Sprzątanie po pożarze Kraków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze Kraków — jak sprzątać dom po pożarze suchym lodem?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że sprzątanie po pożarze Kraków to wieloetapowy proces, który wymaga fachowej wiedzy popartej o wieloletnie doświadczenie oraz zastosowania specjalistycznych środków i sprzętów. Firma sprzątająca Kastelnik to lider w branży specjalistycznego usuwania szkód po pożarach suchym lodem. Wiemy, jak ogromne straty może nieść ze sobą pożar, Kiedy ogień zostanie ugaszony, a całe zdarzenie zgłoszone do rzeczoznawcy w towarzystwie ubezpieczeniowym, celem ustalenia wysokości strat, możemy wkroczyć do akcji i rozpocząć usuwanie szkód pożarowych.

 • sprzątanie pogorzeliska;
 • zmywanie sadzy pożarowej;
 • czyszczenie ścian z sadzy suchym lodem;
 • usuwanie osadów i nieczystości;
 • kompleksowa dekontaminacja pomieszczeń z toksyn.
sprzątanie pomieszczenia po pożarze Kraków

Spalone kable elektryczne po pożarze w elektrowni.

Sprzątanie po pożarze Kraków i okolica

Sprzątanie pomieszczeń po pożarze w Krakowie – suchym lodem to praca odpowiedzialna dla sprawdzonej ekipy z małopolski. Wiele osób podejmuje się tego zadania za pomocą miotły i wiadra z wodą, a takie działania nie przynoszą zamierzonych skutków. Uprzątnięcie pogorzeliska rozpoczynamy od usunięcia wszystkich mebli, sprzętów i przedmiotów znajdujących się w spalonym mieszkaniu lub też pomieszczeniu przemysłowym. W ramach kompleksowego usuwania szkód przekazujemy zniszczone gabaryty do utylizacji. Świadczymy pomoc od wysprzątania pogorzeliska, aż po wyeliminowanie trujących związków chemicznych.

W kolejnych etapach naszej pracy wykonujemy usuwanie sadzy z osmolonych powierzchni, a także czyszczenie ścian po pożarze, podłóg i sufitów po pożarze suchym lodem. Następne etapy sprzątania pogorzeliska to dekontaminacja i neutralizacja zadymienia z powierzchni spalonego mieszkania. Końcowy etap to ozonowanie pomieszczeń, które pozwala na skuteczną i trwałą likwidacją nieprzyjemnych zapachów i przywrócenie lokalu do stanu używalności. Ozonowanie po pożarze jest obowiązkowe, by przywrócić mieszkanie do właściwego stanu.

Czy warto zainwestować w ozonowanie?

Ozonowanie domu po pożarze skutecznym sposobem na odświeżenie zapachu

Warto dodać, że ozonowanie domu po pożarze jest ważnym etapem całego procesu sprzątania pogorzeliska. Oprócz tego, że eliminuje wszelkie drobnoustroje, wirusy, bakterie, a nawet pleśń i grzyby, posiada również inne zalety:

 • usuwa zapach spalenizny po pożarze;
 • likwiduje toksyny w pomieszczeniu;
 • skuteczny w 99,9%;
 • właściwie stosowany jest w pełni bezpieczny;
 • uniwersalny zabieg odświeżający powietrze po pożarze;
 • z łatwością dociera nawet w najmniejsze zakamarki;
 • ma działanie bakteriobójcze;
 • niski koszt usługi;
 • skuteczniejszy od tradycyjnych środków chemicznych.
Cold Jet, maszyna do mycia ścian suchym lodem

Urządzenie Cold Jet, które służy do szybkiego mycia sadzy na ścianie.

Czym zmyć sadzę ze ściany po pożarze?

Mycie ścian po pożarze domu najlepiej zacząć od włączenia maszyny do suchego lodu. Usuwanie szkód pożarowych w tym sadzy suchym lodem, to jeden z podstawowych elementów obejmujących sprzątanie po pożarze nie tylko w mieście Kraka, ale i w innych lokalizacjach woj. małopolskiego. Jest tak ważny, ponieważ ściany i sufity pod wpływem substancji smolistych oblepiają się sadzą, a jej samodzielne zmycie nie jest możliwe. Co Nie należy także malować takich ścian, na których znajduje się sadza. W usuwaniu sadzy idealnie sprawdza się mycie przy użyciu suchego lodu.

sprzątanie domu po pożarze Kraków, małopolska

Suchy lód, czyli CO2 to zestalony dwutlenek węgla wytwarzany w specjalnych przenośnych urządzeniach. Zamienia się w granulat, który osiąga temperaturę -78 stopni Celsjusza. Granulat wyrzucany jest z dyszy pod wysokim ciśnieniem na ubrudzoną przez pożar powierzchnię, następnie uderza w brud, rozbijając jego cząsteczki i trwale go likwidując. Na tym etapie usuwania sadzy tak naprawdę mamy wiele możliwości, a suchy lód jest jedną z nich. W zależności od potrzeb możemy również zlikwidować czarny osad, wykorzystując specjalistyczne bezpyłowe odkurzanie, z użyciem profesjonalnej chemii. Firma sprzątająca Kastelnik posiada najskuteczniejszy na rynku sprzęt COLD JET, który umożliwia przeprowadzenie wszystkich wspomnianych etapów sprzątania po pożarach. Dlatego po zakończeniu akcji gaśniczej najlepiej rozpocząć mycie sufitów i ścian za pomocą lodu.

Cold Jet PSC 60

Urządzenie do mycia ścian z sadzy za pomocą suchego lodu.

Czym jest restytucja mienia po pożarze?

Restytucja mienia po pożarze to różnego rodzaju usługi, jakie składają się na dekontaminację spalonych przedmiotów. Jest to ogólne określenie na usuwanie skutków pożaru, na które składają się mycie ścian przy użyciu suchego lodu na miejscu zdarzenia, ale nie tylko. Profesjonalna restytucja mienia po pożarze to również eliminacja sadzy ze ścian i mebli, a także usuwanie toksyn z powierzchni, którego celem jest likwidacja szkodliwych związków powstałych na skutek pożaru. Jednym z etapów restytucji mienia jest ozonowanie po pożarze, które gwarantuje kompleksową dezynfekcję z wszelkich dioksyn, jak i likwidację nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Celem tych procesów jest przywrócenie mienia do stanu sprzed pożaru i likwidacja szkód wywołanych ogniem. Suchy lód nadaje się to tego idealnie. Kiedy spaleniu ulegają różne przedmioty z plastiku i gumy, wydzielają się groźne dla zdrowia dioksyny i furany. Kompleksowo i fachowo przeprowadzona dekontaminacja mieszkania stanowi więc nieodzowny element usług tj. czyszczenie po pożarze w budynku, czy też ozonowanie po pożarze.

firma sprzątająca po pożarze Kraków

Dorota Kastelnik, szef firmy sprzątającej po pożarach na terenie całego woj. małopolskiego.

 

Czyszczenie ścian po pożarze cennik - Małopolska

Czyszczenie ścian i sufitów po pożarze w Małopolsce najlepiej zamówić z pełnym pakietem kompleksowych usług. Działania te mają na celu przywrócić mieszkanie do stanu używalności a często nawet uniknąć konieczności remontu budynku. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi, jaką jest mycie ścian po pożarach suchym lodem? Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie odnośnie szkody po wybuchu ognia w każdym pomieszczeniu.

mieszkańcy Małopolski pytają najczęściej o następujące rzeczy

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena za sprzątanie po pożarze to indywidualna kwestia, którą ustalamy zawsze po wizji lokalnej u klienta. Na finalny koszt tej usługi może się składać wiele czynników, takich jak ilość szkód w spalonym budynku, ilość ścian i sufitów do mycia z sadzy, czy też ilość rzeczy, które należy przekazać do utylizacji. Średnio koszt czyszczenia ścian po pożarze zamyka się w przedziale między 30 – 50 zł za metr kwadrat.

Czym usunąć toksyny po pożarze?

Usuwanie szkód pożarowych obejmuje specjalistyczną usługę, jaką jest dekontaminacja spalonych powierzchni. Ogień niszczy różne przedmioty, ale zostawia po sobie także szkodliwe dla zdrowia związki, takie jak dioksyny i furany. Dekontaminacja budynku wykonywana jest przy użyciu suchego lodu, a także z wykorzystaniem dedykowanym środków chemicznych.

 

usuwanie szkód po pożarze

 

Usuwanie szkód pożarowych w Krakowie

Wiemy, jak dużo poważnych zniszczeń powoduje ogień i jak duże jest to obciążenie psychiczne dla poszkodowanych. Usuwanie szkód pożarowych w woj. małopolskim i na terenie Krakowa to szereg czynności, które najlepiej powierzyć specjalistom. Technicy z firmy posiadają najskuteczniejszy na rynku sprzęt Cold Jet i preparaty chemiczne Kastelnik gwarantujące szybkie i skuteczne usuwanie szkód pożarowych. Nie od dziś wiadomo, że furany i dioksyny mogą być toksyczne dla zdrowia. Gwarantujemy dojazd na miejsce zdarzenia najszybciej, jak to możliwe, by wykonać dla Ciebie bezpłatną wycenę strat wywołanych przez pożar.

Mieszkańcy Krakowa już nie muszą się zastanawiać, jakie etapy należy wykonać, by skutecznie wysprzątać mieszkanie po pożarze. Firma Kastelnik zajmie się tym zadaniem, gwarantując bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Działamy w województwie małopolskim i na terenie całej Polski, a nasza całodobowa infolinia pozostaje do Twojej dyspozycji przez cały czas.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%