Sprzątanie po pożarze Kościerzyna

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skutków pożaru w Kościerzynie. Czym umyć ściany po pożarze?

Czy pożar oznacza już koniec? Czy nie da się już nic zrobić, kiedy ogień dosłownie zje Twoją przestrzeń? Wiele osób mylnie zakłada, że po wybuchu ognia zostaje już tylko zakup nowej nieruchomości.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Przecież jeśli tylko rzeczoznawca uzna, że budynek nie grozi zawaleniem, to śmiało możesz zacząć działać, a dokładnie zlecić sprzątanie po pożarze Kościerzyna, woj. pomorskie – specjalistycznej firmie sprzątającej, która wymyje spalone ściany po pożarze za pomocą suchego lodu i specjalistycznych preparatów na sadzę.

Czyszczenie ścian po pożarze Kościerzyna

Czyszczenie ścian po pożarze jest usługą, którą realizuje się za pomocą specjalistycznych urządzeń np. generatorów ozonu.

Technicy pomogą Ci przejść wiele kroków, które sprawią, że wrócisz do swojego odmienionego, a przede wszystkim bezpiecznego domu lub miejsca pracy. Na czym polega czyszczenie po pożarze? W jaki sposób przebiega?

Sprzątanie po pożarze wykonujemy z uwzględnieniem takich etapów jak:

 • Usuwanie sadzy ze ścian i sufitów suchym lodem;
 • Dekontaminacja toksyn po pożarze ozonem i nadtlenkiem wodoru;
 • Wywóz zniszczonych mebli i sprzętów do spalarni termicznej;
 • Usuwanie zapachu spalenizny z miejsca wybuchu ognia;
 • Restytucja mienia w domu.
Kastelnik – neutralizacja zapachów – kontakt 7 dni w tygodniu

Etap pierwszy, czyli uprzątnięcie pogorzeliska po pożarze

Dom, magazyn lub inna powierzchnia, w której doszło do pożaru, może przypominać prawdziwe pole walki. Na ziemi leżą różne elementy wyposażenia wnętrz, kawałki mebli, tynków i drewnianych elementów, które spadły z sufitu.

Sprzątanie po pożarze Kościerzyna

Takie warunki nie są najlepsze do pracy dla techników, dlatego cały proces, jakim jest czyszczenie ścian po pożarze w Kościerzynie, zaczyna się od uprzątnięcia pogorzeliska. Technicy dokładnie wynoszą wszystkie elementy i przedmioty, które być może uda się jeszcze uratować. Powierzchnia przeznaczona do czyszczenia powinna być pusta, aby nikt nie był narażony na zrobienie sobie krzywdy.

Czyszczenie po pożarze – gdzie trafiają spalone meble?

Uprzątnięcie pogorzeliska, generuje dużo śmieci i to takich większych rozmiarów. Są to meble, dekoracje i elektronika. Nie jest z nimi tak łatwo, jak z wyposażeniem wnętrz, które po prostu się znudziło. Stare meble możesz sprezentować bliskim lub wynieść do śmietnikowej altanki.

Czytaj także: opróżnianie mieszkań

Dezynfekcja suchym lodem

Dekontaminacja pomieszczeń wykonywana jest z użyciem suchego lodu.

Spalone przedmioty nie mogą tam trafić – jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale również niebezpieczne. Z mebli zniszczonych na skutek pożaru wydobywają się niebezpieczne toksyny, dlatego należy je zawieźć do odpowiedniego miejsca, gdzie zostaną one zutylizowane. Firma sprzątająca nie tylko wyniesie meble z Twojej nieruchomości, ale również dostarczy je do wybranego wcześniej miejsca.

Mycie ścian i sufitów po pożarze za pomocą suchego lodu

Pusta powierzchnia to najlepszy znak mówiący, że pracownicy firmy sprzątającej mogą rozpocząć czyszczenie ścian i sufitów po pożarze. Do tego celu używa się specjalnej chemii lub suchego lodu. To, w jaki sposób oczyszczona zostanie Twoja powierzchnia, zależy przede wszystkim od grubości zabrudzeń.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Usługi usuwania sadzy

Suchy lód jest z pewnością wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem, a ponadto CO2 wypuszczane pod dużą prędkością dostanie się wszędzie tam, gdzie ręka lub gąbka mogłyby nie sięgnąć. Suchy lód usuwa brud, a dokładnie powoduje jego rozpad na drobne kawałki. Jest to metoda całkowicie ekologiczna, niewymagająca użycia wody i bezpieczna dla człowieka.

Dezynfekcja toksyn po pożarze domu

Niezbędnym w usuwaniu skutków pożaru jest proces dezynfekcji, czyli dekontaminacji po pożarze. Nie wystarczy tylko mycie okien i przetarcie ścian z sadzy, by pozbyć się zagrożenia dla zdrowia. Usługi dekontaminacji pomieszczeń polegają na stosowaniu atestowanych preparatów na bazie chloru i czwartorzędowych związków amoniowych, które skutecznie neutralizują powstałe w procesach spalania toksyny jak dioksyny i furany.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Istotne jest, by najpierw usunąć sadzę i spalone przedmioty, a następnie przeprowadzić usuwanie toksyn przy pomocy ozonowania i zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Skuteczna dekontaminacja pomaga także na trwałe usunięcie nieprzyjemnej woni spalenizny w miejscu po wybuchu ognia.

Usługa sprzątania pomieszczeń po pożarze dostępna jest również w miastach:

Całodobowa pomoc

Kastelnik to firma usuwająca skutki pożarów w mieście Kościerzyna.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Technicy zaraz po przyjechaniu na miejsce wybuchu ognia, przeprowadzają dokładne oględziny – sprawdzają, jakie czynności będą konieczne, aby dokładnie dopasować profesjonalne sprzątanie po pożarze do stanu nieruchomości. Po dokładnym rozejrzeniu się przygotowują oni kosztorys, w którym uwzględnione zostaną wszystkie niezbędne etapy. Na koniec otrzymasz końcową kwotę. Jeśli natomiast chcesz przeprowadzić tylko czyszczenie suchym lodem po pożarze i interesuje Cię cena, to podpowiadamy.

Sprzątanie Kościerzyna

Ile kosztuje mycie suchym lodem po pożarze?

Czyszczenie ścian pożarze suchym lodem to innowacyjna metoda, która ma różne ceny na rynku, ale uśredniając, wychodzi około 800 zł za 1 godzinę pracy. Warto dodać, iż w cenę sprzątania, wliczony jest nie tylko suchy lód, ale także olej napędowy do napędzania kompresora sprężonego powietrza. Urządzenie to jest niezbędne do pracy z suchym lodem.

Co zostaje po pożarze?

Do skutków pożaru zaliczyć można nie tylko zniszczone meble czy uszkodzone instalacje, ale też toksyny, jakie powstają w procesach spalania się różnych materiałów. Do toksyn pozostałych na miejscu wybuchu ognia należą dioksyny i furany. Usunięcie ich umożliwia tylko profesjonalna dezynfekcja ozonem i nadtlenkiem wodoru.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%