Sprzątanie po zmarłych dezynfekcja po zgonie w Katowickich Szopienicach

Data: 23.03.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania: 12 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Zlecenie, które przeprowadziliśmy ostatnio w stolicy Śląska to sprzątanie po śmierci, która nastąpiła w mieszkaniu w Katowicach – Szopienicach. Jednym z elementów naszej pracy była utylizacja wyposażenia pomieszczenia, w którym nastąpił zgon. Katowice podobnie jak inne miasta na terenie woj. śląskiego bardzo się rozwijają. Nie idzie to jednak w parze z przyrostem liczby mieszkańców w mieście. Tylko w 2019 roku Katowice straciły ponad 3000 mieszkańców. To bardzo martwiący trend, który utrzymuje się w całym woj. śląskim.

Sprzątanie po zgonach w Katowice

Sprzątanie po zmarłych Katowice – realizacja 23.03.2021

Nasza firma została wezwana do tragicznego zgonu w jednym z mieszkań w katowickich Szopienicach . Doszło tam do śmierci pięćdziesięcioletniej kobiety na skutek zatrucia gazem z rozszczelnionej instalacji. Kobieta zmarła we śnie. W okresie jesienno-zimowym to bardzo częsty powód wzywania nas do realizacji zleceń z zakresu sprzątania po zgonach. Niestety w Polsce nadal nie przykłada się wystarczającej uwagi do konserwacji instalacji gazowych.

Czyszczenie po zgonie w Katowicach Szopienicach

Ciało zmarłej znaleźli sąsiedzi po upływie doby od momentu zgonu. Na szczęście na miejscu zdarzenia nie doszło do wybuchu. Gdyby zgromadzony gaz wybuchł, ofiar byłoby zdecydowanie więcej, a straty materialne trudne do oszacowania.

Sprzątanie po zgonach Katowice

Zdjęcie: sprzątanie mieszkania po zmarłych Katowice © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dlaczego tak ważne jest, aby do sprzątania po zgonie w Katowicach wynająć specjalistów? Spieszymy z wyjaśnieniem. Już w momencie śmierci ciało ludzkie wydziela szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne. Są one wynikiem procesów gnilnych zwłok. Przy znacznym rozkładzie ciała takich substancji może być nawet 30, a wszystkie z nich są potencjalnie niebezpieczne. Tak duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia powoduje, że tylko profesjonalna firma jest w stanie uczynić miejsce zgonu bezpiecznym.

Dezynfekcja po śmierci w katowickim mieszkaniu

Nasi technicy opróżnili pokój, w którym znaleziono denatkę. Podczas wynoszenia ruchomości natrafili na amatorsko podłączony kominek gazowy, z którego najprawdopodobniej wydzielał się gaz. W takim momencie zawsze pojawia się pytanie, dlaczego ludzie podejmują się instalacji urządzeń gazowych, nie mając do tego wymaganej wiedzy? I dlaczego konieczna jest śmierć, żeby zrozumieć, że nasze możliwości są jednak ograniczone. Nasi technicy to nie tylko doświadczeni specjaliści, ale również pełni empatii ludzie, dlatego takie przykre sytuacje są dla nich trudne do zniesienia.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Zamgławianie po zmarłym – usuwanie bakterii i wirusów

Do dezynfekcji miejsca znalezienia zwłok nasi technicy użyli silnego środka chemicznego o szerokim spektrum działania. Kolejnym krokiem był wybór najlepszej, w  istniejącym stanie faktycznym, metody skutecznego odkażenia pomieszczenia po śmierci. Uznaliśmy, że najlepiej sprawdzi się tu zamgławiacz ULV. Jest to urządzenie, które pod dużym ciśnieniem wyrzuca powietrze połączone ze środkiem dezynfekującym o dużej mocy.  Tworzy się tzw. sucha mgła. Co więcej, mieszanka ta jest bardzo skuteczna. Zabija szkodliwe bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, które obecne są miejscu rozkładu zwłok.

Co więcej, sucha mgła potrafi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. W związku z tym, że składa się z cząsteczek o wielkości kilku mikronów, nie moczy  powierzchni, z którymi ma kontakt. Jest to doskonały sposób na dezynfekcję po zgonie w Katowicach. Dodatkową zaletą suchej mgły jest zdolność likwidowania przykrych zapachów, które są nieodłącznym elementem towarzyszącym śmierci. Sucha mgła daje pewność, że pomieszczenia gdzie jej  użyto, są bezpieczne po dość krótkim czasie. Swoją pracę przy tym zleceniu sprzątania po zmarłych w Katowicach nasi technicy zakończyli, utylizując wyposażenie pokoju, gdzie nastąpił zgon.

Specjalistyczne odkażanie po zgonach Katowice

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%