Sprzątanie po zgonie Kraków

Data: 06.12.2019
Miejsce: Kraków, woj. małopolskie
Czas trwania: 4h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Dezynfekcja pomieszczenia po zmarłym w Krakowie – ozonowanie domu

Sprzątanie mieszkania po zgonie w Krakowie, było świadczone w ramach specjalistycznych prac związanych ze sprzątaniem po zmarłych, które oferujemy w różnych regionach kraju. Zlecenie obejmowało sprzątanie po zmarłym oraz dezynfekcję suchą mgłą i ozonowanie całego mieszkania. Samotna śmierć w domu to coraz większy problem w naszym kraju. Co robić po odkryciu zwłok?

sprzątanie po zgonach

Zdjęcie: krew na podłodze, odbite ślady ludzkich zwłok © Kraków 2023

Zwłoki na podłodze, to realne zagrożenie dla zdrowia!

Coraz więcej osób po osiemdziesiątym roku życia mieszka samotnie i niestety umiera również w samotności. Zwłoki, które leżą na podłodze przez kilka dni lub nawet tygodni stanową realne zagrożenie dla pozostałych mieszkańców bloku. To właśnie zapach rozkładającego się ciała alarmuje sąsiadów i inne osoby o śmierci za ścianą. Czyszczenie śladów krwi, usuwanie płynów ustrojowych oraz utylizacja skażonego wyposażanie to zadanie dla profesjonalnej firmy sprzątającej.

sprzątanie po zgonie Kraków

Jak przebiegało sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie?

Przestrzeganie zasad BHP podczas wykonywania tego typu zlecenia jest dla nas absolutnym priorytetem, do pracy podchodzimy więc z największą ostrożnością i starannością. Nasi technicy rozpoczęli od wyniesienia do utylizacji zakrwawionego łóżka razem z materacem. Po usunięciu zabrudzonych mebli, konieczne było posprzątanie i zdezynfekowanie schodów przylegających do mieszkania, ponieważ podczas wynoszenia zwłok nastąpił wyciek płynów. W następnej kolejności całe pomieszczenie zostało odkażone silnym środkiem do dezynfekcji, w postaci proszku o szerokim zakresie działania.

dezynfekcja po zgonie infolinia

Jakie zagrożenia występują w mieszkaniu, w którym nastąpił zgon?

Po śmierci w związku z rozkładem ciała, uwalnianych jest ponad 30 związków chemicznych – tzw. jadów trupich, czyli ptomain.  Stanowią one duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Z tego względu, konieczne jest ozonowanie pomieszczenia, aby przebywanie w nim było bezpieczne i nie wiązało się z nieprzyjemnymi odczuciami. Do produkcji ozonu nasi technicy wykorzystują profesjonalne i bardzo wydajne generatory ozonu.

Ozon całkowicie usuwa z pomieszczeń trudne i brzydkie zapachy powstałe w procesach rozkładu zmarłego. Dodatkowo zabija również bakterie, roztocza, grzyby i wirusy, i jest bezpieczny dla ludzi, ponieważ w krótkim czasie ulega rozkładowi. Proces ozonowania wykonywany jest na etapie sanitaryzacji końcowej.

sprzątanie mieszkania po zgonie Kraków

Zdjęcie: dezynfekcja i sprzątanie mieszkania po zgonie w Krakowie © 2023 Kastelnik

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%