Sprzątanie po pożarze Warszawa

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze w Warszawie. Ile kosztuje sprzątanie po pożarze w ramach kompleksowego usuwania szkód?

Pożar w mieszkaniu? Wybuch ognia często spowodowany jest zwarciem instalacji elektrycznej lub przez zaniedbanie ludzkie. Na części z tych sytuacji mamy wpływ, lecz zazwyczaj sobie nie zdajemy z tego sprawy. Sprzątanie po pożarze Warszawa woj. mazowieckie to specjalistyczna pomoc, która obejmuje gruntowne czyszczenie ścian, zamgławianie pomieszczeń za pomocą specjalistycznego sprzętu i usuwanie trujących toksyn.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy nasze usługi usuwania szkód po pożarze w różnych częściach Warszawy we wszytskich 18 dzielnicach miasta. Wykonaliśmy czyszczenie sadzy i wiele zleceń w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, garażach oraz budynkach mieszkalnych zlokalizowanych przy Pałacu Prezydenckim, wzdłuż ulicy Krakowskie Przedmieście, na Wawrze, Żoliborzu, Ursusie, Woli i Bemowie. Przykłady spalonych mieszkań zobaczysz na poniższym filmie.

Cena sprzątania po pożarze zależna jest od wielkości szkody w spalonej nieruchomości oraz ilości sadzy na ścianach i sufitach i zazwyczaj mieści się w przedziale cenowym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Godzina czyszczenia sadzy suchym lodem to koszt 800 zł, który zawiera cenę zestalonego dwutlenku węgla oraz inne koszty obsługi maszyny.

Czyszczenie ściany po pożarze w Warszawie, woj. mazowieckie

Mycie sadzy ze ściany po pożarze w Warszawie. Usuwanie skutków pożaru pod dużym ciśnieniem przez firmę sprzątającą Kastelnik.

Na co zwrócić uwagę podczas usuwania szkód pożarowych?

Sprzątanie po pożarach obejmuje różne prace takie jak dezynfekcja przewodów wentylacyjnych, zabezpieczenie mienia, a w szczególności spalonego dachu oraz profesjonalne czyszczenie spalonych ścian. Dla klientów indywidualnych liczy się przede wszystkim czas realizacji oraz cena usługi.

Na co warto zwrócić uwagę podczas usuwania szkód po pożarze?

 • Ważne jest stosowanie atestowanych środków do czyszczenia sadzy ze ścian,
 • Bezpieczny demontaż nadpalonych konstrukcji należy wykonać przed sprzątaniem,
 • Eliminacja źródła nieprzyjemnego zapachu powinna być wykonana przed ozonowaniem.

Sprzątanie pomieszczenia po pożarze Warszawa

Czyszczenie ścian po pożarze można zamówić, dzwoniąc na infolinię Kastelnik, która czynna jest przez 365 dni w roku. Konsultanci ds. usuwania szkód pożarowych wyjaśnią wszystkie szczegóły oferty i umówią dogodny termin na dekontaminację pomieszczeń po pożarze. Usuwanie przykrego zapachu i substancji smolistych z osmolonych ścian można zamawiać na terenie wszystkich 18 dzielnic miasta Warszawa. Znajdziesz nas np. w lokalizacjach takich jak Stara Praga, Ursów, Wilanów, Solec, Gocław, Kabaty i Pyry.

Sprzątanie po pożarze Warszawa. Jak usunąć sadzę ze ścian po pożarze?

Usuwanie szkód pożarowych w Warszawie najlepiej rozpocząć od uprzątnięcia pogorzeliska, a następnie przejść, zabrać się za czyszczenie suchym lodem spalonych ścian i sufitów. Zazwyczaj technicy sprzątający po pożarze wykonują bezpłatnie szczegółowe oględziny, w trakcie których opisany jest szczegółowo proces czyszczenia, powierzchnia oraz ilość sadzy do wymycia. Usuwanie sadzy ze ściany najlepiej wykonać przy pomocy suchego lodu.

Czy wiesz, że mycie suchym lodem jest w pełni bezpieczne dla czyszczonych powierzchni? Co więcej, stosowanie suchego lodu umożliwia natychmiastowe przygotowanie ścian do malowania bez konieczności czekania, aż środki chemiczne odparują.

Niestety, ale statystyki mówią o tym, że coraz częściej dochodzi do pożarów w naszych domach. Mało kto jest przygotowany, by walczyć z przykrymi konsekwencjami nieintencjonalnego wzniecenia ognia. Dlatego sprzątanie po pożarze w Warszawie najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy przy użyciu suchego lodu pomogą nam uporać się dioksynami i innymi nieczystościami.

Spalony w pożarze dach

Przed remontem spalonych ścian należy je dokładnie wymyć! Zleć sprzątanie ekipie sprzątającej Kastelnik.

Warto zaufać w tym zakresie firmie świadczącej usługi sprzątania po wybuchu ognia. Taki podmiot doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że okopcone ściany po pożarze są wręcz toksyczne dla naszego zdrowia. Analizując metody, które mają na celu usunąć sadzę ze ścian po pożarze, można wyodrębnić np. mycie ścian suchym lodem lub przy użyciu tradycyjnych środków czyszczących. Uporczywy zapach spalenizny da się usunąć. Należy jednak podkreślić, iż te czynności powinny wykonywać wyłącznie osoby przeszkolone.

Kastelnik – czyszczenie po pożarze – 7 dni w tygodniu

Czyszczenie ścian po pożarze w Warszawie – jak zacząć kompleksowe sprzątanie?

Sprzątanie pogorzeliska, które powstało na wskutek pożaru, nie jest czynnością, której powinny imać się osoby do tego nieprzygotowane. Konieczne jest, by pozbyć się przedmiotów, których palenie wytworzyło niebezpieczne dla naszego zdrowia toksyny, w szczególności tych plastikowych.

Jednakże, by zrobić to poprawnie, należy trzymać się odpowiedniej kolejności działań, do których należy:

 • Uprzątnięcie przedmiotów z pogorzeliska,
 • Usuwanie sadzy ze ściany po pożarze za pomocą suchego lodu,
 • Likwidacja dioksyn i furanów – trujących związków wydzielanych w trakcie pożaru,
 • Dezynfekcja wysprzątanych pomieszczeń po pożarze.
Urządzenie do mycia sadzy, którą spowodował ogień

Urządzenie do zmywania sadzy z podłogi – szorowarka oscylacyjna marki ORBOT.

Uprzątnięcie przedmiotów z pogorzeliska, specjalistyczne sprzątanie

Jak już wspomniano ważne, jest, aby odpowiednio przygotować miejsce, w którym zostanie przeprowadzone specjalistyczne usuwanie skutków pożaru. Wyniesienie takich przedmiotów jak spalone meble, czy nadpalone przedmioty osobiste pomoże w sprawniejszym działaniu w dalszych etapach czyszczenia po pożarze. W mieszkania należy wynieść przedmioty, z których emitowane są toksyczne związki chemiczne. Skażone rzeczy należy wyrzucić do przeznaczonych do tego specjalistycznych pojemników i oddać do utylizacji.

Usuwanie sadzy ze ściany po pożarze za pomocą suchego lodu

Mycie ścian po pożarze suchym lodem nie tylko daje możliwość skutecznego zlikwidowania konsekwencji pożaru, ale również jest przykładem ekologicznego podejścia do pracy. Bezinwazyjne usuwanie sadzy ze ścian po pożarze za pomocą suchego lodu to nic innego jak wydmuchiwanie granulek z odzyskanego CO2 i rozproszenie ich po całym pomieszczeniu.

Serwis sprzątający Kastelnik

Czyszczenie suchym lodem po pożarze w Warszawie

Zestalony dwutlenek węgla pomaga w czyszczeniu sprzętów AGD w lokalach użytkowych, jak również usuwaniu zabrudzeń i osadów pożarowych z maszyn przemysłowych. Ta metoda strumieniowego czyszczenia wykorzystuje suchy lód zmrożony do temperatury -78,5 ˚C do oczyszczania przedmiotów po wybuchach sadzy. Dzięki dużej energii kinetyczne, zestalony dwutlenek węgla za pomocą specjalistycznej dyszy uderza w warstwy zabrudzeń, dzięki czemu odrywają się one od spalonej ściany.

Likwidacja dioksyn i furanów, czyli trujących związków wydzielanych w trakcie pożaru

Dekontaminacja po pożarze polega na trwałym usuwanie dioksyn i furanów, które są trującymi związkami wydzielanymi w trakcie pożaru. Wykonywana jest przez fachowców, którzy są zabezpieczeni w środki ochrony osobistej i dbają o bezpieczeństwo w trakcie całej pracy. Duże doświadczenie jest niezbędne dla ich zdrowia, a nawet życia. Toksyny można skutecznie likwidować za pomocą innowacyjnej technologii suchego lodu.

Dezynfekcja wysprzątanych pomieszczeń po pożarze – gotowe do użytku

Po zlikwidowaniu zniszczonych przez ogień przedmiotów oraz umyciu ścian i innych powierzchni z sadzy, a także oczyszczeniu powietrza z toksycznych substancji, niezbędna jest dezynfekcja. Sprawdzoną formą odkażania stosowaną po wybuchu ognia jest ozonowanie pomieszczeń. Jest to również, jak czyszczenie suchym lodem metoda bezinwazyjna w środowisko naturalne.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Ozon występuje w naszej atmosferze i samoistnie się rozkłada do stężenia bezpiecznego dla człowieka po wykonaniu zabiegu. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą przemysłowych generatorów o mocy nawet 240 g/h. Dzięki niemu można także przeprowadzić dezodoryzacje pomieszczeń, czyli neutralizację nieprzyjemnego zapachu spalenizny.

Usuwanie szkód po pożarze w Warszawie – zaufaj specjalistom

Zdarzenie losowe, jakim jest pożar, potrafi wywrócić cały nasz świat do góry nogami. Gdy już do niego dojdzie, zastanawiamy się, czy mogliśmy się przed nim uchronić. Usuwanie szkód po pożarze w Warszawie polega na eliminacji źródła np. uprzątnięciu pogorzeliska, wymyciu ścian oraz usunięciu zapachów. Warto zaufać w tej sprawie specjalistom z urządzeniami do mycia sadzy suchym lodem.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Najczęściej do wzniecenia ognia w przydomowym garażu dochodzi z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. Każdego roku dochodzi do 6000 pożarów na skutek spięcia w instalacji elektrycznej. Dlatego bardzo ważny jest cykliczny przegląd elektryki i zwrócenie uwagi na poprawne działanie urządzeń. Czyszczenie garażu po pożarze zazwyczaj odbywa się za pomocą technologii suchego lodu. Metoda ta pozwala na zlikwidowanie sadzy i wyeliminowanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia dioksyn w krótkim czasie.

Ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach w Warszawie

Certyfikat dekontaminacji budynku możesz otrzymać po zleceniu prac firmie sprzątającej Kastelnik.

Usuwanie zapachów po pożarze budynku w woj. mazowieckim

Pożar to niekontrolowany wybuch ognia, podczas którego wytwarza się także odór spalenizny. Są one także toksyczne, dlatego usuwanie nieprzyjemnych zapachów na terenie Mazowsza to zadanie dla specjalistów z firmy Kastelnik. Posiadają oni w tym celu stosowne doświadczenie, ale i również odpowiednim sprzęt. Są nimi przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 do 240 g/h. Za pomocą ozonowania budynku po pożarze neutralizujemy smród, ale i również dezynfekujemy je, zabijając chorobotwórcze drobnoustroje.

Utylizacja zniszczonych w pożarze przedmiotów

W ramach wykonywanych prac podczas usuwania skutków wybuchu ognia nie można pominąć ważnego aspektu, jakim jest utylizacja zniszczonych przedmiotów. Jest to ważne nie tylko ze względu na brak praktyczności ich, ale i również na ich toksyczność. Tego typu skażone wyposażenie wyrzuca się do przeznaczonych do tego pojemników, a potem utylizuje się termicznie w specjalistycznej spalarni. Pamiętać należy o tym, że pod żadnym pozorem nie mogą one być wyrzucone do zwykłych osiedlowych śmietników.

Usługi sprzątania po pożarach dostępne są również w miastach:

Kastelnik – najwyższa jakość sprzątania po pożarze na Mazowszu!

Usługi sprzątania w Warszawie - najczęściej zadawane pytania

Usługi sprzątania po pożarach w Warszawie realizowane są przez zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z sadzą i okopconymi ścianami. Podczas tego typu pracy należy przestrzegać zasad BHP, i nie dotykać nic gołymi rękami. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań, które są zadawane przez osoby poszkodowane po wybuchu ognia z terenów miasta Warszawy.

Najczęściej zadawane pytania w Warszawie o sposoby sprzątania po wybuchu ognia

Jak usunąć zapach po pożarze?

Usuwanie zapachu po pożarze można przeprowadzić za pomocą ozonu lub nadtlenku wodoru z dodatkiem środka dezodoryzującego. Często specjalistyczne firmy sprzątające zajmują się kompleksowym usuwaniem sadzy ze ścian. Usługi te obejmują dekontaminację pomieszczeń oraz utylizację zniszczonych przedmiotów. Wszystkie te działania przyczyniają się do neutralizacji nieprzyjemnego zapachu spalenizny.

Czy ozonowanie pomieszczeń po pożarach jest bezpieczne?

Oczywiście, że tak, pod warunkiem że zabieg ozonowania przeprowadzają specjaliści, którzy monitorują stężenie ozonu w trakcie procesu dekontaminacji i po jej zakończeniu. Po zabiegu większość toksyn i innych trujących związków chemicznych zostaje zneutralizowana, a pomieszczenie jest wolne od zagrożeń.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%