Sprzątanie po pożarze Częstochowa Raków

Data: 04.11.2022
Miasto: Częstochowa, woj. śląskie
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna
Rodzaj zlecenia: czyszczenie suchym lodem po pożarze Częstochowa

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na usuwanie szkód po pożarze w Częstochowie na Rakowie

Nasza firma otrzymała zlecenie na sprzątanie po pożarze Częstochowa w dzielnicy Raków. Wybuch pożaru miał miejsce w kilkupokojowym częstochowskim mieszkaniu na Rakowie. Całkowicie spłonęło wyposażenie  pokoju wiekowej babci.

Sprzątanie po pożarze Częstochowa

Mycie suchym lodem po pożarze w Częstochowie to nowoczesny sposób sprzątania.

Odpadł tam także tynk z sufitu, a także uszkodzeniu uległy sufitowe pustaki, z których odłamało się sporo kawałków tynku. Źródłem ognia była najprawdopodobniej świeczka, od której  zajęły się gazety, a potem papierowy obrus, którym nakryty był stół.

Popularny artykuł na blogu firmy Kastelnik: Czym zmyć sadzę ze ścian?

W złym stanie był także sufit w salonie. Zgromadziła się na nim sadza i osadził czarny tłusty osad. W pozostałej części mieszkania znajdowało się tylko sporo zabrudzeń, ale straż pożarna do gaszenia pożaru nie używała wody, więc nie były one wilgotne.

Jak usunąć skutki pożaru?

Po wybuchu ognia- skutki pożaru usuwa się różnymi metodami, a jedną z nich jest dekontaminacja pomieszczeń. Usługa czyszczenie ścian tego typu obejmuje:

 • opróżnienie pogorzeliska z resztek mebli i sprzętów,
 • czyszczenie sadzy ze ścian i sufitów
 • pozbycie się smrodu spalenizny.

Wszystkie opisane powyżej czynności to tzw. dekontaminacja wstępna. Potem należy przeprowadzić kompleksowe odkażanie, czyli dokonać dekontaminacji właściwej niwelującej szkodliwe skutki pożaru.

usuwanie szkód pożarowych Częstochowa Raków

Na miejscu zdarzenia panował nieprzyjemny zapach. Technicy długo nie potrafili pozbyć się uciążliwego zapachu spalenizny. Nasi technicy musieli pracować w kombinezonach i maskach podczas czyszczenia ścian. Najpierw opróżniliśmy pokój babci z resztek mebli i innego wyposażenia. Pozostałości z pogorzeliska musiały być poddane utylizacji. Następnie wynieśliśmy wszystkie ruchomości z pozostałych pomieszczeń. Na miejscu pozostała tylko armatura kuchenna i łazienkowa oraz urządzenia zamontowane na stałe.

Sprzątanie po pożarze – komu zlecić?

Nasza firma sprzątająca Kastelnik ma długoletnią tradycję i duże doświadczenie w likwidacji skutków najróżniejszych zdarzeń losowych. Świadczymy usługi nie tylko w Częstochowie, ale też w innych rejonach naszego kraju. Posiadamy długoletnią. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem i doskonale przeszkoloną kadrą. Czyszczenie mieszkań, kompleksowe usuwanie szkód po pożarze suchym lodem oraz specjalistyczne sprzątanie po pożarach to sztandarowe usługi firmy.

Jak wyglądało sprzątanie po pożarze w Częstochowie?

Po zakończonej akcji pożarowej oraz ewakuacji mieszkańców, gdy mieszkanie było już puste- mogliśmy przystąpić do likwidacji zalegającej na suficie i ścianach sadzy oraz licznych okopceń. Nauczeni doświadczeniem uznaliśmy, że w przypadku pokoju babci i sufitu w salonie, najlepiej sprawdzi się czyszczenie suchym lodem. Dzięki użyciu suchego lodu mogliśmy skutecznie usunąć specyficzne zabrudzenia.

Czyszczenie ścian po pożarze Częstochowa Raków

Sadza na suficie może zawierać trujące toksyny – należy je usunąć np. za pomocą ozonu.

Warto nadmienić, iż suchy lód to nic innego jak zestalony dwutlenek węgla. Najczęściej wykorzystywany jest w chłodnictwie, gdzie stwarza doskonałe warunki do przewozu i magazynowania żywności, a także leków i medykamentów. Czyszczenie ścian, czyszczenie sadzy z zabrudzonych przedmiotów, usuwanie sadzy z powierzchni płaskich przy użyciu suchego lodu można zastosować nie tylko w mieszkaniach i domach, ale również w lokalach użytkowych i innych pomieszczeniach dotkniętych przez skutki pożaru.

Czym zmyć sadzę ze ścian?

Dwutlenek węgla w postaci granulatu suchego lodu używany zazwyczaj do czyszczenia- doskonale sprawdza się także w dezynfekcji. W specjalnych urządzeniach zamrożony do temperatury -79,6 stopnia Celsjusza tlenek węgla, rozpędzony zostaje do prędkości około 500 km/godz. Z tak dużą siłą cząsteczki uderzają w zabrudzoną powierzchnię. Różnica temperatur oraz duża energia kinetyczna powodują, że brud się kruszy i odpada od podłoża. Likwidacja sadzy i okopceń jest jednoznaczna z pozbyciem się ważnego źródła smrodu spalenizny. Jest to pierwszy krok do przywrócenia właściwego składu powietrza po pożarze w domu.

Popularny artykuł na blogu firmy Kastelnik: Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów?

Suchy lód nie tylko skutecznie usuwa zanieczyszczenia powstałe podczas pożaru, ale także idealnie sprawdza się przy dezynfekcji pomieszczeń dotkniętych pożarem. Sprzątanie suchym lodem to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda odkażania po pożarze. Podczas pracy z suchym lodem likwidacji ulegają wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie. Zabieg neutralizuje także przykre zapachy, w tym odór spalenizny. Zaletą tej metody czyszczenia jest także to, że suchy lód nie uszkadza przedmiotów, z którymi ma kontakt np. sprzętów AGD czy małej elektroniki.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Opisywany powyżej suchy lód, może być więc używany do dezynfekcji specjalistycznych urządzeń i delikatnych sprzętów. Suchy lód, dzięki swoim właściwościom, nie pozostawia żadnych odpadów własnych.

Kastelnik- pomagamy całodobowa po pożarach

Czyszczenie po pożarze – ile kosztuje?

Na cenę usługi wpływ ma wiele czynników. W każdym przypadku to inne z nich mają znaczenie dominujące. Firma Kastelnik dokonuje wyceny usługi po przeprowadzeniu szczegółowego oglądu miejsca, gdzie wybuchł pożar i rozmowie z klientem.

Zgodnie z decyzją naszego klienta w pozostałych pomieszczeniach dotkniętych pożarem w Częstochowie przeprowadziliśmy dekontaminację pomieszczeń oraz czyszczenie chemiczne. Polegało ono na dokonaniu oprysku silnym środkiem chemicznym rozpuszczonym w wodzie w określonych proporcjach. Ten sposób dezynfekcji jest też skuteczny, niestety moczy powierzchnie, na które działa. Nie w każdej sytuacji stanowi więc optymalne rozwiązanie.

Sprzątanie po pożarze podczas naszej realizacji zakończyliśmy, utylizując wyposażenie pogorzeliska. Pożar to zjawisko, które nie tylko nas przeraża, ale powoduje, że często nie umiemy podjąć zdecydowanych działań. Nasza firma działa dlatego jak swoistego rodzaju pogotowie pożarowe. Całodobowa infolinia to pomoc dla Klientów, którzy potrzebują porady jak zlikwidować rezultaty pożaru. Nasze usługi dostępne są na terenie Częstochowy oraz okolicznych miejscowości.

Gdzie szukać pomocy po pożarze?

Natychmiast po zlokalizowaniu ognia wzywamy straż pożarną. Po ugaszeniu pożaru, jeśli mieszkanie jest ubezpieczone, zawiadamiamy o tym fakcie naszego ubezpieczyciela. Dopiero po wizycie rzeczoznawcy, który oceni szkody, możemy myśleć o sprzątaniu po pożarze.

Całodobowa infolinia Kastelnik dostępna dla klientów w Częstochowie.

Pożar z reguły może powodować duże straty materialne. Niszczy substancję lokalu mieszkalnego i jego wyposażenie. Chociażby częściowe przywrócenie takiego miejsca do używania wymaga bardzo dużego wysiłku i specjalistycznej wiedzy.

W następnym etapie warto starać się zniwelować niszczycielskie efekty pożaru. Warto zwrócić się o pomoc do fachowych firm sprzątających, by sprzątanie po pożarze było wykonane szybko i profesjonalnie, a nasze mieszkanie zdatne do dalszego użytku.

firma sprzątająca Kastelnik

Certyfikat dot. wykonanej dekontaminacji otrzymuje każdy klient firmy Kastelnik.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%