Sprzątanie po fekaliach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po fekaliach. Jak zneutralizować bombę biologiczną po wylaniu szamba do piwnicy?

Co zrobić z fekaliami rozlanymi na podłodze i jak rozbroić tykającą bombę biologiczną? Sprzątanie po fekaliach to praca, której nikt z domowników nie chce się podjąć, a zagrożeń jest wiele. Nieczystości po wylaniu szamba to tykająca bomba biologiczna. Każdy szuka pomocy do dezynfekcji, ale tak naprawdę prace zacząć należy od wysprzątania fekaliów z podłogi. Jest to dobry wybór ze względu na to, że nieczystości są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Wspomnieć tutaj trzeba, że nie wolno przebywać w takim miejscu bez środków ochrony osobistej tj. maseczki, czy rękawic. Idealnym sposobem na skuteczne neutralizowanie chorobotwórczych drobnoustrojów po fekaliach jest ozonowanie.

czy wiesz, że ozon skutecznie eliminuje zapachy po wybiciu szamba

Dezynfekcja ozonem jest wykonywana za pomocą przemysłowych generatorów do ozonu. Powinny mieć one moc co najmniej 40 g/h, a największa ich siła generowana jest przez urządzenia typu 240 g/h. Podczas zabiegu tj. sprzątanie po fekaliach powinno się cały czas stosować zasady BHP, w tym m.in.:

 • zakładać środki ochrony osobistej;niewpuszczanie osób nieupoważnionych na miejsce dezynfekcji;
 • nie dopuszczać osób nieupoważnionych na miejsce dezynfekcji;
 • stosować atestowaną chemię do odkażania;
 • używać certyfikowanych urządzeń w trakcie sprzątania zalanych pomieszczeń.
Sprzątanie domu po fekaliach

Dezynfekcja mieszkania po wylaniu nieczystości z szamba.

Sprzątanie mieszkania po fekaliach

Sprzątanie mieszkania po zalaniu fekaliami obejmuje gruntowne odkażanie, utylizację zalanych przedmiotów, a także osuszanie wilgotnych ścian. Warto przypomnieć w tym miejscu, że to właśnie wilgoć na ścianie może doprowadzić do powstania grzyba czy pleśni w budynku. W interesie każdego mieszkańca zalanego fekaliami mieszkania jest więc nie tylko odkażanie, ale również wysuszenie mokrych powierzchni tj. ściany, sufity, tynki. Pamiętać należy, że grzyb może nie tylko wpłynąć na nasze samopoczucie, ale również trwale uszkodzić konstrukcję budynku. Czyszczenie domu z brudów, które widzisz na podłodze, po wylaniu szamba obejmuje wiele różnych etapów, tj.

 • ozonowanie;
 • zamgławianie suchą mgłą;
 • wynoszenie zalanych przedmiotów;
 • osuszanie mokrych ścian;
 • czyszczenie podłogi i dezynfekcję powietrza.

sprzątanie mieszkania po zalaniu fekaliami

Dezynfekcja piwnicy po zalaniu fekaliami

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami to nie tylko sprawa związana z porządkiem w domu, ale również z ogólnym bezpieczeństwem jego mieszkańców. Bez względu na to, gdzie dojdzie do zalania nieczystościami, niezbędne jest, aby w jak najszybszym czasie pozbyć się jego skutków. Warto wspomnieć, że sprzątanie piwnicy po fekaliach to pierwszy etap solidnego odkażania całego budynku. Nie tylko szerzące się nieczystości są tutaj problemem, czy też odór. Dużym niebezpieczeństwem są szkodliwe mikroorganizmy, które fruwają w powietrzu. W celu wyeliminowania toksycznych dla naszego zdrowia patogenów należy wykonać dezynfekcję każdego centymetra skażonej powierzchni. Zastosować można tutaj zamgławianie na sucho lub w odkażanie techniką ULV. Te innowacyjne i ekologiczne metody, dzięki użyciu nadtlenku wodoru usuwają niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy, a także eliminują uciążliwy fetor. Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu fekaliami z szamba jest niezbędna, jeśli chcemy nadal wykorzystywać pomieszczenia w bezpieczny sposób. Zabieg ten jednak polecamy zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej, która ma w ofercie czyszczenie po zalaniu.

piwnica po awarii kanalizacji

Zdjęcie: meble zniszczone podczas awarii kanalizacji © 2022 Kastelnik

Czyszczenie podłogi z nieczystości i fekaliów w domu. Jak wygląda odkażanie pomieszczenia po awarii kanalizacji?

W ramach kompleksowych prac związanych z usuwaniem szkód po awarii kanalizacji wykonuje się również czyszczenie podłogi z nieczystości w domu. Jest to niezbędne, ponieważ w przypadku braku reakcji na zalanie fekaliami podłogi, po naszym pomieszczeniu będą rozprzestrzeniać się chorobotwórcze mikroorganizmy. W związku z tym my ani nasi domownicy nie będziemy bezpieczni. Specjaliści świadczący zlecenie tj. czyszczenie podłogi po fekaliach stawiają na odkażanie za pomocą atestowanych środków chemicznych, które nie są toksyczne dla naszego środowiska i są całkowicie biodegradowalne. Zawierają one w swoim składzie takie związki jak m.in.: aldehydy, barwniki organiczne, czy też jod i związki jodu.

dezynfekcja piwnicy po zalaniu nieczystościami

Zdjęcie: zaschnięte nieczystości na podłodze w piwnicy © 2022 Kastelnik

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik

Czy wiesz, ile trujących związków chemicznych znajduje się w szambie? Nieczystości te są gniazdem dla wielu szkodliwych patogenów, bakterii i innych mikroorganizmów. Ich eliminacja to najczęściej zgłaszana sprawa do konsultanta firmy Kastelnik. Nie martw się, nasze telefony odbieramy przez całą dobę i znamy się na naszej pracy. Już od wielu lat świadczymy pomoc w zakresie usuwania skutków zalania domu fekaliami. Posiadamy oddziały interwencyjne w wielu miastach na terenie całego kraju. Obsługujemy miasta woj. mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, a także pracujemy przez całą dobę na terenie Wielkopolski. Jeżeli szukasz pomocy, do usunięcia szkód powodowanych przez wodę, śmiało zadzwoń do nas. W naszej stałej ofercie znajdziesz następujące usługi:

 • gruntowne sprzątanie po fekaliach na terenie całej Polski;
 • usuwanie szkodliwych mikroorganizmów z certyfikatem;
 • skuteczne sprzątanie piwnicy po zalani fekaliami;
 • czyszczenie domu po zalaniu nieczystościami – usługa dostępna od ręki;
 • dezynfekcja po wybiciu kanalizacji w nieruchomości;
 • utylizacja mebli po ekskrementach na podłodze;
 • dezodoryzacja pomieszczeń mieszkalnych i biurowych;
 • czyszczenie po wybiciu szamba w szkole, przedszkolu;
 • sprzątanie biura po zalaniu fekaliami;
 • utylizacja termiczna mebli, które są skażone biologicznie;
 • neutralizacja fetoru po fekaliach – ozonowanie na wysokim stężeniu;
 • usuwanie nieczystości po awarii kanalizacyjnej – 7 dni/tydzień;
 • opróżnianie mieszkań po zalaniu fekaliami – usługa dla firm i klientów indywidualnych;
 • sprzątanie po wybiciu kanalizacji w piwnicy lub mieszkaniu.

 

osuszanie mieszkania z wody i fekaliów

IICRC – certyfikat na osuszanie mieszkań po zalaniu © 2022 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W ramach kompleksowego usuwania fekaliów z budynków po awarii kanalizacji świadczymy odkażanie przyziemi, piwnic i garaży, a także gruntowana dezynfekcję powietrza. Warto do tych prac zatrudnić profesjonalną ekipę. Firma sprzątająca po fekaliach zna odpowiedzi na najczęściej zadawane przez swoich klientów pytania.

najczęściej zadawane pytania - faq

Ile kosztuje sprzątanie domu zalanego fekaliami?

Jeżeli zależy Ci, by sprzątanie domu zalanego fekaliami wykonać poprawnie, powinieneś przygotować się na kompleksowe czyszczenie podłóg, utylizację zniszczonych przedmiotów i odkażanie pomieszczeń. Oznacza to zastosowanie wyłącznie atestowanych środków chemicznych oraz zatwierdzonych przez sanepid metod dezynfekcji. Sprzątanie po zalaniu fekaliami zaczyna się od kwoty 700 zł za dezynfekcję pomieszczenia ozonem.

Czy ozonowanie fekaliów jest skuteczne?

Ozonowanie fekaliów jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na zabicie wszelkich drobnoustrojów występujących po wylaniu szamba w ekskrementach. Jest to mało inwazyjny zabieg, który polega na odkażaniu powierzchni, gdzie doszło do wylania nieczystości. Usługa dostępna w ofercie większości ogólnopolskich firm sprzątających po zalaniach.

Gdzie szukać pomocy po wybiciu fekaliów?

Zalany wodą lub fekaliami dom to same problemy dla mieszkańców. Skuteczną pomoc po wybiciu fekaliów możesz otrzymać od specjalisty z firmy Kastelnik. Nasza pomoc obejmuje dogłębne sprzątanie po nieczystościach każdego rodzaju. W ramach oferowanych usług możemy dla Ciebie wykonać np. czyszczenie domu z fekaliów, ozonowanie piwnicy, czy też zamgławianie pomieszczenia nadtlenkiem wodoru. Odkażanie i dezodoryzacje mieszkania po zalaniu fekaliami realizujemy w krótkim czasie po otrzymaniu zgłoszenia. Na koniec warto wspomnieć, iż za każdym razem wykonujemy całkowicie bezpłatną wycenę. Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne, firmy oraz instytucje publiczne.

Kastelnik – czas na sprzątanie po fekaliach!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%