Sprzątanie po wylaniu szamba Kraków

Data: 14.12.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: sprzątanie po wybiciu kanalizacji

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na sprzątanie mieszkania po wylaniu szamba Kraków

Niestety wypadki chodzą po ludziach, a do części z nich dochodzi podczas nieobecności domowników w domu. Chociaż przed częścią przykrych zdarzeń możemy się zabezpieczyć, nigdy nie uda nam się uniknąć wszystkich zagrożeń. Przed wyjazdem, chociażby na kilka dni warto zadbać o kilka spraw w naszym mieszkaniu, które przez jakiś czas pozostanie bez opieki. Warto na przykład zakręcić zawór wody w naszym mieszkaniu.

W ten sposób unikniemy kłopotliwego zalania sąsiadów czy poważnego zagrożenia, jakim jest ulatniający się gaz. Oprócz tego warto również zostawić klucze do naszego mieszkania zaufanym sąsiadom, jeśli takowych posiadamy. Innym sposobem spokojny wyjazd może być zamontowanie w mieszkaniu niewielkiej kamery, której obraz będziemy mogli przeglądać na urządzeniu mobilnym. To nie tylko dobry sposób na to, aby mieć pieczę nad naszą własnością, ale także świetny sposób na kontakt ze zwierzakami, które podczas krótkiej nieobecności pozostały w mieszkaniu same.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Niestety nie na wszystkie wypadki mamy wpływ. Nasze ostatnie zlecenie wykonaliśmy w jednym z mieszkań w Krakowie. Klient, który  się z nami skontaktował, zmuszony był wyjechać na dłuższy czas w podróż służbową. Pech chciał, że dokładnie w tym czasie jego sąsiad z piętra wyżej zabrał się za kuchenne porządki, które skończyły się małą tragedią piętro niżej.

Sprzątanie po zalaniu w Krakowie

Czyszczenie mieszkania po zalaniu fekaliami Kraków — realizacja 14.12.2021

Chociaż wydawałoby się, że kuchenne porządki nie mogą przynieść nic złego, historia naszego klienta jednak temu zaprzecza. W czasie, kiedy nasz klient znajdował się poza domem, jego sąsiad piętro wyżej rozpoczął kuchenne porządki w tym, opróżnianie lodówki z zepsutej żywności. Większość nadpsutego jedzenia została wyrzucona do toalety. Niestety nie było to dobrym pomysłem. Wyrzucone resztki jedzenia spowodowały podciśnienie, a to natomiast doprowadziło do wybicia fekaliów w mieszkaniu poniżej.

W związku z tym, że nasz klient był nieobecny w swoim mieszkaniu przed dłuższy czas, skutki tego zdarzenia były naprawdę poważne. Konsekwencją wylania fekaliów, było wybicie podłogi, która nadawała się tylko do utylizacji, o tym jednak za chwilę.

Sprzątanie po zalaniu szamba Kraków

Zdjęcie: Sprzątanie i dezynfekcja po wylaniu fekaliów w Krakowie © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Sprzątanie po zalaniu budynku fekaliami – jak wygląda?

Chociaż zlecenia na  sprzątanie po wybiciu kanalizacji zdarzają się nam dość często, rzadko jednak są aż tak opłakane w skutkach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszym etapem naszych prac było uprzątnięcie resztek fekaliów ze wszystkich zabrudzonych powierzchni. Zajęliśmy się również czyszczeniem skażonego wyposażenia i mebli. Część wyposażenia udało się uratować. Jednak wszystkie elementy drewniane musiały zostać przekazane do utylizacji. Nie udało się również uratować drewnianej podłogi, która została całkowicie zniszczona. Jej zerwanie chociaż przykre, było niestety konieczne. Po wstępnym oczyszczaniu miejsca zdarzenia przystąpiliśmy do trzyetapowej dezynfekcji po zalaniu fekaliami Kraków.Dezynfekcja po wybiciu kanalizacji

Aby pomieszczenia były naprawdę bezpieczne do użytkowania, zdecydowaliśmy się na zastosowanie trzyetapowej dezynfekcji. W pierwszym etapie silnym środkiem chemicznym odkaziliśmy wszystkie sprzęty, które nadawały się do dalszego użytku. Następnie skorzystaliśmy z naszych dwóch najbardziej popularnych technik odkażania budynków po zalaniu w Krakowie, czyli ozonowania pomieszczeń oraz zamgławiania suchą mgłą.

Czym jest zamgławianie suchą mgłą?

Zamgławianie za pomocą suchej mgły polega na rozprowadzaniu mieszanki opartej na nadtlenku wodoru. Kropelki suchej mgły mają rozmiar tylko kilku mikronów, przez co są w stanie dotrzeć w każde, nawet najbardziej ukryte miejsce. Sucha mgła, podobnie jak wcześniej zastosowany przez nas ozon, ma silne właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Żadne niebezpieczne drobnoustroje, które mogłyby znajdować się w rozlanych w mieszkaniu fekaliach, nie mają szans z taką silną dezynfekcją. Co więcej, zarówno zamgławianie, jak i ozonowanie pomieszczeń pozwala naszym pracownikom na skuteczną eliminację nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zlikwidować przykry odór po zalaniu szambem zaledwie w kilka godzin. Co więcej, jest to trwały zabieg, a nie tylko maskowanie brzydkiego zapachu.

dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%