego i eliminując koszty związane z koniecznością przeprowadzenia remontu. Oferujemy pełne wsparcie i dyskrecję na każdym etapie naszej pracy. Naszym priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo i spokój psychiczny. Sprawdź naszą ofertę i pozwól, że wyręczymy Cię w tym obowiązku.

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%