Sprzątanie po pożarze, czyszczenie i ozonowanie. Usuwanie szkód pożarowych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Katowice

Oferujemy innowacyjne rozwiązanie czyszczenia suchym lodem w ramach kompleksowego usuwania szkód oraz czyszczenia i dekontaminacji po pożarach i nadpaleniach a także wybuchach sadzy z kominków czy przewodów wentylacyjnych. Pracujemy w Katowicach i innych miastach aglomeracji Śląskiej - 24h na dobę.

Czyszczenie suchym lodem

Unikalna metoda czyszczenia suchym lodem jest bardzo precyzyjna, umożliwia dokładne wyczyszczenie ścian, sufitów, przedmiotów codziennego użytku mogących być jednym ze źródeł nieprzyjemnego zapachu.

Neutralizacja zapachów z ozonowaniem

Skutecznie usuwamy zapachy po pożarze lub wybuchu z komina. Jest to proces długo falowy w skład którego wchodzi poza czyszczeniem ścian np. suchym lodem usługa profesjonalnego ozonowania pomieszczeń po pożarze.

Dokumentacja z miejsca szkody

Po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia nasi technicy przyjeżdzają na miejsce zdarzenia, gdzie podczas szczegółowych oględzin wykonują dokumentację fotograficzną oraz sporządzają protokół szkody oraz szczegółowy kosztorys prac.

cold-jet

Sprzątanie po pożarze

Wykonujemy skuteczne czyszczenie suchym lodem, wszelkiego rodzaju ścian i podłóg. Czyścimy przewody kominowe i wentylacyjne. W razie potrzeby używamy profesjonalnych środków chemicznych.

Bezpłatna wycena

Przeprowadzimy dla Państwa bezpłatne oględzin na miejscu zdarzania oraz przygotujemy oferty dotyczącą usunięcia skutków pożaru.

Współpraca z ubezpieczycielem

Jeżeli posiadacie Państwo ubezpieczenie, współpracujemy z większością firm ubezpieczeniowych przy likwidacji szkód. Przygotowujemy niezbędną dokumentacje, protokoły pomiarowe, kosztorysy i inne niezbędne dokumenty. Istnieje możliwość rozliczenia w formie "bezgotówkowej".

Usuwanie skutków pożarów

Linia naszych urządzeń używana podczas czyszczenie suchym lodem z Serii Performance Cold Jet jest wykorzystywana podczas świadczenia prac związanych ze sprzątaniem po pożarach oraz usuwaniem szkód pożarowych. Opatentowana technologia, pozwala nam czyścić zadymione ściany w bezpieczny sposób.  Nasze technologia zapewnia niezawodne działanie zarówno w przypadku delikatnego czyszczenia tynków pod ciśnieniem 20 psi (1,4 bara) , jak i agresywnego wydmuchiwania pod ciśnieniem 300 psi (5,5 bara) np. do stropów z betonu.

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię czyszczenia za pomocą urządzenia Cold Jet Aero 40FP. Z jego pomocą, czyścimy m.in.:

domy po pożarach i zalaniach – usuwamy z nich wszelkie zabrudzenia na ścianach i sufitach, szkody powstałe podczas pożaru, nasze metody bez trudu poradzą sobie nawet z wyjątkowo osmoloną (czarną) powierzchnią – suchy lód umożliwia również usunięcie sadzy, rdzy, samarów, tłuszczy, olejów oraz pozostałości po zalaniu.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód powstaje poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie – podczas rozprężania, temperatura CO2 gwałtownie spada, dzięki czemu zamarza on w temperaturze -79°C. Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Powłoka zanieczyszczenia traci elastyczność i pęka. Kolejne dawki suchego lodu wdzierają się w pęknięcia, w których następnie sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu. Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

Za pomocą suchego lodu można wykonywać czyszczenie domu po pożarze a także mieszkania, wszędzie tam, gdzie niewskazane jest stosowanie wody a w przypadku domu po pożarze możemy już jej mieć dosyć. Metoda ta nie wymaga specjalnych nakładów – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki spalonego domu. Szybki czas usunięcia szkody oznacza, iż sumaryczny koszt czyszczenia tą metodą jest znacznie niższy, w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Suchy lód doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni nadpalonych ścian czy sufitów – jest on niekorozyjny oraz erozyjny w minimalnym stopniu. Po zainstalowaniu specjalnej końcówki możemy tą metodą czyścić elektronikę, która mogła ucierpieć podczas pożaru.

Co równie istotne, czyszczenie suchym lodem po pożarze jest w pełni bezpieczne dla środowiska. W tej metodzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani rozpuszczalników. Podczas pracy, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia. Ponadto, po czyszczeniu suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować, gdyż lód przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu, to resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę.

Jak wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w czyszczeniu po pożarze, stosowany jest w różnych obiektach zarówno u klientów indywidualnych jak i w firmach . Oczyszczanie tą metodą sprawdza się m.in. w:

  • czyszczeniu ścian po pożarze
  • czyszczeniu wyposażenia
  • czyszczeniu sprzętów AGD
  • czyszczeniu i doczyszczaniu posadzek

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Zapraszamy!

Kontakt

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi sprzątające możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%