Sprzątanie po pożarze Kościan

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skutków pożaru w mieście Kościan. Od czego warto zacząć sprzątanie po pożarach?

W życiu jest wiele sytuacji, które wydają się dość ciężkie dla człowieka, jedną z nich jest pożar. Sprzątanie po pożarze Kościan, woj. wielkopolskie, zdecydowanie warto zamówić w specjalistycznej firmie. Ogień potrafi zniszczyć latami budowane domy, spalić wyjątkowe meble kolekcjonerskie, a czasem zabrać i życie najbliższych osób.

Czyszczenie ścian po pożarze Kościan

Po pożarze pomieszczenia w powietrzu znajdują się toksyczne związki trujące.

Pożar to wiele smutku i innych emocji. Nie można jednak zatracić się w nim – należy działać. Jeśli przeżyłeś tak niemiłe doświadczenie, nie bierz sprzątania po pożarze na swoje barki. Zleć usuwanie skutków pożaru Kościan odpowiedniej firmie. Technicy zajmą się przywróceniem Twojej nieruchomości do poprzedniego stanu, a dodatkowo wesprą Cię w kontaktach z firmą ubezpieczeniową. Zobacz, jak dokładnie przebiega cały proces sprzątania.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

 Od czego zacząć usuwanie skutków pożaru?

Sprzątanie po pożarze najlepiej zacząć od wezwania fachowej firmy i czekać, aż technicy pokierują Cię w dalszych czynnościach. Najgorsze, co możesz zrobić to przede wszystkim wynoszenie swoich ubrań, akcesoriów czy innych przedmiotów, które uważasz za niezniszczone – mogą być one niebezpieczne dla Twojego zdrowia, dlatego zachowaj spokój i poczekaj na fachową pomoc.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Sprzątanie po pożarze Kościan

Technicy od razu, kiedy tylko dostaną zielone światło od rzeczoznawcy, zabiorą się za uprzątnięcie pogorzeliska i wyniesienie wszystkich spalonych przedmiotów w celu przekazania ich do utylizacji. Następnie zacznie się prawdziwe sprzątanie przy użyciu specjalnych urządzeń m.in.: generatorów suchego lodu.

Kastelnik – czyszczenie suchym lodem – kontakt 7 dni w tygodniu

Technicy firmy Kastelnik wykonują kompleksowe czyszczenie po pożarze, by w krótkim czasie przywrócić dom do porządku, a nasze pozostałe usługi obejmują:

 • usuwanie sadzy ze ścian po pożarze;
 • ozonowanie na nieprzyjemne zapachy spalenizny;
 • doczyszczanie posadzek po pożarze;
 • eliminacja sadzy z dywanów;
 • szeroki zakres prac remontowych po pożarze;
 • bezpieczne czyszczenie po zalaniu budynków w wyniku akcji gaśniczej;
 • czyszczenie tapicerki meblowej z sadzy po pożarze;
 • dezynfekcję przez zamgławianie suchą mgłą po pożarach.

Czym jest dekontaminacja po pożarze?

Jak już wiesz – dom, w którym doszło do pożaru, pełen jest niebezpiecznych toksyn. Nie zobaczysz ich gołym okiem, ale z pewnością odczujesz ich działanie na organizm. Związki chemiczne powstające na skutek spalania to dioksyny i furany. Działają rakotwórczo i zaburzają pracę układu hormonalnego.

Czyszczenie podłogi

Na zabrudzoną podłogę sadzą stosujemy gruntowne mycie maszynowe.

Jest jednak na nie sposób – dekontaminacja po pożarze, czyli proces mający na celu pozbycie się wszelkich toksyn. Etap ten składa się z kilku czynności, takich jak: mycie ścian suchym lodem, ozonowanie po pożarze, utylizacja spalonych mebli i przedmiotów codziennego użytku.

Usuwanie skutków pożaru bez dekontaminacji nie mogłoby zostać przeprowadzone właściwie. To właśnie profesjonalny sprzęt i wiedza naszych pracowników gwarantuje jakość usług i szybkość działania na najwyższym poziomie. Sięgamy po przemysłowe generatory ozonu i maszyny do czyszczenia suchym lodem, by wyeliminować brud i toksyny po pożarowe.

Ozonowanie po pożarze – jak przebiega?

Jedną z czynności składającą się na dekontaminację po pożarze jest ozonowanie. Przeprowadza się je w dwóch celach – usunięcia toksyn z powietrza oraz jako skuteczny sposób na nieprzyjemny zapach spalenizny na miejscu wybuchu ognia. Za pomocą ozonowania możemy skutecznie zneutralizować niebezpieczne dioksyny i furany.

Dekontaminacja pomieszczeń

Ozon jest pierwiastkiem występującym naturalnie, a więc nie jest szkodliwy dla zdrowia. Używa się go, dzięki generatorom przemysłowym, które technicy umieszczają w danych pomieszczeniach już po całym etapie sprzątania po pożarze. Ozon zostawia po sobie przyjemny zapach – taki sam, jaki poczuć możesz zaraz po burzy.

Ile kosztuje ozonowanie po pożarze?

Dostępne na rynku ceny ozonowania są naprawdę bardzo różne i zależą nie tylko od wybranej firmy, ale również od sprzętu używanego przez techników.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Jeśli jednak zależy Ci, by ozonowanie po pożarze zostało przeprowadzone właściwie i nie było konieczności poprawiania tej czynności w przyszłości, to postaw na firmę sprzątającą korzystającą z generatorów przemysłowych. Ich jedna godzina pracy będzie kosztować około 100 złotych netto.

Jeśli natomiast potrzebujesz dokładnej wyceny, to technicy oferują niezobowiązującą wycenę, podczas której poznasz dokładne ceny i zaplanowany przebieg sprzątania. Usuwanie szkód powstałych w wyniku pożaru realizujemy w miejscowości Kościan oraz Środa Wielkopolska i Zielona Góra.

Usługa czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w całym woj. wielkopolskim:

Kościańska firma sprzątająca

Jesteśmy dostępni przez całą dobę!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zastanawiasz się, jak usunąć sadzę ze ścian po pożarze? Domowe sposoby neutralizacji tych tłustych osadów są niezbyt skuteczne, dlatego najlepiej zlecić profesjonalne mycie ścian suchym lodem. Cały proces uzupełniany jest o odkażanie ozonem, dlatego po sprzątaniu w domu po pożarze unosi się świeży zapach jak po burzy. Sprawdź, o co najczęściej pytają mieszkańcy miejscowości Kościan.

Sprzątanie Kościan

Jaka jest stawka za godzinę sprzątania po pożarze?

Cena za mycie ścian po pożarze i usuwanie szkód uzależniona jest od wielkości mieszkania czy ilości szkód do utylizacji. Zazwyczaj koszt ten jest ustalany z każdym klientem indywidualnie. Średnio widełki rozpoczynają się od kwoty 100 zł netto za godzinę ozonowania.

Jak pozbyć się sadzy ze ścian?

Mycie sadzy za pomocą mydła malarskiego to mało skuteczna metoda na usuwanie szkód po pożarach. Dużo lepiej sprawdzi się zestalony dwutlenek węgla (CO2). Czyszczenie ścian po pożarach suchym lodem to bezpieczna forma eliminacji trudnych zanieczyszczeń jak tłusta sadza po pożarze, która jest o wiele szybsza od tradycyjnych metod sprzątania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%