Wywóz odpadów wielkogabarytowych w Poznaniu

Data: 18.04.2023
Miejsce: Poznań, woj. wielkopolskie
Czas trwania: 1 dzień
Rodzaj zlecenia: opróżnianie mieszkań i wywóz śmieci wielkogabarytowych
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

Wywóz wielkich gabarytów w Poznaniu, czyli jak pozbyć się śmieci większych rozmiarów?

Wyrzucenie odpadów wielkogabarytowych na zwykły śmietnik w dowolnym, wybranym przez siebie momencie zagrożone jest karą otrzymania mandatu w wysokości 500,00 zł. Takie regulacje prawne przewiduje polski ustawodawca w Kodeksie Wykroczeń.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Tę cenną informację posiadała, na szczęście, nasz Klient, który zwrócił się do naszej firmy z prośbą o wywóz śmieci wielkogabarytowych Poznań. Klient krótko przedstawił nam swoją sytuację. Jako właściciel nieruchomości, a właściwie wielu mieszkań- z jednego z nich zrobiła sobie mały składzik wszelkich gratów i rupieci.

Zmiana sytuacji życiowej zarządcy nieruchomości zachęciła go do opróżniania lokalu, odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz profesjonalnej ich utylizacji przez firmę sprzątającą. Wszystkie usługi byliśmy w stanie zaoferować naszemu Klientowi, więc przystąpiliśmy do dzieła!

Wywóz mebli Poznań

Odpady wielkogabarytowe z mieszkania w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi

Podział odpadów, czyli jakie mamy rodzaje śmieci?

Nie wszystkie odpady możemy wrzucić, do przysłowiowego, tego samego worka. Z uwagi na specyficzny sposób późniejszej utylizacji śmieci podlegają podziałowi. Wyróżnić można następujące rodzaje śmieci:

 • elektrośmieci: zużyty sprzęt elektroniczny, zepsuty sprzęt RTV i AGD;
 • odpady wielkogabarytowe: np. meble, kanapy, dywany, walizki, wózki dziecięce i inne;
 • odpady poremontowe: np. kleje, farby, zaprawy, płytki, gruz i inne;
 • odpady biodegradowalne: obierki, skórki, resztki owoców i warzyw;
 • odpady komunalne: opakowania po żywności, papiery, artykuły higieniczne;
 • odpady surowcowe: tworzywa sztuczne, opakowania z plastiku, szkła, papieru lub metalu, które mogą zostać poddane recyklingowi;
 • odpady niebezpieczne: przeterminowane leki, rozpuszczalniki, materiały wybuchowe, kleje, chemikalia;
 • odpady zielone: suche liście, chwasty, rozdrobnione gałęzie.

Podczas naszej realizacji w jednym z poznańskich mieszkań mieliśmy do czynienia niemalże z każdym rodzajem śmieci. Najwięcej było jednak odpadów wielkogabarytowych, z którymi musieliśmy sobie poradzić. Na życzenie właściciela nieruchomości dokonaliśmy wywóz odpadów i ich utylizację.

Wywóz mebli i dezynfekcja pomieszczeń

Wywóz śmieci wielkogabarytowych — krok po kroku

Odbiór wielkich gabarytów następuje zgodnie z gminnym rozkładem wywozu odpadów lub na życzenie Klienta. Harmonogram proponowany przez gminy określa, kiedy i jaki rodzaj śmieci zostanie bezpłatnie pobrany.

Odpady wielkogabarytowe mogą być gromadzone w miejscu zbiórki najczęściej, nie wcześniej niż dzień przed datą odbioru gabarytów. Zwykle śmieci można gromadzić przy altanie śmietnikowej danej nieruchomości. Czasem wymagane jest skorzystanie przez mieszkańców z pojemników lub kontenerów przygotowanych na składowanie śmieci.

Kiedy mamy konieczność lub ochotę pozbyć się odpadów wielkogabarytowych w wybranym przez siebie terminie, musimy skorzystać z usług firm zajmujących się wywozem oraz utylizacją tego typu odpadów. Wywóz odpadów poprzedza ich selekcja. Po podziale śmieci na różne kategorie należy przystąpić do ich wynoszenia. Pod miejsce, w którym znajdują się śmieci, podstawiane są kontenery na odpady.

Po załadowaniu gabarytów do kontenerów i pojemników należy je przewieźć do miejsca utylizacji. Najczęściej wywozi się je do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Tam prócz odpadów komunalnych, można oddać odpady wielkogabarytowe za stosowną opłatą.

Odpady wielkogabarytowe - utylizacja i wywóz

Utylizacja odpadów — co to takiego?

Utylizacja odpadów komunalnych i innych to przede wszystkim metoda wykorzystywania odpadów. Celem utylizacji jest maksymalne ponowne wykorzystanie materiałów, które zostały wyrzucone. Poddane zostają one recyklingowi, natomiast przedmioty nienadające się ponownego użytku zostają spalone lub zniszczone.

Czy wiesz, że recykling jest powtórnym wykorzystywaniem odpadów w celu wytworzenia nowego produktu? Tego typu odzysk surowców zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach, oszczędza zasoby naturalne i przyczynia się do ochrony środowiska.

Warto jednak wspomnieć, że niektóre odpady wymagają specjalistycznej utylizacji. Inaczej utylizuje się odpady komunalne, a inaczej materiały skażone biologicznie, odpady przemysłowe czy odpady niebezpieczne.

W trakcie realizacji w Poznaniu poddaliśmy utylizacji całość wyposażenia mieszkania. Zgodnie z życzeniem naszego Klienta mieszkanie miało być całkowicie opróżnione, co też zrobiliśmy.

Kastelnik — fachowcy od zaraz dostępni na terenie całej Wielkopolski

Potrzebujesz wywieźć odpady wielkogabarytowe? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami, podaj adres, a całą resztą zajmiemy się szybko i kompleksowo. Podstawimy kontener, zadbamy o odpowiednie pojemniki, wyniesiemy Twoje graty, a na końcu wywieziemy je do miejsca profesjonalnej utylizacji.

Jeśli masz pytania, zadzwoń na naszą całodobową infolinię, gdzie postaramy się odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku!

Wywóz gabarytów Poznań Wielkopolska

W Poznaniu zamówisz wywóz śmieci wielkogabarytowych, dzwoniąc do firmy Kastelnik na numer, telefonu +48 735-960-510.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%