Sprzątanie po fekaliach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po fekaliach. Jak zneutralizować bombę biologiczną po wylaniu szamba do piwnicy?

Co zrobić z fekaliami rozlanymi na podłodze i jak rozbroić tykającą bombę biologiczną? Sprzątanie po fekaliach to praca, której nikt z domowników nie chce się podjąć, a zagrożeń jest wiele. Nieczystości po wylaniu szamba to tykająca bomba biologiczna.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Każdy szuka pomocy do dezynfekcji, ale tak naprawdę prace zacząć należy od wysprzątania fekaliów z podłogi. Jest to dobry wybór ze względu na to, że nieczystości są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Wspomnieć tutaj trzeba, że nie wolno przebywać w takim miejscu bez środków ochrony osobistej tj. maseczki, czy rękawic. Idealnym sposobem na skuteczne neutralizowanie chorobotwórczych drobnoustrojów po fekaliach jest ozonowanie.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: sprzątanie domu po zgonie – co robić, krok po kroku?

czy wiesz, że ozon skutecznie eliminuje zapachy po wybiciu szamba

Dezynfekcja ozonem jest wykonywana za pomocą przemysłowych generatorów do ozonu. Powinny mieć one moc co najmniej 40 g/h, a największa ich siła generowana jest przez urządzenia typu 240 g/h.

Podczas zabiegu tj. sprzątanie po fekaliach powinno się cały czas stosować zasady BHP, w tym m.in.:

 • Zakładać środki ochrony osobistej;niewpuszczanie osób nieupoważnionych na miejsce dezynfekcji;
 • Nie dopuszczać osób nieupoważnionych na miejsce dezynfekcji;
 • Stosować atestowaną chemię do odkażania;
 • Używać certyfikowanych urządzeń w trakcie sprzątania zalanych pomieszczeń.
Sprzątanie domu po fekaliach

Dezynfekcja mieszkania po wylaniu nieczystości z szamba.

Sprzątanie mieszkania po fekaliach – na co zwrócić uwagę?

Sprzątanie mieszkania po zalaniu fekaliami obejmuje gruntowne odkażanie, utylizację zalanych przedmiotów, a także osuszanie wilgotnych ścian.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że to właśnie wilgoć na ścianie może doprowadzić do powstania grzyba czy pleśni w budynku.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Sprzątanie po zgonach – jak podejść do tematu?

W interesie każdego mieszkańca zalanego fekaliami mieszkania jest więc nie tylko odkażanie, ale również wysuszenie mokrych powierzchni tj. ściany, sufity, tynki. Pamiętać należy, że grzyb może nie tylko wpłynąć na nasze samopoczucie, ale również trwale uszkodzić konstrukcję budynku.

Kastelnik – ozonowanie powietrza – kontakt 7 dni w tygodniu

Czyszczenie domu z brudów, które widzisz na podłodze, po wylaniu szamba obejmuje wiele różnych etapów, tj.

 • Ozonowanie mieszkania;
 • Zamgławianie suchą mgłą;
 • Wynoszenie zalanych przedmiotów;
 • Osuszanie mokrych ścian;
 • Czyszczenie podłogi i dezynfekcję powietrza.

sprzątanie mieszkania po zalaniu fekaliami

Dezynfekcja piwnicy po zalaniu fekaliami – zaufaj specjalistom

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami to nie tylko sprawa związana z porządkiem w domu, ale również z ogólnym bezpieczeństwem jego mieszkańców. Bez względu na to, gdzie dojdzie do zalania nieczystościami, niezbędne jest, aby w jak najszybszym czasie pozbyć się jego skutków. Warto wspomnieć, że sprzątanie piwnicy po fekaliach to pierwszy etap solidnego odkażania całego budynku.

Nie tylko szerzące się nieczystości są tutaj problemem, czy też odór. Dużym niebezpieczeństwem są szkodliwe mikroorganizmy, które fruwają w powietrzu. W celu wyeliminowania toksycznych dla naszego zdrowia patogenów należy wykonać dezynfekcję każdego centymetra skażonej powierzchni. Zastosować można tutaj zamgławianie na sucho lub w odkażanie techniką ULV.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Te innowacyjne i ekologiczne metody, dzięki użyciu nadtlenku wodoru usuwają niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy, a także eliminują uciążliwy fetor. Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu fekaliami z szamba jest niezbędna, jeśli chcemy nadal wykorzystywać pomieszczenia w bezpieczny sposób. Zabieg ten jednak polecamy zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej, która ma w ofercie czyszczenie po zalaniu.

piwnica po awarii kanalizacji

Zdjęcie: meble zniszczone podczas awarii kanalizacji © 2023 Kastelnik

Czyszczenie podłogi z nieczystości i fekaliów w domu. Jak wygląda odkażanie pomieszczenia po awarii kanalizacji?

W ramach kompleksowych prac związanych z usuwaniem szkód po awarii kanalizacji wykonuje się również czyszczenie podłogi z nieczystości w domu.

Jest to niezbędne, ponieważ w przypadku braku reakcji na zalanie fekaliami podłogi, po naszym pomieszczeniu będą rozprzestrzeniać się chorobotwórcze mikroorganizmy. W związku z tym my ani nasi domownicy nie będziemy bezpieczni.

Specjaliści świadczący zlecenie tj. czyszczenie podłogi po fekaliach stawiają na odkażanie za pomocą atestowanych środków chemicznych, które nie są toksyczne dla naszego środowiska i są całkowicie biodegradowalne. Zawierają one w swoim składzie takie związki jak m.in.: aldehydy, barwniki organiczne, czy też jod i związki jodu.

O tym nie wolno zapomnieć, kiedy fekalia rozleją się na podłogę

Sprzątanie rozlanych fekalii i unikanie zagrożeń związanych z bombą biologiczną wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Oto co zrobić, gdy fekalia zostaną rozlane na podłodze? Mieszko Kastelnik i jego 5 uniklanych porad, które możesz wykorzystać.

 • Przed rozpoczęciem sprzątania załóż rękawice gumowe, maskę na twarz, okulary ochronne oraz obuwie ochronne lub jednorazowe pokrowce na buty.
 • Użyj łopaty, szufelki lub innego narzędzia, aby usunąć większe kawałki fekalii z podłogi. Następnie umieść je w plastikowym worku na śmieci i zawiąż go szczelnie.
 • Przemyj obszar wodą z detergentem, używając szorowarki np. ORBOT i upewnij się, że środek czyszczący dociera do wszystkich zakamarków i szczelin, gdzie mogły się dostać fekalia.
 • Zastosuj środki dezynfekujące, takie jak nadtlenek wodoru lub czwartorzędowe sole amoniowe. Pozostaw środek dezynfekujący na powierzchni na co najmniej 10 minut, a następnie spłucz go wodą.
 • Po przemyciu i dezynfekcji podłogi, wysusz obszar za pomocą ręczników papierowych lub szmatek tekstylnych. W miarę możliwości, dobrze jest także zostawić otwarte okna, aby zapewnić wentylację pomieszczenia.
dezynfekcja piwnicy po zalaniu nieczystościami

Zdjęcie: zaschnięte nieczystości na podłodze w piwnicy © 2023 Kastelnik

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik

Czy wiesz, ile trujących związków chemicznych znajduje się w szambie? Nieczystości te są gniazdem dla wielu szkodliwych patogenów, bakterii i innych mikroorganizmów. Ich eliminacja to najczęściej zgłaszana sprawa do konsultanta firmy Kastelnik.

Nie martw się, nasze telefony odbieramy przez całą dobę i znamy się na naszej pracy. Już od wielu lat świadczymy pomoc w zakresie usuwania skutków zalania domu fekaliami.

Posiadamy oddziały interwencyjne w wielu miastach na terenie całego kraju. Obsługujemy miasta woj. mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, a także pracujemy przez całą dobę na terenie Wielkopolski.

Jeżeli szukasz pomocy, do usunięcia szkód powodowanych przez wodę, śmiało zadzwoń do nas. W stałej ofercie firmy Kastelnik znajdziesz wiele usług.

 • Gruntowne sprzątanie po fekaliach na terenie całej Polski;
 • Usuwanie szkodliwych mikroorganizmów z certyfikatem;
 • Skuteczne sprzątanie piwnicy po zalani fekaliami;
 • Czyszczenie domu po zalaniu nieczystościami – usługa dostępna od ręki;
 • Dezynfekcja po wybiciu kanalizacji w nieruchomości;
 • Utylizacja mebli po ekskrementach na podłodze;
 • Dezodoryzacja pomieszczeń mieszkalnych i biurowych;
 • Czyszczenie po wybiciu szamba w szkole, przedszkolu;
 • Sprzątanie biura po zalaniu fekaliami;
 • Utylizacja termiczna mebli, które są skażone biologicznie;
 • Neutralizacja fetoru po fekaliach – ozonowanie na wysokim stężeniu;
 • Usuwanie nieczystości po awarii kanalizacyjnej – 7 dni/tydzień;
 • Opróżnianie mieszkań po zalaniu fekaliami – usługa dla firm i klientów indywidualnych;
 • Sprzątanie po wybiciu kanalizacji w piwnicy lub mieszkaniu.

 

osuszanie mieszkania z wody i fekaliów

IICRC – certyfikat na osuszanie mieszkań po zalaniu © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W ramach kompleksowego usuwania fekaliów z budynków po awarii kanalizacji świadczymy odkażanie przyziemi, piwnic i garaży, a także gruntowana dezynfekcję powietrza. Warto do tych prac zatrudnić profesjonalną ekipę. Firma sprzątająca po fekaliach zna odpowiedzi na najczęściej zadawane przez swoich klientów pytania.

najczęściej zadawane pytania - faq

Ile kosztuje sprzątanie domu zalanego fekaliami?

Przed przystąpieniem do sprzątania domu zalanego fekaliami, należy przygotować się do kompleksowego czyszczenia. Oznacza to stosowanie wyłącznie atestowanych środków czyszczących oraz sprawdzonych metod dezynfekcji. Koszt sprzątania po zalaniu fekaliami zaczyna się od kwoty 800 zł, a biorąc pod uwagę skalę zagrożenia, nie jest to dużo. Warto przynajmniej zdecydować się na podstawowy pakiet odkażania.

Czy ozonowanie fekaliów jest skuteczne?

Ozonowanie fekaliów to bezpieczna i skuteczna metoda zabicia wszelkich drobnoustrojów występujących po wylaniu szamba w ekskrementach. Jest to metoda mało inwazyjna, polegająca na dezynfekcji powierzchni, na których doszło do wylania nieczystości. Usługa ta jest dostępna w ofercie większości ogólnopolskich firm sprzątających po zalaniach.

Ile trwa dezynfekcja po zalaniu fekaliami?

Czas trwania dezynfekcji po zalaniu fekaliami zależy od stopnia zanieczyszczenia i rodzaju drobnoustrojów, z którymi trzeba się zmierzyć. Jeśli odpady metaboliczne zostały wcześniej usunięte, to proces dezynfekcji skażonych powierzchni powinien trwać nie dłużej niż trzy godziny (dotyczy powierzchni do 100 m²).

Fekalia co to jest?

Fekalia to inaczej odpady metaboliczne (kał), czyli niestrawione resztki pokarmowe, które są odprowadzane do szamba lub kanalizacji. Ze względu na zawartość bakterii paciorkowca (Enterococcus faecalis), kał może stanowić potencjalne źródło zakażeń, dlatego ważne jest przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń po wybiciu kanalizacji.

Gdzie szukać pomocy po wybiciu fekaliów?

Zalany wodą lub fekaliami dom to same problemy dla mieszkańców. Skuteczną pomoc po wybiciu fekaliów możesz otrzymać od specjalisty z firmy Kastelnik. Nasza pomoc obejmuje dogłębne sprzątanie po nieczystościach każdego rodzaju. W ramach oferowanych usług możemy dla Ciebie wykonać np. czyszczenie domu z fekaliów, ozonowanie piwnicy, czy też zamgławianie pomieszczenia nadtlenkiem wodoru. Odkażanie i dezodoryzacje mieszkania po zalaniu fekaliami realizujemy w krótkim czasie po otrzymaniu zgłoszenia. Na koniec warto wspomnieć, iż za każdym razem wykonujemy całkowicie bezpłatną wycenę. Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne, firmy oraz instytucje publiczne.

Kastelnik – czas na sprzątanie po fekaliach!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%