Sprzątanie po zgonie w Warszawie

Data: 27.11.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 8 godzin
Zleceniodawca: spółdzielnia mieszkaniowa / rodzina zmarłego

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na sprzątanie lokalu po zgonie w Warszawie – dezynfekcja z dnia 27.11.2021

Zlecono nam czyszczenie i dezynfekcję spółdzielczego mieszkania na warszawskiej Pradze – Północ. Usługi na sprzątanie mieszkań po zgonie w Warszawie zamawiane są niemal każdego dnia. Doszło tam do tragicznego zgonu starszego pana. Od lat zmagał się on z chorobą alkoholową. Kiedyś był  uznanym grafikiem, ale alkohol spowodował, że jego kariera legła w gruzach. Utrzymywały go dzieci od lat mieszkające w Australii. One też opłacały jego locum. Dzieciom znany był problem ojca, ale odległość i niechęć do leczenia uniemożliwiały pomoc w rozwiązaniu problemu.

Sprzątanie po zgonie Warszawa

Czyszczenie mieszkania po zgonie na terenie Warszawy – śmierć w wyniku choroby alkoholowej

Ciało starszego pana znaleziono dopiero po tygodniu od momentu zgonu, Przykry zapach śmierci zaniepokoił sąsiadów. Przyczyną zgonu było wykrwawienie. Denat upadł, uderzając głową o róg stołu ze szklanym blatem, a pozbawiony pomocy zmarł w samotności. W miejscu znalezienia zwłok była rozległa plama krwi, która wsiąkła w wykładzinę dywanową i dotarła do desek podłogi. Aby się jej pozbyć, trzeba było zerwać deski z powierzchni, gdzie krew wniknęła bardzo głęboko.

Żaden inny sposób nie byłby skuteczny, aby należycie oczyścić ten obszar.  Po pozbyciu się części podłogi nasi technicy odkazili to miejsce silnym środkiem chemicznym o szerokim spectrum działania. Często w takich przypadkach stosuje się również zamgławianie suchą mgłą z użyciem nadtlenku wodoru. To doskonałe uzupełnienie każdego etapu dezynfekcji.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonie Warszawa

Zdjęcie: Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Warszawie © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Utylizacja wyposażenia po zmarłej osobie –

Niewielkie mieszkanie było skromnie wyposażone. Opróżnienie go z mebli i sprzętów nie zajęło zbyt wiele czasu. Mimo że zmarły był alkoholikiem, mieszkanie nie przypominało wyglądem przysłowiowej meliny. Panował w nim porządek. Widać zmarły, mimo swojej przypadłości chciał zachować pozory i w głębi duszy nie akceptował swojego położenia. Przy doborze sposobu dezynfekcji po śmierci nasi technicy zawsze oceniają warunki panujące na miejscu konkretnego zdarzenia.
W tym przypadku uznaliśmy, że najskuteczniejsze będzie zastosowanie ozonowania pomieszczeń. Dezynfekcja za pomocą ozonu to skuteczny sposób na usuwanie patogenów. Ozon wytwarzany  jest w urządzeniu zwanym generatorem ozonu. Dzięki swojej lotnej postaci dociera do najmniejszych szczelin, dzięki czemu skutecznie usuwa wirusy, bakterie, grzyby i inne groźne drobnoustroje.

Dezynfekcja po zgonach — ozonowanie po śmierci w domu

Należy pamiętać, że ciało ludzkie od momentu zgonu wydziela trujące związki chemiczne. Jest ich około 30. Powstają w wyniku  procesów gnilnych, które zachodzą w zwłokach. Toksyny te są bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Ważne więc jest , aby jak najszybciej dokonać  profesjonalnej dezynfekcji. Przeprowadzenie zabiegu ozonowania pomieszczeń po zmarłych najlepiej jest powierzyć firmie świadczącej usługi sprzątania po zgonie w Warszawie. Dostęp do najnowszych technologii, a także wykwalifikowana kadra da gwarancję rzetelnego wykonania zlecenia.
Ozon jest bardzo skuteczny w działaniu. W odpowiednim stężeniu nie jest groźny dla człowieka. Posiada także zdolność neutralizacji przykrych zapachów. Śmierci nieuchronnie towarzyszy odór rozkładającego się ciała. Ozon skutecznie likwiduje trupią woń. Po zakończeniu odkażania pomieszczeń po śmierci wystarczy tylko kilka godzin, aby lokal był gotowy i bezpieczny dla użytkowników.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Śmierć w wyniku choroby alkoholowej – skażenie biologiczne może okazać się niezwykle niebezpieczne

Alkoholizm to bardzo poważna choroba społeczna. Jak ocenia Światowa Organizacja Zdrowia, rocznie z powodu nadużywania alkohol, umiera na świecie około 3 mln ludzi. To bardzo dużo. W Polsce , w ciągu 15 lat zmarło z tego powodu 110 tys. osób. Większość to byli mężczyźni. ( 89 tys. ) Przedstawione dane dotyczą lat 2002 – 2017. Ostatnie lata mogą okazać się jeszcze gorsze, ze względu m in. na pandemię koronawirusa.
W naszym kraju istnieje duże przyzwolenie na spożywanie alkoholu. Jest on też relatywnie tani w stosunku do innych środków spożywczych. Obie te rzeczy na pewno mają wpływ na ilość alkoholu spożywanego przez Polaków. Nie bez znaczenia było przywrócenie w 2001 roku zgody na reklamę piwa w telewizji. Wszystkie te czynniki powodują, że spożycie alkoholu w naszym kraju jest wysokie.

Dlaczego wiele osób umiera w samotności?

Zlecenie sprzątania i dezynfekcji  na osiedlu w Warszawie wiązało się z likwidacją całego mieszkania po zmarłej osobie. Rodzina nie była zainteresowana utrzymaniem go, więc całość umeblowania i wyposażenia została przez naszą firmę przekazana do utylizacji. Nasi pracownicy uczestniczyli więc w zamknięciu wszystkich materialnych spraw zmarłej osoby, w tym w kontakcie ze spółdzielnią mieszkaniową. To bardzo smutne doświadczenie.
Ludzie umierają w samotności z różnych przyczyn. W większości przypadków nie jest to ich wybór, lecz nieunikniona konieczność. Są też tacy, którzy nie chcą, aby w tej ostatniej chwili ktoś im towarzyszył. W końcu śmierć to nic wzniosłego. Może czasami lepiej, że odchodzimy z tego świata bez świadków.

Odkażanie po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,0
  Rated 4 out of 5
  4 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent0%
  Very good100%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%