Sprzątanie piwnicy po zalaniu w Krakowie

Data: 12.05.2023
Miejsce: Kraków, woj. małopolskie
Czas trwania: 1 dzień
Rodzaj zlecenia: sprzątanie po zalaniu Kraków
Zleceniodawca: właściciel domu jednorodzinnego

Czyszczenie piwnicy po zalaniu Kraków w dzielnicy Zwierzyniec

Piątkowy wieczór, 12 maja, miał być dla Pani Ani z Krakowa zwykłym zakończeniem ciężkiego dnia pracy. Nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Jednak gdy otworzyła drzwi do swojej piwnicy, jej oczom ukazał się jej koszmar. Awaria kanalizacji przekształciła jej dom w epicentrum sanitarnego kryzysu, a dezynfekcja po zalaniu stała się nagle absolutną koniecznością.

Kastelnik – ozonowanie piwnic – usługi dezynfekcji 24/7

Po jednym krótkim, lecz pełnym paniki telefonie do naszej firmy, Pani Ania zdecydowała się zamówić profesjonalną usługę. Specjalistyczna firma  sprzątająca Kastelnik, znana jest z szerokiego zakresu usług, które obejmują m.in. specjalistyczne sprzątanie piwnic po zalaniach na terenie Krakowa, które często łączone jest z profesjonalną dezynfekcją. Tego typu usługa wydawała się jedynym ratunkiem dla domu Pani Ani.

Identyfikacja zagrożenia i zaplanowanie prac u Pani Ani w domu

Fekalia to zawsze odpad skażony bakteriologicznie, a kontakt z nimi bez zabezpieczeń może być niebezpieczny dla zdrowia. Zalaniu fekaliami uległa piwnica domu, a zrozpaczona klientka, zgłosiła nam awarię oraz zwróciła się z prośbą o pomoc. Na jej twarzy widoczny był strach, ale również nadzieja, że nie jest sama w tej sytuacji.

Profesjonalna dezynfekcja piwnicy to była konieczność, o której przeprowadzeniu zadecydowali nasi technicy, którzy interwencyjnie przybyli na miejsce zdarzenia. W pełni wyposażeni w specjalistyczny sprzęt rozpoczęli pracę, nie marnując ani minuty. Dezynfekcja powietrza i czyszczenie po zalaniu w Krakowie skupiło się w szczególności na najniższej kondygnacji domu jednorodzinnego Pani Anny, gdyż sprzątanie po zalaniu mieszkania w pozostałej części domu nie było konieczne.

“W dość  skomplikowanych warunkach, specjaliści z naszej firmy skutecznie zneutralizowali zagrożenie biologiczne, usunęli wilgoć, a tym samym przywrócili dom do bezpiecznego stanu, znanego Pani Ani zanim fekalia rozlały się na podłogę” – relacjonuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Nasz profesjonalny serwis porządkowy, wykorzystał najnowsze techniki oczyszczania zabrudzonych powierzchni oraz specjalistyczne środki dezynfekujące w celu zminimalizowania ryzyka zatrucia i problemów zdrowotnych. Pan Andrzej z firmy Kastelnik nie tylko dokładnie oczyścił całą piwnicę z zabrudzeń i odpadów metabolicznych, ale także przeprowadzili szczegółową inspekcję pozostałych części domu, aby upewnić się, że żadna rura nie jest pęknięta, nie ma wycieków wody wewnątrz ścian i żaden zakątek nieruchomości nie został pominięty.

Proces ozonowania po zalaniu był ostatnim etapem naszej pracy

Po zakończeniu inspekcji budynku przyszedł czas na ostatni etap pracy, czyli odkażanie powietrza. Profesjonalne ozonowanie po zalaniu jest procesem, który polega na niszczeniu bakterii, wirusów i grzybów za pomocą ozonu — jednego z najskuteczniejszych środków dezynfekujących. Nasi technicy, dzięki swojemu doświadczeniu związanego z pracą w słabo wentylowanych pomieszczeniach, wiedzieli, jak ważne jest dokładne oczyszczenie piwnicy z silnych zabrudzeń. Wiadomo nie od dziś, że ciemne i słabo wentylowane pomieszczenia to idealne miejsca do rozwoju grzybów i pleśni.

Oczywiście dla specjalisty, całe zadanie nie było wcale takie trudne, na jakie wyglądało, Pan Andrzej, technik firmy sprzątającej Kastelnik poradził sobie z tym wszystkim dość szybko. W ciągu kilku godzin, dom Pani Ani został przywrócony do higienicznego stanu, a piwnica przeszła nie tylko gruntowne ozonowanie, ale i pomiar wilgotności ścian. Warto dodać, iż realizujemy całodobowe usługi sprzątania we wszystkich dzielniach miasta, zaczynając od najstarszego obszaru Krakowa – Stare Miasto, poprzez Nową Hutę, Łagiewniki, Bieżanów i Borek Falęcki.

Sprzątanie piwnicy po zalaniu fekaliami Kraków, woj. małopolskie

Sprzątanie po zalaniu to często zamawiana usługa w Małopolsce. Na zdjęciu piwnica zalana fekaliami: Kraków, ul. Leśna.

Czy zawsze trzeba wykonać osuszanie budynków?

Osuszanie ścian nie zawsze jest konieczne przy każdej naszej realizacji. Punktem wyjścia jest najpierw zabieg usunięcia wody zalegającej w pomieszczeniu. Dopiero wówczas można ocenić stopień wilgotności ścian i wykonać osuszanie mieszkania czy innego pomieszczenia.

Zalane mieszkanie wymaga interwencji specjalistów. Kluczem w podjęciu decyzji dotyczącej osuszania budynków, jest ocena stopnia wilgotności. Gdy wilgotność ścian nie przekracza 3%, oznacza to, że są one suche.

Jeżeli wilgotność osiąga 5%, nie trzeba osuszać murów, ale ich poziom zawilgocenia należy skontrolować za pół roku. Przy wilgotności 8-10% należy koniecznie wykonać osuszanie mieszkań i murów, ponieważ już przy 12% są one mokre.

Podczas realizacji w Krakowie, dzielnica Zwierzyniec osuszanie nie było konieczne. Zalanie fekaliami było spowodowane awarią kanalizacji. Na szczęście, byliśmy na miejscu zdarzenia niemal parę chwil po telefonie naszego Klienta, więc udało się uniknąć jeszcze większego zniszczenia i wniknięcia fekaliów w mury posesji.

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji w Krakowie.

Odkażanie zalanej piwnicy — co warto wiedzieć?

Odkażenie pomieszczenia to ważny element usuwania szkód powstałych po zalaniu. Dzięki dezynfekcji powierzchni znów będziemy mogli cieszyć się zdrowym środowiskiem danego lokalu.

Pierwszym etapem usuwania szkód w zalanej piwnicy jest wypompowanie wody zalegającej w pomieszczeniu. Następnie, jeśli to konieczne, należy przeprowadzić osuszanie budynków, a dopiero potem przystąpić do prac porządkowych i odkażania.

Podczas naszej realizacji w Krakowie zmuszeni byliśmy do użycia środków chemicznych dedykowanych do sprzątania zalanych pomieszczeń. Dezynfekcja pomieszczeń przebiegła sprawnie, a użyte przez nas preparaty zapobiegały powstawaniu grzybów i pleśni na ścianach piwnicy.

“Sprzątanie mieszkań, które uległy zalaniu musi zawierać w sobie gruntowną dezynfekcję, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że z pomieszczeń znikną chorobotwórcze bakterie i drobnoustroje” – informuje Dorota Kastelnik, ekspert od usuwania szkód po zalaniu.

Dlaczego warto wykonać ozonowanie po zalaniu?

Ozonowanie zalanych pomieszczeń, szczególnie po wybiciu kanalizacji, jest szczególnie polecane. Dzięki ozonowaniu zwalczamy wirusy, bakterie oraz drobnoustroje znajdujące się w pomieszczeniu po zalaniu.

Ozonowanie pomieszczeń pomaga także eliminować brzydkie zapachy, jak również jest sposobem na odkażenie pomieszczenia. Dlaczego tak właśnie jest? Ozon, czyli trójatomowy tlen na bardzo silne działanie utleniające. Ta cecha ozonu sprawia, że działa on biobójczo oraz ma właściwości odkażające.

Za pomocą ozonowania bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy. W przypadku kiedy dręczy nas uporczywy, trudny do usunięcia smród, najlepiej wykonać ozonowanie. Ozon rozbija łańcuchy zapachowe zawieszone w powietrzu. Dzięki temu zapach po wybiciu kanalizacji, czy inne nieprzyjemne wonie zostaną bezpowrotnie usunięte, a pomieszczenie znów będzie zdatne to bezpiecznego użytkowania.

Ozonowanie piwnic warto wykonywać przynajmniej raz w roku, a nie tylko w przypadku działań interwencyjnych. Zabieg ten może zapobiegać powstawaniu grzybów i pleśni w podpiwniczeniach.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu.

Zabieg ozonowania piwnicy, który realizowany jest za pomocą generatora ozonu o mocy 80g/h.

Usuwanie grzyba i pleśni po zalaniu

Piwnica, która uległa zalaniu jest idealnym środowiskiem do powstawania grzybów i pleśni na ścinach i sufitach. Wilgoć, brak wentylacji i światła słonecznego sprzyja powstawaniu licznych zagrzybień.

Domowe metody usuwania grzyba i pleśni – metody Zofii Kastelnik

 • Roztwór wody z octem,
 • Mieszanka wody utlenionej z wodą,
 • Mieszanina wody z solą lub sodą.

Niestety, często okazuje się, że metody te okazują się zawodne. Należy wówczas koniecznie zwrócić się do fachowej firmy zajmującej się tego typu uciążliwościami. Profesjonaliści stosujący preparaty chemiczne oraz środki grzybobójcze skutecznie rozprawią się z niechcianym problemem.

Warto wspomnieć, że krakowska piwnica po zalaniu fekaliami została nie tylko zdezynfekowana, ale również zabezpieczona przed wykwitami pleśni i grzybów. Właścicielowi nieruchomości przekazaliśmy też niezbędne wskazówki.

Jak zapobiegać powstawaniu zagrzybień

 • Zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczenia,
 • Wietrzyć piwnicę,
 • Nie dosuwać mebli do ścian szczególnie narażonych na powstanie grzyba,
 • Utrzymywać optymalną temperaturę w piwnicy,
 • Kontrolować stan ścian, a w razie powstania na nich zmian grzybiczych- podjąć działania najszybciej, jak to tylko możliwe.

Usuwanie grzyba po zalaniach

Kastelnik — fachowcy na terenie województwa małopolskiego

Interesuje Cię czyszczenie po zalaniu? Zmagasz się z zalegającą wodą w piwnicy, a może chcesz wykonać ozonowanie po zalaniu? Nie zwlekaj!

Im szybciej podejmiesz odpowiednie działania, tym efektywniej pozbędziesz się problemu. Firma Kastelnik dysponuje odpowiednim sprzętem, wykwalifikowaną kadrą oraz wiedzą z zakresu specjalistycznego sprzątania.

Działamy na terenie całego kraju, więc nasze całodobowe usługi są kierowane nie tylko do mieszkańców Krakowa, ale do wszystkich zainteresowanych. Zapewniamy bezpłatną wycenę na podstawie przesłanej dokumentacji lub bezpłatne oględziny miejsca zalania.

Sprzątanie mieszkań to nasza specjalność. Zajmujemy się tym od ponad 10 lat. W ofercie naszej firmy znajdziesz wiele usług:

 • Kompleksowe osuszanie mieszkań metodą podciśnieniową,
 • Odkażanie pomieszczeń mieszkania, piwnic i strychów za pomocą nadtlenku wodoru,
 • Specjalistyczne czyszczenie piwnicy po zalaniu nieczystościami,
 • Dezynfekcja pomieszczeń domu po wybiciu szamba,
 • Czyszczenie przy użyciu suchego lodu,
 • Gruntowne czyszczenie po zalaniach fekaliami z WC,
 • Sprzątanie po zalaniu przez sąsiada,
 • Dezynfekcja mieszkań po awarii kanalizacji i pęknięciu rury,
 • Ozonowanie pomieszczeń na wysokich stężeniach,
 • Usuwanie grzyba i pleśni ze ściany.

Masz pytania? Zadzwoń do firmy Kastelnik

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, nie wahaj się, zadzwoń do nas! Do dyspozycji naszych Klientów pozostaje całodobowa infolinia. Konsultanci telefoniczni chętnie rozwieją wszystkie wątpliwości, doradzą oraz odpowiedzą, na wszelkie nurtujące pytania.

Dzięki sprawnemu wywiadowi będziemy Ci w stanie pomóc, niezależnie gdzie się znajdujesz, gdyż działamy na terenie całej Polski.

Kastelnik, osuszanie budynków w Krakowie

Certyfikat IICRC daje uprawnienia w zakresie osuszania budynków na terenie Krakowa.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%