Sprzątanie po zgonie staruszki w okolicach miasta Gogolin

Data: 15.05.2021
Miejsce: Gogolin
Czas trwania:  11 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Telefon, który otrzymaliśmy, dotyczył zlecenia sprzątanie po zgonie w okolicy miasta Gogolin, w woj. opolskim. W jednym z pokoi w Domu Opieki Społecznej na Opolszczyźnie doszło do zgonu starszej, 90-letniej kobiety. Kobieta była już bardzo schorowana i praktycznie nie było z nią kontaktu.  Według najbardziej aktualnych danych w Polsce znajduje się ponad 1800 placówek opieki nad seniorami i osobami schorowanymi.

Mieszka w nich ponad 100 tys. osób. Na przestrzeni lat, w związku z tym, że w Polsce mamy społeczeństwo starzejące się, odnotowuje się wzrost liczby osób, które są pod opieką takich miejsc. Co za tym idzie, niestety rośnie również liczba zgonów, do których dochodzi w placówkach opiekuńczych na terenie całego kraju. W ramach tego zlecenia wykonaliśmy usługę sprzątania po śmierci, a także utylizacji mienia i dezynfekcji po zgonie metodą ozonowania.

Sprzątanie po zgonach w Gogolinie

Sprzątanie po zmarłych Gogolin – realizacja 15.05.2021

Sprzątanie po zmarłych to bardzo trudna praca, której nie może wykonywać każdy. To nie tylko wysiłek fizyczny i intelektualny, ponieważ należy posiadać do tej pracy odpowiednią wiedzę, ale także ogromne obciążenie psychiczne. Kontakt z rodzinami osób zmarłych nie należy do łatwych. Często nasi pracownicy nie tylko wykonują swoją pracę, ale także są osobami, które wysłuchają zmartwionej rodziny lub wesprą dobrym słowem. Nasi specjaliści sprzątający po zgonie w Gogolinie i woj. opolskim przy każdym zleceniu, muszą się dużą empatią i ogromną odpornością psychiczną.

Sprzątanie po zmarłej staruszce w Gogolinie

Zdjęcie: sprzątanie po zgonie staruszki w okolicach miasta Gogolin © 2023 Kastelnik Studio sp. z o.o.

W przypadku tego zlecenia nie mieliśmy na szczęście do czynienia z dużą ilością płynów fizjologicznych. Starsza kobieta została znaleziona martwa zaledwie 2-3 godziny po zgonie. Odnalazła ją pielęgniarka, która zajmowała się wieczornym rozdawaniem leków swoim podopiecznym. Często mówi się o tym, że warunki w polskich domach opieki społecznej są dalekie od idealnych. Warto jednak pamiętać o tym, że część tych osób, gdyby nie zakłady opiekuńcze, byłyby skazane na całkowitą samotność i brak opieki.

Dezynfekcja po zgonie w Gogolinie

Najczęściej sprzątanie po zgonach w Gogolinie rozpoczynamy od usunięcia wszystkich zbędnych przedmiotów z odkażanego pomieszczenia. W tym przypadku skonsultowaliśmy się zarówno z dyrekcją placówki, jak i rodziną zmarłej kobiety. Rodzina, która na stale przebywa za granicą, poprosiła nas o spakowanie pamiątek po babci i prababci. Przedmiotów było kilka m.in. kilka obrazów, albumów ze zdjęciami oraz kilku książek i stary, koronkowy kapelusz. Dokładnie spakowany karton czeka teraz w naszej siedzibie na rodzinę zmarłej kobiety do momentu, kiedy ci będą już w Polsce w związku z organizacją pogrzebu.

W kolejnym etapie podczas sprzątania po zmarłej nasi pracownicy przystąpili do przygotowania pomieszczenia do dezynfekcji ozonem. Ozonowanie pomieszczeń to jeden z najlepszych sposobów na skuteczną i dość szybką dezynfekcję funeralną. Jak wyglądają przygotowania do tego zabiegu? Po pierwsze, nasi fachowcy wynieśli z pomieszczenia wszystkie żywe rośliny. Po drugie, przystąpili do uszczelnienia wszystkich otworów, aby zwiększyć skuteczność ozonu. Następnie, umieścili oni wysokiej klasy generatory ozonu w odpowiednich do tego miejsca i rozpoczęli ich kalibrację.

Sprzątanie po zgonach

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Można powiedzieć, że ozon zyskał popularność po części na skutek panującej obecnie pandemii. Dużo ludzi szukało szybkiego i bezpiecznego sposobu dezynfekcji, który byłby na wyciągnięcie ręki. Według nas największą zaletą ozonowania podczas sprzątania po zgonach jest skuteczna likwidacja wirusów i bakterii. Ozon stosowany w odpowiednim stężeniu daje nam pewność, że odkażane pomieszczenie jest wolne od bakterii, wirusów, roztoczy, grzybów, a nawet pleśni.

Co więcej, to właśnie ozon ma właściwości utleniające, dzięki czemu efektywnie usuwa nieprzyjemne zapachy różnego pochodzenia. Sprawdza się zarówno jako środek niwelujący zapach po zgonie, jak i zapach nikotyny czy zgnilizny. Zdecydowanie polecamy naszym klientom ten sposób dezynfekcji w przypadku zgonu w domu.Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%