Sprzątanie po pożarze Żagań

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze w Żaganiu. Szybka likwidacja szkód spowodowanych przez ogień – kompleksowa oferta firmy Kastelnik

Pracownicy firmy Kastelnik to zespół specjalistów zajmujących się gruntowną dezynfekcją,  którzy oferują czyszczenie po pożarze Żagań, oraz dekontaminację na terenie całego województwa lubuskiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Nieprzerwanie od 2013 r. prowadzimy działalność gospodarczą polegającą na pomaganiu osobom poszkodowanym przez ogień, wybuch pożaru, bez względu na skalę zgłoszonych zniszczeń. Przemysłowe generatory ozonu o mocy do 240 g./h, jakie posiadamy w naszej ofercie, dają możliwość  przeprowadzenia dezynfekcjo po pożarze ozonem, na powierzchniach nawet do kilku tysięcy metrów.

czyszczenie podłogi po pożarze Żagań

Czyszczenie podłóg po pożarach wymaga profesjonalnego sprzętu.

Oferujemy restytucję mienia w zniszczonych budynkach w Żaganiu oraz okolicznych miastach w Lubuskim. Fachowcy z firmy Kastelnik, zajmują się usuwaniem szkód po pożarowych, usuwaniem sadzy ze ścian, czyszczeniem suchym lodem spalonych powierzchni oraz utylizacją przedmiotów po pożarze. Likwidacja szkód po wybuchach ognia w kominie, wiąże się z ozonowaniem mieszkań, a czasem wręcz całych domów. Osuszanie mokrych ścian po pożarze przeprowadzamy zarówno dla klienta indywidualnego, jak i dla zakładu produkcyjnego.

usuwanie szkód pożarowych w Żaganiu woj. lubuskie

Mycie sadzy ze ścian suchym lodem to popularna metoda sprzątania w woj. lubuskim.

W naszej ofercie znajduje się również technologia czyszczenia spalonych ścian suchym lodem. Polscy przedsiębiorcy, którym pomagaliśmy po pożarach, dzięki szybko przeprowadzonym czynnościom ratunkowym, mogli szybko ponownie przywrócić swoją działalność gospodarczą Czas usunięcia szkody w przypadku miejsc przeznaczonych na działalność gospodarczą – jest niezwykle istotny.

Wszystkie przeprowadzane czynności – realizowane przez naszą firmę – odbywają się z zastosowaniem niezbędnych zasad BHP.

czyszczenie ścian po pożarze Żagań

Sprzątanie po pożarze Żagań

Zależy nam, aby nasz klient nie tylko szybko wrócił do normalności po wybuchu pożaru, ale również ważne jest, aby zrealizowane przez nas czynności, umożliwiły przeprowadzenie remontu spalonego domu. Sprzątanie po pożarze mieszkań w Żaganiu to usługa, dla osób, które nie chcą wykonywać tej pracy samodzielnie.

Usuwając szkody po pożarowe, mamy bezpośredni kontakt z poszkodowanymi, gdzie jedną z przeprowadzanych czynności jest ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych po pożarze. Realizując proces dekontaminacji, zależy nam na szybkich, skutecznych i dobrze zaplanowanych działaniach.

Kastelnik – usuwanie zapachów – kontakt 7 dni w tygodniu

Biorąc odpowiedzialność za każde zlecenie dotyczące usuwania szkód po zdarzeniu losowym, jakim jest pożar, gwarantujemy, że powierzone prace przeprowadzimy najszybciej jak to tylko możliwe. Wielu z naszych klientów nie posiada wiedzy z zakresu możliwych zagrożeń związanych z bezpośrednim przebywaniem w mieszkaniach, w których wybuchł pożar. Staramy się zawsze poinformować o wszystkim już podczas pierwszego kontaktu.

oferta ozonowanie po pożarze

Usuwamy zagrożenia po pożarowe, niewidoczne gołym okiem

Nasze usługi są kompleksowe, dlatego właśnie w miejscu, w którym rozprzestrzenił się ogień,  jesteśmy w stanie doradzić co robić krok po kroku. Znamy się na tym co robimy i wiemy jakich czynności nie można pominąć. Czasami czysta ścian nie oznacza, że nie ma na jej powierzchni trujących toksyn.

Po powierzeniu nam procesu likwidacji szkód po pożarowych przeprowadzamy:

 • Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w mieszkaniach w Żaganiu;
 • Sprzątanie po pożarze;
 • Dekontaminacje pomieszczeń piwniczych, gospodarczych;
 • Dezodoryzacje – usuwająca nieprzyjemny zapach po pożarze;
 • Dezynfekcje powierzchni – nawet do 3000 m2/h;
 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze w domu oraz w lokalu użytkowym;
 • Utylizacje spalonych przedmiotów;
 • Osuszanie pomieszczeń zalanych w trakcie akcji gaśniczej;
 • Sporządzenia za dodatkową opłatą kosztorysu KNR.

Jeśli nadal się wahasz, zadzwoń do firmy Kastelnik. Celem sporządzenia kosztorysu, przyjeżdżamy do klienta na miejsce bezpłatnie. Po oszacowaniu skali zniszczeń, przygotujemy kosztorys z precyzyjnie zaplanowanymi usługami, rekomendowanymi przez naszego technika. Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie, na podstawie wizji lokalnej w miejscu zdarzenia.

Zagrożenie pojawiające się podczas likwidacji szkód pożarowych

Specjalistyczna wiedza na temat dotycząca na temat usługi takiej jak „czyszczenie po pożarze”, wyraźnie mówi o konieczności likwidacji szkód pożarowych i trujących toksyn, związków niewidocznych gołym okiem. Oferujemy przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności, które doprowadzą spalone mieszkanie do możliwości przeprowadzenia remontu.

Nie wolno przygotowywać remontu, jeżeli w spalonym domu, nie zostanie przeprowadzona fachowa dekontaminacja. Jest ona niezbędnym procesem likwidującym trujące dioksyny powstałe podczas spalania się wielu przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych. Kastelnik jest odpowiednio wyposażoną ekipą sprzątającą do przeprowadzenia dekontaminacji, ozonowania pomieszczeń oraz ustalenia i zlikwidowania źródła spalenizny.

mycie sadzy ze ściany

Sadza na ścianach wymaga silnego środka do dezynfekcji toksyn.

Toksyny z pożaru a zagrożenie mutagenne – opinia eksperta

Według opinii profesora dr hab. Piotra Skubały – profesora nauk biologicznych w Katedrze Ekologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego „toksyny z pożaru niosą zagrożenie mutagenne”.

„Spalenie (np. gumy) uwalnia ze stuprocentową pewnością ogromną ilość znanych nam i nieznanych związków, z których większość jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. To są w dużej części związki rakotwórcze – to, co wdychamy, to zabójczy pył”.

środki do usuwania sadzy ze ścian

Statystyka po pożarach Żagań

Pożar to dramatyczne zdarzenie. Ogień to żywioł niezwykle trudny do opanowania, dlatego miejsca, w których przeprowadzamy nasze usługi sprzątania po pożarach, zazwyczaj są poważnie zniszczone.

Od wielu lat, towarzyszymy poszkodowanym, pomagając im wrócić do normalności oraz obserwując przy tym statystyki pożarowe. Niestety liczby mówią same za siebie. Wg. doniesień medialnych, średnio miesięcznie, dochodzi do ponad 500 pożarów na skutek wad w instalacji elektrycznej.

Kastelnik – usuwanie sadzy ścian – potwierdzone certyfikatem

Na początku stycznia 2021 roku, na parterze budynku kamienicy w Żaganiu doszło do nieszczęśliwego w skutkach pożaru. Jeden z lokatorów wyczuł dym i powiadomił o tym zdarzeniu straż pożarną. Niestety ten pożar okazał się niezwykle tragiczny, gdyż śmierć na miejscu poniosła jedna starsza osoba. Najprawdopodobniej przyczyną tego pożaru było, właśnie zwarcie w instalacji elektrycznej urządzenia, które służyło do ogrzewania spalonego mieszkania.

Usługi sprzątania i dezynfekcji mieszkań po zalaniu znajdziesz również w poniższych miastach:

firma sprzątająca Kastelnik od 2013

Certyfikat od firmy Kastelnik.

Kastelnik- 24-godzinny kontakt telefoniczny

Profesjonalna firma sprzątająca po pożarach Kastelnik, oferuje dla miasta Żagań i całego powiatu żagańskiego – 24-godzinny dyżur telefoniczny. Oferujemy sprzątanie po pożarze, które zawiera profesjonalny kosztorys KNR, przygotowany do ubiegania się o odszkodowanie w związku z likwidacją szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli szukasz kontaktu i fachowej pomocy w usuwaniu skutków pożaru- skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Co robić po pożarze domu? Rozwiązanie tego problemu jest profesjonalne czyszczenie ścian po pożarze w Żaganiu. Niezależnie od tego, czy konieczne jest opróżnianie mieszkania, czy mycie ścian z sadzy, kompleksowa usługa sprzątania po pożarze to odpowiedź dla wszystkich osób poszkodowanych w wyniku tego nieprzewidywalnego żywiołu. Technicy rozpoczynają pracę na miejscu zdarzenia od ustalenia planu usuwania skutków pożaru i zabezpieczenia mieszkania.

Sprzątanie pogorzeliska obejmuje, takie usługi jak: wywóz odpadów do spalarni, czyszczenie ścian i nadpalonych sufitów z sadzy przy pomocy suchego lodu oraz ozonowanie po pożarze. Mieszkanie w szybkim tempie jest wysprzątane i zdatne do ponownego użytku. Prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po pożarze w Żaganiu.

Sprzątanie Żagań

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Koszt usługi tj. czyszczenie sufitów po pożarze ustalany jest indywidualnie z klientem w trakcie wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Na wysokość ceny wpływ ma wiele czynników jak wielkość zabrudzeń czy wysokości, na której występują. Zazwyczaj cena za doczyszczenie okopconych sufitów zaczyna się od 50 zł.

Gdzie można utylizować rzeczy po pożarze?

Utylizacja skażonych przedmiotów po pożarze powinna być przeprowadzana w miejscach do tego przeznaczonych. Opróżnianie domu po pożarze to zadanie dla profesjonalnych firm sprzątających, które dysponują odpowiednim wpisem do BDO. Technicy przewożą wyposażenie mieszkania do specjalnej spalarni w kontenerach spełniających wymogi sanepidu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%