Sprzątanie po pożarze Głubczyce 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne usługi sprzątania spalonych mieszkań po pożarach w Głubczycach. Likwidacja sadzy powstałej od ognia

Istnieje wiele firm, które oferują kompleksowe usługi czyszczenia po pożarowego na terenie powiatu głubczyckiego. Jedną z nich jest firma sprzątająca Kastelnik. Działamy na rynku od 2013 roku, oferujemy sprzątanie spalonych mieszkań i czyszczenie ścian po pożarze na terenie Głubczyc oraz w okolicznych miastach powiatu.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usuwamy zanieczyszczenia na ścianach powstałe w wyniku pożarów w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych, sklepach, fabrykach, garażach oraz domkach letniskowych.

Usuwanie przedmiotów po pożarze

Spalone rzeczy po pożarze. Co z nimi zrobić? Firma sprzątająca Kastelnik zajmuje się usuwaniem spalonych przedmiotów i utylizacją.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różki uporamy się z zanieczyszczeniem powstałym przez zadymienie, czy osad z sadzy. Mamy duże doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy znają się na swoim fachu. Wystawiamy również dokumentację prac pop pożarze, kosztorys według norm KNR, oraz certyfikat, który potwierdza gotowość oczyszczonych przez nas pomieszczeń do ponownego ich użytkowania. Nasze usługi ozonowania po pożarze świadczymy w przystępnych cenach. Nie zwlekaj, zadzwoń!

Co obejmuje sprzątanie po pożarze na terenie powiatu głubczyckiego

Czyszczenie po pożarze w Głubczycach musi odbyć się sprawnie i skutecznie. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji usługi, prosimy o telefon. Działamy 7 dni w tygodniu. Po rozmowie telefonicznej, wstępnym wywiadzie i podesłaniu zdjęć z miejsca pożaru, jesteśmy w stanie stworzyć zarys kosztorysu prac likwidacji skutków pożaru. Na jego podstawie możemy przedstawić również termin realizacji zlecenia, a po tych ustaleniach przechodzimy do wszystkich etapów dekontaminacji po pożarze.

Czyszczenie po pożarze Głubczyce

Pożar jest szczególnym zdarzeniem, ponieważ wybucha nagle i ciężko nad nim zapanować. Przy planowaniu naszych prac, najważniejszą rzeczą, którą należy  ustalić to oczywiście przyczyna jego wybuchu. Badając teren zniszczeń oraz wiedząc, że np. podczas pożaru nie spaliły się żadne chemikalia, wiemy, na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę.

Chodzi przecież o jak najlepszy oraz długotrwały efekt usunięcia skutków pożaru. Oferujemy usługi:

 • sprzątania po pożarze w Głubczycach;
 • czyszczenia nadpalonych ścian suchym lodem;
 • usuwania zapachu spalenizny poprzez ozonowanie spalonych mieszkań;
Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Jak to działa? Podczas bezpłatnej wizji lokalnej pytamy najpierw, czy nie zostały naruszone elementy nośne budynku. Musimy oczywiście zbadać, czy nie grozi żadne niebezpieczeństwo podczas wykonywania czyszczenia po pożarze. Patrzymy również na stan instalacji oraz warstw izolacyjnych ścian, czy sufitów. Następnie usuwamy z wnętrza pogorzeliska wszelkie spalone przedmioty i zaczynamy od czyszczenia ścian suchym lodem.

W ten sposób czyścimy sufity po pożarze z sadzy oraz innych toksycznych substancji smolistych. Kluczowym elementem jest również dekontaminacja pomieszczeń spalonych przez ogień, która jest zabiegiem mającym na celu zabezpieczenie Państwa zdrowia w przyszłości. Warto z niej skorzystać i usunąć wszelkie niebezpieczne związki, które powstały podczas pożaru i wniknęły w struktury konstrukcji obiektu. Kolejnymi etapami są osuszanie i ozonowanie powierzchni.

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale podczas akcji gaśniczej strażacy używają ogromnej ilości wody, która może wniknąć np. w wełnę mineralną. To prowadzi do przykrych następstw.

Sprzątanie po pożarze Głubczyce

Ściana, którą zniszczył pożar. Do usunięcia czarne ślady spalenizny. Firma Kastelnik zajmuje się sprzątaniem pomieszczeń, w których doszło do pożaru.

Usuwanie szkód po pożarach – woda niszczycielski żywioł

Dzięki usłudze osuszania budynku po pożarze jesteśmy w stanie uniknąć potencjalnego zagrożenia dla zdrowia jego mieszkańców. Mokre ściany mogą przyczynić się do rozwoju grzybni oraz pleśni. Usuwanie skutków pożaru w tym zakresie jest obligatoryjne.  Wilgoć jest szczególnie niebezpieczna  dla osób, które mają alergię, czy chorują na astmę. Woda może zalać sufity, podłogi, ściany, ale także warstwy wszelkiej instalacji, również tej termoizolacyjnej.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Akcja gaśnicza może także przyczynić się do zawilgocenia wszelkich przedmiotów. Osuszanie mechanicznie jest na szczęście w stanie skutecznie się z tym uporać. Uważamy, że nie ma sensu ryzykować i rezygnować z tego elementu podczas prowadzonych przez nas prac sprzątania po pożarze. Wyjdzie to Państwu wyłącznie na zdrowie!

Statystyki pożarów Głubczyce

Płonący dom w Nysie, pożar śmieci w piwnicy w bloku, płonące zabudowania mieszkalne i gospodarcze, to niestety tylko niektóre nagłówki lokalnych gazet powiatu głubczyckiego. Pożary to zdarzenia losowe, ale najczęściej jednak dochodzi do nich w sezonie grzewczym. W roku mamy ich ponad 6000, tych spowodowanych zwarciem w instalacji elektrycznej. Tylko szybko interwencja służb może zapobiec, żeby ogień nie rozprzestrzenił się na inne okoliczne budynki.

Jeżeli dojdzie już do wybuchu pożaru, na szczęście ma kto do nich jechać i ratować nasze mienie. Według statystyk Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kilkadziesiąt jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej czuwa na co dzień nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu. Kilkanaście z nich należy również do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W kraju dochodzi do ponad 30.000 pożarów budynków rocznie. Służby są zaniepokojone tymi danymi i apelują o ostrożność szczególnie podczas używania urządzeń grzewczych na paliwo stałe jak piece grzewcze, piece centralnego ogrzewania oraz kominki.

Usuwanie szkód po pożarze - telefon do firmy, która sprząta w Głubczycach

Usuwanie zapachu po pożarze Kastelnik 7/24 h

Specjaliści Kastelnik są dostępni dla Was przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku oferując czyszczenie techniczne spalonych ścian. Jeżeli zastanawiają się Państwo, ile kosztuje sprzątanie po pożarze w Głubczycach oraz jak wygląda proces mycia ścian z sadzy, w województwie opolskim skontaktujcie się z nami. Błyskawicznie odpowiadamy na wszystkie zapytania w ten sam dzień roboczy. Oferujemy bezpłatną wstępną wycenę, już po przesłaniu zdjęć na e-mail. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego!

Całodobowe usługi sprzątania oraz dezynfekcji po pożarze, dostępne są również w miastach:

 

Głubczyce - ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zastanawiasz się jak oczyścić mieszkanie po pożarze? Czyszczenie po pożarze Głubczyce to kompleksowe usługi, których celem jest usunięcie szkód pożarowych. Technicy rozpoczynają pracę na miejscu zdarzenia od usunięcia odpadów i gruzu, opróżnienia mieszkania z wyposażenia oraz segregacji przedmiotów.

Następny etap stanowi mycie sadzy ze ścian i sufitów przy pomocy suchego lodu. Na nieprzyjemny zapach spalenizny sprawdza się doskonale ozonowanie pomieszczeń po pożarze, które nie tylko neutralizuje toksyny, ale i całkowicie eliminuje uporczywą woń. Prawidłowo przeprowadzone usuwanie skutków pożaru może zagwarantować nawet uniknięcie gruntownego remontu. Co więcej, warto wiedzieć na temat usługi tj. sprzątanie po pożarze w Głubczycach?

Usługi sprzątające Głubczyce. FAQ dla klientów z pytaniami

Czym usunąć nieczystości po pożarze?

Skuteczne usuwanie sadzy ze ścian oraz innych nieczystości umożliwiają profesjonalne preparaty chemiczne, oraz czyszczenie suchym lodem. Suchy lód to ekologiczna forma mycia, prawie 6 razy szybsza od tradycyjnych technik czyszczenia. Ściany w krótkim czasie są całkowicie czyste i gotowe do malowania.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to jeden z najskuteczniejszych sposobów na eliminowanie zapachu spalenizny i dekontaminację budynków. Stanowi jeden z najważniejszych etapów w usuwaniu szkód pożarowych i jest często stosowany w trakcie sprzątania mieszkania po pożarze.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%