Wypompowywanie wody z szybu windowego Kraków

Data: 14.08.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: sprzątanie po zalaniu Kraków / spółdzielnia mieszkaniowa

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie odpompowania wody po zalaniu w Krakowie

Zdarza się, iż uszczelnienie podszybia windy przed wodą gruntową nie jest poprawnie wykonane. Źle przeprowadzone prace hydroizolacyjne mogą skutkować zalaniem szybu windy. Wada konstrukcyjna powstała na etapie budowy, przy silnych opadach deszczu doprowadza do tego, iż woda zaczyna wlewać się do jego środka. Niestety, ale początek sierpnia roku 2021 charakteryzował się ulewnymi deszczami w całej Małopolsce, a co za tym stoi licznymi podtopieniami.

Nie inaczej było w Krakowie, gdzie z żywiołem walczyło mnóstwo domostw, a nawet ze względu na stojącą wodę został wstrzymany ruch drogowy. Powodem tego były studzienki kanalizacyjne, które już nie miały miejsca, by pobierać większą ilość wody. Jednak sparaliżowane miasto to nie jedyny problem, mieszkańcy jednego z krakowskich budynków zostali zalani, a woda wdarła się do szybu windy. Zarządca budynku w tej sytuacji zmuszony był szybko działać, dlatego wieczorem zaraz po wykryciu awarii skontaktował się z nami.

Sprzątanie po zalaniu w Krakowie to usługa częsta zamawiana w mieście Kraka. Firma sprzątająca po zalaniach Kastelnik, dzięki całodobowej infolinii mogła przyjąć zgłoszenie i jak najszybciej znaleźć się na miejscu zdarzenia.

wypompowywanie wody po zalaniu Kraków

Osuszanie po zalaniu Kraków- realizacja 14.08.2021

Na początku sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie od zarządcy bloku jednego z krakowskich osiedli, na czyszczenie po zalaniu w Krakowie dzielnica Prądnik Biały. Wiedzieliśmy, że w mieście są wielkie ulewy, które spowodowały dużo szkód zarówno na drogach, jak i w różnego rodzaju budynkach mieszkalnych. Sparaliżowany ruch drogowy nie pomagał w dotarciu na miejsce zdarzenia, jednak po przedostaniu się przez korki, udało się nam dojechać.

Koło południa dotarliśmy do budynku, gdzie doszło do zalania. Już kiedyś wcześniej, w okolicznym bloku realizowana była usługa tj. dezynfekcja po zalaniu fekaliami, stąd kierowca dobrze wiedział, gdzie jechać.W tym przypadku naszym zadaniem było usunięcie nadmiaru wody z szyby widny, a także pozbycie się nieczystości zgromadzonych w wyniku ulewnego deszczu oraz oczyszczenie zalanego budynku. Nadzorca budynku zamówił również osuszanie po zalaniu oraz dezynfekcje windy, która wymagała specjalistycznej pomocy.

Dla ekipy Kastelnik niezbyt dużym wyzwaniem okazało się odpompowanie H2O z szybu windowego oraz osuszenie po zalaniu ścian szczelinowych. Czyszczenie zalanych pomieszczeń Kraków to usługi często poszukiwane na terenie całego miasta. Osuszanie zalanych lokali w woj. małopolskim, a także wypompowywanie wody z zalanych garaży to czynność, którą najlepiej zlecić zewnętrznej firmie.

Osuszanie po zalaniu Kraków

Wypompowywanie wody z szybu windowego po ulewie w Krakowie

Do realizacji zadania, które czekało na techników firmy Kastelnik potrzebny był niezawodny sprzęt do osuszania izolacji konstrukcji oraz niezbędne doświadczenie w działaniu związanym z awarią przeciekającego dachu. Przede wszystkim potrzebowaliśmy urządzeń do wypompowywania wody i nieczystości z szybu windy, czyli specjalistycznej pompa do usuwania brudnej wody.

Dlaczego od lat oferujemy usuwanie skutków zalania? Podczas ulewy woda zbiera za sobą różnego rodzaju zabrudzenia, które zazwyczaj są zlokalizowane poza budynkiem. Wilgoć na ścianie to zagrożenie dla instalacji, która znajduje się w jej wnętrzu. Posiadamy maszynę taką jak pompa hydrauliczna, która charakteryzuje się dużą przepustowością, dzięki czemu możemy zawsze sprawnie pozbyć się problemu, jakim jest zalanie szybu windowego.

Woda opadowa, która wtargnęła do budynku to awaria, z którym większość osób, czy zarządców nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie, dlatego wówczas warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy sprzątającej po zalaniach. Osuszanie budynków po zalaniu, powinno zawsze odbywać się sprawnie, by uniknąć przemoczenia ścian budynku i nagromadzenia wilgoci.

Sprzątanie po zalaniu Kraków Prądnik Biały

Profesjonalne osuszanie budynków, zalanie, pleśń, grzyb

Dzięki całodobowej infolinii telefonicznej Kastelnik mogliśmy od razu odebrać zgłoszenie dotyczące zalania windy w Krakowie. Pamiętać należy tutaj, że problem nie tyczy się tylko wypompowywania wody. Zaraz po tym trzeba zająć się jego osuszeniem po zalaniu, a w wielu przypadkach, także dezynfekcją po zalaniu wodą. Zgromadzone wraz z deszczem szkodliwe dla naszego zdrowia drobnoustroje powinny zostać skutecznie zlikwidowane.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu pozwala zlikwidować zagrożenie. Duży problem przy braku dezynfekcji mógłby dodatkowo stanowić nieprzyjemny zapach stęchlizny, często unoszący się w powietrzu, a także pleśń na ścianie po zalaniu. Unosząca się w powietrzu wilgoć może spowodować powstanie grzybów, bakterii oraz pleśni.

Dezynfekcja po zalaniu wodą opadową

Odkażanie obiektów publicznych jest wiec niezwykle ważnym zagadnieniem. Bezpośrednio po zalaniu, ze względu na gromadzenie się dużej ilości deszczówki w pomieszczeniach piwnic czy garaży wymagana jest szybka dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu wodą opadową. Dezynfekcja windy powinna być wykonana w skuteczny i sprawny sposób. Metodę, jaką można tu zastosować oprócz ozonowania to zamgławianie pomieszczenia za pomocą nadtlenku wodoru.

Jest to sposób, który skutecznie usuwa szkodliwe mikroorganizmy, a jego dużą zaletą jest fakt, iż sucha mgła wytwarzana przez specjalistyczny sprzęt trafia wszędzie tam, gdzie zgromadzone są groźne drobnoustroje. Przy tego typu zleceniach dużą uwagę zwracamy na to, aby osoby trzecie nie miały dostępu do dezynfekowanego obiektu, dlatego zawsze odpowiednio zabezpieczamy miejsce pracy naszych techników.

Ta bezpieczna metoda dezynfekcji po zalaniu, pozwala szybko użytkować zdezynfekowaną nadtlenkiem wodoru przestrzeń. Co również było niezwykle ważne, zabieg ten wykonany został w stosunkowo krótkim czasie. Następnym aspektem, który wzięliśmy pod uwagę, było to, aby usunąć nieprzyjemny zapach z windy. W efekcie tych wszystkich prac sprzątających woda została wypompowana z szybu windowego za pomocą pompy hydraulicznej, winda została osuszona, oczyszczona oraz zdezynfekowana.

dezynfekcja ozonem po zalaniu Kraków

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4,5 out of 5
  4,5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%