Sprzątanie i czyszczenie po pożarze Lubin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510
ozon czyszczenie po pożarze lubin

Sprzątanie pogorzeliska i czyszczenie po pożarze w Lubinie. Na czym polega ta usługa?

Chcesz skorzystać z naszej oferty? Umów się z nami na bezpłatną wycenę sprzątania i czyszczenia po pożarze w Lubinie, Głogów lub w Polkowicach. Nasz przedstawiciel handlowy przyjedzie do Ciebie w celu ustalenia zakresu i rodzaju prac, dokona wyceny usług sprzątających oraz określi termin ich realizacji.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kolejnym etapem jest podpisanie umowy, w której zawarte są wszystkie ustalenia, takie jak:

 • pomieszczenia mieszkalne lub firmowe, które mają zostać czyszczone po pożarze;
 • zakres usług (oferujemy m.in. czyszczenie suchym lodem ścian i sufitów, maszynowe czyszczenie podłóg, ozonowanie pomieszczeń, dekontaminacja);
 • cena za wykonanie usługi sprzątania po pożarze;
 • czas realizacji usługi

Lubin firma sprzątająca po pożarach

Gwarantujemy indywidualne i fachowe podejście do każdej realizacji – niezależnie od jej zakresu. Postaw na nasze usługi i przekonaj się, jak skuteczne jest nasze sprzątanie po pożarach wraz z pełną dezynfekcją.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Firma sprzątająca Kastelnik oferuje specjalistyczne prace związane z kompleksowym czyszczeniem po pożarze na terenie miasta Lubin, na Dolnym Śląsku. Obsługujemy również okoliczne miasta takie jak Polkowice, Głogów, Rawicz, Nowa Sól. Proponowana przez nas metoda doczyszczania ścian po pożarze suchym lodem jest niezwykle skuteczna i precyzyjna.

Pożar to zazwyczaj niebezpieczny żywioł, który rozprzestrzenia się poza kontrolą w różnych miejscach i nieznanym dla nas czasie. Często jest to zdarzenie losowe, czyli niezależne od woli mieszkańców, wskutek którego powstał uszczerbek na mieniu człowieka.

Statystycznie w naszym kraju wybucha około 12.000 pożarów w ciągu roku, z czego przyczyną około 6.000 pożarów jest zwarcie w instalacji elektrycznej. W czerwcu 2019 roku głośno było o pożarze wysypiska śmieci w Lubinie, gdzie wybuchł groźny dla okolicznych mieszkańców ogień. Kłęby dymu widać było z odległości kilku kilometrów w całym mieście, szczęśliwie w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Co obejmuje sprzątanie po pożarze?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnym urządzeniom jesteśmy sobie w stanie poradzić ze wszystkimi, typowymi dla pożaru zanieczyszczeniami. W zależności od potrzeb możemy wykonać wszelakie prace związane z dekontaminacją pomieszczeń pożarze i przygotowaniem do remontu.

Ustalenie przyczyny pożaru to jedno z pierwszych zadań, z jakimi muszą się zmierzyć służby porządkowe, by kompleksowo móc przystąpić do usuwania szkód po pożarze. Straż pożarna często w porozumieniu z policją ustala przyczyny pożaru, które następnie są szczegółowo opisywane i przekazywane w formie raportu do rzeczoznawcy z firmy zajmującej się ubezpieczeniem budynku lub mieszkania.  Kiedy znamy już faktyczny stan strat po pożarze, możemy przystąpić do pracy:

 • oszacowanie strat po pożarze i wykonanie kosztorysu czyszczenia po pożarze;
 • zabezpieczenie ( sprawdzenie ) elementów konstrukcyjnych budynku;
 • usunięcie spalonych elementów wyposażenia fabryki lub zakładu produkcyjnego;
 • przygotowanie do wykonania specjalistycznego sprzątania po pożarze;
 • czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem;
 • czyszczenie sufitów z substancji smolistych powstałych w trakcie pożaru;
 • dekontaminacja powierzchni nadpalonych i uszkodzonych przez ogień;
 • osuszanie pomieszczeń;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarze;
 • zakończenie prac poprzez wystawianie protokołu odbioru i dokumentacji KNR.

malowanie scian po pożarze domu

Gwarantujemy, że pozbędziemy się wszystkich dioksyn i innych zabrudzeń powstałych podczas pożaru. Przed remontem możemy oczyścić zarówno cały spalony dom, a także pojedyncze pomieszczenia – skontaktuj się z nami jak i dobierz potrzebny Ci zakres usług!

Zobacz także – odgrzybianie ścian Lubin

budowlaniec czyści dach po pożarze

Statystyki pożarów dla miasta Lubin

Statystyki pożarów dla miasta Lubin pokazują, że to wciąż poważny w liczbach problem. Przyjrzyjmy się, jak wyglądał grudzień ubiegłego roku w statystykach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie. Według miesięcznej statystyki działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu lubińskiego wynika, że w analogicznym do bieżącego miesiącu tj. w grudniu 2019 r. doszło do 49 pożarów.

Udział jednostek ochrony przeciwpożarowej w liczbach był następujący: Państwowa Straż Pożarna 68 samochodów i 250 ratowników, Ochotnicze Straże Pożarne włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego to 20 samochodów specjalistycznych  oraz 99 ratowników.

Zdarzenia z grudnia 2019 r. wspierane były również akcją ratunkową Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego, tu w akcji gaszenia wzięły udział 2 samochody i 8 ratowników. Podane liczby robią wrażenie i są niestety z roku na rok coraz wyższe. Na koniec warto wspomnieć, iż bardzo częstą przyczyną licznych pożarów jest zwarcie instalacji elektrycznej.

Czyszczenie po pożarze suchym lodem – oferta dla firm

Nowoczesna metoda czyszczenia suchym lodem jest niezwykle precyzyjna, umożliwia dokładne oczyszczenie nadpalonych ścian, podłóg czy sufitów za pomocą zestalonego dwutlenku węgla. Idealnie sprawdza się również podczas czyszczenia z sadzy przedmiotów wyposażenia mieszkania lub zakładu przemysłowego. Jakie korzyści przynosi nam usuwanie szkód po pożarach tą metodą?

 • Oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnymi metodami;
 • Mniejszy całkowity koszt czyszczenia po pożarze;
 • Doczyszczania bez użycia środków chemicznych;
 • Pełna ekologia;
 • Całkowity brak odpadów wtórnych;
 • Usunięcie nieprzyjemnego zapachu powstałego po pożarze;
 • Duża precyzja doczyszczania osmolonych powierzchni suchym lodem.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie po pożarze, zadzwoń do nas. Oferujemy bezpłatną wstępną wycenę, już po przesłaniu zdjęć. Zadzwoń do nas! Woj. dolnośląskie to nie tylko Lubin, ale i inne lokalizacje.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%