Sprzątanie mieszkania po zalaniu fekaliami Warszawa

Data: 13.04.2022
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: właścicielka mieszkania

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami w Warszawie

Nasza firma otrzymała zlecenie od starszej kobiety, która od dłuższego czasu posiadała własnościowe mieszkanie na Ochocie. Gruntowne sprzątanie po zalaniu fekaliami w Warszawie to nasza codzienna praca, którą świadczymy we wszystkich dzielnicach miastach przez całą dobę.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Podczas nieobecności kobiety – miała miejsce poważna awaria kanalizacji i wylanie nieczystości na podłogę. Wyjeżdżając, właścicielka mieszkania nie pozostawiła nikomu telefonu kontaktowego, co oczywiście okazało się problemem. Nie można było zawiadomić jej o tym przykrym zdarzeniu i brudna woda zaległa przez dłuższy czas w jej lokalu. Jak się ostatecznie okazało, prawie 10 dni nikt nie interweniował w tej sprawie. Podczas gdy sąsiedzi zdążyli już opanować krytyczną sytuację, u naszej klientki fekalia pozostawały wciąż niesprzątnięte.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami Warszawa

Utylizacja mienia po zalaniu mieszkania

Gdy nasi technicy wkroczyli do mieszkania, ujrzeli podłogi zalane nieczystościami prawie jak z szamba. Na szczęście ich warstwa nie była zbyt gruba, a całość nie wsiąknęła w mury. Było to raczej zalanie powierzchowne, a w wielu miejscach nie osdy nie przekraczały wysokości listew przypodłogowych. Dochodził do tego okropny fetor. Pracę rozpoczęliśmy od opróżnienia mieszkania z mebli i  sprzętów, które nie były przymocowane na stałe.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi wszystkie przedmioty tekstylne, wykonane z drewna  i materiałów chłonnych winny zostać zutylizowane i tak też zostało zrobione. Właścicielka lokalu wyraziła zgodę na utylizacje dwóch rzeczy, a mianowicie łóżka i dywanu. Wszystkie inne miały pozostać w nietknięte mieszkaniu.

Sprzątanie pomieszczeń zalanych fekaliami Warszawa Ochota

Sprzątanie pomieszczenia po zalaniu fekaliami w Warszawie na Ochocie zaczęliśmy od usuwania ekskrementów z podłóg, ale część z nich zdążyła już niestety przyschnąć. W związku z tym, że klientka nie zgodziła się na zerwanie parkietowej podłogi, trzeba było użyć specjalnej szorowarki. Urządzenie to bardzo skutecznie czyści różne powierzchnie, dozując bakteriobójczy środek chemiczny. Podłoga drewniana, nad którą pracowali nasi technicy, od dawna nie była odnawiana.

Na jego powierzchni znajdowały się jedynie resztki położonego przed laty lakieru. Fekalia wniknęły głęboko w drewno i przestrzenie między klepkami. Nawet najstaranniejsze czyszczenie nie mogło doprowadzić do całkowitej eliminacji zanieczyszczeń. Niestety nie mogliśmy zerwać podłogi, co w tej sytuacji byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu

Dezynfekcja po skażeniu fekaliami – jak ją przeprowadzić?

Po zebraniu wszystkich nieczystości i umyciu podłóg mogliśmy przystąpić do odkażania zalanych fekaliami powierzchni. W związku z tym, że od awarii minęło dużo czasu, w pomieszczeniach istniało duże zagrożenie epidemiologiczne. Trzeba pamiętać, że fekalia są źródłem niezliczonej ilości bakterii. Wydzielają także, szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, gazy i toksyny. Aby pomieszczenia były bezpieczne dla zdrowia, trzeba przeprowadzić profesjonalne odkażalnie.

Dezynfekcja pomieszczeń to sprawa dla profesjonalistów i najlepiej powierzyć to zadanie specjalistycznej firmie sprzątającej. Dysponuje ona odpowiednim sprzętem do odkażania pomieszczeń i ma dostęp do niezawodnych środków chemicznych. Takie odkażanie na pewno przyniesie odpowiednie rezultaty i zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom nieruchomości.

Aby pozbyć się bakterii i innych patogenów nasi specjaliści dokonali oprysku wszystkich pomieszczeń bardzo silnym preparatem biobójczym. Musieli użyć tak mocnego środka, gdyż poziom toksyczności mieszkania był wyjątkowo wysoki.

sprzątanie mieszkania po zalaniu Warszawa Ochota

Zalane fekaliami mieszkanie – Warszawa Ochota.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Ostatnim elementem sprzątania mieszkania po zalaniu fekaliami w Warszawie było przeprowadzenie ozonowania. Poddaliśmy mu także meble, które nie były przeznaczone do utylizacji. Ozonowanie to bardzo skuteczna i nowoczesna metoda dezynfekcji. Opiera się na bakteriobójczych właściwościach gazu zwanego ozonem. Nazwa ta pojawiła się po raz pierwszy w Niemczech w 1840 roku. Tam właśnie została odkryta ta odmiana tlenu, której cząsteczka jest zbudowana z 3 atomów.

To właśnie trzeci atom ma wyjątkową zdolność absorpcji zanieczyszczeń. Ozon występuje naturalnie w przyrodzie. Nie można go jednak przechowywać. Na potrzeby dezynfekcji wytwarzany jest w tzw. ozonatorach. Trzeci atom ozonu wchłania zanieczyszczenie i razem z nim ginie, poprzez utlenienie. Ozonowanie bardzo skutecznie likwiduje bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie. Jest neutralne dla środowiska. Tri tlen (inna nazwa ozonu) nie pozostawia bowiem żadnych odpadów.

Usuwanie zapachu po zalaniu fekaliami za pomocą ozonu

Niewątpliwą zaletą ozonu jest także to, że skutecznie likwiduje przykre, niechciane zapachy. W przypadku zalania fekaliami ma to szczególne znaczenie. W przeciwieństwie do niektórych środków ozon nie maskuje smrodu, lecz definitywnie go usuwa. Po jego użyciu w pomieszczeniu panuje orzeźwiająca świeżość. Po kilku godzinach w pomieszczeniach można już bezpiecznie przebywać. Przez ten czas resztki ozonu ulegają całkowitemu utlenieniu.

W przypadku tego zlecenia na końcowy efekt naszej pracy na pewno miał wpływ czas, w którym fekalia pozostawały w mieszkaniu. Gdyby interwencja nastąpiła szybciej, można byłoby zmniejszyć powstałe szkody. Dlatego, gdy osoby mieszkają samotnie, warto by podczas nieobecności w domu pozostawiły jakieś dane kontaktowe, aby w razie awarii którejś z instalacji, można było szybko zadziałać.

Kastelnik, firma sprzątająca Warszawa

Certyfikat dezynfekcji mieszkania.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%