Sprzątanie po pożarze domu Wrocław

Data: 18.08.2020
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  3 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Gruntowne czyszczenie domu po pożarze w okolicy Wrocławia. W pożarze ucierpiał właściwie cały dom włącznie z parterem, piętrem oraz łazienkami, sauną i konstrukcją dachu. Do czyszczenia spalonego domu zastosowano technologię suchego lodu.

Realizacja

Nasza firma specjalizuje się w sprzątaniu po pożarach zarówno na terenie prywatnych nieruchomości jak i w halach przemysłowych firm produkcyjnych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wieloletniej działalności, nie tylko skutecznie usuwamy ślady po pożarach, ale również sprawnie współpracujemy z ubezpieczycielami oraz zajmujemy się przywracaniem uszkodzonych budynków do ich poprzedniego stanu. Kosztorys dotyczący specjalistycznego czyszczenia po pożarze opracowujemy wg. norm KNR. Nasze usługi sprzątające są kompleksowe i skuteczne.

W pożarze dużego domu jednorodzinnego, w okolicy Wrocławia, gdzie ucierpiało prawie każde piętro budynku. To co zastaliśmy na początku, to ogrom niewyobrażalnych zniszczeń. Zadymione i pokryte sadzą ściany i sufity widoczne były zarówno na parterze, jak i na piętrach budynku. W pożarze ucierpiały również wszystkie łazienki, sauna oraz konstrukcja dachowa. Z tym musieliśmy się zmierzyć w pierwszej kolejności.

Zniszczone wyposażenie znalezione w domu i na poddaszu, przekazaliśmy do utylizacji zgodnie z obowiązującymi normami.  Jako doświadczona firma posiadamy specjalny samochód, który służy tylko i wyłącznie do przewożenia niebezpiecznych odpadów. W następnej kolejności technicy Kastelnik przystąpili do usuwania szkód po pożarze, następowało to po kolei pomieszczenie za pomieszczeniem.

Kolejny raz niezawodna okazała się technologia czyszczenia suchym lodem, która bez użycia wody oraz chemii pozwala na likwidację śladów zadymienia i sadzy z prawie każdej powierzchni. Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem jest nie tylko bezpieczne dla pracującego technika, ale również dla środowiska i czyszczonych powierzchni. Dla niewtajemniczonych, suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla, który przy dużej prędkości powoduje mikro uszkodzenia w zewnętrznej warstwie brudu, dzięki czemu następuje jego separacja od czyszczonej powierzchni.

Zastosowanie tej technologii pozwoliło nam na szybkie umycie zadymionych ścian na parterze domu, schodach oraz piętrze. Ekologiczne czyszczenie suchym lodem sprawdziło się również w łazienkach, saunie i na poddaszu budynku. Jeśli chodzi o poddasze, konieczne było częściowe usunięcie pianki izolacyjnej oraz zdemontowanie płyt karton-gipsowych w niektórych pomieszczeniach.

Proces sprzątania po pożarze we Wrocławiu zakończyliśmy kompleksowym ozonowaniem we wszystkich pomieszczeniach oraz przygotowaniem spalonego piętra do remontu. Zastosowanie ozonowania po pożarze to nie tylko sprawdzony sposób na wybicie bakterii, i niebezpiecznych drobnoustrojów. To również sposób na likwidację nieprzyjemnego zapachu spalenizny, który jest nieodłącznym elementem krajobrazu po pożarze.

Nie zapominajmy, że każdy pożar wiąże się z przeprowadzeniem dużej akcji gaśniczej i zastosowania ogromnych ilości wody. Przed przystąpieniem do usuwania szkód po pożarze, warto więc dokonać pomiaru wilgotności pomieszczeń. Może się okazać, że konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnego osuszania, które oczywiście jest również w ofercie naszej firmy.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%