Usuwanie zapachu po zmarłych, dezynfekcja po zgonie w domu w Katowicach

Data: 16.12.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Bardzo często opisując dokładnie realizacje naszych zleceń, zwracamy uwagę na to, jak ważna jest profesjonalna dezynfekcja miejsc po zgonie. Nie rzadko również wspominamy o tym, że do tego typu prac powinno się zatrudniać specjalistów. Nie chodzi tu tylko o względy moralne, chociaż naszym zdaniem jest to sprawa bardzo ważna. Nikt nie powinien bowiem być zmuszony do własnoręcznego usuwania z podłogi śladów po płynach ustrojowych bliskiej osoby.

Oprócz tego jednak, osoby, które profesjonalnie zajmują się sprzątaniem po zgonach w Katowicach, posiadają wiedzę, której brakuje w tym temacie laikom. Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest odpad biologiczny i że nie może on być wyrzucany z innymi rodzajami śmieci do wspólnych kontenerów. Co więcej, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jakim zagrożeniem dla życia i zdrowia osób postronnych może być źle przeprowadzona dezynfekcja po zmarłym.

Sprzątanie po zmarłych w Katowice

Sprzątanie po zgonie Katowice – realizacja 16.12.2021

Nasz klient, podobnie jak wiele innych osób przed kontaktem z naszą firmą, podjął się samodzielnego sprzątania mieszkania po zgonie w Katowicach. Niestety nie posiadał on odpowiedniej do tej czynności wiedzy, co skończyło się telefonem do naszej firmy. Chociaż mężczyzna wykorzystał do czyszczenia mieszkania po zgonie profesjonalne środki dostępne na rynku, nie wziął on pod uwagę tego, jak niebezpieczne i trudne do usunięcia mogą być płyny ustrojowe oraz jad trupi.

Mianem jadu trupiego określa się grupę aż 30 związków, które wydziela ludzki organizm już kilka godzin od zgonu. Substancje te są bardzo niebezpieczne i mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości. Do najczęstszych objawów po zetknięciu z trupimi jadami należą dolegliwości ze strony układu oddechowego oraz pokarmowego. Warto mieć to na uwadze przed przystąpieniem do samodzielnego sprzątania po zmarłych w Katowicach.

Usuwanie zapachu po zmarłych w domu Katowice

Zdjęcie: Likwidacja zapachu po zgonie w domu w Katowicach, Copyright 2023 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Utylizacja skażonych przedmiotów po śmierci

Mimo dokładnego wyczyszczenia mieszkania po zgonie przez naszego klienta, w lokalu nadal unosił się nieprzyjemny zapach rozkładu. Stało się tak dlatego, że płyny ustrojowe przeniknęły przez drewniany parkiet i przez cały ten czas namnażały się tam szkodliwe drobnoustroje. Po oględzinach na miejscu zdarzenia nasi technicy jednogłośnie doszli do wniosku, że konieczne jest usunięcie skażonej części parkietu. Na szczęście okazało się, że płyny ustrojowe dotarły tylko do pianki pod parkietem. Nie było więc potrzeby skuwania betonowej wylewki.

Skażony parkiet został przekazany do utylizacji, tak jak powinno to być zrobione już na samym początku. Nasza firma posiada uprawnienia do przewozu odpadów niebezpiecznych, dlatego nasi klienci mogą być pewni swojego wyboru.

Firma sprzątająca po zmarłych Kastelnik

Usuwanie zapachu poprzez ozonowanie pomieszczeń

Po demontażu i usunięciu zniszczonego płynami ustrojowymi parkietu przyszedł czas na eliminację smrodu rozkładających się zwłok. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu to element dezodoryzacji. Tym razem zdecydowaliśmy się na zastosowanie nie tylko ozonowania pomieszczeń, ale także zamgławiania nadtlenkiem wodoru.

Ozon zastosowany w wysokich stężeniach świetnie sprawdza się w trakcie realizacji zleceń z zakresu sprzątania po zmarłych. Dzięki właściwościom utleniającym usuwa z otoczenia bakterie, wirusy, grzyby, pleśń, a nawet pyłki i roztocza. Co więcej,jest on bezpieczny dla człowieka, o ile stosuje się go w odpowiednim stężeniu pod okiem profesjonalistów. Warto wspomnieć, że ozon podobnie zresztą jak sucha mgła idealnie nadaje się do likwidacji odoru rozkładu. W przypadku tak uporczywego zapachu nie wystarczy wietrzenie, świece zapachowe czy najlepszej marki odświeżacze powietrza. Aby naprawdę pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po zgonie w Katowicach, warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń, które rzeczywiście likwiduje śmierdzący problem, a nie daje ulgę tylko na kilka godzin.

Po zakończeniu dezynfekcji funeralnej przy pomocy suchej mgły i ozonu wystawiliśmy naszemu klientowi certyfikat, który potwierdza wykonanie specjalistycznego sprzątania po zgonie w Katowicach.

Odkażanie pomieszczeń Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%