Sprzątanie piwnicy po zalaniu Poznań

Data: 13.09.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: sprzątanie piwnicy po zalaniu fekaliami Poznań / osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na usunięcie fekaliów z piwnicy domu jednorodzinnego w Poznaniu

Ostatnimi czasy coraz częściej jesteśmy świadkami w naszym kraju zjawiska, jakim są powodzie ekspresowe. Interwencyjne sprzątanie po zalaniu Poznań to coraz częściej zamawiana usługa. Niestety, ale skutkami jednej z nich został dotknięty również nasz zleceniodawca. Woda, która opanowała całe miasto, wdarła się również do piwnicy domu jednorodzinnego, co było dodatkowo połączone z wybiciem kanalizacji. Zgłoszenie na sprzątanie piwnicy po zalaniu w Poznaniu otrzymaliśmy wieczorem, konsultanci Kastelnik od razu przyjęli zgłoszenie na usuwanie szkód po zalaniu i ustalili termin jego realizacji.
sprzątanie piwnicy po zalaniu poznań
Jak się okazało, piwnica była całkowicie zalana. Niestety, ale ze względu na przestarzałą infrastrukturę na osiedlu Rusa w Poznaniu, na którym znajdował się zalany budynek, nie udało się zapanować nad żywiołem. Dom, w którym nasza klientka mieszkała, wraz z dwójką dzieci musiał nie tylko zostać skutecznie osuszony po zalaniu, ale również gruntowanie zdezynfekowany. Piwnica to miejsce, gdzie zlokalizowana była kotłownia oraz pralnia. Usytuowanie poniżej poziomu, na jakim biegły rury kanalizacyjne, to było duże zagrożenie dla urządzeń elektronicznych, jakie tam się znajdowały.
Piec grzewczy oraz pralka automatyczna wraz z suszarką to wyposażenie, które niestety nie może stać na podłodze w zalanej piwnicy. Od początku wiedzieliśmy, że trzeba działać jak najszybciej. Samotna Pani zlecająca nam sprzątanie piwnicy po zalaniu w Poznaniu zmartwiona była również tym, że po wypompowaniu wody w ścianach zostanie wilgoć. Zostało nam tylko zabrać odpowiedni sprzęt i rozpocząć pracę polegającą na usuwaniu skutków zalania w budynku.

Usuwanie skutków zalania w domu w Poznaniu –  10.08.2021

Jedno z poznańskich osiedli, a na nim niepozorny dom jednorodzinny, w którym po ulewie została zalana piwnica. Usuwanie skutków zalania w Poznaniu to wciąż dość często zamawiana usługa. Pomieszczenie gospodarcze w piwnicy to pewnego centrum domu, ponieważ znajduje się tam piec grzewczy, który ogrzewa cały budynek oraz pralnia. Dla samotnej matki, dużym problemem byłby  brak dostępu do pralki oraz obawa, że został on całkowicie zniszczony w powodzi.
Nasz klientka, która zleciła nam zadanie sprzątanie po zalaniu fekaliami w Poznaniu, czuła się całkowicie bezradnie, przy pierwszym kontakcie telefonicznym. Osoba ta wychowywała dwójkę małych dzieci i nie była w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem wysprzątania po zalaniu.
sprzątanie po zalaniu Poznań

Zdjęcie: czyszczenie po wybiciu kanalizacji Poznań 2023 © Kastelnik Studio sp. z o.o

Zalana piwnica — od czego zacząć sprzątanie po zalaniu?

Woda, która przedostaje się do budynku na skutek ulewy, zazwyczaj nie jest super  czysta. Posiadać może brud i kurz, który fruwa na ulicy miasta. Dlatego do tego zlecenia zastosowaliśmy specjalistyczną motopompę, która charakteryzuje się dużą przepustowością i wielką skutecznością działania.
Ta pompa do wody brudnej należy do naszego stałego wyposażenia — nigdy nas nie zawiodła. Podczas wielu realizacji sprzątania piwnic po zalaniach, przekonaliśmy się, że powodzie w garażach i piwnicach są częstym zjawiskiem na osiedlach mieszkaniowych po solidnych ulewach. Po dotarciu na miejsce nasi technicy zajęli się usunięciem wody, szlamu i nieczystości z budynku. Cała operacja trwało około godziny.

Osuszanie piwnicy po zalaniu po ulewnym deszczu

Oczywiście, samo wypompowanie wody w przypadku rodziny z Poznania nie wystarczyło. Pomieszczenie zlokalizowane na terenie piwnicy musiało być również osuszone a wcześniej zdezynfekowane. Wilgotne ściany to zagrożenie dla całego domostwa i możliwość pojawienia się grzyba. Nasz zleceniodawca mógł być  narażony na niebezpieczną wilgoć, pleśń i grzyby. Ponadto jest to również niebezpieczeństwo dla zdrowia innych mieszkańców budynku.

specjalistyczne usługi sprzątające kastelnik Poznań

Dezynfekcja pomieszczenia po zalaniu Poznań — usuwanie drobnoustrojów

Czy wiesz, że dezynfekcja każdego z pomieszczeń po zalaniu fekaliami w Poznaniu to konieczność, jeśli chcemy bezpiecznie z niego korzystać? Zabieg ten również wykonany został podczas tego zlecenia i był ważnym elementem sprzątania piwnicy po zalaniu. Najlepszą do tego metodą jest oczywiście ozonowanie po zalaniu. Wykonaliśmy je na terenie kotłowni oraz pralni. Dużą zaletą tej metody jest usuwanie wirusów, bakterii i grzybów oraz nieprzyjemnych zapachów we wszystkich zakamarkach. W tym celu stosujemy przemysłowe generatory ozonu o mocy nawet 80 g./h.
Po zastosowaniu ozonu pozostawiliśmy pomieszczenia bez niebezpiecznych mikroorganizmów, a powietrze zdawało się być wyraźnie odświeżone. W ofercie naszej firmy znajduje się również czyszczenie po wybiciu kanalizacji oraz dezynfekcja po wylaniu szamba na terenie całego miasta Poznań. Jeżeli szukasz pomocy, do usunięcia szkód po zalaniu, skontaktuj się z nami w dowolnym momencie.
Ozonowanie po zalaniu w Poznaniu

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%