Sprzątanie po pożarze Łódź

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarach w Łodzi oraz usuwanie sadzy ze ścian suchym lodem. Likwidacja zapachów po pożarze

Firma Kastelnik działa na rynku nieprzerwanie od 2013 r. oferując specjalistyczne usługi czyszczenia sadzy ze ścian i sprzątania po pożarze w Łodzi oraz innych okolicznych miastach w powiecie łódzkim wschodnim, w miastach: Rzgów, Koluszki, Tuszyn. Pomagamy osobom poszkodowanym po wybuchu ognia w likwidacji najtrudniejszych do usunięcia skutków pożaru. Szybkość działania, profesjonalizm doświadczonego zespołu i stałe podążanie za innowacyjnymi technologiami – to cechy wyróżniające firmę Kastelnik.

Czyszczenie sadzy po pożarze Łódź.

Czyszczenie sadzy po pożarze w Łodzi. Spalony sufit w budynku przy ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza.

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze to kluczowy element naszych usług, gwarantujący zdrowe i bezpieczne warunki powrotu do życia codziennego. Wykorzystujemy nowoczesne metody oczyszczania powietrza z dioksyn, aby skutecznie usunąć szkodliwe toksyny oraz zneutralizować nieprzyjemne zapachy spalenizny.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usługi  usuwania sadzy ze ścian, czyszczenia pokrytych sadzą sufitów czy podłóg oraz szereg innych czynności realizujemy z zastosowaniem najskuteczniejszej technologii mycia granulatem suchego lodu we wszystkich dzielnicach Łodzi np. Widzew, Polesie oraz Bałuty. Miejsce pożaru nie ma dla techników z firmy Kastelnik żadnego znaczenia.

Realizowaliśmy już usuwanie szkód pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Puszkina w Łodzi, a także w kamienicy przy Placu Wolności. W naszej historii, odnotowaliśmy szereg realizacji, w tym usuwanie szkód po pożarach w piwnicach, garażach, a nawet w nowo budowanych domach. Jednym z takich zleceń było czyszczenie ścian z sadzy w nowym budynku zlokalizowanym w okolicy ulicy Beskidzkiej w Łodzi.

Czyszczenie ścian po pożarze Łódź.

Nasz doświadczony zespół stosuje zaawansowane techniki czyszczenia, takie jak mycie suchym lodem.

Najlepsza oferta likwidacji szkód po pożarze w Łodzi

Kompleksowość w naszej dziedzinie to podstawa. Od wielu lat towarzyszymy poszkodowanym w pożarach osobach, doprowadzając do użytku wiele miejsc zdewastowanych przez ogień. Likwidujemy szkody po pożarach, począwszy od zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych budynku, mechanicznego osuszania wnętrz mieszkalnych, czyszczenia powierzchni pokrytych sadzą, po specjalistyczne czynności. Należą do nich dekontaminacja powierzchni na halach przemysłowych, ozonowanie i dezodoryzacja, a także czyszczenie suchym lodem.

Okazuje się, iż restytucja spalonego mienia jest często bardziej skomplikowana, niż się wydaje poszkodowanym. Firma sprzątająca Kastelnik współpracuje z  ubezpieczycielami, aby pomóc klientom w odzyskaniu wartościowych przedmiot. Nasi eksperci dokładnie dokumentują straty, suchym lodem wspierają procesy czyszczenia oraz monitorują zwrot odszkodowania, starając się uczynić go jak najmniej stresującym dla poszkodowanych.

Inne usługi dostępne w województwie łódzkim: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów od sadzy pozwala zmierzyć się z problemami po pożarach niemal we wszystkich miejscach, zniszczonych przez ogień. Ponadto – zapewniamy ogromny poziom odpowiedzialności. Wyjaśniamy poszkodowanym w zdarzeniach o wszystkich po pożarowych zagrożeniach. Na likwidację wszystkich z zagrożeń jesteśmy zawsze fachowo przygotowani. Dlatego właśnie kompleksowo poradzimy sobie z każdym problemem w miejscach, gdzie rozprzestrzeniał się ogień. Oferta skonstruowana od A do Z.

sprzątanie po pożarze infolinia

Zakres usług firmy sprzątającej firmy Kastelnik

 • Mycie sufitów po pożarze suchym lodem w mieszkaniach w Łodzi, Koluszkach i Tuszynie;
 • Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • Utylizacje spalonych przedmiotów wyposażenia domu lub firmy;
 • Restytucje mienia po pożarze w mieście Rzgów;
 • Usuwania szkód po pożarze w łódzkich mieszkaniach.
Kastelnik – neutralizacja zapachów – kontakt 7 dni w tygodniu

Choć wiele skutków po wybuchu ognia można zaliczyć do typowych, każde z miejsc po ugaszonym pożarze poddajemy indywidualnym oględzinom.

Przyjeżdżając bezpłatnie na miejsce zgłoszone przez klienta, przeprowadzimy:

 • Wizję lokalną celem oszacowania skali zniszczeń po pożarze w domu mieszkalnym w Łodzi;
 • Opracowanie kosztorysu prac firmy sprzątającej po pożarach w Łodzi. Sprecyzujemy w nim czynności, które w ocenie naszych specjalistów, będą niezbędne przed przeprowadzeniem remontu w spalonym pomieszczeniu;
 • Zabezpieczenie budynku przed rozpoczęciem prac czyszczących po pożarach i elementów konstrukcyjnych.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Przewagą firmy Kastelnik są innowacyjne rozwiązania. Dzięki nim dajemy gwarancję 100% skuteczności. Kosztorys prac – po oszacowaniu skali  zniszczeń – jest bezpłatny. Ponadto stawiamy na natychmiastowe przyjęcie zgłoszeń i szybką pomoc!. Dlatego od lat prowadzimy całodobowy dyżur telefoniczny. Zadzwoń – bez względu na porę dnia czy nocy – a pomożemy Ci w zakresie usuwania skutków zdarzenia z udziałem ognia. Telefoniczny dyżur Kastelnik – 24 h, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

pożar zwarcie instalacji

Dekontaminacja po pożarze – zauaj specjalistom

Czujemy się odpowiedzialni za realizowane prace usuwające szkody powstałe wskutek ognia. Niestety do długiej listy skutków pożarowych, można dopisać wiele takich, których poszkodowani nie widzą gołym okiem. To nie uwalnia nas od odpowiedzialności, uświadomienia o zagrożeniach i kompleksowego zajęcia się niewidocznym problemem. Należą do nich m.in. trujące dioksyny.

Powstają one wskutek spalania się rozmaitych przedmiotów. Wyposażenie wnętrz, urządzenia, tkaniny, meble – to wszystko, co spali ogień, wykonane jest z różnych łatwopalnych materiałów. Wskutek ich spalania powstają dioksyny, które są szalenie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Aby się ich pozbyć – firma Kastelnik przeprowadza w pomieszczeniach po pożarowych dekontaminację. Ma ona na celu likwidację dioksyn, celem zapewnienia bezpieczeństwa.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Ozonowanie pomieszczenia Łódź.

Ozonowanie mieszkania po pożarze w Łodzi to usługa, która może zostać zastąpiona suchą mgłą.

Naukowa opinia w sprawie mutagenów

Według opinii profesora dr hab. Piotra Skubały – profesora nauk biologicznych w Katedrze Ekologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego „toksyny z pożaru niosą zagrożenie mutagenne”.

Spalenie (np. gumy) uwalnia ze stuprocentową pewnością ogromną ilość znanych nam i nieznanych związków, z których większość jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. To są w dużej części związki rakotwórcze – to, co wdychamy, to zabójczy pył”.

Substancje mutagenne są to wg. słownika substancje i środki, które w trakcie  wdychania, lub po dostaniu się do organizmu doustnie, bądź przez skórę mogą wywołać dziedziczne zmiany genetyczne. Nie możemy więc bagatelizować tego zjawiska.

Statystyki pożarów są wciąż przerażające – dane GUS

Niestety wciąż do wybuchów ognia dochodzi i to bardzo często. Pożar to tragiczne w skutkach zjawisko. W minionym roku doszło do 12.000 pożarów – tak donosi statystyka GUS. Nie tak dawno na terenie woj. łódzkiego doszło do pożaru w zakładzie przetwórstwa owocowego. W usuwaniu skutków pożaru i akcji gaśniczej wzięło udział 75 strażaków.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały na początku roku 2021. Pożar objął hale zakładu przetwórstwa owocowego przy ul. Targowej w Białej Rawskiej. Gaszenie ognia w tym zdarzeniu trwało całą noc. Konieczna była ewakuacja 18 pracowników przebywających na terenie zakładu. Ostatecznie – w akcji wzięły udział 23 zastępy, czyli 79 strażaków. Według informacji, jakie przekazał Jędrzej Pawlak, rzecznik łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, dogaszanie pożaru trwało jeszcze na drugi dzień rano.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

firma sprzątająca łódź

Kastelnik – najlepsza specjalistyczna firma sprzątająca po pożarze w centralnej Polsce.

Jeśli potrzebujesz pomocy w usuwaniu skutków pożaru na terenie Łodzi, firma Kastelnik świadczy usługi sprzątania po pożarze, które są idealne dla Twojej spalonej ściany. Oferujemy pomoc  pogorzelcom w całym województwie łódzkim i to przez 365 dni w roku.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Doświadczyłeś pożaru w swoim domu i zastanawiasz się, co zrobić ze spalonymi przedmiotami? Skorzystaj z usługi czyszczenia po pożarze, która obejmuje wywóz zniszczonych mebli oraz innych przedmiotów do spalarni termicznej. Odbudowa mienia to jeden z etapów naprawy szkód powstałych w wyniku pożaru.

faq, łódź

Po zakończonym sprzątaniu technicy przeprowadzają ozonowanie pomieszczeń, aby kompleksowo przywrócić mieszkanie do porządku. Oto najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Łodzi.

Jak usunąć szkody po pożarze?

Proces usuwania szkód po pożarze w domu składa się z kilku etapów, takich jak uprzątnięcie pogorzeliska, oczyszczenie ścian po pożarze, neutralizacja zapachu spalenizny, dekontaminacja pomieszczeń oraz usunięcie trujących związków chemicznych.

Jak usunąć trujące toksyny po pożarze?

Niebezpieczne dla zdrowia toksyny po pożarze można usunąć za pomocą suchego lodu lub specjalistycznych środków chemicznych. Kluczowe jest dokładne uprzątnięcie pogorzeliska oraz bezpieczna utylizacja spalonych przedmiotów. Oczyszczanie ścian po pożarze przy użyciu zestalonego dwutlenku węgla (CO2) w połączeniu z ozonowaniem powietrza stanowi skuteczną metodę eliminacji dioksyn i furanów, czyli dekontaminacji pomieszczenia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%