Sprzątanie po pożarze Poznań

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze w Poznaniu. Jakich zasad przestrzegać podczas usuwania skutków wybuchu ognia? 

Nagły wybuch ognia często jest spowodowany bezpośrednio zaniedbaniem ludzkim. W wyniku zaniedbania regularnego przeglądu instalacji elektrycznej dochodzi do spięcia. W celu usunięcia skutków tego wydarzenia wiele osób zamawia się kompleksowe sprzątanie po pożarze Poznań, które jest połączone z dezynfekcją pomieszczeń.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Twoje mieszkanie uległo zniszczeniu w pożarze? Firma Kastelnik oferuje usługi czyszczenia po pożarze oraz usuwania jego skutków w różnych miejscach w Poznaniu, na przykład na osiedlach Nowe Miasto, Rataje, Jeżyce, Wilda i Grunwald. Specjalizujemy się również w czyszczeniu suchym lodem po pożarze. Możesz skorzystać z naszych usług przez całą dobę, dzwoniąc na infolinię Kastelnik.

Jednym z naszych ostatnich zadań było sprzątanie po pożarze spowodowanym awarią instalacji elektrycznej. Nasz zespół specjalistów przywrócił pełną czystość w jednym z mieszkań na osiedlu Piątkowo, przy ulicy Głogowskiej. Przeprowadziliśmy kompleksowe czyszczenie ścian, mebli i innych powierzchni z zanieczyszczeń oraz dymu.

Technicy z firmy Kastelnik zostali również wezwani do usuwania skutków pożaru w restauracji na osiedlu Śródka, przy ulicy Taczaka. Pracowaliśmy nie tylko nad oczyszczeniem pomieszczeń, ale także przywróceniem ich pierwotnego stanu. Skutecznie usunęliśmy ślady dymu, sadzy oraz nieprzyjemne zapachy, przywracając lokal do pełnej funkcjonalności.

Przedsiębiorstwo Kastelnik podczas tego typu zleceń przestrzega pewnych zasad, m.in.:

 •  stosowanie wyłącznie chemii ze sprawdzonych źródeł;
 •  zabezpieczenie miejsca pracy tabliczką “Zakaz wstępu osobom nieupoważnionym”;
 •  ubranie środków ochrony osobistej;
 •  używanie certyfikowanych urządzeń.

W ramach czyszczenia po pożarze wykonywana jest dekontaminacja ścian, czy też utylizacja spalonego mienia. Działania usuwające skutki wzniecenia ognia świadczymy na terenie całego Poznania, m.in. w takich rejonach jak np.: Piątkowo, Jeżyce, Dębiec i Malta.

Popularny artykuł na blogu: Jak zapobiec zwarciu w instalacji elektrycznej?

Sprzątanie domu po pożarze Poznań

Zdjęcie: czyszczenie osmolonych ścian © 2023 Kastelnik

Sprzątanie po pożarze Poznań Jak usunąć sadze ze ściany?

W związku z tragicznym wydarzeniem, jakim jest pożar, należy poczynić odpowiednie kroki. Jednym z nich jest usuwanie sadzy ze ścian. Czynność ta wykonywana jest w ramach usługo sprzątanie po pożarze Poznań. Jednak w tym celu istotne jest posiadanie odpowiednich kompetencji oraz asortymentu.

Czyszczenie suchym lodem jest innowacyjnym sposobem na mycie okopconych ścian po wybuchu ognia. Metoda ta nie generuje odpadów wtórnych, dzięki czemu jest często stosowana przez pracowników Kastelnika, którzy dbają także o ekologię. Czyszczenie ścian i sufitów po pożarze to nie tylko dbałość o aspekt estetyczny, to również pozbycie się toksycznych substancji.

Czyszczenie po pożarze Poznań

Jak przebiega sprzątanie po pożarze domu w Poznaniu?

Pamiętać należy o tym, że efektywne działania dotyczące usuwania konsekwencji wybuchu ognia powinny być wykonywane w ramach pewnego schematu. Sprzątanie po pożarze domu w Poznaniu przebiega w ramach następujących etapów: sprzątanie pogorzeliska, dezynfekcja wstępna budynku, czyszczenie suchym lodem ścian, restytucja mebli, likwidowanie toksycznych substancji.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Wszystkie te działania prowadzą do zostawienia budynku mieszkalnego w stanie, takim, aby można było w nim bezpiecznie przebywać i wykonać prace remontowe. Technicy Kastelnika pomagają także w wypełnieniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania odszkodowania po pożarze. Wystawiany jest także certyfikat czyszczenia po pożarze, który potwierdza wykonane prace.

Wysprzątanie spalonego mienia z pogorzeliska po pożarze

Niezbędnym jest pozbycie się z miejsca pracy po pożarze spalonych przedmiotów. Przeszkadzają one w poruszeniu dalszych kroków, a przede wszystkim są dla nas zagrożeniem biologicznych. Dzieje się tak w szczególności spalania się plastiku, z którego następnie wydobywają się toksyny. Wysprzątanie spalonego mienia z pogorzeliska po pożarze, przygotowuje pomieszczenia do przeprowadzenia odkażania.

Ściana w sadzy po pożarze w Poznaniu

Zdjęcie: osmolone ściany © 2023 Kastelnik.

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze Wielkopolska

W ramach dezynfekcji wstępnej należy sięgnąć po nowoczesną i skuteczną formę odkażania skażonych powierzchni i powietrza. Ozonowanie pomieszczeń po pożarze w Wielkopolsce wykonywane jest z użyciem przemysłowych generatorów o mocy od 40 do 240 g/h. Podczas zabiegu konieczne jest używanie maski silikonowej z filtropochłaniaczem ozonu i specjalistycznego miernika stężenia ozonu. Dezynfekcja ozonem pomaga także w wyeliminowaniu zapachu spalenizny.

Kastelnik – neutralizacja zapachów – kontakt 7 dni w tygodniu

Czyszczenie ścian po wybuchu ognia suchym lodem w Poznaniu

W ramach usuwania skutków pożaru niezbędne jest także czyszczenie osmolonych sadzami ścian. Idealną metodą do tego jest suchy lód. Czyszczenie ścian po wybuchu ognia suchym lodem w Poznaniu wykonywane jest przez specjalistów z firmy Kastelnik. Zabieg ten polega na wypuszczaniu ze specjalnej dyszy granulatu suchego lodu, który pod wpływem dużej prędkości uderza w bród i go rozkrusza.

Tu pracujemy, Poznań remonty po pożarze Wielkopolska

Czyszczenie ścian po wybuchu ognia suchym lodem w Poznaniu

W ramach usuwania skutków pożaru niezbędne jest także czyszczenie osmolonych sadzami ścian. Idealną metodą do tego jest suchy lód. Czyszczenie ścian po wybuchu ognia suchym lodem w Poznaniu wykonywane jest przez specjalistów z firmy Kastelnik. Zabieg ten polega na wypuszczaniu ze specjalnej dyszy granulatu suchego lodu, który pod wpływem dużej prędkości uderza nieczystości i je rozkrusza.

Restytucja mienia po pożarze i dekontaminacja toksycznych substancji

Po wyczyszczeniu ścian i wstępnej dezynfekcji warto pomyśleć o przedmiotach, które da się uratować. Restytucja mienia po pożarze polega na odzyskiwaniu wyposażenia, które nie uległo zniszczeniu. Zostaje ono umyte, a także zdezynfekowane z toksycznych substancji. Trujące dioksyny można usunąć zarówno za pomocą ozonowania, jak i zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. 

Dekontaminacja pomieszczenia po pożarze

Zdjęcie: fumigator suchej mgły © 2023 Kastelnik

Czyszczenie suchym lodem po pożarze – jak działa?

Dzięki tej nieinwazyjnej metodzie, możliwe jest szybkie usunięcie wszelkich osadów pożarowych. Specjalistyczne urządzenia wykorzystujące suchy lód, który osiąga temperaturę -79 stopni Celsjusza, zapewniają rozpędzenie go do prędkości światła i skuteczne usunięcie sadzy ze ścian.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Nie generujemy dzięki temu odpadów wtórnych, co jest ważne ze względów ekologicznych. Biorąc pod uwagę kwestię finansową, koszt mycia suchym lodem wynosi około 600 – 800 złotych za godzinę pracy urządzenia, które obsługiwane jest przez 2 osoby.

Realizację usuwania skutków pożaru za pomocą granulatu suchego lodu powinny wykonywać wyłącznie osoby do tego przeszkolone.    

Usługa czyszczenia po pożarze dostępna jest również w miastach:

Ogólnopolska firma sprzątająca w Poznaniu

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Czas na sprzątanie w Poznaniu. FAQ

Jak szybko realizować sprzątanie po pożarze?

Sprzątanie po pożarze najlepiej wykonać tak szybko, jak to tylko możliwe. Niestety, ale z doświadczenia wiemy, iż nie zawsze jest to możliwe. Często pożar trwa długo, a taki przypadek wydłuża czas niezbędny na wykonanie poprawnego czyszczenia.

Gdzie zamówić czyszczenie po pożarze?

Dzwoniąc na numer alarmowy do firmy sprzątającej po wybuchu ognia, możesz szybko zamówić np. usługę czyszczenie suchym lodem po pożarze w domu. Prace takie świadczy wiele specjalistycznych firm o zasięgu ogólnopolskim.

Od czego zależy cena sprzątania po wznieceniu ognia?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po pożarze, są zależne od wielu czynników. Zaliczyć do nich można np. wielkość mieszkania, ilość mebli do usunięcia, liczbę przedmiotów do utylizacji itp.

Wielkopolska firma sprzątająca po pożarze - Kastelnik

Oferujemy dogłębne sprzątanie domu po pożarze w Poznaniu to zadanie dla pracowników przedsiębiorstwa Kastelnik. W ramach wykonywanych prac stosujemy innowacyjną metodę czyszczenia suchym lodem oraz ekologiczną formę ozonowania pomieszczeń. Mycie ścian z sadzy i usuwanie zapachu spalenizny jest dzięki nim skuteczne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego poprzez całodobową infolinię telefoniczną. Wykonujemy także bezpłatną wycenę usuwania skutków wybuchu ognia w przeciągu 20 minut. Czekamy na telefony!

Kastelnik – czas na sprzątanie po pożarze w Poznaniu!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%