Sprzątanie po pożarze w sklepie – Szczerców

Data: 15.01.2020
Miejsce: Szczerców
Czas trwania:  2 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Sprzątanie po pożarze w sklepie w gminie Szczerców. Profesjonalnego czyszczenia po pożarze wymagały zadymione i okopcone ściany oraz sufity, a także lodówki chłodnicze.

sprzątanie po pożarze szczerców

Realizacja

Tym razem nasi technicy wezwani zostali do usunięcia skutków pożaru w sklepie na terenie gminy Szczerców. Dokładnego czyszczenia wymagały głównie pokryte sadzą i dymem ściany oraz sufity w sklepie. Niewielkim utrudnieniem w miejscu realizacji zlecenia było tylko jedno działające gniazdko na prąd. Nie przeszkodziło to nam jednak w szybkim przystąpieniu do pracy.

W pierwszej kolejności zajęliśmy się zdemontowaniem płyt-kartonowo gipsowych. Następnie zabraliśmy się za mycie zadymionych ścian, do czego wybraliśmy oczywiście niezawodną technologię czyszczenia suchym lodem. Jak to działa? Suchy lód w formie granulek o temperaturze -78,5 stopni Celsjusza, z prędkością 500km/h uderza w brud na ścianie, co powoduje uszkodzenia  w zewnętrznej warstwie zabrudzeń. Kolejne dawki suchego lodu docierają w wytworzone w brudzie spękania, co powoduje oderwanie się zabrudzeń od ścian.

Technologia czyszczenia suchym lodem  po pożarze to jedyna metoda, która nie wymaga zastosowania środków ściernych ani wody. Jest to więc rozwiązanie w przypadku usuwania szkód po pożarze. Czyszczenie suchym lodem oraz czyszczenie chemiczne zakończyliśmy dokładnym ozonowaniem, które świetnie sprawdza się jako sposób na dezynfekcję i dezodorację.  Jak? Dzięki procesowi utleniania! Ozon, inaczej nazywany aktywnym tlenem, w momencie napotkania różnych zanieczyszczeń w powietrzu, a mogą być to wirusy, bakterie, pleśń i wiele wiele innych, natychmiast wchodzi z nimi w reakcje, wywołując proces utleniania.

Cząsteczki zanieczyszczeń zostają rozłożone na mniejsze i jednocześnie mniej szkodliwe. Sam ozon, w krótkim czasie rozpada się z powrotem w tlen, nie ma więc ryzyka pozostawienia go w środowisku.  Ozon radzi sobie skutecznie z całą gamą zagrożeń, które czyhają na człowieka w powietrzu. Idealnie nadaje się do walki z bakteriami, wirusami, pleśnią, roztoczami, grzybami, a także zarazkami po chorobowymi i nieprzyjemnymi zapachami. Czyszczenie po pożarze w sklepie uzupełniliśmy dokładnym oczyszczeniem lodówek chłodniczych, które podczas pożaru znajdowały się w sklepie.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%