Sprzątanie po pożarze Strzelin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie mieszkania po pożarze w Strzelinie na terenie woj. dolnośląskiego. Czym umyć elewację z sadzy?

Czasem tak bywa, że nie wiadomo skąd pojawia się ogień. W najlepszej perspektywie niszczy on tylko dom lub miejsce pracy, a nie zabiera życia. Wiadomo, jak bardzo traumatycznym przeżyciem może być wybuch ognia – nie powinieneś się jednak zamykać na pomoc.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Czyszczenie po pożarze Strzelin woj. dolnośląskie warto zlecić fachowcom z doświadczonej firmy sprzątającej, którzy mają urządzenia do usuwania sadzy ze spalonych ścian.

Czyszczenie ścian po pożarze Strzelin

Czy wiesz, że podczas pożaru wydobywają się niebezpieczna dla zdrowia toksyny?

Załamywanie się w takiej sytuacji jest najgorszą możliwością. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wezwanie specjalistów. Firmy sprzątające po pożarach wiedzą, w jaki sposób przeprowadzić usuwanie skutków pożaru, abyś szybko mógł wrócić do swojej normalności i zapomnieć o przykrym wydarzeniu.

Sprzątanie po pożarach Strzelin w powiecie strzelińskim. Całodobowa pomoc Kastelnik.

Kastelnik – całodobowe usługi sprzątania (24/7), mycie ścian z sadzy i usuwanie toksyn.

Czyszczenie ścian suchym lodem o grubości 3 mm to dobry pomysł na sadzę

Profesjonalne czyszczenie elewacji z tłustej sadzy po pożarze najlepiej wykonać za pomocą suchego lodu o grubości 3 mm. W tym celi maszynę do mycia lodem należy podłączyć do sprężonego powietrza i po wsypaniu czyściwa do pojemnika można rozpocząć proces oczyszczania spalonych ścian. Metoda ta szybko i skutecznie usunie sadzę z powierzchni elewacji.

Jeśli masz jakieś cenne przedmioty, które zostały uszkodzone przez ogień, najlepiej wykonać restytucję mienia po pożarze, ale nie podejmować próby samodzielnego czyszczenia. Istnieją specjalne metody i rozwiązania do czyszczenia cennych przedmiotów, a jeśli użyjesz niewłaściwych produktów lub metod, możesz skończyć

Co powinieneś wiedzieć przed zleceniem sprzątania?

Zanim zamówisz sprzątanie po pożarze, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim ważne jest, aby zabezpieczyć konstrukcję budynku przed dalszą degradacją. Jeśli był to pożar plastikowych elementów wyposażenia mieszkania, to trzeba będzie użyć innych metod, niż gdyby był to pożar mebli z drewna.

Czyszczenie sadzy po pożarze Strzelin

Ważne jest również, aby wiedzieć, że toksyny po pożarze są szkodliwe dla zdrowia. Na co możesz liczyć, dzwoniąc do naszej firmy?

Oferta firmy Kastelnik to wiele różnych usług:

 • Sprzątanie pogorzeliska po pożarze w powiecie strzelińskim, w mieście Strzelin i Wiązów.
 • Ozonowanie klatek schodowych z nieprzyjemnego zapachu;
 • Czyszczenie sadzy ze ścian suchym lodem;
 • Dekontaminacja pomieszczeń;
 • Odnawianie wartościowych przedmiotów;
 • Utylizacja mebli i innych spalonych przedmiotów;
 • Czyszczenie kanałów wentylacyjnych.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nasi pracownicy z chęcią Ci pomogą. Znamy wszystkie etapy dekontaminacji pomieszczeń i wiemy, jak trudne może być sprzątanie, bez przemysłowych generatorów ozonu, dlatego jesteśmy po to, aby pomóc Państwu jak najszybciej stanąć na nogi. Usuwanie zapachu po pożarze to bardzo ważny etap specjalistycznego sprzątania, który jest realizowany w 98% spalonych mieszkań.

Kastelnik - jedna firma, wiele usług sprzątających.

Od czego zaczyna się usuwanie skutków pożaru?

Czyszczenie ścian po pożarze Strzelinie rozpoczyna się od razu, kiedy tylko rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek, w którym doszło do wybuchu ognia, nie grozi zawaleniem. To właśnie wtedy fachowcy zaczynają szykować sobie miejsce do pracy, czyli wynoszą spalone przedmioty, w tym meble, maszyny przemysłowe, które mogą przeszkadzać w sprzątaniu.

Mycie podłogi z tłustego osadu

Do dokładnego czyszczenia podłogi z sadzy potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

Następnie fachowcy przechodzą do działania – myją okopcone dymem powierzchnie, takie jak ściany i podłogi przy pomocy suchego lodu, aby usunąć tłustą sadzę oraz pozbywają się innych zanieczyszczeń przy pomocy specjalnych środków chemicznych. Właśnie tak rozpoczyna się cały proces czyszczenia w powiecie strzelińskim i w miasteczku Wiązów.

Po zakończeniu głównych prac, specjaliści rozpoczną ozonowanie pomieszczeń. Do tego celu wykorzystywane są generatory ozonu, za pomocą których zostaną usunięte wszystkie nieprzyjemne zapachy, które powstały w wyniku pożaru i dymu. Warto dodać, że ozonowanie jest bardzo skuteczną metodą, która pomaga pozbyć się nie tylko zapachu, ale także usunie trujący toksyny, które pojawiły się wraz z osadem na ścianie.

Jak utylizować spalone meble?

Uprzątnięcie pogorzeliska i pozbycie się spalonych przedmiotów, a w tym mebli to bardzo ważny etap, ponieważ z takich elementów domowej przestrzeni mogą wydobywać się niebezpieczne toksyny, a dokładnie trujące związki chemiczne powstające na skutek spalania. Spalone meble stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla domowników i pracowników przeprowadzających sprzątanie po pożarze w Strzelinie, ale również sąsiadów i mieszkańców osiedla korzystających ze śmietnikowej altanki – dlatego nie można spalonych przedmiotów ot tak wyrzucić do śmieci.

Należy je odpowiednio zutylizować w przeznaczonym do tego celu miejscu. Patrząc ze strony poszkodowanego, wynoszenie i przewożenie spalonych mebli nie jest łatwym zadaniem – warto zlecić je fachowej firmie, która ma na wyposażeniu pojemniki na odpady, specjalne kontenery i samochody do transportu odpadów niebezpiecznych.

Jak usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Ozon wykorzystywany jest nie tylko do usunięcia niebezpiecznych toksyn, ale również pozbycia się nieprzyjemnego zapachu spalenizny, który towarzyszy pożarom. Woń jest na tyle intensywna i uporczywa, że domowe środki czystości czy specjalne odświeżacze powietrza nie poradzą sobie z tak trudnym przeciwnikiem. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest ozonowanie po pożarze – dwa w jednym, bezpieczna przestrzeń i brak przykrego zapachu spalenizny.

Ozonowanie po pożarze – czy jest konieczne?

Niebezpieczne związki chemiczne pojawiające się po pożarze nie kryją się tylko w meblach czy spalonych przedmiotach – są one również w powietrzu i przenikają przez różne powierzchnie. Usunięcie ich nie jest wcale takie łatwe, dlatego firma sprzątająca po pożarach przeprowadza dekontaminację, czyli dezynfekcję.

Ozonowanie po pożarach powiat Strzeliński

Zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru usuwa nieprzyjemny zapach spalenizny.

Składa się ona np. z ozonowania, czym ono tak właściwie jest? Ozonowanie po pożarze to jedna z popularniejszych metod dezynfekcji, ma ona na celu pozbycie się toksyn z pomieszczenia, aby stało się ono bezpieczne. Ozon jest alotropową odmianą tlenu występującą naturalnie, więc zostawia po sobie zapach podobny do tego, który pojawia się po burzy.

Dezynfekcja mieszkania po wybuchu ognia z firmą Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po wybuchu ognia z firmą Kastelnik to dziś synonim jakości sprzątania. Co nas wyróżnia? Usługi sprzątania po pożarach w powiecie strzelińskim w woj. dolnośląskim oferujemy całodobowo, a to oznacza, że możesz liczyć na naszą pomoc o każdej porze dnia. Czyszczenie suchym lodem wykonujemy za pomocą 3 mm granulatu i jak pokazują liczne testy, jest to idealna grubość, by skutecznie usunąć tłustą sadzę ze ścian i inne nieczystości.

Znajdziesz nas także w:

Strzelin firma sprzątająca Kastelnik

Sprzątanie w Strzelinie

Usuwanie szkód po pożarach - pytania FAQ

Kastelnik to firma, która sprzątanie po pożarze na terenie województwa dolnośląskiego oferuje w różnych miastach. Co to oznacza? Ogromne znaczenie ma doświadczenie, jakie zdobyliśmy, wykonując czyszczenie ścian z sadzy w wielu spalonych budynkach. Poniżej prezentujemy pytania, jakie powtarzają poszkodowani, którzy dzwonią do naszej firmy.

Usługi sprzątania Strzelin.

 

Skąd mam wiedzieć, że mój dom jest wolny od toksyn?

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dom jest naprawdę czysty i wolny od trujących związków chemicznych, a wszystkie niebezpieczne toksyny zostały usunięte, powinieneś zgłosić się do specjalistycznej firmy. Po zakończeniu usługi sprzątania otrzymasz certyfikat dekontaminacji toksyn. Wycena nie jest droga, a zajmuje nie więcej niż jeden dzień roboczy.

Chcę samodzielnie uprzątnąć spalone miejsce, czy jest to możliwe?

Jeśli chcesz spróbować samodzielnie oczyścić poparzone miejsce, możesz to zrobić, ale powinieneś wynająć urządzenie do mycia sadzy suchym lodem oraz kupić odpowiednią ilość suchego lodu. Najlepiej zaopatrzyć się w CO2 o grubości 3 mm. Ponadto bardzo ważne jest, aby usunąć zapach spalenizny, a do tego przyda się ozonator powietrza.

 

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%