Sprzątanie po zalaniu domu Kraków Cisownica

Data: 25.03.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 9 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Wykonane przez naszą firmę zlecenie to czyszczenie po zalaniu domu letniskowego na obrzeżach Krakowa. W pomieszczeniach domku wybiła kanalizacja, co spowodowało skażenie wnętrza fekaliami. Konieczne było specjalistyczne sprzątanie domu po zalaniu, a także wykonanie dokładnej i profesjonalnej dezynfekcji. Brak odkażania pomieszczeń po wydostaniu się na zewnątrz fekaliów może być poważnym zagrożeniem dla życia lub zdrowia mieszkańców nieruchomości.

Warto więc skorzystać z pomocy firmy, która przeprowadzi na miejscu zdarzenia sprzątanie po zalaniu wraz z ozonowaniem pomieszczeń. Dodatkowo nasi pracownicy przy tym zleceniu zajęli się również utylizacją części ruchomości. Czyszczenie po zalaniu w Krakowie

Sprzątanie po zalaniu – realizacja 25.03.2021

Otrzymane przez naszą firmę zlecenie dotyczyło doprowadzenia do ponownej używalności domku letniskowego w ramach sprzątania po zalaniu w Krakowie. W budynku o powierzchni około 100 m kwadratowych wybiła kanalizacja, a fekalia zalały wszystkie pomieszczenia, niszcząc bezpowrotnie niektóre elementy wyposażenia. Nasi technicy ocenili, że część z nich da się jednak uratować.

Pierwszym etapem prac było wyniesienie wszelkich ruchomości na zewnątrz budynku. Następnie przystąpiliśmy do  usunięcia nagromadzonych fekaliów. To najtrudniejsza część realizacji zleceń przy awariach kanalizacji i zalaniach. Gdy pomieszczenia wolne już były od zanieczyszczeń, nasza ekipa przystąpiła do gruntownego mycia ścian w pomieszczeniach. W tym czasie inna grupa pracowników myła wyniesione wcześniej meble i sprzęty.

Sprzątanie po zalaniach Kraków

Zdjęcie: sprzątanie po zalaniu w domku letniskowym koło Krakowa © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Największą trudność stanowiło doprowadzenie do porządku drewnianych mebli, niezabezpieczonych żadnym impregnatem. Dzięki użyciu wysokiej jakości środków chemicznych o silnym, ale delikatnym działaniu, udało się jednak nadać im poprzedni wygląd. Była to prawdziwie tytaniczna praca.  Gdy ściany i meble były już dokładnie oczyszczone z brudu i fekaliów, można było przystąpić do starannego mycia podłóg po zalaniu w krakowskim domu.

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji w Krakowie

W całym domku letniskowym podłogi wyłożone były gresem. Aby były one czyste i bezpieczne w używaniu zastosowaliśmy profesjonalna szorowarkę. Jest to urządzenie, które czyści powierzchnię za pomocą okrągłej szczotki, napędzanej silnikiem umieszczonym w głowicy. Prędkość czyszczenia szorowarki należy dostosować do stopnia zabrudzenia podłogi. Im podłoga jest bardziej brudna, tym wolniej powinna być czyszczona. Szczotki, w które wyposażone są te specjalistyczne urządzenia, docierają do wszelkich nierówności i porowatości.

Jeśli szorowarka pracuje przy użyciu dobrego środka do czyszczenia płytek z kamionki, efekt jej pracy na pewno będzie zadowalający. W przypadku tego zlecenia sprzątania po wybiciu kanalizacji w Krakowie utrudnieniem były różne poziomy podłóg w poszczególnych pomieszczeniach. Właściwie dopasowany kąt nachylenia gryfu szorowarki i odpowiednie manewrowanie urządzeniem, pozwoliło pokonać naszym technikom i te przeciwności.Czyszczenie po zalaniach w Krakowie

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Dezynfekcję  dwóch pokoi, kuchni i łazienki, a także małego przedpokoju przeprowadzono poprzez ozonowanie pomieszczeń. Ozon to rodzaj tlenu, który posiada trójatomową budowę. Ma on zdolność niszczenia wszelkich wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Emitowany za pomocą generatora działa na wszelkie rodzaje powierzchni Co więcej, w ogóle ich nie uszkadza. Dociera do wszystkich zakamarków i ukrytych miejsc. Dlatego też tak świetnie sprawdza się w czyszczeniu zalanych pomieszczeń.

Nasi technicy poddali działaniu tri tlenu ( to inna nazwa ozonu) wszystkie ściany, sufity i podłogi w domku w Krakowie. W ten sam sposób zlikwidowali zagrożenie bakteriologiczne wszystkich mebli i urządzeń domowych, które nie miały być poddane utylizacji. Dzięki zastosowaniu ozonu we wszystkich pomieszczeniach został zlikwidowany, a nie tylko ukryty, smród nieczystości. Ozon ma długotrwałe działanie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, nie trzeba go wzmacniać żadnymi środkami chemicznymi.

Szybko się rozkłada co powoduje,że pomieszczenia w krótkim czasie mogą być oddane ponownie do użytku. Ostatnią czynnością przy tym zleceniu było zutylizowanie niewielkiej części ruchomości z domku w Krakowie. Praca przy sprzątaniu tego domku po zalaniu była dużym wyzwaniem, ale dała też mnóstwo satysfakcji.
Odkażanie po zalaniach w Krakowie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%