Sprzątanie mieszkania po zgonie Warszawa Ochota

Data: 24.11.2022
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: właściciel mieszkania
Rodzaj usługi: sprzątanie po zgonach Warszawa

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Usługa sprzątania mieszkania po osobie zmarłej w Warszawie, dzielnica Ochota

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć sensu i znaczenia tego starego polskiego powiedzenia. Niestety, sytuacja związana z naszą realizacją sprzątania mieszkania po zgonie, którą wykonaliśmy w Warszawie w dzielnicy Ochota, również potwierdza to smutne twierdzenie.

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie Warszawa Ochota

Technik sprzątania miejsc po zgonach w trakcie dezynfekcji.

W pewien pochmurny listopadowy dzień skontaktował się z naszą firmą właściciel mieszkania. Nasz rozmówca nie kryjąc swojego zdenerwowania, przedstawił sytuację. W mieszkaniu, które od lat jest wynajmowane, zmarł najemca. Rozkładające się ciało leżało w pomieszczeniu około 2 tygodni, zanim rodzina zorientowała się, że ich bliski zmarł.

Kastelnik – sprzątanie po zmarłych – całodobowy kontakt 24/7

Długi okres, przez który nieboszczyk przebywał w mieszkaniu, spowodował, iż na klatce schodowej unosił się intensywny i nieprzyjemny zapach. Sąsiedzi i mieszkańcy bloku zaczęli szukać źródła smrodu i nalegali na jak najszybsze posprzątanie nieczystości i dezynfekcję mieszkania z patogenów. Przy tego typu realizacjach nikogo nie interesuje mycie okien, ale każdy chce pozbyć się trujących mikroorganizmów w powietrza np. kadaweryny i putrescyny, czyli trupich jadów. Specjalistyczna usługa tj. sprzątanie po zgonach Warszawa w dzielnicy Ochota jak najbardziej zaspokaja tę potrzebę.

Sprzątanie po śmierci

Jedno było na tym etapie pewne tzn.po czynnościach podjętych przez zakład pogrzebowy trzeba będzie wykonać bezpieczne sprzątanie na miejscu zgonu i odkażanie pomieszczeń z gnilnych białek, które powstały w procesie dekarboksylacji aminokwasów z ciała nieboszczyka. W tym celu wykonana zostanie dezynfekcja patogenów i profesjonalne usuwanie śladów krwi i płynów ustrojowych z podłogi.

Diabeł tkwi w szczegółach, a w tym przypadku problemem było to, że rodzina zmarłego nie chciała pokryć kosztów związanych z działaniami naszej firmy. Właściciel mieszkania także nie czuł się w obowiązku zapłacić za usługi sprzątania. Jako że kompleksowa dezynfekcja trujących patogenów i czyszczenie mieszkania z płynów ustrojowych musiały być wykonane, nasz konsultant telefoniczny podjął mediację między rodziną zmarłej osoby a właścicielem mieszkania. Firmy sprzątające po zgonach mają różne cenniki usług, ale żadna z nich nie pracuje za darmo. Co udało się zrobić w tej sytuacji?

Wycięty kawałek podłogi

Usuwanie śladów krwi po zgonie w domu ma miejsce w 95% przypadków.

Po wielogodzinnych wieczornych rozmowach rodzina stanowczo odmówiła sfinansowania usługi sprzątania. Właściciel mieszkania był w tej sytuacji zmuszony pokryć koszty, jednocześnie zapowiedział, iż będzie dochodził ich zwrotu od rodziny na drodze sądowej. Po zakończonych pertraktacjach mogliśmy przystąpić do dzieła i zacząć sprzątanie mieszkania w imieniu naszego klienta.

Jak się później okazało, wybór naszej firmy sprzątającej był strzałem w dziesiątkę, skuteczna dezynfekcja drobnoustrojów to nie tylko spryskanie skażonych powierzchni np. środkiem biobójczym, ale również oddanie mebli do utylizacji i zamgławianie powietrza. Czynności to wykonania jest sporo, a każda firma ma zazwyczaj określoną z góry procedurę sprzątania.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Wywóz starych mebli z mieszkania

Czyszczenie miejsca po nieboszczyku — od czego należy zacząć sprzątanie mieszkań po zmarłych osobach?

Sprzątanie mieszkań stanowiących miejsce śmierci człowieka to specjalistyczna usługa prowadzona tylko przez nieliczne firmy, które powinny legitymować się wieloletnim doświadczeniem. Każda rzetelna firma sprzątająca po trupach powinna zachowywać przy realizacji tego typu prac standardy sanitarne i BHP, gdyż pracownicy powinni wiedzieć, jakie zagrożenia występują, w trakcie wykonywania usługi tj. sprzątanie po zgonach w Warszawie.

Sprzątanie mieszkań po zgonie dzieli się na kilka etapów:

 • usunięcie przedmiotów, które są poplamione krwią i płynami ustrojowymi;
 • wyczyszczenie podłogi, ewentualne skucie posadzki;
 • wyniesienie mebli z mieszkania;
 • zdjęcie zasłon i utylizacja wszelkich tekstyliów;
 • wysprzątanie całego mieszkanie z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych;
 • wydezynfekowanie mieszkania z użyciem środków biobójczych;
 • ozonowanie pomieszczeń z zastosowaniem profesjonalnych generatorów ozonu.

Kastelnik usługi dezynfekcji

Podczas naszych prac w Warszawie usunęliśmy wersalkę, na której zmarł najemca. W dalszej części skuliśmy fragment betonowej posadzki, gdyż płyny ustrojowe i krew zabrudziły nie tylko sofę, ale także przesiąkły na podłogę. W kolejnym etapie usunęliśmy wszelkie rzeczy osobiste zmarłego i część mebli z mieszkania. Rodzina zmarłego, mimo naszych wielokrotnych pouczeń w tym zakresie, nie zgodziła się na wyniesienie wszystkich mebli. Całkowite opróżnianie mieszkania i kompleksowa utylizacja mebli nie była więc możliwa. Wynajmujący z uwagi na brak funduszy także zgodził się na taki stan rzeczy.

Dezynfekcja mieszkania po śmierci — czym zdezynfekować miejsce śmierci podczas sprzątania?

Profesjonalna dezynfekcja miejsca śmierci stanowi niezbędny łańcuch procesu usług sprzątania. Dezynfekcja pomieszczeń sprawia, iż zlikwidowane zostają wszelkie wirusy, bakterie i inne patogeny występujące w mieszkaniach po zmarłych osobach.

Kompleksowa dezynfekcja po śmierci to procedura wymagająca użycia specjalistycznych środków. Tylko odpowiednio zdezynfekowane i odkażone pokoje nie stwarzają już dłużej zagrożenia i mogą być przywrócone do dalszego użytku osób trzecich.

Ozonowanie mieszkania

Pomiar stężenia ozonu jest przeprowadzany wg. procedury dezynfekcji Kastelnik.

Odkażanie pomieszczeń w mieszkaniach lub domach może odbywać się na różne sposoby, a m.in są to następujące czynności:

 • Dezynfekcja ręczna przy użyciu środków chemicznych, w których substancją czynną są silne utleniacze na bazie chloru lub nadtlenku wodoru;
 • Dezynfekcja mechaniczna przez zamgławianie z użyciem specjalistycznej maszyny. W zależności od dobranej metody- może to być urządzenie do zamgławiania ULV lub zamgławiania termicznego;
 • Ozonowanie pomieszczeń po zgonie z wykorzystaniem fachowych generatorów ozonu.

Ozonowanie mieszkania po zgonie — dlaczego warto ozonować mieszkanie po zmarłym?

Ozonowanie pomieszczeń jako element procesu sprzątania zazwyczaj wykonywane jest na końcowym etapie sprzątania. Ozon będący silnym utleniaczem jest stosowany powszechnie do likwidacji:

 • grzybów, pleśni i ich przetrwalników,
 • różnego rodzaju roztoczy,
 • wszelkich bakterii oraz wirusów,
 • mikroorganizmów i patogenów.

Atutem dodatkowym ozonowania mieszkań jest to, iż likwiduje przykry zapach. Sprzątanie po zgonach jest często skoncentrowane również na usuwaniu nieprzyjemnego zapachu- stęchlizny, zapachu po dymie papierosowym czy spalenizny. Tego typu usługi są w ofercie licznych firmy sprzątających, które działają na terenie Warszawy.

Kastelnik , pomagamy całodobowo 24/7

Na co warto zwrócić uwagę?

Technik sprzątania miejsc po zgonach ma do dyspozycji kilka sprzętów, za pomocą których przeprowadza dekontaminacje domu po śmierci. Zaliczyć do nich można urządzenie do zamgławiania suchą mgłą lub ozonator powietrza np. marki Blue Planet DS-32.

Dezynfekujemy pomieszczenia za pomocą ozonu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i dbałością o podstawowe zasady. Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać inne osoby, prócz naszych techników. Należy wynieść wszystkie rośliny, a obecność zwierząt domowych jest zabroniona. Jak wspomniano na wstępie sprzątanie mieszkań po zgonach to proces, a ozonowanie to często jego uwieńczenie.

Podczas realizacji w Warszawie w dzielnicy Ochota dokonaliśmy zabiegu ozonowania oraz podwójnego zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru, z uwagi na fakt, iż rodzina zmarłego nie zgodziła się na całkowite opróżnienie mieszkania z mebli znajdujących się w domu. Takie czynności zwiększyły szanse na eliminację patogenów i trujących drobnoustrojów z powietrza, a to jest niezwykle ważne dla zdrowia nowych najemców.

Firma sprzątająca Kastelnik – jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7

Opisywana w niniejszym artykule realizacja w Warszawie nie była dla nas łatwa. Nie przerażała nas jednak praca, jaką musieliśmy wykonać, bo sprzątanie po zgonach to dla nas chleb powszedni. Trudnością był konflikt między wynajmującym a rodziną zmarłego najemcy. Szybka reakcja naszego konsultanta i jego doświadczenie pozwoliła bezpiecznie wykonać usługę dezynfekcji jadów trupich.

Nowoczesne meble w mieszkaniu

Często meble po dezynfekcji da się pozostawić w mieszkaniu. i nie ma konieczności ich utylizacji.

Co to wszystko oznacza? Niezależnie od personalnych zawiłości przy każdej realizacji świadczymy wysoką jakość usług dezynfekcji, korzystając z naszej wiedzy, doświadczenia i fachowego zaplecza sprzętowego. Jako profesjonalna firma sprzątająca doskonale wiemy, jak wygląda sprzątanie mieszkań zaniedbanych, czyszczenie śladów krwi i dezynfekcja po zwłokach, więc nic nas nie zaskoczy!

W specjalistycznym sprzątaniu jesteśmy perfekcjonistami. Dla naszych Klientów stworzyliśmy specjalną całodobową infolinię. Jesteśmy więc w stanie pomóc Ci o każdej porze dnia i nocy. Usługę kompleksowego czyszczenia, w tym również sprzątanie po zgonach, świadczymy nie tylko na terenie Warszawy, ale na obszarze całego kraju. Na życzenie naszych Klientów dokonujemy szczegółowej wyceny usług. Na koniec przypominamy, co oferujemy?

 • Czyszczenie po zgonach w wypadkach komunikacyjnych;
 • Sprzątanie po samobójstwie;
 • Profesjonalne sprzątanie po morderstwie;
 • Usuwanie przykrych zapachów z klatek schodowych i mieszkań;
 • Utylizacja mebli po nieboszczyku.
Usługi sprzątania po zwłokach w Warszawie

Certyfikowane sprzątanie mieszkań po śmierci.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%