Utylizacja rzeczy z piwnicy Mysłowice

Data: 04.08.2022
Usługa: Opróżnianie piwnicy Mysłowice Wesoła
Czas trwania:  24 godziny
Zleceniodawca: zarządca nieruchomości

Kastelnik – opróżnianie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Komu zlecić utylizację rzeczy z piwnicy w Mysłowicach?

Nasza firma otrzymała od zarządcy jednego z budynków wielorodzinnych zlecenie uprzątnięcia zarażonych pomieszczeń. Utylizacja rzeczy z piwnicy Mysłowice to jedna z usług specjalistycznego sprzątania mieszkań, która jest w stałej ofercie firmy Kastelnik. Często tego typu zlecenia są realizowane po grubszej awarii np. szamba, a wtedy sprzątanie po wylaniu kanalizacji to praca, które nikt nie chce podjąć się samodzielnie. Usuwanie drobnoustrojów to dezynfekcja za pomocą silnych środków biobójczych, co wymaga odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Jak było tym razem?
Warto dodać, że pomieszczenie będące przedmiotem zlecenia przez lata stanowiło zaplecze techniczne dla zarządcy budynku, który nagromadził tam sterty niepotrzebnych przedmiotów. W piwnicy gospodarz budynku przechował sezonowe elementy wyposażenia jak np. skrzynie na piasek wykorzystywany zimą do posypywania chodników czy wazony na kwiaty używane tylko przez część roku.
Czyszczenie schodów w piwnicy w Mysłowicach

Jak uprzątnąć piwnicę?

Odpowiedź na to pytanie może być dwojaka. Jeśli pomieszczenie w piwnicy jest stale używane i na bieżąco utrzymuje się w niej ład, może to zrobić we własnym zakresie, jej użytkownik. Opróżnienie pomieszczeń w piwnicy ze zbędnych rzeczy, a także późniejsza ich utylizacja winna załatwić sprawę. Gorzej jest w przypadku piwnic czy ich części, które są pomieszczeniami wspólnymi.
W takich właśnie miejscach całymi latami gromadzone są zbędne rzeczy i faktycznie nikt nie dba o ich stan sanitarny. Wtedy koniecznością jest skorzystanie z pomocy fachowców. Wynoszenie niepotrzebnych rzeczy z piwnicy tj. stare meble, zużyte krany oraz niewykorzystane w remoncie materiały budowlane wymagają silnych rąk do pracy i sprawnego środka transportu.

Sprzątanie piwnic — komu zlecić?

Sprzątanie w piwnicy często wymaga nie tylko utylizacji, ale również dezynfekcji powietrza. Najlepiej, gdy w pobliżu jest profesjonalna firma sprzątająca, dysponująca przeszkoloną kadrą i odpowiednim zapleczem technicznym. Zespół zawodowych sprzątaczek nie tylko wyniesie niepotrzebne rzeczy, ale też je zutylizuje w miejscu specjalnego przeznaczenia.
Opróżnianie pomieszczeń to usługa utylizacji, która dotyczy to zarówno przedmiotów, które okazały się właścicielom zbędne, jak i zwykłych śmieci. Należy pamiętać, że prawidłowa utylizacja nie polega na wywiezieniu nieczystości na śmietnik. Muszą one być wcześniej posegregowane i dopiero potem przekazane do odpowiednich zbiorników. Niektóre śmieci np. zużyty sprzęt elektryczny podlega specjalnemu recyklingowi, który przeprowadzają licencjonowane firmy. Utylizacja zbędnych rzeczy to praca, którą zdecydowanie lepiej zlecić doświadczonej ekipie.
Sprzątanie piwnicy Mysłowice

Ile kosztuje sprzątnięcie piwnicy?

Średni koszt sprzątania piwnicy w Mysłowicach wynosi około 1000 zł. Na wysokość ceny wpływ ma kilka czynników. Należą do nich między innymi:
 • wielkość pomieszczenia,
 • istnienie podjazdu, umożliwiającego bezpośredni odbiór ruchomości i nieczystości,
 • limit czasowy określony przez klienta dla wykonania usługi,
 • rodzaje przedmiotów przeznaczonych do utylizacji.

Każda usługa sprzątania wymaga indywidualnego podejścia

Biorąc pod uwagę opisane informacje na temat kosztów, cena czyszczenia w piwnicy w woj. śląskim zazwyczaj jest ustalana indywidualnie w każdym przypadku. Specyfiką tego zlecenia było to, że pomieszczenie, które mieliśmy sprzątnąć, pierwotnie miało pełnić funkcję schronu. Przez wiele lat nie było potrzeby korzystania z niego dla celów ochrony ludzi. Uporządkowanie schronu z niepotrzebnych przedmiotów to poza ich utylizacją, również oprysk chemiczny w celu dezynfekcji drobnoustrojów.
Czyszczenie piwnicy w Mysłowicach

Schron, dlaczego ważny jest w dzisiejszych czasach?

Ponad 70 lat po wojnie schrony znowu znalazły się w kręgu zainteresowania gospodarzy miast i zarządców nieruchomości. Tocząca się tuż za naszą wschodnią granicą wojna spowodowała, że ludzie wrócili do tematu schronów, choć wielu z nich uważało, że nigdy do tego nie dojdzie.
Nie tylko władze myślą teraz o zapewnieniu obywatelom bezpieczeństwa w razie wrogiego ataku, także właściciele  domów rozważają postawienie takiej budowli na własnym terenie. Wielu zarządców nieruchomości postawiło sobie za cel — czyszczenie schronu, który już istnieje w trybie ekspresowym w celu poprawy bezpieczeństwa lokalnej ludności na osiedlu. Takie okresowe sprzątanie powinno być na stałe wpisane w grafik sezonowych prac porządkowych.

Jak przygotować schron?

W przypadku gdy ma to być nowy budynek, wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, a następnie wykonania praca zgodnie z dokumentacją. Najlepiej, gdy schron znajduje się pod ziemią. Jest wtedy bardziej odporny na działanie fali uderzeniowej w przypadku nieprzewidzianego wybuchu.
Projektując schron, należy brać pod uwagę:
 • jakość betonu oraz zbrojenia,
 • grubość stropu, która decyduje o wytrzymałości na wstrząsy,
 • promień zburzenia na skutek wybuchu gazu,
 • skutki wstrząsu po ataku.

Odgrzybianie piwnicy po zalaniu

Komu zlecić specjalistyczne prace?

W Polsce obecnie istnieją firmy oferujące budowę zarówno schronów usytuowanych pod domami, jak i będących samodzielnymi obiektami. Ceny takich inwestycji są bardzo różne. Zależą one między innymi od ich przeznaczenia (ziemianka czy schron przeciwatomowy), a także stopnia trudności w montażu systemów hydraulicznych, wentylacyjnych czy instalacji elektrycznej. W starych budynkach to właśnie awaria instalacji jest największym problem, który należy rozwiązać w pierwszej kolejności, przed pracami porządkowymi.
Te schrony, które umieszczone są w podziemiach dużych  budynków  mieszkalnych i zakładów pracy składają się z komór, mieszczących od 30 do 50 osób. Dla 30% składu osobowego przewidziane są ławki i prycze do leżenia. Schron musi posiadać czerpnię powietrza, skład wody i żywności, a także punkt medyczny i sanitariaty.
Podziemne schrony często są skanalizowane, oświetlane i ogrzewane. Wyposażone są także w radio i telefon. Obowiązkowy jest także sprzęt ratunkowy i gaśniczy. Drzwi oddzielające komory schronowe od przedsionków  powinny być gazoszczelne i ognioodporne.

Jakie funkcje pełni zagracona piwnica?

Zagracona piwnica nie spełnia żadnych celów, to samo dotyczy schronu przerobionego na magazyn niepotrzebnych mebli. Dotychczas istniejące schrony w większości pełniły funkcje pomieszczeń gospodarczych. Tak też było w przypadku z Mysłowic. Znajdowały się tam także stare lampy, skrzynki elektryczne, stosy kabli i części wodociągowych.
Sprzątany korytarz w piwnicy

Schron jako zaplecze socjalne w budynku

Schron był także zapleczem socjalnym dla ekip remontowych. Trzymały one tam swoje narzędzia, a także spożywały posiłki czy piły kawę. Było tam sporo niedojedzonych kanapek i frytek, które przyciągnęły liczne gryzonie. Szczury zadomowiły się tam na dobre i w końcu stały się prawdziwym problemem. Dezynsekcja takiego pomieszczenia i oprysk chemiczny to była alternatywa do zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Jest wiele różnych metod dezynfekcji takich zagraconych pomieszczeń.

Uporządkowanie schronu początkiem pracy w Mysłowicach

Uporządkowanie schronu w Mysłowicach nasi technicy rozpoczęli od  całkowitego opróżnienia pomieszczenia. Wyniesione zostały wszystkie przedmioty, które latami tam zalegały. Następnie zostały one posegregowane tak, aby można było poddać je utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dopiero gdy w schronie nie było już żadnych ruchomości, można było zauważyć, że jest on wyposażony w niewielki magazyn i pomieszczenie sanitarne.

Dezynfekcja pomieszczeń w piwnicy — ostatni etap pracy

Dezynfekcja piwnicy i ich pomieszczeń, która była następnym etapem naszej pracy, polegała na przeprowadzeniu oprysku biobójczego. W jego trakcie preparat chemiczny jest nanoszony na wszystkie powierzchnie. Zabieg taki niszczy kultury wirusów, bakterii i grzybów. Pozwolił także na neutralizację toksyczności miejsc, gdzie znajdowały się szczurze odchody. Skuteczna deratyzacja pozwoli na definitywne pozbycie się tych uciążliwych szkodników.
Transport starych mebli do utylizacji
Sytuacja polityczna powoduje konieczność zapewnienia bezpiecznych schronów. Wysprzątane przez naszą ekipę pomieszczenie zostanie wkrótce odnowione i należycie wyposażone. Pozostaje mieć nadzieje, że nigdy nie będzie mieszkańcom potrzebne.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%