Sprzątanie piwnicy po silnym zalaniu we Wrocławiu

Data: 23.09.2021
Miejsce: Wrocław
Czas trwania: 10 godzin
Zleceniodawca: sprzątanie piwnicy po zalaniu Wrocław/ osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na sprzątanie po zalaniu Wrocław — dezynfekcja po zalaniu

Niestety zlecenia na sprzątanie piwnicy po zalaniu Wrocław, jak i inne lokalizacje w całej południowej Polsce nie należą do rzadkości. Szczególnie w okresie letnim i jesiennym. Betonowanie miast na masową skalę powoduje, że wody z opadów atmosferycznych nie mają swobodnego ujścia. Powoduje to zalewanie ulic, parkingów, a także domów i galerii handlowych w dużych miastach. Z przykrością trzeba stwierdzić, że polskie metropolie nie są przygotowane na zmiany klimatyczne, za którymi idą właśnie ulewne deszcze, orkany i huragany.

Opady deszczu w Polsce przybierają na sile z sezonu na sezon. W tym roku doszło nawet do zawalenia się dachu hali sportowej w jednej ze szkół. Dach po prostu nie wytrzymał naporu deszczu. Czy coś zmieni się w planowaniu przestrzennym polskich miast? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, jak skutecznie pomóc osobom, których domy i mieszkania ucierpiały na skutek gwałtownych nawałnic we Wrocławiu.

Sprzątanie po zalaniu Wrocław

Czyszczenie pomieszczenia po zalaniu Wrocław — realizacja 23.09.2021

W drugiej połowie września zostaliśmy wezwani do Wrocławia, gdzie w jednym z budynków po lokalnych deszczach, zalało piwnicę. Tak jak pisaliśmy wyżej, usługa sprzątania po zalaniu Wrocław jest przez nas wykonywana coraz częściej. Z jednej strony to martwi, a z drugiej strony natomiast, dobrze, że mieszkańcy Wrocławia wiedzą, do kogo zgłosić się w potrzebie.

Masz problem z wilgocią w domu? Jeżeli w Twoim lokalu doszło do zalania, a miernik wilgotności materialowej pokazuje powyżej 12%, to oznacza to, że ściany są mokre.

Budynek, którego piwnicę zalało, był jeszcze w budowie. Można powiedzieć, że to szczęście w nieszczęściu, ponieważ dzięki temu, szkody nie były tak wielkie. Warto również wspomnieć, że dzięki temu, że młode małżeństwo nie zamieszkało jeszcze w swoim wymarzonym domu, oszczędzone im zostały traumatyczne przeżycia. Stojącą w piwnicy wodę odkryli budowlańcy, którzy po weekendzie zjawili się na placu budowy, aby kontynuować swoją pracę.

W piwnicy nie znajdowało się zbyt wiele rzeczy. Przynajmniej nie tych prywatnych. Niestety robotnicy składowali tam część materiałów budowlanych oraz rzadziej używanych narzędzi. Wszystkie te przedmioty niestety musieliśmy spisać na straty.

Osuszanie piwnicy po zalaniu we Wrocławiu

Zdjęcie: sprzątanie i osuszanie piwnicy po zalaniu Wrocław © 2023 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu – jak wygląda?

Jak można się domyślić, samo wypompowanie wody nie rozwiązuje problemu zalanej piwnicy. Kolejnym etapem naszych prac jest osuszanie pomieszczenia po zalaniu oraz specjalistyczne odkażanie zalanej piwnicy.

Osuszanie budynku po zalaniu to właściwie główny cel tego zlecenia we Wrocławiu. Kompleksowe osuszanie zalanych warstw izolacyjnych to wręcz obowiązkowa czynność po zalaniu pomieszczeń. Metodę osuszania po zalaniach we Wrocławiu dobieramy po dotarciu na miejsce zdarzenia. Kluczowe są warunki, jakie panują w pomieszczeniu oraz poziom zniszczeń, które wyrządziła woda.

Dysponujemy m.in. techniką podposadzkową, która polega na wdmuchiwaniu powietrza pod podłogę/posadzkę. Bardzo często korzystamy z osuszania podciśnieniowego, które polega na tym, że wilgotne powietrze jest odsysane z warstw izolacyjnych, a następnie trafia do systemu filtrów HEPA.

Czyszczenie po zalaniu Wrocław

Dlaczego warto wykonać ozonowanie po zalaniu w domu?

Do gruntownej dezynfekcji piwnicy w budowanym domu we Wrocławiu wybraliśmy metodę ozonowania pomieszczeń. Dlaczego? Ponieważ nie ma bardziej wszechstronnej i skutecznej techniki odkażania niż wyżej wspomniane ozonowanie. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ozon to trzyatomowa wersja tlenu. To właśnie trzeci atom tlenu w ozonie jest kluczowy.

To on odpowiada za utlenianie napotkanych na swojej drodze zanieczyszczeń. Zagrożeniem tym mogą być wirusy, bakterie, brzydkie zapachy, a także pleśń czy grzyb. Dzięki ozonowaniu jesteśmy w stanie skutecznie przeprowadzić zabieg dezynfekcji po zalaniu we Wrocławiu, a co najważniejsze usunąć zapach wilgoci i zgnilizny z nowo budowanego domu.

Zobacz, jaka usługa jest często poszukiwana w Twoim mieście: sprzątanie po zgonach we Wrocławiu

Można by się łudzić, że do czasu zamieszkania młodego małżeństwa w wymarzonym domu, zapach wilgoci sam zniknie lub po prostu wywietrzeje. Są to jednak płonne nadzieje. Zapach zgnilizny to jeden z trudniej usuwalnych zapachów, z jakimi mamy do czynienia w naszej codziennej pracy. Na szczęście nasi kliencie zdecydowali się na zabieg ozonowania pomieszczeń po zalaniu, który całkowicie usunął z piwnicy nieprzyjemny zapach zgnilizny.

dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%