Sprzątanie po zmarłym w Pszczynie człowieku w podeszłym wieku  

Data: 27.02.2021
Miejsce: Pszczyna
Czas trwania: 8 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Nasi pracownicy luty zamknęli wykonaniem usługi sprzątania po zgonie w Pszczynie. Lokator niewielkiego mieszkania na obrzeżach miasta został znaleziony martwy w wannie. Mężczyzna, który był w bardzo podeszłym wieku, prawdopodobnie zasłabł podczas kąpieli. Ze względu na to, że mieszkał on sam i odwiedzał go sporadycznie tylko równie wiekowy brat, ciało odnaleziono dopiero po 7 dniach. Elementem usługi była między innymi utylizacja mebli łazienkowych, demontaż wanny oraz oczywiście profesjonalna dezynfekcja po zgonie.

dezynfekcja po zgonie pszczyna

Sprzątanie po zgonie Pszczyna – realizacja 27.02.2021

Pod koniec lutego wykonaliśmy zlecenie sprzątania po śmierci i dezynfekcji małego mieszkania w Pszczynie, w którym starszy mężczyzna zmarł w wannie. Zwłoki odnaleziono po tygodniu, więc zapach na miejscu zdarzenia był nie do zniesienia nawet dla naszych doświadczonych pracowników. Niewiele osób wie, że nawet krótki okres pozostawiania zwłok ludzkich w pomieszczeniu  stwarza prawdziwe i poważne zagrożenie dla zdrowia okolicznych mieszkańców.

Sprzątanie po zgonach w Pszczynie

Zdjęcie: sprzątanie łazienki po zmarłym w Pszczynie © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Usuwanie zapachu po śmierci

Słodki i duszący zapach rozkładającego się ciała, które tydzień przeleżało w wodzie, był nie do opisania. Według naszych techników, którzy mają naprawdę bogate portfolio przeprowadzonych zleceń i widzieli wiele, był to odór, o którym ciężko będzie zapomnieć.

Ludzki organizm już od momentu zgonu wydziela prawie 30 szkodliwych substancji. Przeciętny człowiek nie jest tego świadomy i często bagatelizuje sprawę, zapominając o profesjonalnej dezynfekcji i myśląc, że przewietrzenie lokalu wystarczy. Nic bardziej mylnego. Najgroźniejsze dla ludzkiego zdrowia są właśnie niewidoczne bakterie i groźne drobnoustroje, które wydostają się ze zwłok. To naprawdę ważne, aby nie ignorować dezynfekcji po zgonie i powierzyć ją specjalistom, którzy po ocenie sytuacji na miejscu zdarzenia, odpowiednio dobiorą metodę odkażania. Tylko w ten sposób mamy gwarancję, że nasze mieszkanie lub dom jest bezpieczne dla nas i naszych bliskich.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Dezynfekcja poprzez ozonowanie – likwidacja wirusów i bakterii

Nasi pracownicy kolejny raz zdecydowali się na zastosowanie ozonu do dezynfekcji pomieszczeń po podczas sprzątania po zmarłym w Pszczynie. Czym właściwie jest ozon, o którym jest teraz tak głośno? Na pewno część z naszych klientów kojarzy go z lekcji geografii. Co ma jednak wspólnego z dezynfekcją i sprzątaniem po zgonach?

Ozon  to postać tlenu, która składa się nie z dwóch, ale z trzech cząsteczek. W sztucznych warunkach jest wytwarzany poprzez wysokiej klasy generator, który oczywiście powinien być obsługiwany przez specjalistę. Trzeci atom tlenu wytwarzany przez wydajny generator łączy się ze szkodliwymi substancjami i niszczy je, poprzez utlenianie. Nasze generatory ozonu pozwalają nam na dezynfekcję na 9000 m3 w ciągu 1 h.

Jaka jest najważniejsza cecha ozonu? Ozon zabija wszelkie szkodliwe wirusy, drobnoustroje, bakterie i grzyby.  Potrafi dostać się do każdego miejsca, gdzie tradycyjne metody dezynfekcji nie zdadzą egzaminu.  Co jednak wyjątkowo istotne, eliminuje z otoczenia przykre zapachy, nawet te związane z rozkładającym się ciałem. Z punktu widzenia naszych klientów ozonowanie pomieszczeń po zgonie to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ jedna metoda pozwala nie tylko na dezynfekcję mieszkania po zgonie w Pszczynie, ale także na pozbycie się okropnego odoru śmierci.

Odkażanie po zgonach w Pszczynie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%