Sprzątanie domu po pożarze Katowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po pożarze Katowice. Jak usunąć skutki wzniecenia ognia w efektywny sposób?

Sytuacje, w których często zostajemy sami i potrzebujemy fachowej pomocy, zmuszają nas niejako do zapoznania się z danym tematem. Jednakże, gdy staniesz w obliczu wyzwania, jakim jest sprzątanie po pożarze Katowice, chętnie się tym zajmiemy!

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Na Śląsku, usuwamy skutki wzniecenia ognia już od kilkunastu lat, dzięki czemu możesz na nas liczyć.

Zdobyte doświadczenie sprawiło, że wyodrębniliśmy następujące zasady postępowania, których mocno się trzymamy: 

 • jak najszybsze przyjechanie do klienta po otrzymaniu zgłoszenia;
 • przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy;
 • używanie wyłącznie specjalistycznej chemii według kart charakterystyki producenta;
 • zostawianie budynków po pożarze w stanie niezagrażającym jego mieszkańcom.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, została utworzona całodobowa infolinia interwencyjna, na którą mogą dzwonić mieszkańcy całego miasta Katowice, a m.in. taki dzielnic jak np.: Zawodzie, Koszutka, Roździeń, czy Nikiszowiec.

Jak wygląda mycie ścian i czyszczenie po pożarze w Katowicach

Zdjęcie: czyszczenie ściany po pożarze suchym lodem w Katowicach © 2023 Kastelnik

Sprzątanie po pożarze Katowice. Czym wymyć ściany z sadzy po pożarze w domu?

Biorąc pod uwagę warunki, w których przychodzi pracować technikom wykonującym likwidowanie konsekwencji po pożarowych, trzeba się uzbroić w środki ochrony osobistej. Jest to niezbędne ze względu na toksyczne substancje, które wydobywają się ze względu na spalanie niektórych przedmiotów.

Kastelnik – dezynfekcja toksyn – kontakt 7 dni w tygodniu

Sprzątanie po pożarze w Katowicach z tego względu powinno być przeprowadzane przez profesjonalistów. Ściany z sadzy po pożarze można wymyć za pomocą suchego lodu. Metoda ta jest innowacyjna i niezwykle ekologiczna. Wszystko to, dlatego, że nie generuje odpadów wtórnych. Brud po prostu opada na podłogę. 

Czyszczenie ścian po pożarze Katowice

Sprzątanie po pożarze w Katowicach – jakie są etapy usuwania szkód pożarowych?

Wyłącznie cykl określonych czynności jest w stanie sprawić, że sprzątanie po pożarze w Katowicach zostanie wykonane efektywnie. Trzeba podkreślić, że każdy etap usuwania szkód po wybuchu ognia musi być zrealizowany z użyciem wyłącznie atestowanych środków chemicznych i certyfikowanych urządzeń.

Do etapów likwidacji szkód pożarowych należą:

 • Wysprzątanie pogorzeliska;
 • Wstępna dezynfekcja pomieszczeń;
 • Mycie ścian po pożarze suchym lodem; 
 • Restytucja mienia zniszczonego przez ogień; 
 • Dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących toksyn;
 • Malowanie ścian i sprzątanie po remoncie na zakończenie prac.

Usuwanie przedmiotów z pogorzeliska po pożarze

Pierwszą czynnością, która jest niezbędna do przejścia do kolejnych czynności, jest wysprzątanie pogorzeliska. Oznacza to nic innego, jak pozbycie się spalonych elementów wyposażenia domu, a także jego konstrukcji. Zapewnia to nie tylko efekt estetyczny, ale przede wszystkim pozbywa się w ten sposób toksycznego zagrożenia. Skażone mienie zostaje przewiezione w specjalistycznych kontenerach do utylizacji.

Sprzątanie po pożarze Katowice. Czyszczenie sadzy

Realizacja: usuwanie sadzy i efektów zadymienia w budynku przemysłowym w Katowicach.

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze na Śląsku

Zanim przejdziemy do odkażania, po którym ponownie będzie można korzystać z budynku po pożarze, trzeba wykonać wstępną dezynfekcję pomieszczeń. W tym celu stosuje się zazwyczaj ozonowanie, bądź dezynfekcję mechaniczną za pomocą sprawdzonych środków chemicznych.

Odkażanie ozonem jest wykonywane poprzez użycie przemysłowych generatorów. Mają one moc od 40 g/h do 240 g/h. Dzięki rozstawieniu ich w dezynfekowanych pomieszczeniach można w szybkim czasie przejść do następnych kluczowych kroków podczas czyszczenia po wznieceniu ognia.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w Katowicach

Suchy lód jest niezwykle wszechstronnym elementem wielu branż przemysłowych. Ma także zastosowanie w specjalistycznym sprzątaniu po wybuchu ognia. Mycie ścian po pożarze suchym lodem wykonywane jest wyłącznie przez profesjonalne firmy, posiadające do tego specjalistyczny sprzęt oraz kwalifikacje. W efekcie otrzymamy czysty i bezpieczny dom. Metoda ta polega na wydobywaniu się ze specjalistycznej dyszy granulatu suchego lodu w prędkość ponad 500 km/h. Dzięki temu rozbija on skutecznie wszystkie zabrudzenia.

Województwo Śląskie: usuwanie szkód po pożarach

Odzyskiwanie przedmiotów, usuwanie sadzy z wyposażenia mieszkania

Niewątpliwie po wybuchu ognia w naszym domu jesteśmy zmotywowani, aby jak najwięcej swojego dorobku uratować. Dlatego też, gdy istnieje taka możliwość przedsiębiorstwo Kastelnik robi wszystko, aby to wykonać. Restytucja mienia zniszczonego przez ogień polega na czyszczeniu przedmiotów i powierzchni, które można ponownie wykorzystywać. Tutaj mówimy np. o okopconych meblach, czy przedmiotach wartościowych. Elementy te zostają umyte i zdezynfekowane.

Bezpieczna dekontaminacja domów po pożarach – inwestycja, która procenuje 

Dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących toksyn to zadanie polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom, które ucierpiały w związku z wybuchem ognia. Bezpieczne likwidowanie toksycznych substancji wydobywających się ze spalonego mienia można wykonać za pomocą zabiegu z użyciem suchego lodu lub ozonu.

Obydwie te formy zapewniają skuteczną i sprawną dekontaminację, a zarazem są niezwykle ekologiczne. Nie generują one odpadów wtórnych. Można także wykonać zamgławianie po pożarze suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Dlaczego suchy lód sprawdza się podczas usuwania szkód pożarowych?

Mycie suchym lodem ścian, sufitów, czy też innych przedmiotów to zadanie dla specjalistów Kastelnik. Granulat suchego lodu po uderzeniu w różnego rodzaju zabrudzenia przechodzi ze stanu stałego w gazowy. Profesjonalny sprzęt, który jest do tego wykorzystywany tj. Cold Jet Aero 40FP, posiada wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości.

Nie tylko podczas likwidowania konsekwencji wybuchu ognia wykorzystuje się innowacyjną metodę czyszczenia suchym lodem. Sprawdza się on także w branży: spożywczej, farmaceutycznej, czy też przemysłowej. Suchy lód sprawdza się podczas usuwania szkód  pożarowych, ponieważ można go wykonać w sprawnym tempie, a jednocześnie możemy cieszyć się czystymi pomieszczeniami.

Usuwanie szkód po pożarach oferujemy również w innych śląskich miastach:

Ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach w Katowicach

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszej firmie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z sadzą i okopconymi ścianami po pożarze. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasadami BHP. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

FAQ sprzątanie Katowice, woj. śląskie

Ile kosztuje czyszczenie mieszkania po pożarze?

Kalkulacja kosztów dotycząca sprzątania po pożarze jest wyliczana indywidualnie podczas wyceny na miejscu u klienta. Cena podstawowej czyszczenia po wybuchu ognia zaczyna się od 700 zł i może sięgnąć kilku tysięcy złotych w przypadku utylizacji całego mieszkania.

Czy ozonowanie domu po pożarze jest bezpieczne?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze, które jest przeprowadzone przez specjalistów, jest całkowicie bezpieczne. Warunkiem jest wykonaniu pomiaru stężenia ozonu po dezynfekcji pomieszczenia. Po zabiegu szkodliwe dioksyny są zneutralizowane, a dom jest wolny od wszelkich zagrożeń.

 

Śląska firma sprzątająca po pożarze - Kastelnik

Jeśli zmagasz się z problemem, jakim są skutki wybuchu ognia, dobrze trafiłeś! Kastelnik to firma sprzątająca dom po pożarze w Katowicach od 2013 roku! Nasi technicy posiadają nie tylko doświadczenie, ale i również niezbędne zaplecze sprzętowe. Niezbędne są także atestowane preparaty chemiczne, które będą używane zgodnie z kartą charakterystyki producenta.

Czyszczenie ścian z sadzy jest zadaniem dla specjalistów, którzy w swojej pracy cenią dokładność. Niemałą wagą jest tutaj też aspekt BHP. Zabezpieczanie się za pomocą środków ochrony osobistej typu: maska, czy kombinezon to podstawa. Skontaktować się można z nami poprzez infolinię 24/7. Podczas rozmowy wykonujemy bezpłatną wycenę zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Kastelnik – czas na sprzątanie domu po pożarze w Katowicach!

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%