Sprzątanie domu po pożarze Warszawa

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie domu po pożarze Warszawa. O jakich aspektach podczas prac dla poszkodowanych po wybuchu ognia nie zapominamy?

Pożar spowodowany jest często przez nieuwagę lub zaniedbanie ludzkie. Mamy na to wpływ, lecz zazwyczaj sobie nie zdajemy z tego sprawy. Sprzątanie domu po pożarze Warszawa to specjalistyczna pomoc od techników przedsiębiorstwa Kastelnik dla poszkodowanych przez ogień. W ramach wykonywanych prac nie wolno zapominać o takich aspektach jak np.:

  • stosowanie wyłącznie atestowanych preparatów dezynfekujących;
  • używanie certyfikowanych sprzętów;
  • zabezpieczanie się za pomocą środków ochrony osobistej;
  • zabezpieczenie miejsca pracy za pomocą odpowiednich komunikatów ostrzegawczych.

Czyszczenie ścian po pożarze można zamówić, dzwoniąc na czynną przez 365 dni interwencyjną infolinię. BOK firmy Kastelnik chętnie wyjaśni wszystkie szczegóły oferty i umówi jak najszybszy termin realizacji dekontaminacji po pożarze m.in. w takich rejonach miasta Warszawa jak np.: Stara Praga, Ursów, Wilanów, Solec, Gocław, Kabaty i Pyry.

Sprzątanie po pożarze Warszawa. Jak usunąć sadzę ze ścian po pożarze?

Niestety, ale statystyki mówią o tym, że coraz częściej dochodzi do pożarów w naszych domach. Mało kto się tego spodziewa i jest przygotowany, by walczyć z przykrymi konsekwencjami wzniecenia ognia. Dlatego sprzątanie po pożarze w Warszawie zlecić profesjonalistom. Mianowicie firmie świadczącej usługi sprzątania po wybuchu ognia. Taki podmiot doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że okopcone ściany po pożarze są wręcz toksyczne dla naszego zdrowia. Analizując metody, które mają na celu usunąć sadzę ze ścian po pożarze, można wyodrębnić m.in. mycie ścian suchym lodem bądź specjalistyczną chemią. Należy jednak podkreślić, iż te czynności powinny wykonywać wyłącznie osoby przeszkolone. 

Czyszczenie ścian po pożarze w Warszawie – jak zacząć sprzątanie pogorzeliska?

Sprzątanie pogorzeliska, które powstało na wskutek pożaru, nie jest czynnością, której powinny imać się osoby do tego nieprzygotowane. Konieczne jest, by pozbyć się przedmiotów, których palenie wytworzyło niebezpieczne dla naszego zdrowia toksyny, w szczególności plastikowych. Jednakże, by zrobić to poprawnie, należy trzymać się odpowiedniej kolejności działań, do których należy:

  • Uprzątnięcie przedmiotów z pogorzeliska;
  • Usuwanie sadzy ze ściany po pożarze za pomocą suchego lodu; 
  • Likwidacja dioksyn i furanów – trujących związków wydzielanych w trakcie pożaru;
  • Dezynfekcja wysprzątanych pomieszczeń po pożarze. 

Uprzątnięcie przedmiotów z pogorzeliska

Jak już wspomnieliśmy ważne, jest, aby odpowiednio przygotować miejsce, w którym zostanie przeprowadzone specjalistyczne usuwanie skutków pożaru. Wyniesienie takich przedmiotów jak spalone meble, czy przedmioty osobiste pomoże w sprawniejszym działaniu w dalszych etapach czyszczenia po wybuchu ognia. Zostaną także wyeliminowane przedmioty, z których emitowane są toksyczne związki. Skażone w ten sposób mienie należy wyrzucić do przeznaczonych do tego specjalistycznych pojemników.

Usuwanie sadzy ze ściany po pożarze za pomocą suchego lodu

Suchy lód jest gwarancją nie tylko do skutecznego zlikwidowania konsekwencji pożaru, ale i również przykładem ekologicznego podejścia do pracy. Bezinwazyjne usuwanie sadzy ze ścian po pożarze za pomocą suchego lodu to nic innego jak wydmuchiwanie granulek z odzyskanego CO2 i rozproszenie ich po całym pomieszczeniu. Ta metoda strumieniowa wykorzystuje suchy lód zmrożony do temperatury -78,5 ˚C. Dzięki dużej szybkości wypadania ze specjalistycznej dyszy uderza on w warstwy zabrudzeń, dzięki czemu odrywają się one od danych powierzchni. 

Likwidacja dioksyn i furanów – trujących związków wydzielanych w trakcie pożaru

Dekontaminacja, czyli trwałe usuwanie dioksyn i furanów, które są trującymi związkami wydzielanymi w trakcie pożaru. Wykonywana jest przez fachowców, którzy są zabezpieczeni w środki ochrony osobistej. Jest to niezbędne dla ich zdrowia i życia. Likwidować można je także za pomocą innowacyjnej technologii suchego lodu.

Dezynfekcja wysprzątanych pomieszczeń po pożarze

Po zlikwidowaniu zniszczonych przez ogień przedmiotów oraz umyciu ścian i innych powierzchni z sadzy, a także oczyszczeniu powietrza z toksycznych substancji, niezbędna jest dezynfekcja. Sprawdzoną formą odkażania stosowaną po wybuchu ognia jest ozonowanie pomieszczeń. Jest to również, jak czyszczenie suchym lodem metoda bezinwazyjna w środowisko naturalne. Ozon występuje w naszej atmosferze i samoistnie się rozkłada do stężenia bezpiecznego dla człowieka po wykonaniu zabiegu. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą przemysłowych generatorów o mocy nawet 240 g/h. Dzięki niemu można także przeprowadzić dezodoryzacje pomieszczeń, czyli neutralizację nieprzyjemnego zapachu spalenizny. 

Usuwanie szkód po pożarze w Warszawie – garaż przy domu  

Zdarzenie losowe, jakim jest pożar, potrafi wywrócić cały nasz świat do góry nogami. Gdy już do niego dojdzie, zastanawiamy się, czy mogliśmy się przed nim uchronić. Usuwanie szkód po pożarze w Warszawie w garażu przy domu polega także na tym, że dochodzimy do źródła problemu. Najczęściej do wzniecenia ognia w przydomowym garażu dochodzi z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. Każdego roku dochodzi do 600 pożarów z tego właśnie powodu. Dlatego bardzo ważny jest cykliczny przegląd elektryki i zwrócenie uwagi na poprawne działanie urządzeń. Czyszczenie garażu po pożarze zazwyczaj odbywa się za pomocą technologii suchego lodu. Metoda ta pozwala na zlikwidowanie sadzy i wyeliminowanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia dioksyn.

Usuwanie zapachów po pożarze budynku w woj. mazowieckim

Pożar to niekontrolowany wybuch ognia, podczas którego wytwarza się także odór spalenizny. Są one także toksyczne, dlatego usuwanie nieprzyjemnych zapachów na terenie Mazowsza to zadanie dla specjalistów z firmy Kastelnik. Posiadają oni w tym celu stosowne doświadczenie, ale i również odpowiednim sprzęt. Są nimi przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 do 240 g/h. Za pomocą ozonowania budynku po pożarze neutralizujemy smród, ale i również dezynfekujemy je, zabijając chorobotwórcze drobnoustroje. 

Utylizacja zniszczonych w pożarze przedmiotów

W ramach wykonywanych prac podczas usuwania skutków wybuchu ognia nie można pominąć ważnego aspektu, jakim jest utylizacja zniszczonych przedmiotów. Jest to ważne nie tylko ze względu na brak praktyczności ich, ale i również na ich toksyczność. Tego typu skażone wyposażenie wyrzuca się do przeznaczonych do tego pojemników, a potem utylizuje się termicznie w specjalistycznej spalarni. Pamiętać należy o tym, że pod żadnym pozorem nie mogą one być wyrzucone do zwykłych osiedlowych śmietników.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszej firmie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z sadzą i okopconymi ścianami po pożarze. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasadami BHP. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Jak przygotować mieszkanie na przyjazd ekipy sprzątającej po pożarze?

Przed przyjazdem profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarze nie musisz nic specjalnie robić. Technicy przedsiębiorstwa sprzątającego zajmą się kompleksowo usuwaniem sadzy ze ścian w mieszkaniu, w którym nastąpiło wzniecenie ognia, wydezynfekują pomieszczenia oraz zutylizują wyposażenie.

Czy ozonowanie pomieszczeń po wybuchu ognia jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Ozonowanie  pomieszczeń po pożarze przeprowadzone przez specjalistów jest całkowicie bezpieczne. Warunkiem jest wykonaniu pomiaru stężenia ozonu po dezynfekcji pomieszczenia. Po zabiegu bakterie są zneutralizowane, a odkażana powierzchnia jest wolna od wszelkich zagrożeń.

Co sprawdza się przy myciu ścian po pożarze? Całodobowa pomoc Kastelnik

Sprzątanie domu po pożarze Warszawa to skupienie się na dogłębnym pozbyciu się wszelkich konsekwencji wzniecenia ognia. Podczas mycia ścian po pożarze sprawdza się najlepiej atestowana chemia lub innowacyjna metoda, jaką jest ozonowanie pomieszczeń. Formy te są stosowane przez specjalistyczne przedsiębiorstwo Kastelnik razem lub zamiennie. Ozonowanie jest ekologiczne, ponieważ sam ozon naturalnie występuje w naszej atmosferze. Czyszczenie po pożarze można zamówić u nas o dowolnie wybranej porze, ponieważ posiadamy infolinię interwencyjną 24/7. Zapraszamy do kontaktu!

Kastelnik – najwyższa jakość sprzątania po pożarze na Mazowszu!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%