Sprzątanie mieszkania po zmarłym we Wrocławiu

Data: 05.01.2023 r.
Miasto: Wrocław, woj. dolnośląskie
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: zarząd spółdzielni mieszkaniowej
Rodzaj usługi: sprzątanie mieszkań po zgonach Wrocław

Czyszczenie miejsca śmierci Wrocław Kozanów – zgon w święta

“Koniec roku obfituje w przykre wydarzenia”- usłyszeliśmy w słuchawce telefonu. Naszą rozmówczynią okazała się opiekunka starszej, schorowanej osoby. Pani poinformowała nas, iż jej podopieczna podczas świąt zmarła. Ciało zmarłej osoby leżało w mieszkaniu kilka dni. Prócz opiekunki, do starszej kobiety nikt nie zaglądał, gdyż nie miała ona rodziny i znajomych z uwagi na swój bardzo podeszły wiek.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Opiekunka wyjechała w okresie świątecznym do swojej rodziny, a po powrocie natrafiła na nie lada tragedię. Z opisu opiekunki wynikało, iż w mieszkaniu unosił się nieprzyjemny zapach, a podłoga była we krwi i płynach ustrojowych.

Po wstępnym przedstawieniu sytuacji od razu wiedzieliśmy, że będziemy mieli w tym przypadku do czynienia z kompleksowym sprzątaniem mieszkania denatki. Dopełnić trzeba było tylko formalności. Mieszkanie było spółdzielcze, więc wnet otrzymaliśmy formalne zlecenie na gruntowne sprzątanie po zgonie.

Zamówienie obejmowało w szczególności usuwanie krwi, dezynfekcję pomieszczeń, jak również wywóz wszelkiego rodzaju śmieci pozostawionych przez Lokatorkę oraz usuwanie brzydkiego zapachu.

Czyszczenie po zgonach Wrocław Kozanów

Dezynfekcja mieszkania po zgonie we Wrocławiu. Kozanów, ul. Dokerska.

Co dzieje się z ciałem po śmierci?

Śmierć jest zawsze smutnym i przygnębiającym wydarzeniem. Jej przyczyn może być wiele. Rozróżniamy następujące rodzaje śmierci:

 • śmierć biologiczna następująca z przyczyn naturalnych;
 • śmierć kliniczna na skutek zaniku oznak życia z zachowaniem aktywności mózgu;
 • śmierć mózgowa z przyczyn ustania funkcji mózgu;
 • śmierć gwałtowna na skutek nagłego urazu.

Niezależnie z jakim rodzajem śmierci mamy do czynienia, konieczne jest wykonanie dezynfekcji pomieszczeń, w którym ona nastąpiła. Po śmierci możemy mieć bowiem do czynienia z wydobywaniem się krwi czy płynów ustrojowych z ciała denata.

Co więcej, ciało w stanie rozkładu jest źródłem szkodliwych substancji dla osób żyjących, a nawet może być siedliskiem chorób zakaźnych. Z martwego ciała uwalniane są zagrażające zdrowiu związki organiczne takie jak m.in. putrescyna, kadaweryna. Szkodliwych substancji w mieszkaniu zmarłego jest wiele, a niebezpieczne bakterie pokrywają nie tylko ciało nieboszczyka, ale są obecne w całym pomieszczeniu.

Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie Wrocław

Dlaczego należy wykonać specjalistyczne sprzątanie mieszkań po zgonie?

W obliczu wyżej przedstawionych faktów nikt chyba nie powinien mieć wątpliwości, że dezynfekcja mieszkania po śmierci jest niezbędna. Tylko firma sprzątająca i profesjonalne sprzątanie miejsca śmierci może przywrócić lokal do bezpiecznego ponownego użytkowania.

Odkażanie mieszkania po zgonie obejmuje:

 • usuwanie śladów krwi ze wszystkich powierzchni;
 • kompleksowa dezynfekcja środkiem likwidującym drobnoustroje;
 • proces czyszczenia silnych zabrudzeń z płynów ustrojowych;
 • sprzątanie po zmarłych i odkażanie rzeczy osobistych;
 • usuwanie brzydkiego zapachu po zgonie;
 • likwidacja zawartości mieszkania nienadająca się do restytucji.

Wykwalifikowani pracownicy firmy sprzątającej po zgonie Wrocław używają silne środki chemiczne o właściwościach biobójczych. Tylko profesjonalne produkty używane przez doświadczonych pracowników dają gwarancję usunięcia wszystkich patogenów. Środki stosowane przez techników Grupy Kastelnik są wyłączone ze sprzedaży marketowej, gdyż są przeznaczone tylko do użytku profesjonalnego.

Podczas naszej wrocławskiej realizacji usunęliśmy ślady krwi z podłogi, wykonaliśmy demontaż paneli i wykładziny dywanowej oraz skucie podłogi. Czasami niezbędne jest odbijanie płytek pcv- na szczęście, nie było takiej konieczności tym razem. Całe mieszkanie zdezynfekowaliśmy. W następnym etapie przyszła pora na dokładne sprzątanie mieszkania.

Usługi sprzątania Kastelnik 2023

Opróżnianie mieszkania po zgonie w mieście Wrocław

Sprzątanie po zgonach lokali i posesji obejmujące profesjonalne odkażanie czasem nie wystarcza. Usługa dezynfekcji mieszkań niejednokrotnie musi zostać poszerzona o opróżnianie nieruchomości z różnych przedmiotów, gratów i mebli.

Usługa obejmuje usunięcie odpadów takich jak:

 • zakrwawionej kanapy i innych odpadów gabarytowych;
 • starych, ciężkich meblościanek;
 • posadzki usuniętej z powodu skażenia ciałem nieboszczyka i jego wydzielinami;
 • usunięcie i odbiór starych mebli;
 • demontaż starej wanny.

Świadczona przez naszych techników usługa obejmuje wywóz wyposażenia mieszkania, rzeczy osobistych zmarłej osoby i innych niepotrzebnych przedmiotów.

Warto mieć świadomość, iż pozostawione w pomieszczeniu rzeczy, nawet jeśli nie miały bezpośrednio kontaktu z ciałem nieboszczyka, to mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Panująca w mieszkaniu brzydka woń mogła wniknąć w strukturę różnych przedmiotów, w szczególności mebli tapicerowanych, firan, zasłon czy odzieży.

W większości przypadków, likwidacja i usuwanie rzeczy z mieszkania po osobie zmarłej, wywóz wyposażenia jest niezbędne. Nie było też inaczej, w przypadku naszego zlecenia we Wrocławiu w dzielnicy Kozanów. Z mieszkania wynieśliśmy wersalkę, szafki kuchenne i lodówkę wraz z wyposażeniem. Wszystkie rzeczy z opróżnionego mieszkania zutylizowaliśmy w odpowiedni sposób.

Czy ozonowanie pomieszczeń jest konieczne?

Kompleksowe sprzątanie mieszkań po zgonie to trzy podstawowe procesy:

 • dezynfekcja mieszkania;
 • opróżnianie lokalu i wywóz starych mebli, rzeczy;
 • ozonowanie pomieszczeń i ich zamgławianie.

Dwa pierwsze procesy zostały już szczegółowo omówione, natomiast warto więcej uwagi poświęcić zabiegowi ozonowania.

Ozonowanie lokali to usługa polegająca na dostarczeniu do pomieszczenia gazowej formy ozonu. Dzięki ruchowi materii ozon miesza się z powietrzem oraz osiada na wszystkich powierzchniach i przedmiotach.

Urządzenia do ozonowania

Dezynfekcja pomieszczeń z patogenów za pomocą generatorów ozonu Blue Planet DS-32.

Dezynfekcja i odkażenie pomieszczenia przy użyciu ozonu jest możliwe dzięki jego właściwościom i odpowiedniemu stężeniu, wytwarzanym przez przemysłowe generatory ozonu. Trójtlen ma działanie:

 • grzybobójcze,
 • bakteriobójcze,
 • wirusobójcze,
 • pierwotniakobójcze.

Niebezpieczne dla zdrowia substancje zawieszone w powietrzu są skutecznie likwidowane poprzez ozonowanie. Tyczy się to również eliminowania nieprzyjemnych zapachów pozostałych po nieboszczyku. Fetor jest tym większy, im dłużej ciało zmarłej osoby pozostawało w pomieszczeniu. Zabieg ozonowania jest z powodzeniem wykorzystywany również w przypadkach mieszkań zaniedbanych, melin pijackich czy lokali po bezdomnych.

Warto wiedzieć, że ozonowanie pomieszczeń zabija ponad 99,8% wirusów i bakterii znajdujących się w pomieszczeniu. Zamgławianie pomieszczeń może tylko spotęgować ten efekt.

Sprzątanie po zmarłych — do kogo kierujemy naszą usługę?

Samodzielne sprzątanie i opróżnianie mieszkań, w których doszło wcześniej do zgonu, jest zajęciem niebezpiecznym i groźnym dla zdrowia. Usługi porządkowe miejsc śmierci należą do zadań profesjonalnych firm sprzątających. Tylko wieloletnie doświadczenie techników funeralnych, stosowane przez nich środki ochrony osobistej, fachowy sprzęt i specjalistyczne środki odkażające dają gwarancję, że sprzątanie po zgonach będzie wykonane zgodnie z normami bezpieczeństwa i zasadami BHP.

Nasz firma sprzątająca działa na polecenie:

 • osób prywatnych;
 • osób prawnych;
 • spółdzielni mieszkaniowych;
 • wspólnot mieszkaniowych;
 • fundacji i organizacji pozarządowych.

W zależności od podmiotu zamawiającego po wykonaniu usługi wystawiamy stosowny dokument rozliczenia.

Kastelnik — czas na sprzątanie!

Sprzątanie po zgonach to tylko jedna z wielu usług świadczonych przez naszą firmę.

Zakres usług firmy sprzątającej po zmarłych osobach Kastelnik obejmuje:

 • dezynfekcje mieszkania,
 • opróżnianie mieszkań Wrocław i okolice,
 • sprzątanie mieszkań po zmarłych,
 • sprzątanie mieszkań zaniedbanych i wynoszenie mebli;
 • opróżniamy lokale opuszczone,
 • likwidujemy nieprzyjemne zapachy,
 • czyszczenie melin,
 • opróżnienie lokalu i wiele innych!

Jeśli więc jesteś w tarapatach i potrzebujesz wsparcia w zakresie sprzątania, to zadzwoń do nas jak najszybciej. Jesteśmy dostępni dla Ciebie i Twojej rodziny, więc w razie pytań skorzystaj śmiało z naszej całodobowej infolinii. Nasze usługi porządkowe świadczymy nie tylko na terenie całego województwa dolnośląskiego, lecz na terenie całego kraju.

Nie czekaj, przyszedł czas na kompleksowe sprzątanie! Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i rzeczowej rozmowy z naszym konsultantem. Już po wstępnej rozmowie ze zleceniodawcą możliwa jest wstępna wycena oraz propozycja terminu realizacji z naszej strony.

Technik sprzątania po zwłokach Dorota Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych osobach z certyfikatem dekontaminacji.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%