Sprzątanie po pożarze Gdańsk Oliwa 

Data: 10.10.2022
Usługa: Gdańsk Oliwa, woj. pomorskie
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: zarządca nieruchomości
Rodzaj zlecenia: czyszczenie mieszkania po pożarze w Gdańsku

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem

Z Gdańska wpłynęło do nas zlecenie obejmujące usuwanie szkód po pożarze, w wyniku którego ucierpiały dwa mieszkania, wraz z balkonami. Płonęły opony pod blokiem, a czarny dym unosił się nad całym blokowiskiem. Ktoś, najprawdopodobniej celowo, je podpalił. Usuwanie sadzy z miejsca zdarzenia to najważniejsze zadanie dla ekipy sprzątającej Kastelnik. Co uległo spaleniu w pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze Gdańsk Oliwa

Tłusty osad na ścianie wymaga mycia suchym lodem lub środkiem do zmywania sadzy.

Jak wyglądał pożar budynku w Gdańsku?

Ogień objął część mieszkań dwóch sąsiadów i prawie całkowicie zniszczył, w pełni urządzone, balkony. W Gdańsku ucierpiała także część elewacji budynku. Pożar opon spowodował, że w miejscu zdarzenia pojawiły się kłęby dymu, a temperatura była tak wysoka, że po szybie z hartowanego szkła oddzielającego dwa balkony, została tylko uszkodzona, metalowa rama. Zapach spalenizny wyczuwalny był nie tylko w miejscu zdarzenia, lecz także nawet kilkadziesiąt metrów dalej. Mycie ścian wydawało się nieuniknione.

O czy warto pamiętać po ugaszeniu ognia w budynku?

Na szczęście pożar został szybko ugaszony i nie spowodował żadnych ofiar. Strażacy spisali się znakomicie. Właściciele mieszkania stanęli jednak przed problemem, jak zmyć sadzę ze ścian i usunąć nieprzyjemny zapach dymu. Czyszczenie suchym lodem to świetne rozwiązanie, ale nie wszyscy znają tę metodę usuwania osadów pożarowych.

Usuwanie szkód po pożarach Gdańsk Oliwa

Usuwanie skutków pożaru w Gdańsku Oliwa to często dekontaminacja mieszkania ozonem.

Usuwanie szkód po pożarze z firmą sprzątającą Kastelnik w temp. -78,5°C

Usuwanie skutków wybuchu ognia nigdy nie jest łatwym zadaniem, szczególnie na terenie trójmiasta. Sprzątanie po pożarze wymaga specjalistycznego sprzętu do zmywania zabrudzeń suchym lodem i mobilnego urządzenia do produkcji sprężonego powietrza, i to właśnie stanowi problem na zatłoczonych ulicach Gdańska, Gdyni, czy Sopotu. Nie ma gdzie zaparkować dużych rozmiarów pojazdu ze sprężonym powietrzem, a bez tego, ani rusz, nie ma sprzątania za pomocą suchego lodu. Dezynfekcję pomieszczeń da się przeprowadzić za pomocą ozonu lub innego środa do dekontaminacji, ale z tłustą sadzą na ścianie, nic nie radzi sobie tak dobrze, jak zestalony dwutlenek węgla w temperaturze -78,5°C.

Sprzątanie po pożarach Gdańsk, Trójmiasto

W tym miejscu warto dodać, że firma sprzątająca Kastelnik specjalizuje się w tego typu pracach w całym województwie pomorskim, a czyszczenie suchym lodem i dużą część usług oferowana jest całodobowo. Stosujemy tylko najnowsze metody czyszczenia sadzy ze ścian suchym lodem i usuwania zapachu dymu ozonem. Atestowane środki chemiczne używane w pomieszczeniach domu są również bardzo ważne w przypadku, gdy mamy zadymione ściany z czarnym nalotem.

Mycie sadzy ze ścian suchym lodem

Usuwanie sadz ze ścian suchym lodem w cenie od 800 zł.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcieliby otrzymać bezpłatną wycenę, zapraszamy do kontaktu z nami w każdej chwili. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę i chętnie pomożemy.

Dezodoryzacja pomieszczenia po pożarze — nieprzyjemne zapachy do usunięcia

Usuwanie zapachów z pomieszczenia po pożarze to bardzo ważny element likwidacji skutków pożaru. Polega ona na pozbyciu się przykrych zapachów. Dotyczy ona nie tylko spalenizny czy powietrza w pomieszczeniach. Dezodoryzacja może być stosowana także wobec artykułów codziennego użytku czy np. ludzkiego ciała. Poziom szkód spowodowanych przez ogień u obu poszkodowanych rodzin był różny.

Jakie szkody pożarowe wymagały usunięcia?

U jednej z klientek spalone zostało okno, a natężenie smrodu związanego z pożarem było nie do zniesienia, natomiast u jej sąsiada najbardziej ucierpiała kuchnia. Często w wyniku pożaru występuje kilka szkód pożarowych, a ich usunięcie w bezpieczny sposób to najważniejszy element całego procesu sprzątania.

Czyszczenie po pożarze w przypadku obu lokali mieszkalnych musieliśmy dostosować do istniejącej tam sytuacji i możliwości technicznych. Jeśli chodzi o balkony, to nasi technicy opróżnili je z resztek mebli i elementów wyposażenia. Usunęli także drobne pozostałości szklanej przegrody pomiędzy balkonami sąsiadów.

Usuwanie zapachu po pożarze

Urządzenie do ozonowania powietrza marki Blue Planet.

Pozostała tylko nadpalona rama, która wymagała oszlifowania i pomalowania. Z roślin, które podobno pięknie zdobiły te miejsca, nie pozostało nic. Profesjonalne sprzątanie po pożarze rozpoczęliśmy od wymiany całkowicie spalonego okna kuchennego u jednego z naszych klientów. Następnie rozpoczęliśmy eliminację smrodu spalenizny, gdyż usuwanie nieprzyjemnych zapachów to jedna z ważniejszych potrzeb do realizacji.

Czym pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po pożarze?

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z popiołu i sadzy to bardzo trudne zadanie, gdyż woń spalenizny jest nie tylko bardzo przykra, ale też wyjątkowo trudna do dezynfekcji. Podczas pożaru trawione są przedmioty z różnych tworzyw sztucznych, drewna, plastiku czy gumy. W trakcie ich spalania wydzielane są trujące związki chemiczne o najróżniejszym składzie, a wiele z nich jest bardzo szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Urządzenia do ozonowania powietrza świetnie nadają się do eliminacji nieprzyjemnego zapachu po wybuchu pożaru w domu.

Niebezpieczne toksyny

Toksyny po pożarze tj. dioksyny i furany, bo tak się te związki nazywają, niekorzystnie działają na układ oddechowy człowieka, a nawet pokarmowy czy krwionośny. Dlatego ważne jest, aby skutecznie się ich pozbyć. Nie da się tego dobrze zrobić domowymi sposobami np. poprzez wietrzenie pomieszczeń. Tylko profesjonaliści wyposażeni w odpowiedni sprzęt do dekontaminacji, środki do usuwania zapachów w krótkim czasie i fachową wiedzę, zrobią to szybko i dobrze. Każde miejsce zdarzenia (pożaru) jest inne, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta.

Jak usunąć zapach po pożarze?

Sprawdzoną i bezpieczną metodą usuwania zapachów po pożarze jest dekontaminacja pomieszczeń za pomocą ozonu. Jest to odmiana znanego wszystkim tlenu tyle, że jego cząsteczka składa się z trzech atomów. Stąd jego inna nazwa tri tlen. To właśnie ten trzeci element ma niezwykłą zdolność zabijania wirusów, grzybów, bakterii i pleśni. Na trwałe neutralizuje także przykre zapachy.

Właściwości ozony w specjalistycznym sprzątaniu

Gdy ozon został odkryty w połowie XIX wieku w Niemczech, nikt nie znał tych zalet, chociaż jego specyficzny zapach zaintrygował odkrywcę. Dopiero lata badań pozwoliły ocenić przydatność ozonu w wielu dziedzinach życia. Dzisiaj ozonowanie to popularny sposób pozbywania się nie tylko szkód po pożarach, ale również bakterii, wirusów i innych szkodliwych patogenów.

Jakie są alternatywne formy dezodoryzacji po pożarze?

Aby wzmocnić działania skierowane na likwidację spalenizny, nasi technicy sięgnęli po tzw. suchą mgłę. Wytwarzana jest ona w urządzeniu zwanym zamgławiaczem. Z jego dyszy urządzenia do zamgławiania, pod bardzo dużym ciśnieniem, wyrzucana jest mieszanka powietrza i silnego środka dezynfekującego z nadtlenkiem wodoru.

Ma ona zdolność likwidacji wszelkich bakterii, wirusów i grzybów znajdujących się na pogorzelisku. Niszczy także smrody i odory. Dezodoryzacja mieszkania suchą mgłą jest bardzo użyteczna przy pozbywaniu się zapachu spalenizny, a suchy lód stanowi jej doskonałe uzupełnienie. To są mało znane alternatywne formy dezodoryzacji pomieszczeń po pożarach.

dezynfekcja pomieszczeń

Dekontaminacja pomieszczeń suchą mgłą i ozonem o dużym stężeniu.

Co stanowiło wyzwanie dla ekipy sprzątającej w mieszkaniu numer 2?

Usuwanie skutków pożaru w przypadku drugiego z mieszkań polegało między innymi na pozbywaniu się sadzy ze ścian. Istotne jest to, że sadza to tłusta i trudna do usunięcia pozostałość po pożarze, a jej obecność jest jedną z przyczyn powstawania smrodu spalenizny. Po usunięciu sadzy ze ścian musieliśmy również wykonać szereg prac związanych z ponownym remontem ścian i instalacji elektrycznej. Warto dodać, iż usuwanie szkód po pożarach świadczymy na terenie całego kraju.

Co składa się na koszt czyszczenia suchym lodem?

Czyszczenie ścian po pożarze jest realizowane przez zespół, który składa się minimum 2 osób. Jedna z nich obsługuje maszynę do z suchym lodem, a druga kompresor sprężonego powietrza. Sprzątanie po pożarze w Gdańsku tą techniką przebiega najszybciej. Profesjonalne czyszczenie po pożarze za pomocą CO2, można zamówić w cenie już od 800 zł za jedną roboczo godzinę pracy urządzenia.

Jak wygląda zmywanie sadzy ze ścian?

Na pewno nie uda się tego skutecznie zrobić we własnym zakresie. Czyszczenie ścian po pożarze wymaga specjalistycznego sprzętu. W trakcie usuwania skutków pożaru w Gdańskiej Oliwie — technicy firmy Kastelnik, najpierw przebrali się w kombinezony i maski ochronne, gdyż praca przy usuwaniu sadzy, bez stosownego zabezpieczenia, może być niebezpieczna dla zdrowia.

Najlepsza firma sprzątająca Kastelnik

Środek czyszczący (suchy lód) do mycia ścian po pożarze jest bardzo silny i należy się z nim obchodzić niezwykle ostrożnie.  Nam udało się skutecznie usunąć sadzę z sufitu, ścian i podłogi. Dokładnemu czyszczeniu poddane zostały także meble kuchenne. Kolejnym etapem sprzątania było przeprowadzenie ozonowania mieszkania i zamgławianie wszystkich pomieszczeń. Te dwa zabiegi dają pewność, że wysprzątane pokoje są wolne od toksyn i innych trujących związków chemicznych, które powstają podczas pożaru, a także, że smród spalenizny zostanie całkowicie zneutralizowany.

Pamiętaj, pożar to bardzo groźne zjawisko wyrządzające dużo szkód materialnych, a te pomogą fachowo i bezpiecznie usunąć pracownicy firmy sprzątającej Kastelnik.

Czyszczenie sadzy suchym lodem Gdańsk

Zmywamy sadzę suchym lodem w Gdańsku w cenie od 800 zł za godzinę pracy maszyny Cold Jet.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%