Sprzątanie po pożarze w sklepie – Szczerców

Data: 15.01.2020
Miejsce: Szczerców
Czas trwania:  2 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Sprzątanie po pożarze w sklepie w gminie Szczerców. Profesjonalnego czyszczenia po pożarze wymagały zadymione i okopcone ściany oraz sufity, a także lodówki chłodnicze.

Sprzątanie po pożarze w sklepie - Szczerców

Realizacja

Tym razem nasi technicy wezwani zostali do usunięcia skutków pożaru w sklepie na terenie gminy Szczerców. Dokładnego czyszczenia wymagały głównie pokryte sadzą i dymem ściany oraz sufity w sklepie. Niewielkim utrudnieniem w miejscu realizacji zlecenia było tylko jedno działające gniazdko na prąd. Nie przeszkodziło to nam jednak w szybkim przystąpieniu do pracy. W pierwszej kolejności zajęliśmy się zdemontowaniem płyt-kartonowo gipsowych. Następnie zabraliśmy się za mycie zadymionych ścian, do czego wybraliśmy oczywiście niezawodną technologię czyszczenia suchym lodem. Jak to działa? Suchy lód w formie granulek o temperaturze -78,5 stopni Celsjusza, z prędkością 500km/h uderza w brud na ścianie, co powoduje uszkodzenia  w zewnętrznej warstwie zabrudzeń. Kolejne dawki suchego lodu docierają w wytworzone w brudzie spękania, co powoduje oderwanie się zabrudzeń od ścian.

Technologia czyszczenia suchym lodem  po pożarze to jedyna metoda, która nie wymaga zastosowania środków ściernych ani wody. Jest to więc rozwiązanie w przypadku usuwania szkód po pożarze. Czyszczenie suchym lodem oraz czyszczenie chemiczne zakończyliśmy dokładnym ozonowaniem, które świetnie sprawdza się jako sposób na dezynfekcję i dezodorację.  Jak? Dzięki procesowi utleniania! Ozon, inaczej nazywany aktywnym tlenem, w momencie napotkania różnych zanieczyszczeń w powietrzu, a mogą być to wirusy, bakterie, pleśń i wiele wiele innych, natychmiast wchodzi z nimi w reakcje, wywołując proces utleniania.

Cząsteczki zanieczyszczeń zostają rozłożone na mniejsze i jednocześnie mniej szkodliwe. Sam ozon, w krótkim czasie rozpada się z powrotem w tlen, nie ma więc ryzyka pozostawienia go w środowisku.  Ozon radzi sobie skutecznie z całą gamą zagrożeń, które czyhają na człowieka w powietrzu. Idealnie nadaje się do walki z bakteriami, wirusami, pleśnią, roztoczami, grzybami, a także zarazkami po chorobowymi i nieprzyjemnymi zapachami. Czyszczenie po pożarze w sklepie uzupełniliśmy dokładnym oczyszczeniem lodówek chłodniczych, które podczas pożaru znajdowały się w sklepie.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%