Sprzątanie po zalaniu domu Kraków Cisownica

Data: 25.03.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 9 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Wykonane przez naszą firmę zlecenie to czyszczenie po zalaniu domu letniskowego na obrzeżach Krakowa. W pomieszczeniach domku wybiła kanalizacja, co spowodowało skażenie wnętrza fekaliami. Konieczne było specjalistyczne sprzątanie domu po zalaniu, a także wykonanie dokładnej i profesjonalnej dezynfekcji. Brak odkażania pomieszczeń po wydostaniu się na zewnątrz fekaliów może być poważnym zagrożeniem dla życia lub zdrowia mieszkańców nieruchomości. Warto więc skorzystać z pomocy firmy, która przeprowadzi na miejscu zdarzenia sprzątanie po zalaniu wraz z ozonowaniem pomieszczeń. Dodatkowo nasi pracownicy przy tym zleceniu zajęli się również utylizacją części ruchomości. Czyszczenie po zalaniu w Krakowie

Sprzątanie po zalaniu – realizacja 25.03.2021

Otrzymane przez naszą firmę zlecenie dotyczyło doprowadzenia do ponownej używalności domku letniskowego w ramach sprzątania po zalaniu w Krakowie. W budynku o powierzchni około 100 m kwadratowych wybiła kanalizacja, a fekalia zalały wszystkie pomieszczenia, niszcząc bezpowrotnie niektóre elementy wyposażenia. Nasi technicy ocenili, że część z nich da się jednak uratować.

Pierwszym etapem prac było wyniesienie wszelkich ruchomości na zewnątrz budynku. Następnie przystąpiliśmy do  usunięcia nagromadzonych fekaliów. To najtrudniejsza część realizacji zleceń przy awariach kanalizacji i zalaniach. Gdy pomieszczenia wolne już były od zanieczyszczeń, nasza ekipa przystąpiła do gruntownego mycia ścian w pomieszczeniach. W tym czasie inna grupa pracowników myła wyniesione wcześniej meble i sprzęty.

Sprzątanie po zalaniach Kraków

Zdjęcie: sprzątanie po zalaniu w domku letniskowym koło Krakowa © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Największą trudność stanowiło doprowadzenie do porządku drewnianych mebli, niezabezpieczonych żadnym impregnatem. Dzięki użyciu wysokiej jakości środków chemicznych o silnym, ale delikatnym działaniu, udało się jednak nadać im poprzedni wygląd. Była to prawdziwie tytaniczna praca.  Gdy ściany i meble były już dokładnie oczyszczone z brudu i fekaliów, można było przystąpić do starannego mycia podłóg po zalaniu w krakowskim domu.

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji w Krakowie

W całym domku letniskowym podłogi wyłożone były gresem. Aby były one czyste i bezpieczne w używaniu zastosowaliśmy profesjonalna szorowarkę. Jest to urządzenie, które czyści powierzchnię za pomocą okrągłej szczotki, napędzanej silnikiem umieszczonym w głowicy. Prędkość czyszczenia szorowarki należy dostosować do stopnia zabrudzenia podłogi. Im podłoga jest bardziej brudna, tym wolniej powinna być czyszczona. Szczotki, w które wyposażone są te specjalistyczne urządzenia, docierają do wszelkich nierówności i porowatości.

Jeśli szorowarka pracuje przy użyciu dobrego środka do czyszczenia płytek z kamionki, efekt jej pracy na pewno będzie zadowalający. W przypadku tego zlecenia sprzątania po wybiciu kanalizacji w Krakowie utrudnieniem były różne poziomy podłóg w poszczególnych pomieszczeniach. Właściwie dopasowany kąt nachylenia gryfu szorowarki i odpowiednie manewrowanie urządzeniem, pozwoliło pokonać naszym technikom i te przeciwności.Czyszczenie po zalaniach w Krakowie

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Dezynfekcję  dwóch pokoi, kuchni i łazienki, a także małego przedpokoju przeprowadzono poprzez ozonowanie pomieszczeń. Ozon to rodzaj tlenu, który posiada trójatomową budowę. Ma on zdolność niszczenia wszelkich wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Emitowany za pomocą generatora działa na wszelkie rodzaje powierzchni Co więcej, w ogóle ich nie uszkadza. Dociera do wszystkich zakamarków i ukrytych miejsc. Dlatego też tak świetnie sprawdza się w czyszczeniu zalanych pomieszczeń.

Nasi technicy poddali działaniu tri tlenu ( to inna nazwa ozonu) wszystkie ściany, sufity i podłogi w domku w Krakowie. W ten sam sposób zlikwidowali zagrożenie bakteriologiczne wszystkich mebli i urządzeń domowych, które nie miały być poddane utylizacji. Dzięki zastosowaniu ozonu we wszystkich pomieszczeniach został zlikwidowany, a nie tylko ukryty, smród nieczystości. Ozon ma długotrwałe działanie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, nie trzeba go wzmacniać żadnymi środkami chemicznymi.  Szybko się rozkłada co powoduje,że pomieszczenia w krótkim czasie mogą być oddane ponownie do użytku. Ostatnią czynnością przy tym zleceniu było zutylizowanie niewielkiej części ruchomości z domku w Krakowie. Praca przy sprzątaniu tego domku po zalaniu była dużym wyzwaniem, ale dała też mnóstwo satysfakcji.
Odkażanie po zalaniach w Krakowie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.5
4,5 rating
4.5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 2)
Doskonale50%
Bardzo dobrze50%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%