Firma Kastelnik działa na rynku nieprzerwanie od 2013 r. oferując specjalistyczne usługi czyszczenia i sprzątania po pożarze w Łodzi oraz innych okolicznych miastach. Pomagamy osobom poszkodowanym po wybuchu ognia w likwidacji najtrudniejszych do usunięcia skutków pożaru. Szybkość działania, profesjonalizm doświadczonego zespołu i stałe podążanie za innowacyjnymi technologiami – to cechy wyróżniające firmę Kastelnik. Usługi usuwania sadzy ze ścian, czyszczenia pokrytych sadzą sufitów czy podłóg oraz szereg innych czynności realizujemy z zastosowaniem najskuteczniejszej technologii mycia granulatem suchego lodu.
Kompleksowość w naszej dziedzinie to podstawa. Od wielu lat towarzyszymy poszkodowanym w pożarach osobach, doprowadzając do użytku wiele miejsc zdewastowanych przez ogień. Likwidujemy szkody po pożarach, począwszy od zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych budynku, mechanicznego osuszania wnętrz mieszkalnych, czyszczenia powierzchni pokrytych sadzą, po specjalistyczne czynności. Należą do nich dekontaminacja powierzchni na halach przemysłowych, ozonowanie i dezodoryzacja, a także czyszczenie suchym lodem.
Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów, pozwala zmierzyć się z problemami po pożarach niemal we wszystkich miejscach, zniszczonych przez ogień. Ponadto – zapewniamy ogromny poziom odpowiedzialności. Wyjaśniamy poszkodowanym w zdarzeniach o wszystkich po pożarowych zagrożeniach. Na likwidację wszystkich z zagrożeń jesteśmy zawsze fachowo przygotowani. Dlatego właśnie kompleksowo poradzimy sobie z każdym problemem w miejscach, gdzie rozprzestrzeniał się ogień. Oferta skonstruowana od A do Z.
Choć wiele skutków po wybuchu ognia można zaliczyć do typowych, każde z miejsc po ugaszonym pożarze poddajemy indywidualnym oględzinom. Przyjeżdżając bezpłatnie na miejsce zgłoszone przez klienta, przeprowadzimy:
Przewagą firmy Kastelnik są innowacyjne rozwiązania. Dzięki nim dajemy gwarancję 100% skuteczności. Kosztorys prac – po oszacowaniu skali zniszczeń – jest bezpłatny. Ponadto stawiamy na natychmiastowe przyjęcie zgłoszeń i szybką pomoc!. Dlatego od lat prowadzimy całodobowy dyżur telefoniczny. Zadzwoń – bez względu na porę dnia czy nocy – a pomożemy Ci w zakresie usuwania skutków zdarzenia z udziałem ognia. Telefoniczny dyżur Kastelnik – 24 h, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
Czujemy się odpowiedzialni za realizowane prace usuwające szkody powstałe wskutek ognia. Niestety do długiej listy skutków pożarowych, można dopisać wiele takich, których poszkodowani nie widzą gołym okiem. To nie uwalnia nas od odpowiedzialności, uświadomienia o zagrożeniach i kompleksowego zajęcia się niewidocznym problemem. Należą do nich m.in. trujące dioksyny.
Powstają one wskutek spalania się rozmaitych przedmiotów. Wyposażenie wnętrz, urządzenia, tkaniny, meble – to wszystko, co spali ogień, wykonane jest z różnych łatwopalnych materiałów. Wskutek ich spalania powstają dioksyny, które są szalenie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.
Aby się ich pozbyć – firma Kastelnik przeprowadza w pomieszczeniach po pożarowych dekontaminację. Ma ona na celu likwidację dioksyn, celem zapewnienia bezpieczeństwa.
Według opinii profesora dr hab. Piotra Skubały – profesora nauk biologicznych w Katedrze Ekologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego „toksyny z pożaru niosą zagrożenie mutagenne”.
„Spalenie (np. gumy) uwalnia ze stuprocentową pewnością ogromną ilość znanych nam i nieznanych związków, z których większość jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. To są w dużej części związki rakotwórcze – to, co wdychamy, to zabójczy pył”.
Substancje mutagenne są to wg. słownika substancje i środki, które w trakcie wdychania, lub po dostaniu się do organizmu doustnie, bądź przez skórę mogą wywołać dziedziczne zmiany genetyczne. Nie możemy więc bagatelizować tego zjawiska.
Statystyki pożarów
Niestety wciąż do wybuchów ognia dochodzi i to bardzo często. Pożar to tragiczne w skutkach zjawisko. W minionym roku doszło do 12.000 pożarów – tak donosi statystyka GUS. Nie tak dawno na terenie woj. łódzkiego doszło do pożaru w zakładzie przetwórstwa owocowego. W usuwaniu skutków pożaru i akcji gaśniczej wzięło udział 75 strażaków. Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały na początku roku 2021. Pożar objął hale zakładu przetwórstwa owocowego przy ul. Targowej w Białej Rawskiej. Gaszenie ognia w tym zdarzeniu trwało całą noc. Konieczna była ewakuacja 18 pracowników przebywających na terenie zakładu. Ostatecznie – w akcji wzięły udział 23 zastępy, czyli 79 strażaków. Według informacji, jakie przekazał Jędrzej Pawlak, rzecznik łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, dogaszanie pożaru trwało jeszcze na drugi dzień rano.
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy usuwaniu skutków pożaru na terenie miasta Łodzi, oferta firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik jest właśnie dla Ciebie! Zadzwoń do nas. Obsługujemy całe woj. łódzkie przez 365 dni w roku. Kastelnik – najlepsza specjalistyczna firma sprzątająca po pożarze w centralnej Polsce.
Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.
Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.
Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!
Aktualna ocena