Sprzątanie po pożarze, czyszczenie i ozonowanie. Usuwanie szkód pożarowych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Katowice, Warszawa, Gdańsk

Oferujemy innowacyjne rozwiązanie czyszczenia suchym lodem w ramach kompleksowego usuwania szkód oraz czyszczenia i dekontaminacji po pożarach i nadpaleniach a także wybuchach sadzy z kominków czy przewodów wentylacyjnych. Pracujemy w Katowice, Warszawa, Gdańsk, Zamość i innych miastach na terenie Polski.

Czyszczenie suchym lodem

Unikalna metoda czyszczenia suchym lodem jest bardzo precyzyjna, umożliwia dokładne wyczyszczenie ścian, sufitów, przedmiotów codziennego użytku mogących być jednym ze źródeł nieprzyjemnego zapachu.

Neutralizacja zapachów z ozonowaniem

Skutecznie usuwamy zapachy po pożarze lub wybuchu z komina. Jest to proces długo falowy w skład którego wchodzi poza czyszczeniem ścian np. suchym lodem usługa profesjonalnego ozonowania pomieszczeń po pożarze.

Dokumentacja z miejsca szkody

Po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia nasi technicy przyjeżdzają na miejsce zdarzenia, gdzie podczas szczegółowych oględzin wykonują dokumentację fotograficzną oraz sporządzają protokół szkody oraz szczegółowy kosztorys prac.

urządzenie cold jet

Sprzątanie po pożarze

Wykonujemy skuteczne czyszczenie suchym lodem, wszelkiego rodzaju ścian i podłóg. Czyścimy przewody kominowe i wentylacyjne. W razie potrzeby używamy profesjonalnych środków chemicznych - łączymy różne technologie czyszczenia, zawsze wybieramy tą najbardziej optymalną dla klienta. Usuwamy szkodliwe osmolone substancje ze ścian, sufitów oraz podłóg. Na koniec dezynfekcja!

Bezpłatna wycena

Przeprowadzimy dla Państwa bezpłatne oględzin na miejscu zdarzania oraz przygotujemy oferty dotyczącą usunięcia skutków pożaru. Prz pomocy technologi czyszczenia suchym lodem usuwamy 99,9% zarodników pleśni, wykonujemy to 6x szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia przy użyciu ogólnie dostępnych środków chemicznych.

Współpraca z ubezpieczycielem

Jeżeli posiadacie Państwo ubezpieczenie, współpracujemy z większością firm ubezpieczeniowych przy likwidacji szkód. Przygotowujemy niezbędną dokumentacje, protokoły pomiarowe, kosztorysy i inne niezbędne dokumenty. Istnieje możliwość rozliczenia w formie "bezgotówkowej".

Usuwanie skutków pożarów

Linia naszych urządzeń używana podczas czyszczenie suchym lodem z Serii Performance Cold Jet jest wykorzystywana podczas świadczenia prac związanych ze sprzątaniem po pożarach oraz usuwaniem szkód pożarowych. Opatentowana technologia, pozwala nam czyścić zadymione ściany w bezpieczny sposób.  Nasze technologia zapewnia niezawodne działanie zarówno w przypadku delikatnego czyszczenia tynków pod ciśnieniem 20 psi (1,4 bara) , jak i agresywnego wydmuchiwania pod ciśnieniem 300 psi (5,5 bara) np. do stropów z betonu. Obsługujemy województwa: dolnośląskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, śląskie, świętokrzyskie, opolskie, podkarpackie, podlaskiewielkopolskie, zachodniopomorskie

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Firma sprzątająca po pożarze wykorzystuje nowoczesną technologię czyszczenia za pomocą urządzenia Cold Jet Aero 40FP. Z jego pomocą, czyścimy m.in.:

domy, obiekty przemysłowe, statki po pożarach i zalaniach – usuwamy z nich wszelkie zabrudzenia na ścianach i sufitach, szkody powstałe podczas pożaru, nasze metody bez trudu poradzą sobie nawet z wyjątkowo osmoloną (czarną) powierzchnią – suchy lód umożliwia również usunięcie sadzy, rdzy, samarów, tłuszczy, olejów oraz pozostałości po zalaniu. Działamy na terenie całej Polski w takich miastach jak: Katowice, Warszawa, Gdańsk a także Wrocław, Opole, Kielce, Kraków itp.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód powstaje poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie – podczas rozprężania, temperatura CO2 gwałtownie spada, dzięki czemu zamarza on w temperaturze -79°C. Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Powłoka zanieczyszczenia traci elastyczność i pęka. Kolejne dawki suchego lodu wdzierają się w pęknięcia, w których następnie sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu. Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

Za pomocą suchego lodu można wykonywać czyszczenie domu po pożarze a także mieszkania, wszędzie tam, gdzie niewskazane jest stosowanie wody a w przypadku domu po pożarze możemy już jej mieć dosyć. Metoda ta nie wymaga specjalnych nakładów – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki spalonego domu. Szybki czas usunięcia szkody oznacza, iż sumaryczny koszt czyszczenia tą metodą jest znacznie niższy, w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Suchy lód doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni nadpalonych ścian czy sufitów – jest on niekorozyjny oraz erozyjny w minimalnym stopniu. Po zainstalowaniu specjalnej końcówki możemy tą metodą czyścić elektronikę, która mogła ucierpieć podczas pożaru.

Co równie istotne, usuwanie szkód po pożarze suchym lodem, jest w pełni bezpieczne dla środowiska. W tej metodzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani rozpuszczalników. Podczas pracy, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia. Ponadto, po czyszczeniu suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować, gdyż lód przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu, to resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę.

Jak wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w czyszczeniu po pożarze, stosowany jest w różnych obiektach zarówno u klientów indywidualnych jak i w firmach . Oczyszczanie tą metodą sprawdza się m.in. w:

  • czyszczeniu ścian po pożarze;
  • czyszczeniu sufitu;
  • czyszczeniu podłóg;
  • czyszczeniu wyposażenia;
  • czyszczeniu sprzętów AGD;
  • czyszczeniu sprzętów RTV;
  • czyszczeniu i doczyszczaniu posadzek;
  • czyszczenie książek i dokumentów po pożarze, tę czynność wykonujemy łącz kilka technologii;
  • czyszczenie przedmiotów drewnianych;
  • czyszczenie przewodów wentylacyjnych;

Czyszczenie po pożarze, jak zrobić to profesjonalnie?

Pożar to przykre zdarzenie dla każdego, komu się on przytrafi. Czyszczenie po pożarze to trudne zadanie, bezwzględnie warto je powierzyć fachowcom. Oto nasze porady, jak zabezpieczyć dom przed pożarem część. 1, oraz część 2. W naszej pracy wykorzystujemy technologię czyszczenia suchym lodem. Nasze działanie to gwarancja, że Wasze mieszkanie, czy dom zniszczony przez żywioł zostanie doprowadzone do stanu używalności w szybki i profesjonalny sposób. Najważniejsze to usunięcie wszelkich potencjalnych  zagrożeń. Firmy sprzątające po pożarze takie jak Kastelnik gwarantują kompleksowe usługi w tym zakresie takie jak; czyszczenie po pożarze, sprzątanie po pożarach, wraz z dezynfekcją i pozbywaniem się nieprzyjemnych zapachów.
Czy wiesz, że czyszczenie ścian po pożarze jeszcze nigdy nie było tak szybkie i łatwe, jak przy użyciu metody mycia suchym lodem. Od dziś technologia ta dostępna jest nie tylko dla klientów w Katowicach. Nasze usługi, są tak skuteczne, że od zeszłego roku oferujemy je na terenie całego kraju. Suchy lód idealnie sprawdza się jako środek czyszczący nie tylko czarne smugi po pożarach, jest idealny do zadymionych podłóg oraz okopconych sufity. Jak pewnie już się dowiedziałeś, to właśnie dzięki swoim unikalnym cechom, a np. bardzo niskiej temperaturze -78,5 ˚C, posiada właściwości dezynfekujące. Dekontaminacja po pożarze z wykorzystaniem tej metody przebiega szybciej, niż stosując tradycyjne metody. Dzięki temu oszczędzamy czas, a co za tym idzie środki finansowe jakże potrzebne na renowacje budynku zniszczonego przez pożar. Usuwamy szkody po pożarowe przez cały rok 24 godziny na dobę, także w weekendy. Oferujemy również profesjonalne ozonowanie po pożarze. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że Twój biznes, zniszczony ogniem nie może czekać.

Inne obsługiwane miasta: Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.5
4,5 rating
4.5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 14)
Doskonale72%
Bardzo dobrze21%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie7%