Sprzątanie po zmarłych w Mikołowie po samobójcy w garażu

Data: 03.04.2021
Miejsce: Mikołów
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Kompleksowe sprzątanie po zmarłych Mikołów i kolejna realizacja, która jest skutkiem przedłużającej się pandemii. Doszło tu do samobójczego zgonu młodego mężczyzny, którego znaleziono w garażu przy domu jednorodzinnym. W jednym z pomieszczeń na terenie mikołowskiego osiedla znaleziono samochód z włączonym silnikiem, a w nim 27-letniego mężczyznę. Niestety, najnowsze badania potwierdzają, że w Polsce w przeciągu ostatniego roku aż o 40% wzrosła ilość prób samobójczych. Ma to zapewne związek z pandemią oraz pogarszającą się sytuacją ekonomiczną w wielu polskich domach. Co ciekawe, mimo dużego wzrostu liczby prób samobójczych, zmniejszyła się ilość przypadków zakończonych zgonem. W przypadku tak smutnych okoliczności, jest to swego rodzaju pewne pocieszenie, biorąc pod uwagę dane np. zza oceanu gdzie w Japonii w 2020 roku, odnotowano wzrost samobójstw wśród kobiet o 90%.

Sprzątanie po zmarłym w Mikołowie

Sprzątanie po zmarłych Mikołów – realizacja 03.04.2021

Na początku kwietnia otrzymaliśmy zlecenie od klienta zamieszkującego w niewielkim domu jednorodzinnym. Zgłoszenie, które odebraliśmy, dotyczyło realizacji usług z cyklu sprzątanie po zmarłych w Mikołowie. Chodziło o sprzątanie po zgonie garażu po samobójczym zgonie oraz wykonanie profesjonalnej dezynfekcji, a także utylizacji znajdującego się tam wyposażenia.

Sprzątanie po zgonie na mikołowskim osiedlu

Chociaż garaż przy domu wolnostojącym nie jest miejscem, gdzie przebywa się cały czas, warto po niespodziewanym zgonie zadbać o skuteczną dezynfekcję. W takich sytuacjach specjaliści z firmy Kastelnik służą pomocą oraz swoją fachową wiedzą.

Czyszczenie po zgonie samobójcy w Mikołowie

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym samobójcy w garażu Mikołów © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Niestety najczęściej osoby, które stykają się ze śmiercią w miejscu zamieszkania, nie zdają sobie sprawy z tego, że po śmierci z ludzkiego organizmu, uwalnianych jest ponad 30 związków chemicznych – tzw. jadów trupich. Stanowią one  poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, którego nie powinno się lekceważyć i maskować domowymi metodami dezynfekcji. Co więcej, niedokładne sprzątanie po zmarłych może więc mieć bardzo poważne konsekwencje. Doświadczeni specjaliści z zakresu dezynfekcji po zmarłych wiedzą, jak efektywnie i kompleksowo wyczyścić mieszkanie po śmierci.

Dezynfekcja po zgonach Mikołów – mieszkania, pojazdy

Przy zleceniu sprzątania po zmarłych w Mikołowie nasi pracownicy w pierwszej kolejności przekazali do utylizacji podniszczone meble ogrodowe z palet drewnianych, które przechowywano w garażu. Niestety, źle zabezpieczone meble z europalet uległy przegniciu i nie nadawały się do dezynfekcji. Inne przedmioty i narzędzia składowane w garażu nie wymagały zniszczenia, konieczne była jedynie ich szczegółowe odkażanie mocnymi środkami wirusobójczymi i bakteriobójczymi. W następnej kolejności całe pomieszczenie zostało odkażone.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci – usuwanie bakterii i wirusów

Następnie, etapem sprzątania po zgonie w Mikołowie było rozstawienie generatorów ozonu w odpowiednio dobranych miejscach. Aby w sztucznych warunkach wyprodukować ozon, nasi technicy wykorzystują specjalistyczne i rewelacyjnie się sprawdzające generatory ozonu. Generatory te w odpowiednich rękach, są bezpiecznym sposobem na dokładną dezynfekcję mieszkań po śmierci.

Jakie są zalety odkażania ozonem? Ozon całkowicie eliminuje z pomieszczeń oporne i uporczywe zapachy powstałe w procesach rozkładu zwłok. Co więcej, ten trzyatomowy tlen efektywnie zwalcza bakterie, roztocza, grzyby i wirusy. Co istotne, ogromnym plusem ozonu jest to, że ulega on utlenieniu i szybko przekształca się w dwuatomową wersję, czyli tlen. Warto wspomnieć, że ozonowanie pomieszczeń po zmarłych w Mikołowie jest każdorazowo monitorowane przez naszych pracowników, a poziom ozonu jest wielokrotnie mierzony.

Odkażanie po zgonie Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%