Wywóz starych mebli z mieszkania do utylizacji Sosnowiec Zagórze

Data: 02.12.2022
Miasto: Sosnowiec, woj. śląskie
Czas trwania:  2 dni
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa
Rodzaj usługi: opróżnianie mieszkań Sosnowiec

Komu zlecić wynoszenie z mieszkania mebli przeznaczonych do utylizacji?

Pewnego listopadowego dnia zadzwonił do nas Klient z prośbą o wywóz starych mebli z mieszkania, które znajduje się w Sosnowcu w dzielnicy Zagórze. Jak się później okazało- sprawa była nieco bardziej zawiła i finalnie nie chodziło tylko o utylizację niepotrzebnych przedmiotów i odbiór odpadów. W mieszkaniu zawalonym starymi meblami, pełnym zużytego sprzętu rtv i złomu zmarł jego użytkownik.

Kastelnik – opróżnianie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Usługa, po której realizację zgłosił się nasz klient, czyli wywóz rupieci i transport mebli po lokatorze do miejsca ich utylizacji okazała się w tym przypadku usługą dodatkową. Główny nacisk trzeba było bowiem położyć najpierw na profesjonalną dezynfekcję miejsca śmierci. Sprzątanie po zgonach to usługa, której lepiej nie realizować samodzielnie. Jak to wyglądało tym razem?

Darmowy wywóz mebli z mieszkania

Wywóz starych mebli z mieszkania w Sosnowcu w dzielnicy Zagórze.

Wywóz mebli z Sosnowca — kto zamawia taką usługę?

Stare meble, zalegające śmieci i niepotrzebne rzeczy znajdujące się w pomieszczeniach to zmartwienie nie tylko właścicieli mieszkań prywatnych, ale również dyrektorów i prezesów wielkich i mniejszych firm. Wszystkie wymienione powyżej rzeczy należy bowiem zutylizować w odpowiedni, zgodny z polskimi przepisami sposób.

Wywóz starych mebli z mieszkań Sosnowiec Zagórze

Usługi sprzątania polegające na wywozie i likwidacji zużytych sof i meblościanek z mieszkań, domów i magazynów są kierowane do:

 • osób prywatnych;
 • dużych i małych przedsiębiorstw;
 • firm o różnych profilach działalności;
 • zarządców nieruchomości;
 • spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych i innych.

Kompleksowe opróżnianie mieszkań to idealne zadanie dla profesjonalnych firm sprzątających, które posiadają odpowiedni do tego sprzęt, transport i fachową ekipę.

W przypadku naszej realizacji podmiotem zlecającym wywóz starych mebli była wspólnota mieszkaniowa, gdyż mieszkanie nie stanowiło własności zamieszkującego w nim lokatora.

Utylizacja mebli w województwie śląskim — co warto wiedzieć?

Opróżnianie mieszkań i wywóz starych mebli z mieszkań, piwnic i garaży to zadanie bardziej skomplikowane niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Należy bowiem pamiętać, że nie wszystkie przedmioty mogą trafić bezpośrednio na osiedlowy śmietnik. Śmieci dzielą się na wiele grup i rodzajów, a sposób postępowania z nimi jest różny. Wśród najbardziej powszechnych śmieci wyróżniamy: przeterminowane produkty spożywcze, stare ubrania, tekstylia i papiery.

Czytaj także: opróżnianie mieszkań

Wyróżnić można też odpady wielkogabarytowe, czy też elektrośmieci. Do tych drugich zaliczamy szeroko pojęty sprzęt rtv i AGD. Odpady tego rodzaju należy dostarczyć do miejsca tj. PSZOK – Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub w sklepie elektrycznym z artykułami gospodarstwa domowego. Wyrzucenie sprzętu AGD na zwykły śmietnik grozi karą w wysokości do 5 000 zł.

Utylizacja mebli, cennik 2022

1000 zł, tyle trzeba minimum zapłacić za utylizację rzeczy z mieszkania.

Idąc dalej, opróżnianie mieszkań z mebli i innych przedmiotów skażonych krwią i płynami ustrojowymi należy zlecić podmiotom, które profesjonalnie zajmują się utylizacją tego typu odpadów. Śmieci te należą do specjalnej grupy i należy je utylizować w specjalnych spalarniach.

Podczas realizacji opróżniania mieszkania w Sosnowcu znalazły się różne kategorie śmieci. Jako że lokator zamieszkujący pomieszczenie zmarł w mieszkaniu, znajdowały się tam również odpady skażone biologicznie, które oddaliśmy do utylizacji w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.

Opróżnianie mieszkań z gratów i gabarytów

Odpady wielkogabarytowe nazywane również “gabarytami” to odpady powstające w gospodarstwach domowych, które z uwagi na swoje rozmiary nie mieszczą się do normalnych pojemników na śmieci.

Odpady wielkogabarytowe należy we własnym zakresie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub poczekać na gminny odbiór odpadów prowadzony najczęściej na wiosnę i na jesień. Do gabarytów zaliczamy takie przedmioty jak:

 • stare meble, nawet rozłożone na części;
 • zniszczone fotele i wersalki;
 • zabawki o dużych rozmiarach;
 • sofy i pufy;
 • materace;
 • dywany;
 • sprzęt sportowy i inne.

Wyrzucenie powyższych śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym grozi otrzymaniem mandatu w wysokości do 500 zł. Nie warto więc ryzykować!

Ozonowanie i zamgławianie — zabiegi wspomagające profesjonalną likwidację mieszkań

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nasza realizacja w Sosnowcu na Zagórzu była dość nietypowa. Wywóz starych mebli z pomieszczeń był bowiem połączony z procesem dezynfekcji mieszkania po nieboszczyku. W mieszkaniu konieczne było wykonanie wielogodzinnego ozonowania i zamgławiania.

Ozonowanie pomieszczeń

Strój ochronny to podstawa BHP w trakcie ozonowania.

Co warto wykonać w pustym mieszkaniu?

Warto dowiedzieć się więcej na temat tych dwóch zabiegów:

 • Ozonowanie pomieszczeń (mieszkań, domów, piwnic i garaży) to metoda dezynfekcji, która pozwala na efektywną likwidację z powietrza groźnych bakterii, wirusów i alergenów. Metoda ta stosowana jest również do usuwania nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego, spalenizny czy stęchlizny. Wszystko to jest możliwe dzięki właściwościom ozonu składającego się z trójatomowych cząstek tlenu o silnym działaniu utleniającym.
 • Zamgławianie mieszkania to jedna z najskuteczniejszych form dezynfekcji pomieszczeń, która odbywa się za pomocą nadtlenku wodoru. Polega na zabijaniu wirusów, bakterii i innych szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów. Dezynfekcja przez zamgławianie wykonywana jest za pomocą specjalistycznego urządzenia z dyfuzorem wytwarzającym tzw. suchą mgłę. Powstałe mikro- kropelki osiadają na powierzchni, z łatwością dostając się do szczelin i zakamarków.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Likwidacja mieszkań – całodobowy transport odpadów wielkogabarytowych

Potrzebujesz, by ktoś profesjonalnie i szybko pozbył się starych mebli z Twojego mieszkania? Nie zwlekaj dłużej- profesjonalni technicy z grupy Kastelnik są do Twojej dyspozycji. Opóźnianie mieszkań, wywóz śmieci i inne zadania specjalnie to dla nas pestka!

Usługi firmy Kastelnik dostępne są na terenie całego kraju.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego już teraz skorzystaj z naszej całodobowej infolinii i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Opróżnianie mieszkań i wywóz starych mebli to nic trudnego dla profesjonalnych podmiotów zajmujących się tego typu usługami. Dla laików w tym zakresie zadania takie jak: wywóz starych mebli, opóźnianie piwnic i strychów i ich transport do miejsca utylizacji- nastręczają wielu pytań i wątpliwości. Chcąc uniknąć pomyłek w sposobie postępowania z różnymi kategoriami śmieci i ich segregacją najlepiej zlecić opróżnianie mieszkań firmom, które się tym zajmują utylizacją. Oto najczęściej zadawane pytania naszych Klientów.

Kastelnik - transport mebli

Całodobowy transport mebli zamówisz w firmie Kastelnik.

Jak pozbyć się starych mebli?

Samodzielne pozbycie się starych mebli to wyzwanie, które dla niektórych osób będzie trudne do wykonania, ale nie niemożliwe. Przy pozbywaniu się gratów, kanap i meblościanek z mieszkania warto pamiętać, iż występują różne kategorie śmieci, które należy utylizować w odpowiednim trybie. Wywóz śmieci, jakimi są stare meble, polega najczęściej na dostarczeniu ich do punktu odbioru odpadów wielkogabarytowych. Meble te można dostarczyć pod warunkiem, iż nie są one skażone biologicznie, np. poplamione krwią, czy płynami ustrojowymi.

Ile kosztuje wyniesienie mebli z mieszkania?

Cena wykonania usługi wyniesienia mebli z mieszkania i ich utylizacja to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od ilości mebli koniecznych do wyniesienia. Warto zadzwonić do lokalnej firmy transportowej i zapytać o  wycenę wywozu starych mebli.

Tani wywóz mebli

Zadzwoń do firmy Kastelnik i zamów wynoszenie mebli z mieszkania. Tel. 735-960-510.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%