Sprzątanie po pożarze Chrzanów 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Metody i techniki usuwania szkód po pożarach w domach i mieszkaniach w powiecie chrzanowskim. Firma sprzątająca po pożarach oferuje skuteczne usługi mycia sadzy ze ścian na terenie Chrzanowa

Kastelnik- firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie czyszczeń technicznych oferuje usługę sprzątanie po pożarze Chrzanów za pomocą suchego lodu. Nasi technicy  specjalizują się w przywracaniu zniszczonych lokali mieszkalnych po pożarach do ich pierwotnego stanu sprzed nieszczęścia spowodowanego przez ogień. Oferujemy Państwu przede wszystkim kompleksowe oczyszczanie ścian z sadzy po pożarze, a także mycie sufitów i podłóg.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

W ramach wykonywanych usług oferujemy selekcję spalonych przedmiotów codziennego użytku w pogorzelisku. Nasze usługi specjalistycznego sprzątania  przeprowadzamy w budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach gospodarczych, halach produkcyjnych i innych lokalach użytkowych, które dotknął pożar.

Inna usługa dostępna w woj. małopolskim: sprzątanie po zgonach Limanowa

Rozumiemy, jak ważne jest dla Państwa szybkie doprowadzenie takich powierzchni do stanu sprzed zdarzenia. Nasza wykwalifikowana techników pożarnictwa, chętnie skontaktuje się z Tobą w celu omówienia przyszłych prac związanych z usuwaniem szkód po pożarze. Po kontakcie przedstawiamy również kosztorys sprzątania, po uprzednim podesłaniu zdjęć z miejsca, które chcą Państwo wyczyścić. Oczywiście taka usługa jest całkowicie bezpłatna.

osuszanie budynku po pożarze

Sprzątanie po pożarze w Chrzanowie – mycie sadzy ze ścian

Nasi technicy pożarnictwa oferują przede wszystkim mycie spalonych ścian po pożarze suchym lodem, oczyszczanie spalonych i nadpalonych sufitów po pożarze oraz usuwanie zapachów spalenizny poprzez wykonanie zabiegu ozonowania po pożarze. Wyżej wymienione czynności wykonujemy w ramach usuwania skutków pożaru. Na koniec zadbamy o utylizacje spalonych przedmiotów oraz mienia zniszczonego przez ogień. Jak wygląda taka współpraca oraz jakie są fazy czyszczenia szkód po pożarze?

Czas realizacji jest oczywiście zależny od wielkości spalonej powierzchni, na której przeprowadzamy czyszczenie po pożarze. Żeby jednak je zacząć, najpierw musimy oczywiście oszacować straty i wykonać wstępny kosztorys prac. Sprawdzamy również, czy nie został naruszony stan elementów konstrukcyjnych budynku.

Następnie usuwamy znajdujące się w lokalu zaległe, nadpalone przedmioty. Po oczyszczeniu całego miejsca z zalegającego wyposażenia jesteśmy gotowi zacząć prace sprzątające po pożarze. Używamy do tego kilku metod. Najpierw segregacja spalonych przedmiotów.

Kolejnym krokiem jest czyszczenie ścian suchym lodem. Następnie oczyszczamy sufity z zalegającej sadzy i toksycznych substancji smolistych. Zajmujemy się szeroko rozumianą dekontaminacją powierzchni nadpalonych, które zostały uszkodzone przez ogień. Należy również sprawdzić  wilgotność mokrych ścian, przeprowadzić osuszanie oraz ozonowanie po pożarze.

Tak przygotowany do odbioru obiekt jest przez nas finalnie sprawdzany. Na koniec przekazujemy dokumentację fotograficzną  oraz za dopłatą kosztorys KNR.

chrzanów firma sprzątająca po pożarach

Osuszanie budynku po pożarze

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ile wody zostaje zużytej przez służby ratownicze podczas akcji gaśniczej w trakcie pożaru. Są to tysiące litry wody, które niestety wnikają w struktury gaszonego budynku mieszkalnego lub hali produkcyjnej. Woda głęboko wnika m.in. w warstwy izolacyjne stropodachów oraz inne kondygnacje budynku.

Do tego możemy na pewno włączyć wełnę mineralną, celulozowa, styropian, materiały, które pomagają utrzymać optymalną temperaturę w budynku przez cały roku. Podmokły styropian może spowodować poważne konsekwencje. Nie chodzi wyłącznie o zmianę w samej izolacji, ale również rozwijanie się mikrobów, pleśni i niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Te są zazwyczaj niewidoczne dla oka człowieka. Warto więc skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców, którzy je w bezpieczny sposób usuną.

utylizacja spalone przedmioty

Statystyki pożarów Chrzanów – rok 2018

Sama definicja słowa pożar, wielokrotnie była analizowana w różnych publikacjach. Według  dr inż. Barbary Kucnerowicz Pola, “pożar to niekontrolowany w czasie i przestrzeni proces spalania, stwarzający zagrożenia dla człowieka i środowiska oraz powodujący straty dóbr materialnych nieprzeznaczonych do zniszczenia w danym czasie i w taki sposób”.  Tak więc pożary wybuchają nagle i bardzo ważne jest podjęcie szybkiej akcji ratowniczej. Zjawisko te możemy podzielić na pożary, które powstały w wyniku naturalnym lub te, które spowodował człowiek.

Według doniesień medialnych strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie w roku 2018  interweniowali łącznie 1083 razy, z czego 360 interwencji dotyczyło pożarów budynków. Głośno było o pożarze, do którego doszło w czerwcu 2018 r. Ogień objął  panele z włókna szklanego w przybudówce domu mieszkalnego zlokalizowanego w Chrzanowie przy Osiedlu Młodości. Na szczęście szybko opanowano pożar, a w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

czyszczenie ścian po pożarze

Czyszczenie po pożarze w Chrzanowie – pomoc 7/24 h

Nasi technicy są dla Państwa dostępni przez siedem dni w tygodniu- przez cały rok. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie i sprzątanie po pożarze w Chrzanowie w woj. małopolskim, skontaktuj się z nami. Oferujemy bezpłatną wycenę restytucji mienia, już po przesłaniu kilku zdjęć. Gwarantujemy, że z nami szybko uda się  usunąć zapach spalenizny. Zadzwoń do nas teraz!

pożar zwarcie instalacji

Pozostałe miasta:

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze?

Cena na czyszczenie ścian po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości sadzy oraz miejsca jej wystąpienia. Wysokie sufity są droższe niż ściany. Cenowe są zróżnicowane, a koszt czyszczenia ścian po pożarze wacha się od 15 zł do 100 zł. Suchy lód to jedna z najdroższych i zarazem najszybszych metod sprzątania po pożarach.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to sprawdzona przez lata technika na usuwanie zapachu spalenizny oraz na dekontaminację budynków. Jest jednym z ważniejszych procesów, który odpowiada za bezpieczne usuwanie szkód pożarowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%