Sprzątanie mieszkania po zwłokach Katowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie mieszkania po zwłokach Katowice. Jak wydezynfekować opróżniony dom po zgonie?

Kastelnik to firma specjalizująca się w dezynfekcji mieszkań po śmierci przez całą dobę. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym opróżnianie mieszkań ze starych mebli i profesjonalne sprzątanie mieszkań po zwłokach w Katowicach na terenie województwa śląskiego.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Śmierć to stan charakteryzujący się ustaniem oznak życia i jest to nieodwracalne zachwianie równowagi wewnętrznej organizmu, cierpią również bliscy zmarłej osoby. Jej przyczyny mogą być różne. Setki pozytywnych opinii od licznych zadowolonych klientów, to nasze najlepsze referencje dla usług świadczonych przez naszych specjalistów.

Sprzątanie mieszkań po zgonach Katowice Kastelnik - pomagamy całodobowo 7/24.

Kastelnik – całodobowe usługi czyszczenia śladów krwi (24/7) i utylizacji mebli.

Wideo ze sprzątania po zgonach w Katowicach

Jeśli chcesz pozbyć się śladów krwi pozostawionych przez zmarłą osobę, po prostu skontaktuj się z katowicką firmą sprzątającą po zgonach. Poplamione krwią meble, to tykająca bomba biologiczna. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Ci pomóc.

Profesjonalizm ekipy Kastelnik widać na każdym etapie świadczonej pracy:

 • usuwania śladów krwi;
 • dezynfekcji niewidocznych dla oczu trupich jadów;
 • oczyszczaniu parapetów z much i ich larw;
 • odkażaniu mieszkania po zmarłej osobie;
 • utylizacji odpadów skażonych biologicznie i opróżnianiu mieszkań z mebli.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Wywóz starych mebli z mieszkania

Sprzątanie pomieszczenia po zwłokach Katowice

Gruntowna dezynfekcja po zmarłych to zadanie, które wykonujemy w domach osób samotnych, gdzie zwłoki leżały od kilku dni, do kilku miesięcy. Usługi na sprzątanie po zgonach w woj. śląskim realizujemy we wszystkich dzielnicach miasta Katowice jak np.:  Bogucice, Szopienice, Osiedle 1000-lecia, Ligota, Dąbrówka Mała, Koszutka, Nikiszowiec, Załęże oraz Zawodzie. Wystarczy jeden telefon i Twój problem zostanie zutylizowany na terenie spalarni termicznej.

Sprzątanie po zwłokach Katowice – dezynfekcja powietrza w mieszkaniu

Podczas sprzątania mieszkania po zwłokach w Katowicach niezbędne jest, aby przeprowadzić skuteczną dezynfekcję powietrza. Nie inaczej postępuje się w przypadku usuwania zarazków w domu zmarłego. Tutaj przede wszystkim warto skupić się na odkażaniu powietrza z trujących związków chemicznych. Dezynfekcja lokali po zgonach jest konieczna ze względu na występowanie w powietrzu toksycznych substancji, które wydobywają się ze ludzkich zwłok. Należą do nich m.in.: putrescyna, neuryna i kadaweryna. Do oczyszczania skażonego powietrza używamy nowoczesnych ozonatorów.

Zapach śmierci w domu

Jakie mamy możliwości odkażania pomieszczeń po zmarłych?

Odkażanie pomieszczeń po zmarłych za pomocą ozonu wykonywane jest specjalistycznym sprzętem. Dezynfekcja każdego pokoju np. nadtlenkiem wodoru to zabieg, który zamówisz w firmie sprzątającej po zgonach Kastelnik. Zamgławianie suchą mgłą jest efektywne, a zarazem ekologiczne. W ramach wykonywanych prac warto także pamiętać o tym, że toksyczne substancje przenoszą się także na całe wyposażenie mieszkania tj. sofa, fotel, łóżko, meblościanka, czy dywan. Usuwanie skażonych biologicznie przedmiotów potrafi uchronić nas przed zatruciem trupim jadem.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Czytaj także: ozonowanie mieszkania po zgonie

W skrajnych przypadkach, gdzie doszło do zaawansowanego rozkładu zwłok, niezbędne jest skuwanie tynków i wyrywanie elementów podłogi. Prace te wykonuje się ze względu na smród, który panuję w pomieszczeniu po rozkładzie gnilnym zwłok. Czasami jednak wystarczy usuwanie tapety poplamionej krwią, lecz utylizacja wyposażenia mieszkania to zazwyczaj standard.

Wycięty kawałek podłogi

Zdjęcie: wycięty kawałek podłogi, poplamiony krwią © 2023 Kastelnik

Na co zwrócić uwagę podczas sprzątania domu po zgonie?

Zwłoki w domu i co dalej? Niewątpliwie, gdy mamy do czynienia z martwym ciałem na podłodze nie bardzo wiemy jak się zachować. Nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że jeśli ciało po śmierci leżało przez tydzień, to wydobywające się z niego związki chemiczne stanowią dla nas niebezpieczeństwo. Wszystko to ze względu na jad trupi, który wydobywa się ze zwłok w stanie rozkładu. Dlatego, jeśli nie jesteśmy pewni, że damy radę samodzielnie czyścić po zmarłym, warto zaufać profesjonalistom.

Jak wygląda mieszkanie po zamarłej osobie na śląsku

Mieszkanie zamarłej osoby – efekt przed i po sprzątaniu.

Wybór renomowanej firmy świadczącej sprzątanie po zmarłych jest tutaj kluczowy. Solidna ekipa sprzątająca jest w stanie wyeliminować zagrożenie bakteriobójcze, które wynika z pojawienia się groźnych patogenów i związków chemicznych już kilka godzin. Warto zwrócić uwagę podczas specjalistycznego sprzątania domu na zabieg dezodoryzacji. Jest to neutralizowanie smrodu powietrza nie tylko w mieszkaniu, ale i na klatce schodowej.

Usuwanie zapachu po śmierci to jeden z etapów odkażania. Wspomnieć należy, że skażonego mienia z mieszkania po zgonie nie wolno wyrzucać do osiedlowych śmietników. Jesteśmy orędownikiem akcji znanej w sieci pod hasłem: odpowiedzialna utylizacja w Katowicach, nie wyrzucaj śmieci po zgonie na ulicę!

Oppróżnianie mieszkania z rzeczy po zmarłym

Zdjęcie: meble z mieszkania zmarłego na katowickiej ulicy © 2023 Kastelnik

Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w mieście Katowice

Poprawna dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w Katowicach na Śląsku jest profesjonalnym zabiegiem odkażania, w którym wykorzystuje się czwartorzędowe związki amoniowe i inne płyny biobójcze. Są to substancje stanowiące środki powierzchniowo czynne antyseptyczne i skutecznie eliminują bakterie z powietrza. W likwidacji niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów pośmiertnych doskonale sprawdza się też ozonowanie lub zamgławianie suchą mgłą. Metody te oprócz fachowej dekontaminacji umożliwiają też usuwanie nieprzyjemnych zapachów po śmierci z klatki schodowej i mieszkania.

Ozonowanie po zgonach – na czym polega?

Dezynfekcja ozonem jest jedną z najczęściej wybieranych form odkażania miejsc po zmarłych. Ozonowanie po zgonach polega na rozprzestrzenianiu się 03 w formie lotnej po dezynfekowanym pomieszczeniu. Wspomnieć tutaj trzeba o tym, że zabieg ten powinny wykonać osoby do tego upoważnione tj. posiadające odpowiednie kompetencje. Nie tylko szkolenie jest obowiązkowe, ale też posiadanie przemysłowych generatorów ozonu o dużej mocy. W trakcie realizacji usługi tj. ozonowanie po zwłokach konieczne jest monitorowanie stężenia ozonu za pomocą specjalistycznego miernika.

Niedługo po wykonaniu odkażania ozonem można bezpiecznie powrócić do użytkowania pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli dezynfekcja ozonem trwała 90 minut, to po kolejnych 90 minutach możemy śmiało wejść do domu bez maski ochronnej na twarzy.

Utylizacja wyposażenia mieszkania po zgonie Katowice, woj. śląskie

Chorobotwórcze drobnoustroje wydobywające się z ciała człowieka po śmierci rozprzestrzeniają się po całym domu. W związku z tym konieczne jest, aby zadbać o odkażenie każdego pomieszczenia. W niektórych przypadkach, gdzie doszło do procesu gnilnego, potrzebne jest, aby pozbyć się skażonego mienia, które jest przesiąknięte zapachem śmierci. Na Śląsku, utylizacja mieszkań po zgonach jest zabiegiem, który realizujmy podczas specjalistycznego sprzątania.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Dla mieszkańców Katowic oferujemy legalną utylizację! Skażone meble zostają oddane do spalarni termicznej, a Ty dostajesz klucze do wysprzątanego mieszkania. Najlepszy sposób na szybkie załatwienie sprawy i pozbycie się problemu.

Czytaj również: sprzątanie po remoncie

Czyszczenie domów po zgonach – samotna śmierć we własnym mieszkaniu

Niestety, ale statystyki dotyczące śmierci są zatrważające. Szacuje się, że od 2030 roku, aż 30% osób po 85 roku życia, będzie prowadziło jednoosobowe gospodarstwa domowe. Społeczeństwo się starzeje, coraz więcej osób mieszka samotnie, a także umiera w zaciszu własnych czterech kątów. Zjawisko to nie napawa optymizmem, a pokazuje nam, jak ważna jest rodzina. Czasem ciało seniora udaje się odkryć tylko dlatego, że sąsiedzi czują na klatce nieprzyjemny fetor. Wtedy też przypominają sobie, że dawno nie widzieli sąsiada, o odkryciu zwłok powiadamiane są odpowiednie służby i bliscy.

Pomagamy całodobowo w Katowicach.

Oferta firmy Kastelnik

 • sprzątanie mieszkania po zmarłym Katowice – osiedle 1000-lecia przez całą dobę;
 • utylizacja skażonego mienia- Osiedle Witosa, Osiedle Radeckiego;
 • profesjonalne ozonowanie po zgonie;
 • zamgławianie pomieszczeń po zmarłych;
 • czyszczenie suchym lodem i usuwanie plam z krwi;
 • mycie podłóg po rozkładzie zwłok;
 • sprzątanie strychu po samobójcy;
 • dokładne sprzątanie po wypadku w pracy;
 • dezodoryzacja pomieszczenia po zmarłych;
 • dezynfekcja miejsca po śmierci naturalnej – odkażanie po zdiagnozowanym przypadku;
 • opróżnianie mieszkań i wywóz mebli;
 • kompleksowe sprzątanie mieszkania po zgonie w samotności;
 • usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów;
 • szybkie usuwanie śladów krwi z podłogi;
 • profesjonalna utylizacja wyposażenia mieszkania.

Popularny artykuł na blogu: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Kastelnik, to firma sprzątająca domy po zmarłych z Katowic, należy jednak pamiętać, iż usługi profesjonalnej dezynfekcji możesz zamówić również w innych miastach woj. śląskiego.

Całodobowe usługi sprzątania oraz dezynfekcji po pożarze, dostępne są również w miastach:

oraz inne mniejsze miejscowości.

Kastelnik – czas na solidne odkażanie Twojego lokalu!

Certyfikat sprzątania po zgonie Katowice

Zdjęcie: certyfikat sprzątania i dezynfekcji mieszkania po zgonie w Katowicach © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Czym usunąć ślady krwi z podłogi?

Najlepszym sposobem na usunięcie krwi z podłogi jest użycie specjalistycznej chemii do odkażania. Detergent ze środkiem biobójczym należy rozpuścić w wodzie, a następnie wylać na zabrudzoną krwią powierzchnie. Ubrania zmarłego, poplamione krwią, oddajemy do utylizacji termicznej. Środki do dezynfekcji powietrza powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Ważne, aby używać ich zgonie z kartą charakterystyki producenta.

Czy ozonowanie mieszkanie po zmarłym jest skuteczne?

Ozonowanie mieszkania po zmarłej osobie jest skutecznym sposobem na usunięcie z powietrza wirusów i trujących związków chemicznych. Należy odpowiednio dobrać stężenie ozonu w powietrzu oraz czas dezynfekcji. Po zakończeniu pracy, możemy wywietrzyć pokój i wrócić do normalnego życia. Najczęściej ozonowanie całego domu trwa 2-3 godzin.

 

Katowice, Śląskie obszar działania firmy Kastelnik

Katowice na mapie Polski – sprawdź gdzie na Śląsku możesz nas znaleźć firmę sprzątającą Kastelnik

Kastelnik - śląska firma sprzątająca po zmarłych w Katowicach

Na Śląsku profesjonalne sprzątanie mieszkań po zmarłych to przede wszystkim wybór odpowiedniej firmy. Warto zaufać osobom o ugruntowanej pozycji na rynku i jakości usług Kastelnik. Nasi specjaliści  posiadają liczne szkolenia z dezynfekcji pomieszczeń po zwłokach oraz niezbędne zaplecze sprzętowe. Dzięki wykonywanemu od lat czyszczeniu domów po zgonach jesteśmy w stanie realizować wymagające zlecenie dezynfekcji funeralnej kompleksowo. Oferujemy zarówno ozonowanie jak i zamgławianie po zmarłych.  Czekamy pod telefonem przez całą dobę – zadzwoń!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%