Sprzątanie po pożarze Żagań

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze w Żaganiu. Szybka likwidacja szkód spowodowanych przez ogień – kompleksowa oferta firmy Kastelnik

Pracownicy firmy Kastelnik to zespół specjalistów zajmujących się gruntowną dezynfekcją,  czyszczeniem oraz sprzątaniem po pożarze dla miasta Żagań, oraz na terenie całego województwa lubuskiego. Nieprzerwanie od 2013 r. prowadzimy działalność gospodarczą polegającą na pomaganiu osobom poszkodowanym przez ogień, wybuch pożaru, bez względu na skalę zgłoszonych zniszczeń. Przemysłowe generatory ozonu o mocy do 240 g./h, jakie posiadamy w naszej ofercie, dają możliwość  przeprowadzenia dezynfekcjo po pożarze ozonem, na powierzchniach nawet do kilku tysięcy metrów.

czyszczenie podłogi po pożarze Żagań

Oferujemy restytucję mienia w zniszczonych budynkach w Żaganiu oraz okolicznych miastach w Lubuskim. Fachowcy z firmy Kastelnik, zajmują się usuwaniem szkód po pożarowych, usuwaniem sadzy ze ścian, czyszczeniem suchym lodem spalonych powierzchni oraz utylizacją przedmiotów po pożarze. Likwidacja szkód po wybuchach ognia w kominie, wiąże się z ozonowaniem mieszkań, a czasem wręcz całych domów. Osuszanie mokrych ścian po pożarze przeprowadzamy zarówno dla klienta indywidualnego, jak i dla zakładu produkcyjnego.

W naszej ofercie znajduje się również technologia czyszczenia spalonych ścian suchym lodem. Polscy przedsiębiorcy, którym pomagaliśmy po pożarach, dzięki szybko przeprowadzonym czynnościom ratunkowym, mogli szybko ponownie przywrócić swoją działalność gospodarczą Czas usunięcia szkody w przypadku miejsc przeznaczonych na działalność gospodarczą – jest niezwykle istotny.

Wszystkie przeprowadzane czynności – realizowane przez naszą firmę – odbywają się z zastosowaniem niezbędnych zasad BHP.

czyszczenie ścian po pożarze Żagań

Sprzątanie po pożarze Żagań

Zależy nam, aby nasz klient nie tylko szybko wrócił do normalności po wybuchu pożaru, ale również ważne jest, aby zrealizowane przez nas czynności, umożliwiły przeprowadzenie remontu spalonego domu. Sprzątanie po pożarze mieszkań w Żaganiu to usługa, dla osób, które nie chcą wykonywać tej pracy samodzielnie. Usuwając szkody po pożarowe, mamy bezpośredni kontakt z poszkodowanymi, gdzie jedną z przeprowadzanych czynności jest ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych po pożarze. Realizując proces dekontaminacji, zależy nam na szybkich, skutecznych i dobrze zaplanowanych działaniach.

Biorąc odpowiedzialność za każde zlecenie dotyczące usuwania szkód po zdarzeniu losowym, jakim jest pożar, gwarantujemy, że powierzone prace przeprowadzimy najszybciej jak to tylko możliwe. Wielu z naszych klientów nie posiada wiedzy z zakresu możliwych zagrożeń związanych z bezpośrednim przebywaniem w mieszkaniach, w których wybuchł pożar. Staramy się zawsze poinformować o wszystkim już podczas pierwszego kontaktu.

oferta ozonowanie po pożarze

Usuwamy zagrożenia po pożarowe, niewidoczne gołym okiem

Nasze usługi są kompleksowe, dlatego właśnie w miejscu, w którym rozprzestrzenił się ogień,  jesteśmy w stanie doradzić co robić krok po kroku. Znamy się na tym co robimy i wiemy jakich czynności nie można pominąć. Czasami czysta ścian nie oznacza, że nie ma na jej powierzchni trujących toksyn. Po powierzeniu nam procesu likwidacji szkód po pożarowych przeprowadzamy:

  • Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w mieszkaniach w Żaganiu;
  • Sprzątanie po pożarze;
  • Dekontaminacje pomieszczeń piwniczych, gospodarczych;
  • Dezodoryzacje – usuwająca nieprzyjemny zapach po pożarze;
  • Dezynfekcje powierzchni – nawet do 3000 m2/h;
  • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze w domu oraz w lokalu użytkowym;
  • Utylizacje spalonych przedmiotów;
  • Osuszanie pomieszczeń zalanych w trakcie akcji gaśniczej;
  • Sporządzenia za dodatkową opłatą kosztorysu KNR.

Jeśli nadal się wahasz, zadzwoń do firmy Kastelnik. Celem sporządzenia kosztorysu, przyjeżdżamy do klienta na miejsce bezpłatnie. Po oszacowaniu skali zniszczeń, przygotujemy kosztorys z precyzyjnie zaplanowanymi usługami, rekomendowanymi przez naszego technika. Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie, na podstawie wizji lokalnej w miejscu zdarzenia.

Zagrożenie pojawiające się podczas likwidacji szkód pożarowych

Specjalistyczna wiedza na temat dotycząca na temat usługi takiej jak „czyszczenie po pożarze”, wyraźnie mówi o konieczności likwidacji szkód pożarowych i trujących toksyn, związków niewidocznych gołym okiem. Oferujemy przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności, które doprowadzą spalone mieszkanie do możliwości przeprowadzenia remontu.

Nie wolno przygotowywać remontu, jeżeli w spalonym domu, nie zostanie przeprowadzona fachowa dekontaminacja. Jest ona niezbędnym procesem likwidującym trujące dioksyny powstałe podczas spalania się wielu przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych. Kastelnik jest odpowiednio wyposażoną ekipą sprzątającą do przeprowadzenia dekontaminacji, ozonowania pomieszczeń oraz ustalenia i zlikwidowania źródła spalenizny.

mycie sadzy ze ściany

Toksyny z pożaru a zagrożenie mutagenne – opinia eksperta

Według opinii profesora dr hab. Piotra Skubały – profesora nauk biologicznych w Katedrze Ekologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego „toksyny z pożaru niosą zagrożenie mutagenne”.

„Spalenie (np. gumy) uwalnia ze stuprocentową pewnością ogromną ilość znanych nam i nieznanych związków, z których większość jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. To są w dużej części związki rakotwórcze – to, co wdychamy, to zabójczy pył”.

środki do usuwania sadzy ze ścian

Statystyka po pożarach Żagań

Pożar to dramatyczne zdarzenie. Ogień to żywioł niezwykle trudny do opanowania, dlatego miejsca, w których przeprowadzamy nasze usługi sprzątania po pożarach, zazwyczaj są poważnie zniszczone.
Od wielu lat, towarzyszymy poszkodowanym, pomagając im wrócić do normalności oraz obserwując przy tym statystyki pożarowe. Niestety liczby mówią same za siebie. Wg. doniesień medialnych, średnio miesięcznie, dochodzi do ponad 500 pożarów na skutek wad w instalacji elektrycznej.

Na początku stycznia 2021 roku, na parterze budynku kamienicy w Żaganiu doszło do nieszczęśliwego w skutkach pożaru. Jeden z lokatorów wyczuł dym i powiadomił o tym zdarzeniu straż pożarną. Niestety ten pożar okazał się niezwykle tragiczny, gdyż śmierć na miejscu poniosła jedna starsza osoba. Najprawdopodobniej przyczyną tego pożaru było, właśnie zwarcie w instalacji elektrycznej urządzenia, które służyło do ogrzewania spalonego mieszkania.

firma sprzątająca Kastelnik od 2013

Kastelnik- 24-godzinny kontakt telefoniczny

Profesjonalna firma sprzątająca po pożarach Kastelnik, oferuje dla miasta Żagań i całego powiatu żagańskiego – 24-godzinny dyżur telefoniczny. Oferujemy sprzątanie po pożarze, które zawiera profesjonalny kosztorys KNR, przygotowany do ubiegania się o odszkodowanie w związku z likwidacją szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli szukasz kontaktu i fachowej pomocy w usuwaniu skutków pożaru- skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 3)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%