Sprzątanie piwnicy po zalaniu w Łodzi

Data: 16.12.2022 r.
Miasto: Łódź, woj. łódzkie
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna
Rodzaj usługi: sprzątanie piwnicy po zalaniu Łódź

Czyszczenie piwnicy po zalaniu w Łodzi – ozonowanie pomieszczeń

“Mam śmierdzący problem”- tak swoją rozmowę zaczął nasz Klient przy telefonicznym zamawianiu usługi sprzątania piwnicy po zalaniu w Łodzi w dzielnicy Widzew. Jak się później okazało, w najniższej kondygnacji domu naszego Zleceniodawcy doszło do zalania fekaliami towarzyszącego wybiciu kanalizacji. Z uwagi na fakt, iż właściciel domu, w którym doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, na co dzień mieszka poza granicami kraju o zalaniu dowiedział się dopiero po przyjeździe na miejsce zdarzenia, czyli kilka tygodni po całym wydarzeniu.

Warto pamiętać, że ponad 98% bakterii po odpadach metabolicznych jest usuwana w pierwszej fazie dezynfekcji. Skuteczne ozonowanie pomieszczeń po zalaniu likwiduje więkoszość zagrożeń bakteriologicznych i można rozpocząć kolejną fazę sprzątania.

Prace porządkowe na miejscu zdarzenia, gruntowna dezynfekcja podłogi oraz ozonowanie pomieszczeń to zadania, których wykonaniem był zainteresowany poszkodowany. Niestety, ale czyszczenie po wybiciu kanalizacji to dość często zamawiana usługa w całym województwie łódzkim. Doskonale wiemy, że takie niebezpieczeństwo bakteriologiczne musi być szybko zażegnane, bo to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także ekskrementy to potencjalne zagrożenie dla zdrowia, o które powinniśmy dbać na co dzień.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Łódź Widzew

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu w Łodzi za pomocą ozonu to sprawdzony sposób na bakterie.

Podobnych telefonów w skali miesiąca odbieramy kilka do kilkudziesięciu. Sprzątanie piwnic po zalaniu to częsta usługa zamawiana przez Klientów nie tylko w Łodzi, ale także na terenie całej Polski. Naszą ofertę kierujemy bowiem, nie tylko do mieszańców województwa łódzkiego, gdyż działamy także w pozostałych częściach kraju. W tym przypadku ustaliliśmy dogodny dla wszystkich dzień i godzinę i ruszyliśmy do pracy. Podczas naszej jednodniowej wizyty w Łodzi przeprowadziliśmy kompleksową dezynfekcję wszystkich zalanych pomieszczeń.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne usługi sprzątania – od czego najlepiej zacząć usuwanie skutków zalania?

Niestety, zalanie to nie jest wyłącznie pęknięcie rury i wylanie czystej wody na posadzkę, to również wybicie fekaliów, zalanie spowodowane opadami atmosferycznymi (np. rezultat powodzi) i sytuacjami losowymi. Mając to na uwadze, do każdego zalania podchodzimy indywidualnie. Technik dopiero po oględzinach dokonuje wyceny usługi lub ewentualnie odbywa się ona szacunkowo na podstawie zdjęć przesłanych przez klienta. Zakres prac ustala wówczas pracownik naszej firmy, ważne, by na realizację, nie zapomnieć zabrać ze sobą silnych środków bakteriobójczych oraz atestowanych preparatów czyszczących.

Przy ustalaniu zakresu sprzątania po zalaniu bierze się pod uwagę:

 • metraż pomieszczenia;
 • rodzaj substancji, która zalała pomieszczenie;
 • stopień zalania;
 • rodzaj dostępu do zalanego pomieszczenia gospodarczego lub mieszkalnego;
 • ilość przedmiotów, które zostały zniszczone.

Etapy sprzątania po zalaniu – dezynfekcja pomieszczeń Łódź Widzew

Po ustaleniu wstępnego zakresu prac należy dobrać odpowiednie metody na usuwanie wody z piwnicy lub innych nieczystości tj. odpady metaboliczne. Usuwanie wody może odbywać się za pomocą urządzeń do wypompowywania wody lub ręcznie, w zależności od doboru etapu prac i warunków technicznych, jakie panują na miejscu zdarzenia.

Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu Widzew Łódź

Po zlikwidowaniu źródła zalania (naprawieniu kanalizacji, zatamowaniu wycieku lub załataniu pękniętej rury) należy czym prędzej pozbyć się zbędnych przedmiotów. Przy dużym zalaniu fekaliami nieraz konieczne jest całkowite opróżnianie mieszkań – nie da się czyścić podłóg, na których znajdują się meble. Zalane wodą przedmioty generują nieprzyjemny zapach, jak również są siedliskiem wielu bakterii i brudu i pomagają w rozprzestrzenianiu się zarazków z fekaliów.

Kolejnym etapem jest wykonanie dokładnego sprzątania oraz dezynfekcji pomieszczeń. Niekiedy stosuje się przy tej okazji zabieg ozonowania lub zagławiania piwnic, mieszkania, domu i posesji.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Usługę sprzątania w Łodzi w dzielnicy Widzew przeprowadziliśmy zgodnie z wyżej wymienionymi wytycznymi. Prócz ustalenia zakresu prac po wybiciu kanalizacji, zapoznania się z poniesionymi stratami, wykonaliśmy specjalistyczne sprzątanie po zalaniu, które zostało połączone z dezynfekcją. Długi czas, jaki upłynął od zalania, spowodował konieczność utylizacji większej ilości przedmiotów.

W trakcie pracy zdemontowano częściowo lub w całości następujące meble:

 • szafkę łazienkową;
 • szafkę umywalkową;
 • kabinę prysznicową;
 • dwie szafy przedpokojowe;
 • szafkę zlewozmywakową;
 • dwie pary drzwi.

Pozostałe wyposażenie łazienki umyto preparatami myjąco – dezynfekującymi, a wszystkie pomieszczenia zdezynfekowano i wykonano na koniec ponownie ozonowanie pomieszczeń. Stosowane przez nas środki czyszczące zawierają czwartorzędowe sole amoniowe i świetnie sprawdzają się przy odkażaniu patogenów po płynach ustrojowych i po bakteriach typu Enterococcus faecalis.

Czy wiesz, że ekskrementy  zawierają szereg trujących związków chemicznych, których należy unikać. Zaliczyć do niech można bakterie paciorkowca kałowego należące do grupy enterokoków.

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu – na czym polega i czy zawsze jest konieczne?

Czasami może się okazać, że profesjonalne sprzątanie po zalaniu obejmować musi także osuszanie pomieszczeń, a nawet całych budynków. Skutki zalania mogą być bowiem bardziej dotkliwe, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.

Osuszanie murów po zalaniu jest konieczne w przypadku kiedy osiągną one od 8 do 10% wilgotności. Technik specjalizujący się w wykonywaniu sprzątania po zalaniu jest w stanie dokładnie określić poziom zawilgocenia w ścianach lokalu. Przy jakichkolwiek wątpliwościach dysponuje zaś odpowiednim sprzętem do mierzenia stopnia wilgotności.

Najpopularniejsze sposoby osuszania budynków to:

 • wietrzenie pomieszczeń;
 • osuszanie adsorpcyjne;
 • osuszanie kondensacyjne;

Dobór metody osuszania zależy m.in. od stopnia zawilgocenia i rodzaju pomieszczenia. Koszty usługi nie są małe, jednak należy pamiętać, iż poniesiemy mniejsze straty, wykonując gruntowne osuszanie, niż omijając ten proces. W przypadku braku koniecznego osuszania temat powróci bowiem ze zdwojoną siłą.

Masz problem z wilgocią na ścianie? Jeżeli w Twoim mieszkaniu doszło do zalania, a miernik wilgotności pokazuje 2.5 d0 5%, to nie masz się czym przejmować. Twoja ściana jest tylko lekko zawilgocona.

Ozonowanie piwnicy po zalaniu fekaliami – usuwanie zapachów i nie tylko

Wybiciu kanalizacji, zalaniu mieszkania fekaliami i innym podobnym wydarzeniom towarzyszy nieprzyjemny zapach. Zapach ten utrzymywać się może jeszcze długo po wykonanym czyszczeniu mieszkania. Specjalistyczne mycie to jedno, natomiast dezynfekcja pomieszczeń to drugie. Doskonałym sposobem na utrwalenie efektów dezynfekcji jest ozonowanie po zalaniu.

Ozon będąc jedną z odmian tlenu, zawiera trzy atomy tego pierwiastka, czyli tzw. tritlen. Taka budowa determinuje właściwości ozonu, który wyjaławia pomieszczenia ze wszystkich drobnoustrojów. Ozon w wysokim stężeniu, dostarczony do lokalu za pomocą profesjonalnego ozonatora ma silne działanie biobójcze. Dezynfekcja pomieszczeń poprzez ozonowanie to skuteczny sposób na pozbycie się szkodliwych dla zdrowia patogenów.

Dodatkowo specjalistyczne mycie w połączeniu z ozonowaniem to najlepsza metoda na usuwanie fetoru po zalaniu, szczególnie nieczystościami. Likwidacja nieprzyjemnego zapachu i innych skutków szkód poprzez ozonowanie to usługa dostępna w bogatej ofercie naszej firmy.

Dezynfekcja piwnicy po fekaliach

Tego typu nieczystości wymagają profesjonalnego sprzątania.

Na niski koszt usługi ozonowania wpływa brak konieczności użycia jakiejkolwiek środków chemicznych. To zaś sprawia, że ozonowanie jest nie tylko ekonomiczne, ale również przyjazne środowisku.

Kastelnik — firma do dezynfekcji w Łodzi

Grupa Kastelnik to lider w branży usług specjalistycznych związanych ze sprzątaniem. Sprzątanie po zalaniu nie jest naszą jedyną specjalnością – specjalizujemy się również w utylizacji starych mebli, sprzątaniu po zgonach w miejscu pracy i nie tylko. Jesteśmy w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Najpopularniejsze usługi firmy Kastelnik obejmują:

 • sprzątanie po wybiciu kanalizacji piwnic i innych pomieszczeń,
 • sprzątanie po zalaniu atmosferycznym;
 • mycie posadzek z krwi;
 • opróżnianie mieszkań z mebli, sprzętów i innych gratów,
 • czyszczenie miejsc śmierci;
 • wykonywanie fachowej dezynfekcji,
 • czyszczenie suchym lodem maszyn, mycie sprzętu hal przemysłowych;
 • zamgławianie pomieszczeń użyteczności publicznej.

Naszą ofertą kierujemy nie tylko do osób zamieszkujących duże miasta, ale również mniejsze lokalizacje. Pomagamy Klientom w potrzebie w całej Polsce całodobowo, a to oznacza, że możesz do nas zadzwonić, jak tylko odkryjesz awarię kanalizacji w mieszkaniu. Czyszczenie piwnicy po zalaniu, dezynfekcja patogenów i sprzątanie zaniedbanych mieszkań to nie tylko nasz zawód, ale także misja do spełnienia.

Inne usługi dostępne w firmie Kastelnik: sprzątanie po zgonach Wrocław

Całodobowa infolinia Kastelnik – usługi sprzątania dostępne od ręki

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Masz problem i potrzebujesz fachowców od specjalistycznego sprzątania? Zapraszamy do kontaktu! W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów stworzyliśmy całodobową infolinię Kastelnik czynną od poniedziałku do niedzieli. Jesteśmy o każdej porze dnia i nocy do Twojej dyspozycji. Nie czekaj, tylko skontaktuj się z nami!

Sprawdź również inne nasze usługi w tym mieście: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

Certyfikat IICRC osuszanie

Dorota Kastelnik – szef działu osuszania.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%