Sprzątanie nieczystości z ekskrementów i odpadów metabolicznych w Warszawie

Data: 16.08.2022
Usługa: Sprzątanie ekstremalne odpadów biologicznych
Czas trwania:  4 godziny
Zleceniodawca: zarządca nieruchomości

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Sprzątanie nieczystości z publicznej toalety w Warszawie

W ramach interwencyjnych usług czyszczenia pomieszczeń po nieczystościach zostaliśmy wezwani  do sprzątnięcia publicznej toalety. Zmuszeni byliśmy działać szybko, gdyż musiała być dostępna już o godzinie 8.00.

Profesjonalne sprzątanie w Warszawie nieczystości często dotyczy:

 • czyszczenia fekaliów po wybiciu kanalizacji,
 • usuwania fekaliów,
 • sprzątania piwnic po zalaniu i innego rodzaju zabrudzeniach.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Sprzątanie po zgonach – jak podejść do tematu?

publiczna toaleta pełna nieczystości do dezynfekcji

Nieczystości rozlane na podłodze wymagały sprzątnięcia przed godziną 8:00 rano.

Przybytek znajdował się w pobliżu centrum handlowego, które w nocy było zamknięte, więc przymuszony potrzebą fizjologiczną obywatel skorzystał z publicznego WC. Niestety wypróżnił się na deskę klozetową i pozostawił po sobie nieprzyzwoitą ilość nieczystości. Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że na desce znalazł się także twaróg. Nie wiadomo, czy delikwent rozlał twaróg celowo, czy było to wynikiem wymuszonego pośpiechu. Unieszkodliwienie odpadu oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów to była najważniejsza czynność podczas tej akcji.

sprzątanie ekstremalne Warszawa

No cóż, pomysłowość ludzka nie zna granic. Szczególnie jeśli w tle pojawia się alkohol. A tak było w tym przypadku, gdyż woń alkoholu była silniejsza niż smród fekaliów. Na szczęście chodników przed toaletą nie zabrudzono, więc w tym zakresie nie było konieczności sprzątania. Ozonowanie pomieszczeń to dość popularna czynność, przy tego typu dezynfekcji.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Na czym polega sprzątanie ekstremalne?

Działaliśmy od początku pod presją czasu. Nasza praca miała charakter sprzątania, określanego przez ludzi z branży mianem ekstremalnego. Co to jest sprzątanie ekstremalne? Otóż jest to czyszczenie miejsc szczególnie zapuszczonych, zaniedbanych i skrajnie zabrudzonych. To także sprzątanie mieszkań o bardzo trudnym dostępie, które trudno jest wyczyścić ekipom tradycyjnych sprzątaczy.

Co przydaje się przy tego typu pracy? Potrzebujemy kilka podstawowych sprzętów np.:

 • Wiadro z mopem,
 • Środki do mycia,
 • Dostęp do ciepłej wody,
 • Kosz na śmieci i worki na odpady,
 • Urządzenie do dezynfekcji np. ozonator powietrza.

Wyposażeni w kombinezony ochronne i specjalistyczne maski nasi technicy Kastelnik pozbyli się fekaliów, które razem z twarogiem zostały poddane utylizacji. Po ich usunięciu przystąpiliśmy do gruntownego mycia wyposażenia, ścian i podłogi toalety. Użyliśmy do tego przenośnych myjek ciśnieniowych wypełnionych silnym środkiem odkażającym opartym o czwartorzędowe sole amoniowe. Ludzkie odchody, szczególnie pozostające w małym pomieszczeniu przez dłuższy czas stanowią źródło zagrożenia bakteriologicznego.

Porządkowanie pomieszczenia z różnych zabrudzeń to często świadczona usługa na terenie stolicy. Każda specjalistyczna firma sprzątająca, otrzymuje tego typu zapytania, które dotyczą odpadów skażonych krwią lub rozlanych na podłodzie fekaliów.

dezynfekcja pomieszczenia po ekskrementach

Odkażanie pomieszczania po ekskrementach. Zadanie dla specjalistycznej firmy sprzątającej Kastelnik.

Co to są zagrożenia bakteriologiczne i jak się ich pozbyć?

Mianem zagrożenia biologicznego określa się organizmy lub substancje organiczne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Są nimi wirusy, mikroorganizmy oraz toksyny. Opróżnianie mieszkania z tego typu odpadów do osiedlowego kosza na śmieci może stanowić zagrożenie bakteriologiczne. Takie sytuacje mogą wywołać także substancje, które są  groźne dla zwierząt.

czyszczenie nieczystości metabolicznych

Zagrożenie biologiczne w międzynarodowym systemie Unicode oznaczone jest symbolem U+ 2623. Są 4 poziomy zagrożenia biologicznego:

 • Poziom 1, gdzie zagrożenie biologiczne jest minimalne, a odpady mogą być usuwane razem ze śmieciami (chociaż przewidziane są także procedury usuwania ich oddzielnie).
 • Poziom 2, gdzie występują różne wirusy i bakterie o średnim stopniu zaraźliwości dla ludzkiego zdrowia.
 • Poziom 3, gdzie występują bakterie i wirusy, które mogą być przyczyną ciężkich chorób, na które znane są szczepionki.
 • Poziom 4, w którym funkcjonują wirusy powodujące  u ludzi ciężkie choroby, na które nie ma jeszcze szczepionek.

Profesjonalne sprzątanie resztek organicznych znajdujących się w kale

Pośród resztek organicznych znajdujących się w kale, większość nie jest groźnych dla ludzkiego zdrowia. Jednak  15% z nich to szkodliwe bakterie. Powodują one zapalenia skóry, biegunki, bóle głowy oraz uszkodzenia wątroby i nerek. Ludzki kał może też zawierać bakterie duru brzusznego i cholery.

Usługi na interwencyjne czyszczenie pomieszczeń po nieczystościach

Aby zlikwidować zagrożenie bakteriologiczne, należy przeprowadzić skuteczną dekontaminację. W zależności od tego, z jakim poziomem zagrożenia mamy do czynienia, zostają wybrane odpowiednie środki i metody odkażania.

Na terenie całego kraju najczęściej wykonywane są usługi takie jak:

 • gruntowne sprzątanie garaży po zwierzętach,
 • unieszkodliwianie insektów z drewnianych podłóg,
 • kompleksowe sprzątanie piwnic po bezdomnych,
 • usuwanie bakterii i drobnoustrojów ze skażonych powierzchni,
 • porządkowanie zalanych pomieszczeń mieszkalnych,

Dezynfekcja publicznej toalety przy pomocy ozonu to jedna z najczęściej wybieranych usług

W przypadku toalety publicznej zastosowaliśmy dezynfekcję przy zastosowaniu ozonu. Jest to gaz stanowiący odmianę tlenu. Ma trójatomową budowę, w przeciwieństwie do tego tlenu (O2), który jest składnikiem powietrza. Trzeci atom ozonu pochłania zanieczyszczenia, z którymi się styka i niszczy je poprzez utlenienie. W tym procesie sam ozon także ulega unicestwieniu. Ten niezwykły gaz zabija wszelkie wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie. Jest bardzo skuteczny i bezpieczny dla środowiska naturalnego.

firma sprzątająca Kastelnik

Usługi firmy Kastelnik. Dezynfekcja poprzez ozonowanie na wysokim stężeniu przynosi zawsze pożądane rezultaty.

Bezwzględnie rozprawia się z odorami i smrodami, dlatego też jest bezcenny w przypadku sprzątania fekaliów. Pozostawia świeży zapach w pomieszczeniach, gdzie był stosowany. Ozon charakteryzuje się także tym, że po krótkim czasie ozonowane miejsca mogą być ponownie użytkowane.

Ozonowanie pomieszczeń doskonale sprawdza się więc w sytuacjach, gdy klientom zależy na jak najszybszym udostępnieniu pomieszczeń użytkownikom. Meble mogą pozostać niezabezpieczone, a jedynie, co należy zrobić to wynieść kwiaty i zabezpieczyć otwory wentylacyjne,

sprzątanie ekstremalne

Sprzątania zabrudzonej odchodami toalety w Warszawie.

Naszą pracę skończyliśmy w czasie, który umożliwił udostępnienie toalety, zgodnie z życzeniem klienta, czyli o godzinie 8.00 rano. Mieliśmy nadzieję, że to fatalne zdarzenie jednak nie było rezultatem obrzydliwego żartu, lecz zbiegiem wyjątkowo niesprzyjających okoliczności. Natura czasem daje o sobie znać w sposób, o którym trudno zapomnieć. Tym bardziej, gdy jest „wspomagana” przez alkohol. Jeżeli potrzebujesz specjalistycznego sprzątania lub opróżniania mieszkania z gratów, to zapraszamy do kontaktu.

dezynsekcja mieszkania

Odpluskwianie starego mieszkania to często ekstremalnie trudne prace do wykonania.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%