Sprzątanie po zmarłych w Mikołowie po samobójcy w garażu

Data: 03.04.2021
Miejsce: Mikołów
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Kompleksowe sprzątanie po zmarłych Mikołów i kolejna realizacja, która jest skutkiem przedłużającej się pandemii. Doszło tu do samobójczego zgonu młodego mężczyzny, którego znaleziono w garażu przy domu jednorodzinnym. W jednym z pomieszczeń na terenie mikołowskiego osiedla znaleziono samochód z włączonym silnikiem, a w nim 27-letniego mężczyznę. Niestety, najnowsze badania potwierdzają, że w Polsce w przeciągu ostatniego roku aż o 40% wzrosła ilość prób samobójczych. Ma to zapewne związek z pandemią oraz pogarszającą się sytuacją ekonomiczną w wielu polskich domach. Co ciekawe, mimo dużego wzrostu liczby prób samobójczych, zmniejszyła się ilość przypadków zakończonych zgonem. W przypadku tak smutnych okoliczności, jest to swego rodzaju pewne pocieszenie, biorąc pod uwagę dane np. zza oceanu gdzie w Japonii w 2020 roku, odnotowano wzrost samobójstw wśród kobiet o 90%.

Sprzątanie po zmarłym w Mikołowie

Sprzątanie po zmarłych Mikołów – realizacja 03.04.2021

Na początku kwietnia otrzymaliśmy zlecenie od klienta zamieszkującego w niewielkim domu jednorodzinnym. Zgłoszenie, które odebraliśmy, dotyczyło realizacji usług z cyklu sprzątanie po zmarłych w Mikołowie. Chodziło o sprzątanie po zgonie garażu po samobójczym zgonie oraz wykonanie profesjonalnej dezynfekcji, a także utylizacji znajdującego się tam wyposażenia.

Sprzątanie po zgonie na mikołowskim osiedlu

Chociaż garaż przy domu wolnostojącym nie jest miejscem, gdzie przebywa się cały czas, warto po niespodziewanym zgonie zadbać o skuteczną dezynfekcję. W takich sytuacjach specjaliści z firmy Kastelnik służą pomocą oraz swoją fachową wiedzą.

Czyszczenie po zgonie samobójcy w Mikołowie

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym samobójcy w garażu Mikołów © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Niestety najczęściej osoby, które stykają się ze śmiercią w miejscu zamieszkania, nie zdają sobie sprawy z tego, że po śmierci z ludzkiego organizmu, uwalnianych jest ponad 30 związków chemicznych – tzw. jadów trupich. Stanowią one  poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, którego nie powinno się lekceważyć i maskować domowymi metodami dezynfekcji. Co więcej, niedokładne sprzątanie po zmarłych może więc mieć bardzo poważne konsekwencje. Doświadczeni specjaliści z zakresu dezynfekcji po zmarłych wiedzą, jak efektywnie i kompleksowo wyczyścić mieszkanie po śmierci.

Dezynfekcja po zgonach Mikołów – mieszkania, pojazdy

Przy zleceniu sprzątania po zmarłych w Mikołowie nasi pracownicy w pierwszej kolejności przekazali do utylizacji podniszczone meble ogrodowe z palet drewnianych, które przechowywano w garażu. Niestety, źle zabezpieczone meble z europalet uległy przegniciu i nie nadawały się do dezynfekcji. Inne przedmioty i narzędzia składowane w garażu nie wymagały zniszczenia, konieczne była jedynie ich szczegółowe odkażanie mocnymi środkami wirusobójczymi i bakteriobójczymi. W następnej kolejności całe pomieszczenie zostało odkażone.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci – usuwanie bakterii i wirusów

Następnie, etapem sprzątania po zgonie w Mikołowie było rozstawienie generatorów ozonu w odpowiednio dobranych miejscach. Aby w sztucznych warunkach wyprodukować ozon, nasi technicy wykorzystują specjalistyczne i rewelacyjnie się sprawdzające generatory ozonu. Generatory te w odpowiednich rękach, są bezpiecznym sposobem na dokładną dezynfekcję mieszkań po śmierci.

Jakie są zalety odkażania ozonem? Ozon całkowicie eliminuje z pomieszczeń oporne i uporczywe zapachy powstałe w procesach rozkładu zwłok. Co więcej, ten trzyatomowy tlen efektywnie zwalcza bakterie, roztocza, grzyby i wirusy. Co istotne, ogromnym plusem ozonu jest to, że ulega on utlenieniu i szybko przekształca się w dwuatomową wersję, czyli tlen. Warto wspomnieć, że ozonowanie pomieszczeń po zmarłych w Mikołowie jest każdorazowo monitorowane przez naszych pracowników, a poziom ozonu jest wielokrotnie mierzony.

Odkażanie po zgonie Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%