Czyszczenie po pożarze Łódź

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarach w Łodzi oraz usuwanie sadzy ze ścian suchym lodem. Likwidacja zapachów po pożarze

Firma Kastelnik działa na rynku nieprzerwanie od 2013 r. oferując specjalistyczne usługi czyszczenia sadzy ze ścian i sprzątania po pożarze w Łodzi oraz innych okolicznych miastach. Pomagamy osobom poszkodowanym po wybuchu ognia w likwidacji najtrudniejszych do usunięcia skutków pożaru.

Kastelnik – czyszczenie po pożarze – usługi całodobowe 24/7

Ostatnio, na naszym koncie pojawiają się nowe, ważne realizacje przeprowadzone na terenie województwa łódzkiego. Wyróżniające się szczególnie zlecenie, to specjalistyczne sprzątanie po pożarze w Łodzi, w centralnie położonej dzielnicy Śródmieście. Nasz zespół poradził sobie z trudnościami związanymi z dekontaminacją pomieszczeń napotkanymi przy ulicy Piotrkowskiej, gdzie sadza pokrywała praktycznie każdy centymetr spalonej ściany.

Już po kilku dniach pracy, wykorzystując naszą innowacyjną technologię mycia pokrytych sadzą ścian przy użyciu suchego lodu, byliśmy w stanie przywrócić budynek do jego pierwotnego stanu, usuwając wszelkie ślady po pożarze. Nawet w przypadku silnych zabrudzeń, nasze zaawansowane technologie pozwalają nam na skuteczne usunięcie skutków wybuchu ognia w mieszkaniu.

W kolejnych miesiącach, realizowaliśmy usługi na osiedlach Łagiewniki przy ulicy Okólnej oraz Radogoszcz, gdzie również wykonaliśmy kilka zleceń specjalistycznego sprzątania. Klienci z tych obszarów byli zaskoczeni efektywnością i skutecznością naszych działań, co przyczyniło się do dalszego podniesienia naszej reputacji w Łodzi, jako lidera w branży sprzątania po pożarach.

Firma Kastelnik nieustannie dąży do doskonałości, stale podnosząc poprzeczkę w zakresie jakości świadczonych usług związanych z usuwaniem silnych zabrudzeń po wybuchu ognia w domu. Wszystko to po to, by nasi klienci mogli jak najszybciej wrócić do swojego normalnego życia, nawet po tak tragicznym wydarzeniu, jakim jest pożar.

czyszczenie ścian po pożarze Łódź

Najlepsza oferta likwidacji szkód po pożarze w Łodzi

Kompleksowość w naszej dziedzinie to podstawa. Od wielu lat towarzyszymy poszkodowanym w pożarach osobach, doprowadzając do użytku wiele miejsc zdewastowanych przez ogień. Likwidujemy szkody po pożarach, począwszy od zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych budynku, mechanicznego osuszania wnętrz mieszkalnych, czyszczenia powierzchni pokrytych sadzą, po specjalistyczne czynności.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Należą do nich dekontaminacja powierzchni na halach przemysłowych, ozonowanie i dezodoryzacja, a także czyszczenie suchym lodem.

Inne usługi dostępne w województwie łódzkim: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów od sadzy pozwala zmierzyć się z problemami po pożarach niemal we wszystkich miejscach, zniszczonych przez ogień. Ponadto – zapewniamy ogromny poziom odpowiedzialności. Wyjaśniamy poszkodowanym w zdarzeniach o wszystkich po pożarowych zagrożeniach. Na likwidację wszystkich z zagrożeń jesteśmy zawsze fachowo przygotowani. Dlatego właśnie kompleksowo poradzimy sobie z każdym problemem w miejscach, gdzie rozprzestrzeniał się ogień. Oferta skonstruowana od A do Z.

sprzątanie po pożarze infolinia

Zakres usług firmy sprzątającej firmy Kastelnik

 • Mycie sufitów po pożarze suchym lodem w mieszkaniach w Łodzi;
 • Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • Utylizacje spalonych przedmiotów wyposażenia domu lub firmy;
 • Restytucje mienia po pożarze;
 • Usuwania szkód po pożarze w łódzkich mieszkaniach.

Choć wiele skutków po wybuchu ognia można zaliczyć do typowych, każde z miejsc po ugaszonym pożarze poddajemy indywidualnym oględzinom.

Przyjeżdżając bezpłatnie na miejsce zgłoszone przez klienta, przeprowadzimy:

 • Wizję lokalną celem oszacowania skali zniszczeń po pożarze w domu mieszkalnym w Łodzi;
 • Opracowanie kosztorysu prac firmy sprzątającej po pożarach w Łodzi. Sprecyzujemy w nim czynności, które w ocenie naszych specjalistów, będą niezbędne przed przeprowadzeniem remontu w spalonym pomieszczeniu;
 • Zabezpieczenie budynku przed rozpoczęciem prac czyszczących po pożarach i elementów konstrukcyjnych.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Przewagą firmy Kastelnik są innowacyjne rozwiązania. Dzięki nim dajemy gwarancję 100% skuteczności. Kosztorys prac – po oszacowaniu skali  zniszczeń – jest bezpłatny. Ponadto stawiamy na natychmiastowe przyjęcie zgłoszeń i szybką pomoc!. Dlatego od lat prowadzimy całodobowy dyżur telefoniczny.

Zadzwoń – bez względu na porę dnia czy nocy – a pomożemy Ci w zakresie usuwania skutków zdarzenia z udziałem ognia. Telefoniczny dyżur Kastelnik – 24 h, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

pożar zwarcie instalacji

Dekontaminacja po pożarze

Czujemy się odpowiedzialni za realizowane prace usuwające szkody powstałe wskutek ognia. Niestety do długiej listy skutków pożarowych, można dopisać wiele takich, których poszkodowani nie widzą gołym okiem. To nie uwalnia nas od odpowiedzialności, uświadomienia o zagrożeniach i kompleksowego zajęcia się niewidocznym problemem. Należą do nich m.in. trujące dioksyny.

Czy wiesz, że mycie suchym lodem sprawdza się w usuwaniu nawet najtrudniejszych zabrudzeń po pożarze? Zestalony dwutlenek węgla świetnie sprawdzi się również przy neutralizacji dioksyn i furanów – twierdzi Mieszko Kastelnik.

Powstają one wskutek spalania się rozmaitych przedmiotów. Wyposażenie wnętrz, urządzenia, tkaniny, meble – to wszystko, co spali ogień, wykonane jest z różnych łatwopalnych materiałów. Wskutek ich spalania powstają dioksyny, które są szalenie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Aby się ich pozbyć – firma Kastelnik przeprowadza w pomieszczeniach po pożarowych dekontaminację. Ma ona na celu likwidację dioksyn, celem zapewnienia bezpieczeństwa.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

ozonowanie pomieszczenia łódź

Naukowa opinia w sprawie mutagenów

Według opinii profesora dr hab. Piotra Skubały – profesora nauk biologicznych w Katedrze Ekologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego „toksyny z pożaru niosą zagrożenie mutagenne”.

Spalenie (np. gumy) uwalnia ze stuprocentową pewnością ogromną ilość znanych nam i nieznanych związków, z których większość jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Są to w dużej części związki rakotwórcze, a to, co wdychamy, to zabójczy pył.

Substancje mutagenne są to wg. słownika substancje i środki, które w trakcie  wdychania, lub po dostaniu się do organizmu doustnie, bądź przez skórę mogą wywołać dziedziczne zmiany genetyczne. Nie możemy więc bagatelizować tego zjawiska.

Statystyki pożarów – 12.000 zdarzeń

Niestety wciąż do wybuchów ognia dochodzi i to bardzo często. Pożar to tragiczne w skutkach zjawisko. W minionym roku doszło do 12.000 pożarów – tak donosi statystyka GUS. Nie tak dawno na terenie woj. łódzkiego doszło do pożaru w zakładzie przetwórstwa owocowego. W usuwaniu skutków pożaru i akcji gaśniczej wzięło udział 75 strażaków. Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały na początku roku 2021. Pożar objął hale zakładu przetwórstwa owocowego przy ul. Targowej w Białej Rawskiej.

Gaszenie ognia w tym zdarzeniu trwało całą noc. Konieczna była ewakuacja 18 pracowników przebywających na terenie zakładu. Ostatecznie – w akcji wzięły udział 23 zastępy, czyli 79 strażaków. Według informacji, jakie przekazał Jędrzej Pawlak, rzecznik łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, dogaszanie pożaru trwało jeszcze na drugi dzień rano.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

firma sprzątająca łódź

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy usuwaniu skutków pożaru na terenie miasta Łodzi, oferta firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik jest właśnie dla Ciebie! Zadzwoń do nas. Obsługujemy całe woj. łódzkie przez 365 dni w roku. Kastelnik – najlepsza specjalistyczna firma sprzątająca po pożarze w centralnej Polsce.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

faq łódź

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Jak usunąć trujące toksyny po pożarze?

Trujące toksyny po pożarze można usunąć za pomocą suchego lodu lub specjalnego środka chemicznego. Warunkiem, by poprawnie usunąć szkody pożarowe, jest wysprzątanie pogorzeliska i utylizacja spalonych przedmiotów. Czyszczenie ścian po pożarze za pomocą suchego lodu plus ozonowanie to świetny sposób na usuwanie dioksyny i furanów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%