Usuwanie śladów po zgonie w domu Bielsko-Biała

Data: 11.08.2020
Miejsce: Bielsko-Biała – powiat bielski
Czas trwania:  11 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Sprzątanie po zmarłych w Bielsku-Białej oraz dezynfekcja domku letniskowego położonego w górskiej miejscowości na Śląsku Cieszyńskim. W tym tragicznym wydarzeniu zginęły dwie osoby- zgonie małżeństwa na skutek zatrucia gazem. Co w takim przypadku należało wykonać? Otrzymaliśmy zlecenie na utylizację mebli oraz wyposażenia z sypialni domku. Dodatkowo warto wspomnieć o odkażaniu całego mieszkania, które zostało przeprowadzone w ramach realizacji usługi dezynfekcji po zgonie.

sprzątanie po zmarłych bielsko-biała

Sprzątanie po zgonie Bielsko-Biała -realizacja 11.08.2020

Przeprowadzenie usługi sprzątania po zmarłych Bielsko-Biała, może okazać się zajęciem bardzo wyczerpującym dla osób niewtajemniczonych, w efekcie nieskutecznym. Osoby zatrudnione przy tego rodzaju pracach powinny, oprócz profesjonalizmu, wykazać  się dużą dozą delikatności i empatii. Kontakt z rodzinami denatów stanowi prawdziwe wyzwanie, nie tylko od strony fachowości, ale i zwykłego, ludzkiego współczucia.

Realizację zlecenia sprzątania po zmarłych rozpoczęliśmy od usunięcia mebli i wyposażenia sypialni. Od śmierci do znalezienia ofiar tego nieszczęśliwego wypadku minęło kilka dni. Zwłoki były już w dużym stadium  rozkładu. Przyczyniła się do tego wysoka temperatura otoczenia, a także długi czas ekspozycji.

Sprzątanie po zgonach w Bielsku-Białej

Zdjęcie: sprzątanie po zgonie Bielsko-Biała, Copyright 2023 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja po zgonach w Bielsku-Białej – jak wygląda?

Na miejscu było sporo płynów organicznych i panował niesamowity smród.  Dla rodzin niektórych zmarłych ważna jest nie tylko skuteczność wykonywanej dezynfekcji po śmierci, ale też jej neutralność dla środowiska naturalnego. Dlatego też nasi technicy zastosowali bezpieczną metodę punktowej likwidacji śladów po płynach ustrojowych za pomocą suchego lodu.

Kastelnik – dezynfekcja patogenów – kontakt 7 dni w tygodniu

Metoda czyszczenia suchym lodem po zgonach to nowatorski i bardzo skuteczny sposób neutralizacji szkodliwych substancji i związków chemicznych na posadzkach betonowych i kaflach mieszkania. Jest to konieczne, biorąc pod uwagę fakt, iż ciało zmarłego wydziela około 30 trujących związków chemicznych. Nie inaczej było w tym przypadku. W powietrzu unosił się niezwykle silny zapach trujących toksyn.

Usuwanie śladów po zgonie w domu – toksyczne substancje po śmierci

całodobowa infolinia

Rozpoczęcie procesów gnilnych  wiąże się z dodatkowymi niebezpieczeństwami wynikającymi z penetracją ciała przez muchy i inne owady. Wydzielają się toksyczne substancje. Ozon  zabija wszelkie bakterie oraz wirusy. Jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla środowiska. Nie pozostawia żadnych śladów i odpadów, oprócz specyficznego zapachu jak po burzy.

Czytaj wpis na blogu Kastelnik: sprzątanie domu po zgonie – co robić, krok po kroku?

To właśnie te walory przekonały rodzinę zmarłych do zlecenia nam tej usługi. Dezynfekcja po zgonie zakończona ozonowania mieszkania po zmarłym, to pełny sukces tej realizacji, Już po kilku godzinach była możliwość, na bezpieczne udostępnienie nieruchomości do ponownego użytkowania rodzinie zmarłych. Zgodnie z treścią zlecenia utylizacji termicznej poddane zostały meble oraz wyposażenie pomieszczenia, gdzie znaleziono ciała denatów.

Pozostałe usługi firmy sprzątającej po zmarłych – Kastelnik

Oprócz sprzątania po zmarłym w Bielsku-Białej, wykonujemy również:

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4,5 out of 5
  4,5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%