Sprzątanie po gołębiach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po gołębiach na terenie całej Polski. Dlaczego odchody po gołębiach są toksyczne? Jak skutecznie się ich pozbyć?

Kastelnik oferuje usługę dezynfekcji balonów, strychów, w ramach której przeprowadza profesjonalne sprzątanie po gołębiach. Usługa dostępna we wszystkich większych miastach, na terenie całego kraju przez 365 dni w roku.

Kastelnik – sprzątanie po gołębiach – usługi całodobowe 24/7

Od dawna wiemy i zdajemy siebie sprawę, jak uciążliwym problemem są gołębie odchody, dlatego właśnie czyszczenie balkonów i innych miejsc po gołębiach, wykonujemy w szybkim tempie oraz ze szczególną dokładnością.

Czyszczenie balkonów z ptasich odchodów, to usługa dezynfekcji, którą należy pozostawić specjalistom z firmy Kastelnik. Oferujemy usuwanie ptasich odchodów na strychu, utylizację odchodów po gołębiach na poddaszu oraz na dachu.

Firma Kastelnik realizuje także: sprzątanie po pożarze

Jesteśmy dostępni dla Pańśtwa całodobowo i tak też działa nasza całodobowa infolinia, na której odpowiadamy na wszystkie pytania np. jak usunąć ptasie odchody. Nieodzownym elementem pracy przy likwidacji ptasich odchodów, warunkiem niezwykle istotnym dla naszej firmy, jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz do prawa pracy. Jeśli wymagane jest wykonywanie prac na wysokości, stosujemy techniki alpinistyczne w celu zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości.

W trakcie sprzątania po gołębich odchodach stosujemy wyłącznie bezpieczne środki chemiczne oraz sprawdzone metody dezynfekująco – odkażające. Wycenę wykonujemy bezpłatnie na obszarze całej Polski np. w takich województwach jak: małopolskie (Kraków), mazowieckie (Warszawa), śląskie (Katowice, Gliwice), dolnośląskie (Wrocław), świętokrzyskie (Kielce), podkarpackie (Rzeszów) oraz wielkopolskie (Poznań).

Ptasie odchody – szkodliwe dla zdrowia

Miłośników, jak i przeciwników tego ptactwa jest mnóstwo, lecz toksyczność ich odchodów dla zdrowia człowieka jest sprawą niepodważalną. Columbae (łac.) to ptaki, które doskonale czują się w otoczeniu ludzi. 

Sprzątanie balkonu po gołębiach

Czyszczenie balkonu po gołębiach to popularna usługa w sezonie letnim.

W wielu polskich miastach są one nagminnie dokarmiane przez ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to tylko pogłębianie problemu z fekaliami gołębi w infrastrukturze miejskiej. W wielu miejscach widnieje zakaz dokarmiana tych ptaków, aby wyeliminować wspomniany kłopot.

Ptasie odchody potrafią być “tykającą bombą”. Gołębie przenoszą choroby, które są groźne dla ludzi. Warto nie tylko usunąć odchody, ale również wykonać dezynfekcję.

Za idealne miejsca do oddawania kału gołębie uznają praktycznie każdy centymetr miasta, są to np.:

 • deptaki;
 • elewacje budynków;
 • balkony;
 • strychy;
 • dachy;
 • place zabaw.
Kastelnik – dezynfekcja powierzchni – kontakt 7 dni w tygodniu

Szczególną uwagę należy wrócić tutaj na to, aby jak najszybciej pozbyć się ptasich fekaliów, ponieważ są one zagrożeniem dla przebywających wokoło osób. Oferujemy bezpłatną wycenę już w 20 minut. Czas na sprzątanie z firmą Kastelnik, można rozpocząć od kontaktu z nami na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest bezpośrednie połączenie z jednym z naszych konsultantów lub za pomocą przesłania zapytania poprzez pocztę e-mail. Wybór zależy od Ciebie.

Najczęściej przeglądana oferta firmy Kastelnik: sprzątanie po zgonach w Szczecinie

Bakteria Samonelloza, która występuje w ptasich odchodach, w tym gołębich jest znacząco niebezpieczna dla zdrowia człowieka.

Wywołuje ona zatrucie, a jego objawy widać  już po 12 godzinach. Należą do nich m.in.:

 • wysoka gorączka;
 • nudności;
 • wymioty;
 • biegunka;
 • ból brzucha.

Sprzątania po gołębiach Kraków, Warszawa, Poznań

W trakcie czyszczenie i sprzątania miejsc po gołębiach należy przeprowadzić pewne określone czynności w odpowiedniej kolejności. Każdy z etapów sprzątania po gołębiach,  jest niezwykle istotny.  Usunięcie odchodów i zapakowanie ich do przeznaczonych do tego pojemników specjalnych to jeden z ważniejszych etapów.

W ramach czyszczenia miejsc po gołębiach oferujemy: 

 • sprzątanie po gołębiach na strychu na terenie całej Polski;
 • sprzątanie balkonu po gołębiach w Krakowie;
 • sprzątanie po gołębiach na poddaszu Mazowsze, Małopolska;
 • sprzątanie po ptakach w Warszawie;
 • sprzątanie dachów po gołębiach w Poznaniu i na terenie Wielkopolski;
 • ozonowanie Katowice;
 • sprzątanie i odkażanie zaniedbanych mieszkań i usuwanie ptasich odchodów;
 • czyszczenie wszystkich zabrudzonych miejsc skażonych biologicznie;
 • dezynfekcja powierzchni, z którymi miały styczność odchody;
 • sprzątanie po zalaniu;
 • transport i utylizacja skażonych materiałów z przeznaczeniem do utylizacji. 

Popularna usługa w woj. wielkopolskim: Sprzątanie po zgonach w Kaliszu

Dezynfekcja balkonu po gołębiach Katowice

Gołębie i ich niebezpieczni lokatorzy – o co dokładnie chodzi? Obrzeżek gołębień – gatunek kleszcza, za idealne miejsce do życia wybiera gołębie. Czym się charakteryzuje? Ma od 4 do 5 mm długości i 3 mm szerokości i okrągły kształt, a samice tego gatunku w ciągu swojego życia składają około 700 jaj. Argas reflexus jest nosicielem krętki Borelia anserina oraz zarazków gorączki Q. Bez pożywienia przebywać mogą nawet 5 lat.

Balkon po gołębiach

Nie wystarczy wysprzątać balkonu po gołębiach. Należy zadać o jego dezynfekcję.

Niezwykle niebezpieczne stają się po wyeliminowaniu z danego obszaru ptactwa, ponieważ zaczynają szukać innych organizmów żywych do pasożytowania. Dlatego tak bardzo ważna po sprzątaniu po gołębiach jest dezynfekcja, która zabija tego typu pasożyty. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż domowe sposoby sprzątania po gołębiach na ogół nie sprawdzają się przy dużych zanieczyszczeniach.

Usługi dezynfekcji po gołębiach

Ptasie odchody na strychu, na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych to zadanie, z którego realizacją poradzą sobie wyłącznie firmy dezynfekujące z doświadczeniem. Czy warto tracić czas, i próbować przeprowadzać specjalistyczne prace dezynfekcji balkonu po gołębiach samodzielnie? Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie.

Kryptokokoza – choroba wywoływana przez ptasie fekalia

Cryptococcus neoformans to rodzaj grzyba, który powoduje takie schorzenie jak kryptokokoza. Znajduje się on m.in. w ptasich odchodach. Ta jednostka chorobowa może zaatakować  układ nerwowy i płuca, a nawet skórę.

Objawy kryptokokozy:

 • ból głowy;
 • zaburzenia widzenia;
 • sztywność karku;
 • śpiączka.

Objawy te mogą równocześnie świadczyć o zapaleniu opon mózgowo – rdzeniowych. Dlatego niezwykle ważne jest czyszczenie balkonów po gołębiach.

Czyszczenie po gołębiach – oferta firmy sprzątającej Kastelnik

 • sprzątanie po gołębiach;
 • sprzątanie balkonów po gołębiach;
 • czyszczenie balkonów po gołębiach;
 • dezynfekcja strychów po gołębich odchodach;
 • usuwanie zanieczyszczeń po gołębiach na tarasach;
 • czyszczenie parapetów z gołębiego kału;
 • profesjonalne usuwanie gołębich odchodów z elewacji;
 • likwidowanie nieczystości ze strychów;
 • dezynfekcja powierzchni po ptasim kale;
 • odkażanie skażonych balustrad po gołębich odchodach;
 • usuwanie smrodu powstałego po ptasich fekaliach.

Sprzątanie balkonów po ptakach

Sprawne sprzątanie balkonów po ptakach to usługa składająca się z czyszczenia i dezynfekcji. Ptasie odchody to źródło zagrożenia bakteriologicznego i należy zrobić wszystko by uniknąć zatrucia. Warto dodać, że czyszczenie balkonu po gołębiach warto wykonywać regularnie, aby zapobiec namnażaniu się odchodów, albo – co gorsza – zadomowienia się ptaków w tym miejscu. Kiedy gołębie zbudują gniazdo w pobliżu Twojego mieszkania, będziesz szczególnie narażony na skupisko bakterii i hałas, wówczas o wiele trudniej będzie pozbyć się niechcianych współlokatorów.

Sposoby na mycie balkonu po gołębiach

Mycie balkonów rozpoczynamy od usunięcia wszystkich odchodów i utylizacji skupiska bakterii, a następnie przechodzimy do gruntownego czyszczenia przy użyciu specjalistycznych środków bakteriobójczych zawierających m.in. nadtlenek wodoru, alkohol etylowy i czwartorzędowe związki amoniowe.

Odkażamy nie tylko balkon, ale i barierki oraz parapety, na których znajdują się ptasie odchody i pióra. Następnie wykonujemy dezynfekcję, która przy okazji eliminuje nieprzyjemnych zapach ptasich odchodów przy pomocy zamgławiania ULV lub suchą mgłą. Obie metody dezynfekcji bazują na silnym składniku bakteriobójczym, czyli nadtlenku wodoru, z tą różnicą, że jedna z nich jest metodą mycia na sucho, a druga na mokro.

Kastelnik – usuwanie zapachów – potwierdzone certyfikatem

Oferejemy sprzątanie balkonów po ptakach dla wszystkich, którzy pragną utrzymać swój balkon w czystości przez cały rok. Ta usługa to nie tylko usuwanie gołębich odchodów i gruntowne mycie, ale i profesjonalna dezynfekcja. Warto dodać, że zapach środków chemicznych skutecznie odstrasza wszelkie ptactwo, dzięki czemu będziesz miał spokój i czysty balkon przez długi czas.

Całodobowy kontakt telefoniczny 7/24

Technicy firmy Kastelnik, to gwarancją skutecznego wyczyszczenia zanieczyszczeń po patkach. Swoją usługę sprzątania po gołębiach oferujemy we wszystkich rejonach Polski, a mianowicie w województwie: podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, łódzkim, lubelskim, mazowieckim, lubuskim, wielkopolskim, podlaskim, warmińsko – mazurskim, pomorskim, kujawsko – pomorskim oraz zachodnio – pomorskim. W ramach prac prowadzimy również specjalistyczne działania dezynfekcyjne związane z usuwaniem ptasich odchodów.

Strych po gołębiach

Odchody po gołębiach to tykająca bomba biologiczna.

Do Państwa dyspozycji oddajemy przemysłowe generatory ozonu, o mocy do 240 g./h. Dają one możliwość uzyskania wysokiego stężenia w ozonowanych pomieszczeniach, gwarantując skuteczne usunięcie wszelkich bakterii, a nawet wirusów. Ostatnim etapem jest termiczna utylizacja pojemników z odchodami po gołębiach w spalarni. Sprzątanie po gołębiach to usługa, którą śmiało, można powierzyć jednej z wielu profesjonalnych firm sprzątających, działającej na terenie Twojego miasta.

Sprawdź naszą rekomendowaną ofertę: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

Masz pytania odnośnie sprzątania po gołębich odchodach? Prosimy o kontakt poprzez naszą całodobową infolinię z konsultantami, którzy chętnie wyznaczą najbliższy termin usługi czyszczenia po gołębich odchodach. Dojedziemy także na bezpłatną wycenę we wskazane miejsce.  Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%