Sprzątanie po pożarze domu Wrocław

Data: 18.08.2020
Miejsce: Wrocław – Dolnośląskie
Czas trwania:  3 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Wrocław jest centrum rosnącej aglomeracji wrocławskiej. Tym razem to właśnie tu zawitała ekipa firmy Kastelnik. Otrzymaliśmy zlecenie na przeprowadzenie usługi gruntownego sprzątania domu po pożarze w okolicy Wrocławia. W pożarze ucierpiał właściwie cały dom włącznie z parterem, piętrem, łazienkami, sauną oraz konstrukcją dachu. Do czyszczenia spalonego domu zastosowano niezawodną technologię suchego lodu.

Mycie spalonych ścian tą metodą daje bardzo dobre rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ suchy lód z dużą prędkością uderza w osmoloną powierzchnię ściany, niszcząc strukturę sadzy, jednocześnie ją dezynfekując. Jest to jeden z pierwszych etapów czyszczenia mieszkań po pożarach, etap, o którym nie możemy zapomnieć. Jak wyglądało usuwanie szkód po pożarze w tym konkretnym przypadku? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

czyszczenie po pożarze wrocław

Sprzątanie po pożarze we Wrocławiu – realizacja 18.08.2020

Specjalistyczna firma Kastelnik zajmuje się niemal każdego dnia czyszczeniem ścian po pożarach w ramach usługi, sprzątanie po pożarze. Usługi te realizowane są zarówno na terenie prywatnych nieruchomości jak i w halach przemysłowych firm produkcyjnych.

Dzięki bogatemu doświadczeniu i wieloletniej działalności nie tylko skutecznie usuwamy ślady po pożarach, ale również sprawnie współpracujemy z ubezpieczycielami oraz zajmujemy się przywracaniem uszkodzonych budynków do ich poprzedniego stanu. Kosztorys dotyczący specjalistycznego czyszczenia po pożarze opracowujemy wg. norm KNR. Nasze usługi sprzątające są kompleksowe i skuteczne.

Sprzątanie po pożarze we Wrocławiu

Zdjęcie: sprzątanie po pożarze Wrocław, Copyright 2023 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Czyszczenie po pożarze wrocławskiego domu – fakty

W pożarze dużego domu jednorodzinnego, w okolicy Wrocławia, ucierpiało prawie każde piętro budynku. To, co zastaliśmy na początku, to ogrom niewyobrażalnych zniszczeń. Zadymione i pokryte sadzą ściany i sufity widoczne były zarówno na parterze, jak i na piętrach budynku. W pożarze ucierpiały również wszystkie łazienki, sauna oraz konstrukcja dachowa. Z tym musieliśmy się zmierzyć w pierwszej kolejności.

Usuwanie szkód po pożarach

Zniszczone wyposażenie znalezione w domu i na poddaszu, przekazaliśmy do utylizacji zgodnie z obowiązującymi normami.  Jako doświadczona firma posiadamy specjalny samochód, który służy tylko i wyłącznie do przewożenia niebezpiecznych odpadów. W następnej kolejności technicy Kastelnik przystąpili do usuwania szkód po pożarze, następowało to po kolei pomieszczenie za pomieszczeniem.

Mycie ścian po pożarze suchym lodem

Kolejny raz niezawodna okazała się technologia czyszczenia suchym lodem, która bez użycia wody oraz chemii pozwala na likwidację śladów zadymienia i sadzy z prawie każdej powierzchni. Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem jest nie tylko bezpieczne dla pracującego technika, ale również dla środowiska i czyszczonych powierzchni. Dla niewtajemniczonych suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla, który przy dużej prędkości powoduje mikro uszkodzenia w zewnętrznej warstwie brudu, dzięki czemu następuje jego separacja od czyszczonej powierzchni.

Zastosowanie tej technologii pozwoliło nam na szybkie umycie zadymionych ścian na parterze domu, schodach oraz piętrze. Ekologiczne czyszczenie suchym lodem sprawdziło się również w łazienkach, saunie i na poddaszu budynku. Jeśli chodzi o poddasze, konieczne było częściowe usunięcie pianki izolacyjnej oraz zdemontowanie płyt kartonowo-gipsowych w niektórych pomieszczeniach.

Proces sprzątania po pożarze we Wrocławiu zakończyliśmy kompleksowym ozonowaniem we wszystkich pomieszczeniach oraz przygotowaniem spalonego piętra do remontu. Zastosowanie ozonowania po pożarze to nie tylko sprawdzony sposób na wybicie bakterii, i niebezpiecznych drobnoustrojów. To również sposób na likwidację nieprzyjemnego zapachu spalenizny, który jest nieodłącznym elementem krajobrazu po pożarze.

Osuszanie mokrych ścian po pożarze – jak wygląda?

Nie zapominajmy, że każdy pożar wiąże się z przeprowadzeniem dużej akcji gaśniczej i zastosowania ogromnych ilości wody. Przed przystąpieniem do usuwania szkód po pożarze, warto więc dokonać pomiaru wilgotności pomieszczeń. Może się okazać, że konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnego osuszania, które oczywiście jest również w ofercie naszej firmy. Pamiętaj, Nasi technicy zajmują się czyszczeniem ścian po pożarze oraz mienia, które ocalało po pożarze. Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy, śmiało skontaktuj się z naszą infolinią telefoniczną Kastelnik.

ozonowanie kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik




  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4.5 out of 5
  4.5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%