Usuwanie grzyba ze ściany Kraków

Data: 01.03.2022
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 4 godziny
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Jak usunąć grzyba ze ściany na domowe sposoby?

Ze względu na wadliwą izolację zewnętrzną budynku, u naszego klienta pojawiła się wilgoć na suficie w wynajmowanym mieszkaniu. Takie rzeczy zdarzają się każdego dnia, usuwanie grzyba ze ściany zalanego budynku tym razem wykonano w Krakowie. Jak usunąć grzyba ze ściany na domowym sposobem, o to pyta dość sporo osób mieszkających w starych kamieniach.

Popularny artykuł na blogu: Czym są mykotoksyny i jak z nimi skutecznie walczyć?

Tym razem przeprowadzono oprysk chemiczny  w miejscu pojawienia się grzyba oraz wykonano ozonowanie całego lokalu. Według relacji naszego technika pomieszczenie znajdowało się w starym budynku i dużo było wilgoci na ścianie. Sufity zlokalizowane były na wysokości powyżej 3 m, a to nie ułatwiało nam zadania. Po wszystkim zalecono klientowi naprawę izolacji oraz wykonanie osuszania ścian całego mieszkania.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

usuwanie grzyba na ścianie Kraków

Usuwanie grzyba ze ścian w Krakowie

Usuwanie grzyba ze ścian mieszkania w Krakowie to tak naprawdę eliminacja wielokomórkowych organizmów, które żywią się zazwyczaj martwymi szczątkami organicznymi. Odgrzybianie mieszkania składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest usunięcie grzyba ze ściany, a kolejnym wyeliminowanie przyczyny powstania grzyba w domu.

Osuszanie mokrych ścian to już zdecydowanie jeden z ostatnich etapów. Warto zadbać w domu o odpowiednią izolację ścian, narażonych na wilgoć. Warto dodać, iż to wilgoć jest jedną z głównych przyczyn pojawienia się grzyba i pleśni, a najczęściej pojawia się zimą, kiedy mało wietrzymy nasze pomieszczenia.

osuszanie pomiar wilgoci ścian

Zdjęcie: pomiary wilgotności zalanych ścian © 2023 Kastelnik

Co robić, by uniknąć grzyba w domu?

Grzyb na ścianie domu to nic dobrego dla jego mieszkańców. Jeżeli ktoś z domowników dostrzeże czarny nalot, to musi szybko przeciwdziałać dalszemu rozrostowi trujących wykwitów. Nie od dziś wiadomo, że grzyby nie lubią przeciągów. Warto więc zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, nie tylko w mieszkaniu, ale w całym budynku.

Kolejną sprawą, jest sprawdzenie izolacji ścian i sufitów w nieruchomości. Tak się składa, że to właśnie woda jest głównym sprzymierzeńcem dla rozwoju grzyba w domu. Powinniśmy więc zadbać nie tylko o odpowiednie wietrzenie budynku, mikro wentylację, ale również o to, by ściany i sufity były suche. Grzyba z domu możemy pozbyć się na kilka sposobów.

usuwanie grzyba ze ściany

Zdjęcie: grzyb na ścianie mieszkania © 2023 Kastelnik

Jak zapobiegać tworzeniu się pleśni i pleśni na ścianach?

Jednym ze sposobów zapobiegania rozwojowi pleśni jest kontrolowanie poziomu wilgotności w domu. Można to zrobić, instalując osuszacz powietrza i używając wentylatora. I

nnym sposobem jest zapewnienie dobrej wentylacji łazienki. Pleśń pojawia się w wilgotnym środowisku, dlatego ważne jest, aby podjąć kroki zapobiegawcze, aby zapobiec rozwojowi pleśni w domu na ścianach.

Ogólnie wiadomo, iż pleśń może być szkodliwa dla zdrowia człowieka. Jeśli zauważysz pleśń w swoim domu, ważne jest, aby się jej pozbyć jak najszybciej.

grzyb czy pleśń różnica

Zdjęcie: czarny wykwit na ścianie mieszkania, tuż przy parapecie © 2023 Kastelnik

Czym się różnie pleśń od grzyba?

Pomożemy Ci zrozumieć, czym jest pleśń, jak ją zidentyfikować i jak zapobiegać jej rozwojowi w Twoim domu. Wiele osób ma problem z odróżnieniem pleśni od grzyba i używają tych słów zamiennie. W firmie Kastelnik technicy doskonale wiedzą, jaka jest różnica pomiędzy każdym z nich. Na wstępie warto zaznaczyć, iż pleśń na ścianach to zazwyczaj brzydko wyglądające plamy – grzyby pleśniowe.

Grzyb w budynku, to już dużo poważniejszy problem. Wykwity grzyba nie tylko źle wyglądają na ścianie, ale również okropnie pachną i niszczą powierzchnie, na której się znajdują. To właśnie jest jedna z głównych różnic pomiędzy grzybem a pleśnią w mieszkaniu, lecz warto również wspomnieć, o tym, że grzyby uszkadzają również konstrukcję budynku i wyposażenie mieszkania.

dezynfekcja mieszkania

Zdjęcie: dezynfekcja mieszkania za pomocą ozonu © 2023 Kastelnik

Warto, więc systematycznie utrzymywać czystość w domu, dbać o dobrą wentylację budynku oraz nie przesadzać z temperaturą w okresie grzewczym. Solidne uszczelnienie okien przed zimnem może służyć rozwojowi grzyba w domu.

Kastelnik to firma sprzątająca, która specjalizuje się w usuwaniu pleśni i grzyba ze ścian. Na koniec warto dodać, iż zawsze dążymy do zapewnienia naszym klientom najlepszej możliwej obsługi i jakości.

usługi dezynfekcji pomieszczeń, firma Kraków

Jak wygląda certyfikat odkażania budynku z grzybów i pleśni?

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%