Sprzątanie po pożarze Sosnowiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze Sosnowiec oraz usuwanie sadzy ze ścian. Jak wygląda czyszczenie suchym lodem spalonych powierzchni?

Pożar domu i ściany w sadzy? Na terenie Zagłębia Kastelnik jest firmą świadcząca wszechstronną pomoc w zakresie usług tj. sprzątanie po pożarze Sosnowiec woj. śląskie. Gruntowne czyszczenie po pożarze suchym lodem wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiedniego przygotowania prac sprzątających po wybuchu ognia w budynku.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik oferuje czyszczenie ścian z sadzy po pożarze za pomocą suchego lodu. Usuwania sadzy z sufitu po pożarze oraz utylizacji spalonych przedmiotów użytkowych, to zadania realizowane w ramach restytucji spalonego mienia. Posiadamy przemysłowe generatory ozonu, o mocy 240 g/h, dzięki temu zapewniamy skuteczne ozonowanie po pożarze i usuwanie zapachu spalenizny.

Oczyszczanie suchym lodem polega na:

 • określeniu rodzaju nadpalonej powierzchni;
 • ustawieniu odpowiedniej gramatury suchego lodu – od 3 mm do 16 mm;
 • dobór odpowiedniego ciśnienia w urządzeniu myjącym;
 • uruchomienie maszyny;
 • wydmuchiwanie granulatu suchego lodu na spaloną powierzchnię ściany;
 • wykonaniu dezynfekcji spalonego pomieszczenia za pomocą ozonu.
Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w Sosnowcu

Zdjęcie: pożar budynku mieszkalnego w Sosnowcu © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po pożarze Sosnowiec – na czym polega?

Czyszczenie po pożarze Sosnowiec to szereg czynności dotyczących dekontaminacji, których nie można w żaden sposób pomylić, Zespół specjalistów firmy Kastelnik ma doświadczenie w pomaganiu osobom dotkniętym przez ogień. Znamy problemy po pożarowe doskonale i usuwamy je dla naszych klientów na co dzień.

Kastelnik – usuwanie sadzy ze ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Sadza na ścianach i meblach, spalone urządzenia RTV i wyposażenie, zalane po akcji gaśniczej pomieszczenie to jedynie wycinek problemów, które rozwiązujemy. Przed przystąpieniem do remontu, nie możesz myśleć, czym pomalować ściany po pożarze, zanim ich dokładnie nie wyczyścisz!

Czyszczenie po pożarze Sosnowiec

Na czym polega usuwanie trujących toksyn po pożarze w domu?

Wielu poszkodowanych nie wie, jak niebezpieczne są zagrożenia toksykologiczne po pożarze domu, nie widać ich gołym okiem a są obecne na spalonych ścianach budynku. Zawsze odpowiedzialnie informujemy o wszystkich niebezpieczeństwach i usuwamy je skutecznie w ramach świadczonych prac dekontaminacji. Przykładem „ukrytych zagrożeń” są np. dioksyny i firany – powstałe wskutek spalania się przedmiotów wykonanych z różnych tworzyw sztucznych.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Bez prawidłowego wyeliminowania dioksyn z budynku, pomieszczenie nie nadaje się do użytku, gdyż są śmiertelnie niebezpieczne. Pierwszym etapem likwidacji toksyn będzie wyczyszczenie ścian suchym lodem, a następnie dezynfekcja. Ozonowanie po pożarze np. garażu lub piwnicy jest jednym ze sprawdzonych sposobów na eliminację toksyn w domu.

Jako alternatywę do tej metody fachowcy z branży stosują zamgławianie nadtlenkiem wodoru. Sucha mgła dobrze sprawdza się do dekontaminacji pomieszczeń zniszczonych przez ogień.

Usuwanie szkód po pożarze Śląskie. Sprzątanie

Zdjęcie: usuwanie szkód po pożarze woj. śląskie © 2023 Kastelnik

Sprzątanie po pożarze Sosnowiec – Kastelnik pomoc 7/24

Kompleksowe sprzątanie po pożarze domu w Sosnowcu nie zdarza się każdego dnia. W naszym kraju coraz lepiej funkcjonują zabezpieczenia przeciwpożarowe. Pożar budynku to często jednak niespodziewana sytuacja, która nie tylko zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców, ale powoduje również straty na dobytku oraz powstanie niebezpiecznych substancji w efekcie działania ognia. Wówczas warto wybrać profesjonalne usługi, by zadbać o skuteczne oczyszczenia miejsca pożogi.

Nasza firma posiada nowoczesny sprzęt i środki, które pozwalają trwale usunąć substancje szkodliwe dla zdrowia, które pozostają w budynku jeszcze przez długi czas po pożarze. Dzięki temu mieszkańcy zyskują pewność, że dbają o zdrowie i chronią siebie oraz bliskich przed poważnymi chorobami, jakie możne spowodować osadzanie się szkodliwych substancji po pożarowych. Dezynfekcja po pożarze to dziś standard usług w tej branży!

Usuwanie szkód po pożarze – bezpłatna wycena usługi

Na terenie Sosnowca, firma Kastelnik oferuje bezpłatną wizję lokalną we wszystkich dzielnicach miasta. Usuwanie szkód po pożarze wymaga bezpłatnej całkowicie wyceny na miejscu zdarzenia. Oczywiście można liczyć na szybki przyjazd pracownika firmy, a czyszczenie po pożarze suchym lodem realizowane jest w między innymi Sosnowiec Zagórze oraz Sosnowiec Pogoń. W jej trakcie pierwszej wizyty precyzujemy czynności, które w ocenie naszych specjalistów, będą niezbędne do wykonania, przed przeprowadzeniem remontu spalonego pomieszczenia. Oferta to już tylko kwestia czasu.

Sprzątanie po pożarze w Sosnowcu to całkowicie bezpłatny dojazd na wycenę, który  zawiera:

 • wizję lokalną w Sosnowcu z bezpłatnym dojazdem na miejsce zdarzenia;
 • opracowanie oferty zawierającej koszty prac firmy sprzątającej po pożarach.
Urządzenie do czyszczenia suchym lodem ścian z sadzy

Zdjęcie: urządzenie do czyszczenia suchym lodem ścian z sadzy © 2023 Kastelnik

Restytucja mienia po pożarze domu

 • zabezpieczenie pomieszczenia przed rozpoczęciem prac czyszczących;
 • czyszczenia po pożarze suchym lodem w tym i mycie sufitów;
 • sprzątanie po pożarze mieszkania, pomieszczenia gospodarczego;
 • dezynfekcja ozonem domu;
 • czyszczenie garażu po pożarze;
 • usuwanie zapachów spalenizny;
 • dekontaminacja w zakładzie przemysłowym – nawet do 9000 m3/h;

Specjalistyczna firma sprzątająca po pożarach w Sosnowcu

Na terenie śląska działa wiele firm sprzątających po pożarach. Co wyróżnia ofertę firmy Kastelnik. Sprzątanie po pożarze Sosnowiec, to całodobowy dyżur telefoniczny, a to tylko jedno z udogodnień, z których można skorzystać przez 365 dni w roku. Kompleksowa oferta na usuwanie szkód po pożarze, sprawdzony zespół techników oraz innowacyjne metody mycia ścian po pożarze suchym lodem to wszystko ma wpływ na jakość usługi.

Czyszczenie ścian po pożarze oraz restytucja mienia to niezwykle złożony proces, na który składa się przeprowadzenie wielu fachowych czynności. Poszkodowanym w pożarze zależy na szybkim usunięciu szkód i nasz zespół doskonale to rozumie. Bierzemy całkowitą odpowiedzialność za nasze prace, gwarantując, że po naszej usłudze, będzie możliwe przeprowadzenie bezpiecznego remontu spalonego kilka dni wcześniej domu.

Pożar w garażu jak posprzątać

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarach – zaufaj specjalistom

Wiele osób dotkniętych pożarem, nie ma świadomości zagrożeń toksykologicznych w pomieszczeniach, w których rozprzestrzeniał się ogień. Dekontaminacja pomieszczeń objętych pożarem to zadanie dla specjalistów z doświadczeniem w branży. Warto wybrać firmę, którą darzymy zaufaniem. Nie od dziś wiadomo, że pożar rozprzestrzenia się niezwykle szybko i powoduje spalanie się przedmiotów znajdujących się na jego drodze.

Przedmioty te wydzielają trujące dla naszego zdrowia toksyny. Od lat prowadząc działalność usuwającą szkody po pożarowe, odpowiedzialnie uświadamiamy poszkodowanych, że oczyszczenie ścian z sadzy, umycie sufitów i likwidacja przykrego zapachu po pożarze to zaledwie mały wycinek koniecznych czynności.

Utylizacja przedmiotów zniszczonych przez ogień

Oczywiście prawidłowa utylizacja spalonych przedmiotów jest konieczna, ale dla naszego własnego bezpieczeństwa poprawna dekontaminacja i usunięcie dioksyn i furanów będzie miała większe znaczeni.

To właśnie dzięki przeprowadzeniu dekontaminacji w pomieszczeniach, w których rozprzestrzeniał się ogień, możemy mówić o całkowitym wyeliminowaniu zagrożenia podtruwania się wskutek niewidocznych toksyn i furanów. Powierzając nam usunięcie szkód po wybuchu ognia, możesz mieć pewność, że nie pominiemy żadnych istotnych problemów powstałych wskutek wybuchu pożaru w domu.

Usuwanie trujących toksyn po pożarze

Zdjęcie: usuwanie trujących toksyn po pożarze © 2023 Kastelnik

Czyszczenie sadzy z sufitów i oczyszczanie pogorzeliska

Oferujemy także czyszczenie sadzy z sufitu w spalonym domu, sprzątanie pogorzeliska, a także zamgławianie po pożarach hal magazynowych. Warto dodać, iż usuwanie szkód pożarowych, w tym wyburzanie budynku po pożarze, to również utylizacja gruzu wraz z innymi przedmiotami uszkodzonymi w czasie pożaru, które nie będą już nam przydatne. Do wielu zdarzeń związanych z wybuchem ognia dochodzi na skutek zwarcia instancji elektrycznej.

Często ma to miejsce w nowych domach, zanim zostaną one zamieszkane. Pożar rozdzielni elektrycznej nie musi być duży, jednak wydobywający się dym potrafi skutecznie zabrudzić ściany i sufity nowego domu. Na szczęście specjalistyczne sprzątanie, nie zawsze oznacza oczyszczanie pogorzeliska. Dzieje się tak, gdyż często go nie ma. Świeżo pomalowane ściany, które nadają się do remontu to wystarczająca tragedia, z jaką spotyka się rodzina przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania.

Statystyki pożarów w Polsce – tragedie, których można uniknąć?

Jak wynika z doniesień medialnych, w minionych latach średnio rocznie, dochodziło do około 30 tysięcy pożarów w budynkach mieszkalnych. W zdarzeniach tych śmierć ponosi co roku blisko 500 osób, a 4000 jest rannych. Do dziś wielu mieszkańców miasta pamięta potężny pożar w Sosnowcu, w którego skutek Prezydent Miasta zalecił, pozostanie w domach i zamknięcie wszystkich okien. Pożar wybuchł 16 września 2020 r.  w Sosnowcu w dzielnicy Radocha.

Płonęły pojemniki z nieznaną substancją, a dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. Na miejscu pracowała wiele zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Sosnowca, do akcji skierowano również grupę Ratownictwa Chemicznego z Katowic. W chwili kulminacyjnej do gaszenia ogromnego pożaru skierowano ponad 130 strażaków z całego woj. śląskiego. Czy tego zdarzenia można było uniknąć?

Skuteczna pomoc w usuwaniu śladów pozaru

Usługi sprzątania i dezynfekcji mieszkań po zalaniu znajdziesz również w poniższych miastach:

 

 

Sosnowiec firma sprzątająca po pożarach w całej Polsce

FAQ — najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzątania po pożarze w Sosnowcu

Pożar domu na terenie Sosnowca to katastrofalne wydarzenie, które niszczy zarówno dom, jak i spokój ducha. Wybierając usługi Kastelnik, nie musisz wybierać między bezpieczeństwem a życiem w zgliszczach okopconych ścian. Mycie ścian suchym lodem to minimalizacja użycia szkodliwych chemikaliów, dzięki czemu możesz wejść do swojego mieszkania już po 24 godzinach od zakończenia zabiegu dekontaminacji.

FAQ z pytaniami o sprzątanie w Sosnowcu

Jak przebiega czyszczenie ścian po pożarze?

Profesjonalne czyszczenie ścian po pożarze można wykonać na wiele sposobów. Jedną z bardziej  znanych technik sprzątania po pożarze jest czyszczenie ścian suchym lodem pod wysokim ciśnieniem. Jest to sprawdzona metoda usuwania zabrudzeń i toksyn obecnych na ścianach, ale bez grama wody.

Czy ozonowanie po pożarze jest konieczne?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż w czasie pożaru z plastików wydzielają się trujące toksyny. Dekontaminacja po pożarze oznacza więc poprawne wyczyszczenie osmolonych powierzchni, a następnie wykonanie zabiegu dezynfekcji. Ozonowanie po pożarze jest dobrym sposobem na pozbycie się trujących związków chemicznych i jest niezbędnym zabiegiem do wykonania.

 

Usuwanie skutków pożarów

 

Profesjonalne usuwanie skutków pożarów na Śląsku

W następstwie pożaru potrzebujesz czegoś więcej niż tylko firmy sprzątającej. Po wybuchu ognia w domu potrzebna jest pomoc kogoś, kto rozumie specyficzne wyzwania towarzyszące zadymieniu w budynku. Kastelnik to zaufana firma z wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu ludziom w całym kraju w procesie specjalistycznej usługi, jaką jest np. czyszczenie po pożarze w Sosnowcu. Zapewniamy wszystkie niezbędne formalności, aby usunąć dym z dom i gruntownie wysprzątać po pożarze. Kastelnik, to zespół, który jest przeszkolony w zakresie profesjonalnego usuwania skutków pożarów, więc nie masz się czym martwić.

Skontaktuj się z nami już dziś! Kastelnik całodobowy kontakt 7/24

Oferujemy nie tylko dekontaminację budynków, ale również czyszczenie kanałów wentylacyjnych. oczyszczanie mebli z sadzy oraz profesjonalne ozonowanie. Wybierając usługi czyszczenia suchym lodem, zaoszczędzisz na kosztach ręcznego usuwania sadzy i mozolnego mycia ścian. Zapewnimy wysokiej jakości usługi sprzątające, którym możesz zaufać. Jeśli dotknął Cię pożar – zadzwoń!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%