Sprzątanie po zmarłym w Dąbrowie Górniczej młodym człowieku

Data: 10.02.2021
Miejsce: Dąbrowa Górnicza
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: osoba indywidualna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Profesjonalna dezynfekcja w ramach usługi sprzątania po zgonach w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu w bloku, na jednym z dużych osiedli niedaleko jeziora Pogoria III doszło do nagłego zgonu mężczyzny, prawdopodobnie na skutek udaru. W mniejszym artykule blogowym opisujemy, jak wygląda sprzątanie po zmarłych.

Sprzątanie po zgonach w Dąbrowie Górniczej

Sprzątanie po zmarłych Dąbrowa Górnicza – realizacja 10.02.2021

W poprzednim tygodniu otrzymaliśmy zlecenie sprzątnięcia i dezynfekcji dwupokojowego mieszkania na jednym z osiedli w obrębie Dąbrowy Górniczej. Nastąpił w niej zgon dość młodego mężczyzny, który wcześniej nie skarżył się na żadne dolegliwości. Ciało odnaleźli sąsiedzi po tygodniu od zdarzenia. Ze względu na duże ogrzewanie mieszkania, ciało denata znajdowało się w bardzo rozwiniętym rozkładzie.

Sprzątanie po zmarłych Dąbrowa Górnicza

Zdjęcie: mieszkanie po zmarłym Dąbrowa Górnicza, 2023 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja po zgonie w Dąbrowie Górniczej – szczegóły realizacji

Na miejscu realizacji zlecenia sprzątania po śmierci były także płyny biologiczne, związane z rozkładem ciała. Należy pamiętać, że ciało człowieka w momencie śmierci w pewien sposób nadal funkcjonuje i zachodzi w nim bardzo dużo procesów chemicznych. Dochodzi m.in. do produkcji wielu toksycznych substancji, potocznie określanych mianem jadów trupich. Mogą one stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Właśnie dlatego tak ważna jest dezynfekcja funeralna wykonana przez profesjonalną firmę. Im szybciej je zlikwidujemy, tym mniejsze zagrożenie będą stanowić. Pamiętaj: sprzątanie po zwłokach mogą wykonywać wyłącznie osoby, po odpowiednim szkoleniu.

Utylizacja mieszkań po zmarłych osobach – jak przebiega?

Pracownicy firmy Kastelnik rozpoczęli pracę sprzątania po zgonie od opróżnienia mieszkania ze wszelkich mebli, książek i sprzętów RTV AGD. Płyny biologiczne zlikwidowaliśmy za pomocą jednego z bardziej skutecznych dezynfekatów, który pozwala na kompleksowe odkażenie powierzchni. Środek ten eliminuje nie tylko wirusy, ale także bakterie obecne na powierzchniach. Aby uzupełnić pierwszy etap dezynfekcji po zgonie, przystąpiliśmy to finalnego odkażania poprzez wykorzystanie zamgławiania.

Zamgławiacz ULV to urządzenie, które generuje tzw. suchą mgłę.  Idealnie sprawdza sie do dezynfekcji powierzchni nadtlenkiem wodoru tj. H2O2. Jest to rozproszony i połączony z powietrzem środek odkażający, którego cząstki  mają rozmiar kilku mikronów.firma dezynfekująca po zmarłych kastelnik

Sprzątania mieszkań po zgonach w Zagłębiu Dąbrowskim

Jakie są zalety zamgławiania pomieszczeń po zgonie? Sucha mgła dociera do najbardziej ukrytych i trudno dostępnych miejsc i szczelin. Najlepiej sprawdza się właśnie tam, gdzie domowe metody dezynfekcji kompletnie nie zdadzą egzaminu. Ma to wyjątkowe znaczenie w tych miejscach,  gdzie powierzchnie są chropowate, nierówne, mają ubytki lub są bardzo zużyte.

Sucha mgła nie nawilgaca powierzchni i nie powoduje w nich uszkodzeń, natomiast w bardzo krótkim czasie zabija groźne drobnoustroje. Co istotne, eliminuje też okropny zapach związany z rozkładem ciała. To wyjątkowo ważna zaleta suchej mgły, która poświadcza jej wysoką skuteczność w trakcie sprzątania mieszkań po zgonach w Zagłębiu Dąbrowskim.Dezynfekcja po zmarłym w Dąbrowie Górniczej

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%